κριση πανικου και αυτοτραυματισμος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 73
  1. #46
    Εγω ως βιβλιοφαγος σε ευχαριστω πρωτον που μοιραζεσαι δωρεαν τις γνωσεις σου και δευτερον επειδη κανω ψυχοθεραπεια εχω φαει ενα μπαν απο το πολυ διαβασμα ψυχολογιας γτ μου κανε κακο. ολα τα φιλτραρα με το μυαλο και δεν ακουγα καθολου το μεσα μου. ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.
    Θεωρω πως τωρα εχω αρχισει να ακουω... ειμαι στα σπαργανα μαθες...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #47
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    Απορώ τι βιβλία διάβαζες κ σου κάνανε κακό?
    Κ εγώ βιβλιοφάγος :)

  3. #48
    Quote Originally Posted by Aeriko View Post
    Απορώ τι βιβλία διάβαζες κ σου κάνανε κακό?
    Κ εγώ βιβλιοφάγος :)
    Καλημερα, δεν ειναι θεμα Κακου, χεχε, ειναι οτι ολα τα φιλτραρα εγκεφαλικα μα ολα και δεν ερχομουν σε επαφη με το συναισθημα. Δηλαδη μπορει μεν να εχω γνωσεις, να λατρευω τα βιβλια, τον Λογο, κτλ ... αλλα στην Αλφαβητα των συναισθηματων δεν ειμαι καλη. Οχι ως προς τους αλλους. Στους αλλους καλες συμβουλες εδινα, εμενα δεν μπορουσα ποτέ συναισθηματικά να με αποκωδικοποιήσω στα σιγουρα και να κανω φυσιολογικες μεταβασεις απο το μειον στο συν.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #49
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    Κατάλαβα. Έψαχνες τις απαντήσεις παντού εξωτερικά και ξέχναγες το βασικότερο, να κοιτάξεις μέσα σου. Το ίδιο έχω περάσει κι εγώ, μόνο που ήμουν τυχερή τα βιβλία που διάβαζα, οι άνθρωποι που με καθοδηγούσαν, όλες οι πληροφορίες που έβρισκα είχαν ένα στόχο - να μη στρέψουν το βλέμμα προς τα μέσα, να μου εξηγήσουν το πόσο και γιατί είναι σημαντικό να έρθω κοντά στον εαυτό μου και στα συναισθήματά μου.

  5. #50
    Quote Originally Posted by Aeriko View Post
    Κατάλαβα. Έψαχνες τις απαντήσεις παντού εξωτερικά και ξέχναγες το βασικότερο, να κοιτάξεις μέσα σου. Το ίδιο έχω περάσει κι εγώ, μόνο που ήμουν τυχερή τα βιβλία που διάβαζα, οι άνθρωποι που με καθοδηγούσαν, όλες οι πληροφορίες που έβρισκα είχαν ένα στόχο - να μη στρέψουν το βλέμμα προς τα μέσα, να μου εξηγήσουν το πόσο και γιατί είναι σημαντικό να έρθω κοντά στον εαυτό μου και στα συναισθήματά μου.
    Αυτο που εβλεπα εγω μεσα, ηταν οι εμπειριες και οι αναμνησεις μου δυστυχως στη ζυγαρια υπερτερουσε ο πονος, αναγκαστικα επαψα καποια στιγμη να κοιταω μεσα μου γιατι ενιωθα ακομη χειροτερα. Τωρα με ψυχοθεραπεια αρχιζω να πλησιαζω μεσα μου. Τρομαζω, πανικοβαλλομαι, κλαιω, ποναω, ΘΥΜΩΝΩ αλλά μονη μου δεν ειμαι συν οτι στο ταξιδι αυτο δεν με κοιταει σαν ουφο ο / η απεναντι μου δειχνει οτι ειναι νορμαλ να νιωθω ετσι και οτι δεν θα ειναι αιωνιο αλλα προσωρινο ... άρα ? νομιζω καλα παω αερικο. Νομιζω... θα φανει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #51
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    Να μην νομίζεις! Να είσαι σίγουρη ότι πας καλά :) !

    Συγγνώμη darkfighter που έχουμε πιάσει κουβέντα στο δικό σου thread και μπορεί να λέμε άσχετα πράγματα από το θέμα σου...
    Constantly curious αν έχεις δικό σου thread σε αυτο το φόρουμ μετά χαράς να μεταφερθούμε εκεί, γιατί θα ήθελα να μάθω τι είδους ψυχοθεραπεία κάνεις? Είναι κάποια συγκεκριμένη μέθοδος όπως η συστημική ή γνωσιακή συμπεριφοριστική θεραπεία?

  7. #52
    http://www.e-psychology.gr/forum/thr...B5%CE%B9%CE%B1

    Ελα αερικο να συζητησουμε σε αυτο το θεμα μου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Κοριτσια καλημερα δεν με πειραζει καθολου μα καθολου πειτε ο,τι θελετε!!;)

  9. #54
    Καλημερα Κοπελουδα μου, ποσο μ αρεσει να σκας χαμογελακι, αν θες ελα και εσυ να πιασουμε το μπιρι μπιρι κειθε.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Πηγαινετε εσεις κυριες μου να σας διαβαζω γιατι ειμαι λιγο ασχετη και αν καταλαβω τιποτα θα πεταχτω χαχαχα

  11. #56
    Νομιζω εισαι καλυτερα ή ειναι η ιδεα μου? :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Σημερα πεταω ...χθες καμια κριση πανικου και να σημειωσω οτι κοιμηθηκα και καλα επιτελους!!!!χορτασα υπνο!!!ελπιζω κι εσυ να εισαι καλυτερα κοπελαρα μου:cool:;):)

  13. #58
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    darkfighter εγώ όσο μπορώ θα προσπαθώ να είμαι εδώ. Και αν σε ξαναπιάσει καμία κρίση μην φοβηθείς, θα σε σκουντίξω να βγεις από το λαβύρινθο τις σκέψεις σου.

    Εν τω μεταξύ αυτές τις μέρες είμαι στην δουλειά, αλλά δουλειά δεν κάνω...κάθομαι στο φόρουμ όλη την ώρα. Οπότε αν δεν απαντάω σημαίνει ότι έχω δουλεία.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Αερικο πως μπορω να σε ευχαριστησω μου λες???Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!Κι εγω αν μπορεσω να σε βοηθησω σε κατι θα χαρω πολυ:)

  15. #60
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    Μα με ευχαρίστησες :) τι άλλο να κάνεις? Πραγματικά είναι αρκετό. Το ξεμπλοκαρισμά σου είναι αρκετό. Εσύ είσαι αρκετή όπως είσαι! Το ότι μπόρεσες να βοηθηθείς από ένα φόρουμ, πρέπει να ευχαριστήσεις τον εαυτό σου (!).

    Τώρα μου ήρθε μια ιδέα... ξέρω πολλές ασκήσεις που σε φέρνουν κοντά στον εαυτό σου. Μπορούμε αν θέλεις, κάθε βδομάδα να δοκιμάζουμε κάτι καινούριο. Και θα μου λες εσύ αν λειτουργεί ή όχι. Θα είναι ασφαλής ασκήσεις του τύπου σαν αυτές τις δύο που σου έγραψα πριν. Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να είσαι ειλικρινής με μένα και τον εαυτό σου, μπορείς να γράφεις εδώ σαν ημερολόγιο πως σε βοήθησε κ πως σε έκανε να νοιώσεις κάποια από τις ασκήσεις.

    Λεφτά είπες ότι δεν έχεις για να πας σε ειδικό. Οπότε δεν έχεις να χάσεις κάτι.

    Επίσης θα μπορούσα να σου δώσω κ το προσωπικό email μου αλλά πιστεύω ότι θα δώσουμε ωραίο παράδειγμα εδώ στο φόρουμ, με το να μοιραζόμαστε κάτι που θα μπορέσει να βοηθήσει και κάποιον άλλον στην κατάστασή σου.

    ...και ελπίζω να μην μας διώξουν από το φόρουμ για αυτό :)

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By ασπασια in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 26
    Last Post: 02-09-2015, 22:16
  2. Κρίση Πανικού x2
    By nightlost in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 22-04-2015, 14:53
  3. κρίση πανικού?
    By Sofaki in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 27-01-2015, 22:54
  4. Κρίση πανικού θα σε γαμ@#$!!
    By Αλέξανδρος24 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2009, 14:25
  5. κριση πανικου
    By stamos14 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 14-03-2008, 23:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •