Αθλητισμος/ πρωταθλητισμος και θυσιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352

    Αθλητισμος/ πρωταθλητισμος και θυσιες

    Στον αθλημα σας η το χομπυ σας εχετε κανει γιατο θυσιες? πιστευετε οτι αξιζαν? δεν ενοω με ουσιες εγω πχ τωρα που σινω πανελληνιες παω πριν απο τα μαθηματα που δινω και κανω προσπονηση
    Εσεις?
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Εγώ πήγαινα Κουνγκ φού όσο πήγαινα σχολείο μετά μπάλα ερασιτεχνικά σε πέντε επί πέντε αλλά κάθε εβδομάδα εδώ και χρόνια όταν λέμε χρόνια εννοούμε καμιά δεκαπενταετία μαζί με σχολή και δουλειά αλλά τώρα λόγω φαρμάκων όλα με το ζόρι τα κάνω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Εγώ ξεκίνησα jogging κάθε πρωί.Ευκαιρία να έχω έναν στόχο να ξυπνάω νωρίς.Μου αρέσει μπορώ να πω.Είχα να ασχοληθώ με γυμναστική από το λύκειο.Είμαι 30 αν κ δείχνω για 22.Τσακωμένος με τον αθλητισμό.Δεν ξέρω τι θυσίες μπορώ να κάνω γι'αυτόν τον στόχο,το έχω αφήσει στο χαλαρό.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Κάνω μπαλέτο το οποίο είχα σταματήσει για κάποιο διάστημα και φέτος το ξανάρχισα. Δεν έχω κάνει ποτέ θυσίες για αυτό γιατί είναι απλά ένα χόμπυ για μένα. Αλλά έχω παρατηρήσει πως το γεγονός ότι γυμνάζομαι με κάνει να αποφεύγω τις καταχρήσεις. Δηλαδή θα προσέξω περισσότερο τον εαυτό μου την περίοδο που κάνω κάποια μορφή άσκησης παρά όταν δεν κάνω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Εγω οπως ηδη ξερετς μερικοι κανω ιππασια που ναι εχω κανει πολλες θυσιες αλλα τωρα εχω αρχισει και acrodance mellisa εσενα μαλλον αυτο θα σου φανει ενδιαφερον
    Επισεις ξερει κανεις εαν ειναι πιο ενδιαφερον οι πιλατες απο την γιογκα? στη γιογκα αναφερομαι παντα σε acroyoga
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Ενδιαφέρον, δεν το είχα ξανακούσει! Θέλω να κάνω Ιούλιο-Αύγουστο aerial dance γιατί τα μαθήματα μπαλέτου τελειώνουν τέλος Ιουνίου και φοβάμαι ότι θα χάσω όλους τους μύες που κατάφερα να αποκτήσω αυτό τον χρόνο αν δεν κάνω κάτι μέσα στο καλοκαίρι! Παλιότερα έχω κάνει και μοντέρνο, pole dancing και μιας μορφής burlesque dance. Α και zumba!

    Έχω κάνει πολύ pilates και λίγο yoga. Δεν ξέρω αν φταίει ότι ποτέ δεν βρήκα τις κατάλληλες εκπαιδεύτριες αλλά η yoga όπου και να την έχω παρακολουθήσει δεν μου αρέσει. Νομίζω όμως ότι αυτό έχει να κάνει με το γεγονός ότι το pilates έχει πολλά στοιχεία barre a terre, δηλαδή ασκήσεις μπαλέτου στο πάτωμα. Έτσι ήξερα από την αρχή πώς να κάνω σωστά τις ασκήσεις και μου άρεσε, ενώ yoga δεν έχω καταφέρει ποτέ να νιώσω ότι έχω προσφέρει κάτι στο σώμα μου. Εννοείται αυτό είναι μια καθαρά υποκειμενική άποψη γιατί ξέρω πολύ κόσμο που του αρέσει η yoga.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Aerial exo kanei πολυ φαση το μονο που δεν μου αρεσει ηταν οτι βρισκουμουν εκτος εδαφους.....
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    γυμναστηριο.λιγο ενοργανη.καλισθενικς.και τωρα τρεξιμο για τις ενδορφινες στον εγκεφαλο το κανω ειχα κοψει το καπνισμα τεσσερεις μηνες και το ξαναρχισα γενικα εχω δυνατο σκαρι για δυνατα αθληματα αλλα μεχρι πριν ενα χρονο επινα ναρκωτικα και εχω κανει μια ζωη μπαχαλο τωρα με τα φαρμακα με τα βιας κανω λιγο τρεξιμο και ψαχνω για δουλεια..μου χουν φαει τη ζωη ο εθισμος οι διαταραχες τα φαρμακα και ο αλλοπροσαλος χαρακτηρας μου το μονο που εχω καταφερει ειναι να μαι ενα χρονο καθαρος απο ηρωινη γενικα ναρκωτικα και αλκοολ ειμαι καθαρος απ ολα

  9. #9
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Στον αθλημα σας η το χομπυ σας εχετε κανει γιατο θυσιες? πιστευετε οτι αξιζαν? δεν ενοω με ουσιες εγω πχ τωρα που σινω πανελληνιες παω πριν απο τα μαθηματα που δινω και κανω προσπονηση
    Εσεις?
    Εννοείται πως έχω κάνει θυσίες.......
    Και άμα τύχει και ξεφύγω σε κάτι(π.χ.διατροφή),το μετανιώνω..........

  10. #10
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Ενδιαφέρον, δεν το είχα ξανακούσει! Θέλω να κάνω Ιούλιο-Αύγουστο aerial dance γιατί τα μαθήματα μπαλέτου τελειώνουν τέλος Ιουνίου και φοβάμαι ότι θα χάσω όλους τους μύες που κατάφερα να αποκτήσω αυτό τον χρόνο αν δεν κάνω κάτι μέσα στο καλοκαίρι! Παλιότερα έχω κάνει και μοντέρνο, pole dancing και μιας μορφής burlesque dance. Α και zumba!

    Έχω κάνει πολύ pilates και λίγο yoga. Δεν ξέρω αν φταίει ότι ποτέ δεν βρήκα τις κατάλληλες εκπαιδεύτριες αλλά η yoga όπου και να την έχω παρακολουθήσει δεν μου αρέσει. Νομίζω όμως ότι αυτό έχει να κάνει με το γεγονός ότι το pilates έχει πολλά στοιχεία barre a terre, δηλαδή ασκήσεις μπαλέτου στο πάτωμα. Έτσι ήξερα από την αρχή πώς να κάνω σωστά τις ασκήσεις και μου άρεσε, ενώ yoga δεν έχω καταφέρει ποτέ να νιώσω ότι έχω προσφέρει κάτι στο σώμα μου. Εννοείται αυτό είναι μια καθαρά υποκειμενική άποψη γιατί ξέρω πολύ κόσμο που του αρέσει η yoga.
    off topic:διαθέτεις γυμνασμένο κορμί?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Θυσιες πολλες εχω κανει για την γυμναστικη με βαρη , που κανω απο το 86 , παντα εβρισκα χρονο , το 94 , αρχισα να φτιαχνω το προσωπικο μου γυμναστηριο , με καινουρια , η μεταχειρισμενα οργανα αποδιαλυσεις γυμναστηριων , ποτε δεν το μετανιωσα , η γυμναστικη αυτη , εξελιχτηκε στον ερωτα της ζωης μου , η καλυτερη μου συνηθεια ................. θα συνεχισω εις το εσαει ......... εκανα και τζουντο , 2 χρονια μονο , το 88-89 , αναθεμα κι αν θυμαμαι καμμια λαβη , μονο την κλωτσια σταρχ@@ια θυμαμαι , αν και παντα την ηξερα ...... και πυγμαχια , εκανα ιδιαιτερα μαθηματα , και απο το 99 ξεσπαω σενα σακκο , καλη εκτονωση , αχρειαστη ναναι .......
    Last edited by Macgyver; 27-05-2016 at 07:25.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    off topic:διαθέτεις γυμνασμένο κορμί?
    Χμμμ , ενδιαφερουσα ακουγεται Γουαι ......... με χυλοπιτιασε ομως , εχει δεσμο ...... κατοικει και στας Ευρωπας .....

  13. #13
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Χμμμ , ενδιαφερουσα ακουγεται Γουαι ......... με χυλοπιτιασε ομως , εχει δεσμο ...... κατοικει και στας Ευρωπας .....
    Ε ας χυλοπιτιάσει και εσένα κάποια.:Ρ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ε ας χυλοπιτιάσει και εσένα κάποια.:Ρ
    Δεν ειναι η πρωτη ................................. ψεμματα , ψεμματα ειπα , η πρωτη ειναι !!!!

Similar Threads

  1. σχιζοφρενεια αποπειρα και αθλητισμος
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 29
    Last Post: 15-11-2012, 20:24
  2. Αθλητισμός και ανθρωπος
    By O_Synestalmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 30-01-2012, 09:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •