κριση πανικου και αυτοτραυματισμος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ακριβώς !!!

    * Και κατι ακομα, επαψα να δινω τοσο μεγαλη αξια στην νοητικη μου επεξεργασια με κοπο και αρχισα να προσπαθω με κοπο να ακουω το μεσα... και αυτο ειναι πιο ομορφο μονοπατι απο το πρωτο... πιο δυσκολο αλλά τελικα μαλλον αυτο απαιτουσε η Ψυχη. Ετσι ως δια μαγειας δεν αλλαζουν πεπατημενες παλιες αλλωστε.
    Για χιλιοστη φορα μπραβο μπραβο μπραβο!!!χαιρομαι πολυ να ακουω ατομα με προβληματα σαν τα δικα μας να μιλανε ετσι!!μακαρι κι εμενα να μου μιλησει επιτελους αυτη η φωνη μεσα!Γιατι νιωθω πως ειναι τοσο μεσα που δεν μπορω να την ακουσω καν

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κοιτα η ολη φαση ειναι να ξεπερασεις εκεινα τα 1-2 λεπτα που σου ερχεται η παρορμηση.αν ξεγελασεις τον εαυτο σου με κατι αλλο ξεμπερδεψες.
    να μερικοιτροποι που μου ειχαν προτεινει κι εμενα..καποιοι μπορει να ακουγονται χαζοι αλλα κανουν δουλεια..
    1.κρατα παγο στα χερια σου μεχρι να πονεσουν
    2.σκισε περιοδικα και εφημεριδες
    3.γραψε τα συναισθηματα σου σε ένα χαρτι και μετα σκιστο ή καψτο
    4.βαλε τα χέρια σου κάτω από παγωμενο τρεχουμενο νερο
    5.ριξε στο προσωπο σου κρυο νερο
    6.κανε ένα πολύ ζεστο μπανιο
    7.δαγκωσε μια καυτερη πιπερια
    8.γραψε ή ζωγραφισε πάνω σου
    9.γραψε αφηρημενα σε κενες κολλες χαρτιου
    10.γραψε τους στιχους του αγαπημενου σου τραγουδιου.
    11.περιηγησου στο internet
    12.αναδιοργανωσε το δωματιο σου
    13.ζωφραφισε
    14.δες το αγαπημένο σου σόου στην τηλεοραση ή την αγαπημενη σου ταινια
    15.θυμησου μια ευτυχισμενη στιγμη και ξαναζησε την στο μυαλό σου
    16.δες στο youtube αστεια βιντεακια
    17.ασε τον εαυτό σου να κλαψει

    δε μου ερχονται αλλα αυτη τη στιγμη..δε ταιριαζουν ολα σε ολους νταξει, οτι βοηθαει τον καθενα.
    θα τα καταφερεις.δεν αξιζει να αυτοτραυματιζεσαι.δεν εχει νοημα και δε βοηθαει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by boo View Post
    κοιτα η ολη φαση ειναι να ξεπερασεις εκεινα τα 1-2 λεπτα που σου ερχεται η παρορμηση.αν ξεγελασεις τον εαυτο σου με κατι αλλο ξεμπερδεψες.
    να μερικοιτροποι που μου ειχαν προτεινει κι εμενα..καποιοι μπορει να ακουγονται χαζοι αλλα κανουν δουλεια..
    1.κρατα παγο στα χερια σου μεχρι να πονεσουν
    2.σκισε περιοδικα και εφημεριδες
    3.γραψε τα συναισθηματα σου σε ένα χαρτι και μετα σκιστο ή καψτο
    4.βαλε τα χέρια σου κάτω από παγωμενο τρεχουμενο νερο
    5.ριξε στο προσωπο σου κρυο νερο
    6.κανε ένα πολύ ζεστο μπανιο
    7.δαγκωσε μια καυτερη πιπερια
    8.γραψε ή ζωγραφισε πάνω σου
    9.γραψε αφηρημενα σε κενες κολλες χαρτιου
    10.γραψε τους στιχους του αγαπημενου σου τραγουδιου.
    11.περιηγησου στο internet
    12.αναδιοργανωσε το δωματιο σου
    13.ζωφραφισε
    14.δες το αγαπημένο σου σόου στην τηλεοραση ή την αγαπημενη σου ταινια
    15.θυμησου μια ευτυχισμενη στιγμη και ξαναζησε την στο μυαλό σου
    16.δες στο youtube αστεια βιντεακια
    17.ασε τον εαυτό σου να κλαψει

    δε μου ερχονται αλλα αυτη τη στιγμη..δε ταιριαζουν ολα σε ολους νταξει, οτι βοηθαει τον καθενα.
    θα τα καταφερεις.δεν αξιζει να αυτοτραυματιζεσαι.δεν εχει νοημα και δε βοηθαει
    Ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου πολλα απο αυτα φαινονται πολυ βοηθητικα την επομενη φορα λοιπον θα εχω καποια κατα νου και θα τα εφαρμοσω ελπιζω κατι να λειτουργησει

  4. #34
    Quote Originally Posted by darkfighter View Post
    μακαρι κι εμενα να μου μιλησει επιτελους αυτη η φωνη μεσα!Γιατι νιωθω πως ειναι τοσο μεσα που δεν μπορω να την ακουσω καν

    Σε ευχαριστω, καθε μερα δεσμευομαι να αγωνιστω να μην υποκυψω. Αυτο ειναι ενα απο τα πολλα κλειδια που με βοηθησαν.
    Ξερω πως θα υπαρξουν και μερες που θα πεσω. Προσπαθω ομως να σκεφτομαι ολο τον προηγ. αγωνα... ζυγιζω... και προσπαθω να με βαλω σε θεση νικης και οχι ηττας. Καθε ημερα ειναι απο το μηδεν... :cool:
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Σε ευχαριστω, καθε μερα δεσμευομαι να αγωνιστω να μην υποκυψω. Αυτο ειναι ενα απο τα πολλα κλειδια που με βοηθησαν.
    Ξερω πως θα υπαρξουν και μερες που θα πεσω. Προσπαθω ομως να σκεφτομαι ολο τον προηγ. αγωνα... ζυγιζω... και προσπαθω να με βαλω σε θεση νικης και οχι ηττας. Καθε ημερα ειναι απο το μηδεν... :cool:
    Αλλωστε πιο γρηγορα φτανεις απο το μηδεν σε θετικο αποτελεσμα παρα απο το μειον...ετσι για να πουμε και το μαθηματικο του πραγματος:cool: ;)

  6. #36
    Quote Originally Posted by darkfighter View Post
    Αλλωστε πιο γρηγορα φτανεις απο το μηδεν σε θετικο αποτελεσμα παρα απο το μειον...ετσι για να πουμε και το μαθηματικο του πραγματος:cool: ;)
    Εσυ καλά τα λες... εκεινες οι κακες στιγμες λιγοψυχιας ειναι που θελω να στειλω στο πυρ το εξώτερον
    αλλά τι ζηταω και εγω ? την πληρη απαθεια ? ουτε αυτη με βοηθησε. Χαμογελαμε γιατι τιποτα δεν ειναι δεδομενο, ουτε το χαμογελο, ουτε το δακρυ, ουτε το γέλιο, ουτε η απλη θετικη παραγωγη σκεψης. Τουλαχιστον εγω αν συγκρινω το τοτε με το τωρα Ναι οφειλω να χαμογελαω εστω για αυτα :D
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εσυ καλά τα λες... εκεινες οι κακες στιγμες λιγοψυχιας ειναι που θελω να στειλω στο πυρ το εξώτερον
    αλλά τι ζηταω και εγω ? την πληρη απαθεια ? ουτε αυτη με βοηθησε. Χαμογελαμε γιατι τιποτα δεν ειναι δεδομενο, ουτε το χαμογελο, ουτε το δακρυ, ουτε το γέλιο, ουτε η απλη θετικη παραγωγη σκεψης. Τουλαχιστον εγω αν συγκρινω το τοτε με το τωρα Ναι οφειλω να χαμογελαω εστω για αυτα :D
    Σε αυτο δεν εχεις και αδικο ...ακομα και το δακρυ δεν ειναι δεδομενο!!Κι εγω ευτυχως ακομα μπορω να χαμογελασω να κλαψω να γελασω!Μονο αυτες οι κρισεις ρε παιδι μου να μην με ειχαν ερωτευθει ...ποσο τζατζικι να φαω πια για να ξενερωσουν μαζι μου!χαχα...Και να σου πω χαμογελα μεχρι να κανεις ρυτιδες εκφρασης τουλαχιστον να εχουμε να θυμομαστε κατι καλο!!;):D

  8. #38
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    Ωραίες λύσεις σου γράφει η Constantly curious για αντιμετώπιση εκείνης της στιγμής, ως υποκατάστατο του αυτοτραυματισμού.

    Εγώ θα σου πω κάποιες τεχνικές για να έρθεις πιο κοντά στον εαυτό σου κ να ανακαλύψεις την αξία σου, να αποδεχθείς κ να αγαπήσεις τον εαυτό σου.

    Καταρχάς, κάθε νέα ψυχή που έρχεται σε αυτό το κόσμο, κάθε μωράκι είναι αξιόλογο και αξιαγάπητο εξ ορισμού!!! Γεννήθηκες, άρα αξίζεις! Αξίζεις να ζεις αξιοπρεπώς, με σεβασμό και αγάπη. Τόσο άπλα :)

    Τα πράγματα δυσκολεύουν όταν οι γύρω μας (γονείς, συγγενείς, σχολείο..κτλ) καταφέρνουν να μας πείσουν ότι δεν είναι έτσι. Το μυαλό μας μπερδεύεται, ξεχνάει την αυτάξία του, αρχίζει να σκέφτεται κακά πράγματα για τον εαυτό του, στηρίζεται σε εξωτερικούς παράγοντες για επιβεβαίωση (άμα πει η μαμα ότι είμαι καλή - είμαι καλή, αν πει δεν αξίζω - δεν αξίζω), χάνει την επαφή με την ψυχή του και τα αληθινά συναισθήματα του. Όταν λέμε είμαι κοντά στον εαυτό μου εννοούμε είμαι κοντά στην ψυχή μου, ακούω τι μου λέει, ακούω την αγάπη μέσα μου, είμαι κοντά στα συναισθήματά μου.

    Πες πως έχεις ένα παιδί. Πως είναι να αγαπάς ένα παιδί? Το φροντίζεις, το χαϊδεύεις (σωματική επαφή), το επιβραβεύεις για ότι καλό κάνει, το στηρίζεις στις δύσκολες στιγμές/στα λάθη που κάνει, το ενθαρρύνεις να προχωράει χωρίς φόβο μπροστά, γιατί εσύ θα είσαι πάντα δίπλα σε ότι και αν συμβεί. Το εκπαιδεύεις το παιδί, του μαθαίνεις τον κόσμο, πως να επικοινωνεί χωρίς να φοβάται ότι θα του κάνουν κακό ή θα τον κακολογήσουν, του μαθαίνεις την ασφάλεια, την πεποίθηση ότι κανείς δεν θέλει να του κάνει κακό. (και άλλα πολλά που δεν χωράνε να γράψω εδώ)

    Σκέψου πως έχεις ένα φοβισμένο παιδί μέσα σου. Το οποίο κακοποιείς. Δεν το αγαπάς. Του λες πόσο κακό είναι. Και δεν το αφήνεις να πει τον πόνο του σε κανέναν. Πως αλλιώς να σου φωνάξει να σταματήσεις?! Ναι με κρίσεις πανικού! Σου φωνάζει ο εαυτός σου πως τον έπνιξες..φτάνει η βία.

    Ξέρω πως το μίσος για τον εαυτό σου δεν τον έχεις καλλιεργήσει εσύ, αλλά εσύ έχεις την δυνατότητα να καλλιεργήσεις αποδοχή κ αγάπη. Ω ναι, αυτό είναι στο χέρι σου.

    Λοιπόν σε καθημερινή βάση σε ότι και να κάνεις θα σκέφτεσαι ότι έχεις την ευθύνη ενός μικρού παιδιού, θα του κάνεις τα χατίρια, θα του κάνεις χαρές, θα του κάνεις πράγματα που υποδηλώνουν αγάπη. Θα το κάνεις να σε εμπιστευτεί! Και όταν σε εμπιστευτεί τότε είναι που θα σου ανοιχτεί! Τότε είναι που θα πεις έχω έρθει κοντά στον αυτό μου. Όταν το παιδί θα παθαίνει κρίσεις πανικού κράτα το αγκαλιά, υποστήριξε το, μην το τραυματίσεις μην το μαλώσεις, άστο να εκφραστεί... και όταν δει ότι εσύ το δέχεσαι κ έτσι όπως είναι θα τα σταματήσει όλα, γιατί θα νοιώθει ασφάλεια. Μπορείς να κάνεις κ μια προπόνηση, πως θα ήθελες να αντιδράσεις όταν έχεις κρίση πανικού. Το αυτοκαταστροφικό το έχεις εξασκήσει αρκετά, για δοκίμασε κ αυτοβοηθητικό τώρα :)

    Χρησιμοποίησα στο παράδειγμα την εικόνα ενός εσωτερικού αβοήθητου παιδιού γιατί τα παιδιά τα αγαπάνε σχεδόν όλοι οι άνθρωποι, είναι το σύμβολο του αθώου κ αγνού. Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ αυτή η παρομοίωση κάποτε για να αγαπήσω τον εαυτό μου. Αυτοτραυματιζόμουν και εγώ με ξυραφάκια.

    Μια άλλη άσκηση που θα σου προτείνω για να έρθεις πιο κοντά στα συναισθήματά σου είναι μια τεχνική αναπνοής. Κάθεσαι σε ένα ήρεμο μέρος, όπου ξέρεις ότι δεν θα σε πειράξει ή ενοχλήσει κανένας, παίρνεις 3 βαθιές αναπνοές για να χαλαρώσει το σώμα. Εστιάζεις την προσοχή σου στο κέντρο του στήθους και παρακολουθείς την αναπνοή σου. Στην αρχή θα είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις την προσοχή σου έστω και για ένα λεπτό. Αλλά συνέχισε να προσπαθείς, όταν το μυαλό αρχίσει να παράγει σκέψεις προσπάθησε να της αφήσεις να σε διαπεράσουν και επανέφερε την προσοχή στην αναπνοή κ στο κέντρο. Αυτή η τεχνική είναι θαυματουργή! Σε συνδέει με το εσωτερικό σου, με τον εαυτό σου κ τα αληθινά συναισθήματά σου. Πίστεψέ με αν την εξασκήσεις θα μάθεις πολλά για τον εαυτό σου!!! Μιλάω εκ πείρας.

    Αν έχεις κάποια απορία μετά χαράς να απαντήσω.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Πραγματικα δεν ξερω πως να σε ευχαριστησω για την απαντηση σου...μπορω να πω οτι με το παραδειγμα σου συγκινηθηκα απιστευτα αγγιξες την πιο ευαισθητη χορδη μου...το να σκεφτομαι πως δεν φερομαι καλα σε μενα δεν με αγγιζει ουτε στο ελαχιστο αλλα το να σκεφτομαι πως φερομαι ετσι σε ενα παιδι ειναι φρικιαστικο και μονο σαν ιδεα ισως ειναι και το μονο πραγμα που θα με βοηθουσε αυτο.. θα προσπαθησω να κανω ο,τι μου ειπες σε ευχαριστω παρα πολυ που αφιερωσες χρονο να μου απαντησεις και μαλιστα τοσο αναλυτικα θα δοκιμασω και την ασκηση με την αναπνοη...εσενα ποσο καιρο σου πηρε να αγαπησεις τον εαυτο σου και να μπορεις να συνδεθεις με το μεσα σου??Και μετα πως μπορεσες να κρατησεις αυτη την επικοινωνια?Θελω να πω πως αν μια ζωη εχεις μαθει ετσι να μην νοιαζεσαι για σενα ακομα κι αν τα βρεις με τον εαυτο σου για καποιο διαστημα πως γινεται να ειναι για παντα ετσι??

  10. #40
    Αερικο καλως ορισες, εχεις κανει ψυχοθεραπεια ε ?
    Τυχεροι ειμαστε που ηρθες στην παρεα μας.
    :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #41
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by darkfighter View Post
    εσενα ποσο καιρο σου πηρε να αγαπησεις τον εαυτο σου και να μπορεις να συνδεθεις με το μεσα σου??Και μετα πως μπορεσες να κρατησεις αυτη την επικοινωνια?Θελω να πω πως αν μια ζωη εχεις μαθει ετσι να μην νοιαζεσαι για σενα ακομα κι αν τα βρεις με τον εαυτο σου για καποιο διαστημα πως γινεται να ειναι για παντα ετσι??
    Μην βάζεις στο μυαλό σου χρονικά όρια. Δηλαδή αμα σου πω ότι το κατάφερα σε 1 μήνα? και εσύ δεν τα καταφέρεις σε ένα μήνα, τι θα κάνεις? θα απογοητευτείς? θα τα παρατήσεις? Από την άλλη αν σου πω πως το κάνω ακόμα? Πως αυτό είναι διαδικασία ζωής? Πάλι θα απογοητευτείς?

    Θα σου πρότεινα να βγάλεις από το μυαλό σου όλες αυτές τις ερωτήσεις. Γιατί απλά δεν σε οδηγούν σε σωστές απαντήσεις.
    Η μάνα ρωτάει ποτέ τον εαυτό της "Πως να καταφέρω να κρατήσω την αγάπη για το παιδί μου,τι να κάνω για να μην σταματήσω να το αγαπάω?" ? Δεν ακούγονται αστείες οι ερωτήσεις αν τις θέσεις έτσι?

    Αγαπάμε κάποιον μόνο όταν τον γνωρίζουμε. Αν γνωριστείς με τον εαυτό σου θα καταλάβεις ότι τελικά δεν είσαι κ τόσο άσχημο τυπάκι, ότι αξίζεις πολλά σε αυτόν το κόσμο και ότι δεν υπάρχει λόγος να πάψεις να αγαπάς τον εαυτό σου. Επειδή μεγαλώνουμε, ωριμάζουμε , αλλάζουμε συνέχεια οπότε είναι ένα διασκεδαστικό ταξίδι γνωριμίας και αγάπης με τον εαυτό μας που διαρκεί για πάντα. Δεν είναι υπέροχο αυτό? Το παιχνίδι δεν σταματάει ποτέ, παρά μόνο με την τελευταία αναπνοή.

    Είμαστε άπειροι!!!!! Σαν το σύμπαν! Κάθε μέρα γνωρίζω κάτι καινούριο για τον εαυτό μου, κάθε μέρα έρχομαι όλο και πιο κοντά σε μένα. Πως μπορώ μέσα σε αυτό το υπέροχο ταξίδι να πάψω να αγαπάω τον εαυτό μου? Μόνο αν παρασυρθώ από άλλους μίζερους ανθρώπους, μόνο αν τους δώσω το δικαίωμα να με κάνουν χώμα και πάρω την γνώμη τους πιο σοβαρά από μένα, μόνο τότε βυθίζομαι στο σκοτάδι.

    Πίστεψέ με αν βρεις μια φορά τον εαυτό σου, θα ξέρεις πάντα πως να επιστρέψεις σε αυτόν.

    Σκέψου το σαν στάση ζωής. Αγαπάω, σέβομαι και αποδέχομαι τον εαυτό μου και αυτό είναι στάση ζωής. Το καλλιεργώ και το δυναμώνω για όσο ζω, και δεν θα βαρεθώ πότε! :)

    Constantly curious :) ευχαριστώ πολύ για την θερμή αγκαλιά σου! ψυχοθεραπεία δεν έχω κάνει, δεν θα πω ψέματα. Αλλά έχω κάνει πολλά εκπαιδευτικά σεμινάρια πάνω στην ψυχολογία και διαβάζω πολλά βιβλία πάνω στο θέμα. Και πάνω απ΄όλα δοκιμάζω τα πάντα πάνω μου, βλέπω δουλεύει - δεν δουλεύει.
    Last edited by Aeriko; 23-05-2016 at 18:10.

  12. #42
    Εχω μεινει εκθαμβη γιατι το θετεις οπως εχει. Αλλά ενα μυαλο υπερ μπλοκαρισμενο απο αρνητικα αισθηματα, σε αρνηση, σε αποσυνδεση απο την ψυχη του μεχρι να τα δουλεψει ολα αυτα... παιρνει χροοονο,προυποθετει επιμονη, δεσμευση, αγωνα μεχρι να αποτοξινωθεις. Ειμαι κοντα στο να κλεισω χρονο στο φορουμ η δικη σου απαντηση μοιαζει με ειδικου. Συγχαρητηρια ομολογουμενως. Το χεις:):):)


    * Α η λιστα με τις λυσεις - υποκαταστατα ειναι απο την γλυκια μας μπου, δεν τις εγραψα εγω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Αερικο εχω μεινει αφωνη απο τις απαντησεις σου ειναι αποστομοτικες ...ειναι απιστευτο τι να πω...λεω αα να ρωτησω κι αυτο κι αυτο αλλα οταν ξαναδιαβαζω την απαντηση λεω χαζη στο εχει απαντησει δεν μπορω να καταλαβω πως το εχεις καταφερει αυτο χωρις να εισαι ειδικος αλλα η οποια συμβουλη σου ειναι απιστευτα πολυτιμη εδω μεσα δεν σε ξερω αλλα οποιος οποια και να εισαι ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ πολυ που εισαι εδω :) εγω θα ξαναπω ευχαριστω να εισαι καλα :)

  14. #44
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    Βλέπω χαμόγελα και χαρά! Αυτό σημαίνει πολλά για μένα! Να'στε καλά για το feedback που δίνεται, πραγματικά μου δίνετε δύναμη να συνεχίσω να μοιράζομαι αυτά που έχω μέσα μου. Πιστεύω πως ακόμα και μέσα από ένα φόρουμ μπορούμε να δώσουμε ένα γερό σκούντημα ο ένας στον άλλον, που θα λειτουργήσει ως ώθηση να πάρει μπρος το μηχάνημα. Κορίτσια, για να ακούσατε αυτά που έγραψα σημαίνει ότι είσαστε πολύ κοντά στον στόχο σας, που κ ένα μικρό σκούντημα φτάνει :)

    Προτείνω must για διάβασμα (αν δεν τα έχετε διαβάσει ήδη) δύο βιβλία. Είναι από αυτά που δεν σε σκουντάνε μόνο, αλλά σε ταρακουνάνε.
    Οι Περιοχές των Σφαλμάτων σας Dyer W. Wayne
    Όμοιος ομοίω ζευγαρώνει GELLERT D. SHEPARD

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Αερικο μην σταματησεις να μοιραζεις αυτα που εχεις μεσα σου πιστευω πως ολοι τα εχουμε αναγκη :):) Μακαρι να ειμαστε κοντα στον στοχο μας εγω παντως αν τον πετυχω θα ειναι χαρη στις συμβουλες σου που ηδη αρχισα να εφαρμοζω οσο μπορω το προσπαθω!! Προσωπικα δεν εχω διαβασει κανενα βιβλιο ψυχολογιας θα κοιταξω να παρω αν μπορεσω τουλαχιστον ενα απο τα δυο, για να τα προτεινεις ειμαι σιγουρη πως ειναι πολυ καλα!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By ασπασια in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 26
    Last Post: 02-09-2015, 23:16
  2. Κρίση Πανικού x2
    By nightlost in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 22-04-2015, 15:53
  3. κρίση πανικού?
    By Sofaki in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 27-01-2015, 23:54
  4. Κρίση πανικού θα σε γαμ@#$!!
    By Αλέξανδρος24 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2009, 15:25
  5. κριση πανικου
    By stamos14 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 15-03-2008, 00:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •