του είπα ότι απιστησα...ομως..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    του είπα ότι απιστησα...ομως..

    Πριν 5 μήνες απατησα τον άνθρωπο μου με κάποιον που για μένα δεν έχει ιδιαίτερη σημασία..εγιναν μισά πράγματα γτ δεν μπόρεσα να συνεχίσω..κ σταμάτησα ..μετανοιωσα ευθύς αμέσως κ από κείνη τη στιγμή κ έπειτα με έτρωγε στην συνηδηση μου...μέχρι που μετά απο 4 μηνες..ομολόγησα την πράξη μου, στον σύντροφό μου, όχι με λεπτομερειες,διοτι ντραπηκα..κ εκείνος με συγχώρεσε κ προχωράμε μαζι κ συνεχίζουμε κανονικά..όμως εγώ έχω μία εβδομάδα τώρα κ νιώθω απαίσια..δλδ ακόμα νιώθω ενοχή κ ότι προδωσα..δεν μπορώ να καταλάβω, εφόσον ομολόγησα την πράξη μου κ μετανοιωσα πραγματικά κ το αποκάλυψα στον σύντροφό μου,γιατι νιώθω τόσο άσχημα;;;τι πληρώνω θεέ μου;;τι άλλο πρέπει να κάνω για να το ξεχάσω;;νιώθω άτιμη κ απαίσια γενικώς..νιώθω παραβιασμενη κ γυρνάει συνεχώς στο κεφάλι μου αυτή ή σκέψη..να σημειωαω ότι πήρα κ αντικαταθλιπτικο για να μπορέσω να διαχειριστώ την κατάσταση.τωρα είναι Νορμάλ που νιωθω έτσι μετά από όλα αυτά;;τι άλλο πρέπει να κάνω;μήπως φταίει το οτι δεν είπα λεπτομέρειες;;δεν μου ζητήθηκαν όμως από τον σύντροφο μου,δεν είπα ούτε που έγινε ο.τι έγινε..ούτε ποιός ήταν..άλλωστε τι σημασία έχει..είπα πτι έκανα κάτι..ότι έκανα διάφορα κ ότι μετανοιωσα αμέσως κ μούδιασα..όπως κ έτσι έγινε κιόλας. Νομίζω το ότι να κάτσω να πω λεπτομερειες δεν θα βοηθήσει εκείνον κ μένα.. δλδ δεν θεωρώ ότι είναι σωστό...γτ πραγματικά ντρέπομαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Πριν 5 μήνες απατησα τον άνθρωπο μου με κάποιον που για μένα δεν έχει ιδιαίτερη σημασία..εγιναν μισά πράγματα γτ δεν μπόρεσα να συνεχίσω..κ σταμάτησα ..μετανοιωσα ευθύς αμέσως κ από κείνη τη στιγμή κ έπειτα με έτρωγε στην συνηδηση μου...μέχρι που μετά απο 4 μηνες..ομολόγησα την πράξη μου, στον σύντροφό μου, όχι με λεπτομερειες,διοτι ντραπηκα..κ εκείνος με συγχώρεσε κ προχωράμε μαζι κ συνεχίζουμε κανονικά..όμως εγώ έχω μία εβδομάδα τώρα κ νιώθω απαίσια..δλδ ακόμα νιώθω ενοχή κ ότι προδωσα..δεν μπορώ να καταλάβω, εφόσον ομολόγησα την πράξη μου κ μετανοιωσα πραγματικά κ το αποκάλυψα στον σύντροφό μου,γιατι νιώθω τόσο άσχημα;;;τι πληρώνω θεέ μου;;τι άλλο πρέπει να κάνω για να το ξεχάσω;;νιώθω άτιμη κ απαίσια γενικώς..νιώθω παραβιασμενη κ γυρνάει συνεχώς στο κεφάλι μου αυτή ή σκέψη..να σημειωαω ότι πήρα κ αντικαταθλιπτικο για να μπορέσω να διαχειριστώ την κατάσταση.τωρα είναι Νορμάλ που νιωθω έτσι μετά από όλα αυτά;;τι άλλο πρέπει να κάνω;μήπως φταίει το οτι δεν είπα λεπτομέρειες;;δεν μου ζητήθηκαν όμως από τον σύντροφο μου,δεν είπα ούτε που έγινε ο.τι έγινε..ούτε ποιός ήταν..άλλωστε τι σημασία έχει..είπα πτι έκανα κάτι..ότι έκανα διάφορα κ ότι μετανοιωσα αμέσως κ μούδιασα..όπως κ έτσι έγινε κιόλας. Νομίζω το ότι να κάτσω να πω λεπτομερειες δεν θα βοηθήσει εκείνον κ μένα.. δλδ δεν θεωρώ ότι είναι σωστό...γτ πραγματικά ντρέπομαι.
    οτι λες μιση τι ενοεις,τι εκανες δλδ?μονο φιλι.στοματικο ερωτα τι?εξηγησε να ξερουμε?
    Ενταξει νιώθεις ασχημα γτ απιστησες.......λογικο το βρισκω να νιώθεις ασχημα αφου φερθηκες ετσι στον ανθρωπο σ.
    Εσενα τωρα τ προβλημα σ ειναι οτι εχεις ακομα τυψεις?μηπως εχεις επειδη δεν τ τα ειπες ολα?μηπως επρεπε να τ πεις τα παντα μ καθε λεπτομερεια?και σ εχουν μεινει καταλειπα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Φυσικα και δεν χρειαζονται λεπτομερειες, ειναι τελειως αχρηστες και μπορει και να περιεπλεκαν τη κατασταση. Σημασια εχει πως ο ανθρωπος σου σε εχει συγχωρησει και τωρα μενει να συγχωρησεις εσυ τον εαυτο σου. Γιατι δυσκολευεσαι με αυτο και αισθανεσαι τοσες ενοχες εφοσον καταλαβες το λαθος σου, πρεπει να βρεις τροπο να το αφησεις να φυγει...

  4. #4
    Μηπως καταβαθος θελεις να φυγεις απο αυτη την σχεση ? Τι κινηση ηταν αυτη ? αναγκης επιβεβαιωσης ? Φυσικα και ειναι δυσκολο να να σε συγχωρησεις και συμφιλιωθεις με το γεγονος οτι εκανες κατι που δεν θα ηθελες πχ να κανει και εκεινος. Το ζητημα ειναι παιζει να το συζητησεις με κανα συμβουλο ψυχικης υγειας ? Σε ρωταω μιας και οσα σκευασματα και αν παρεις εφοσον ειστε ζευγαρι θα σου ερχεται στο νου αναγκαστικά.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ακριβώς natalia sups..ενώ ενιωσα οκ για ένα διάστημα μετά την εξομολόγηση..τώρα παλιμε τρώει..δεν ξέρω τι φταίει κ δεν θέλω να με συγχωρέσει...κ αυτός έχει κάνει λάθη κ τα ξεπέρασαμε μαζί..κ γω δεν ξέρω ολη την αλήθεια..εννοώ είδα κάποια δείγματα αλλά δεν ξέρω αν όντως έκανε κατι..σημασια για μενα έχει να με συγχωρέσει..κ δυσκολευομαι πολύ.ενω ονστντροφος μου φέρεται κανονικά κ δεν πετάει απόντες..φαίνεται ότι με συγχώρεσε απόλυτα.δεν είπα ούτε το μερος,ουτε τι έκανα ακριβώς..ειπα ομως ότι έκανα μαλάκια κ ότι έπεσε χαμουρεμα..τι αλλο να κάνω;τάμα;;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    [QUOTE=Constantly curious;615936]Μηπως καταβαθος θελεις να φυγεις απο αυτη την σχεση ? Τι κινηση ηταν αυτη ? αναγκης επιβεβαιωσης ? Φυσικα και ειναι δυσκολο να να σε συγχωρησεις και συμφιλιωθεις με το γεγονος οτι εκανες κατι που δεν θα ηθελες πχ να κανει και εκεινος. Το ζητημα ειναι παιζει να το συζητησεις με κανα συμβουλο ψυχικης υγειας ? Σε ρωταω μιας και οσα σκευασματα και αν παρεις εφοσον ειστε ζευγαρι θα σου ερχεται στο νου αναγκαστικά.[/QUOT] ήταν κίνηση αψυχολογητη λόγω εντονης πολιορκίας κ μπερδεματος.δεν ειχε υπόβαθρο.πειραματισμος ήταν.κνετσι ειπα κ στον συντροφο μου.ε νιωσα αμεσως μουδιασμενη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Ακριβώς natalia sups..ενώ ενιωσα οκ για ένα διάστημα μετά την εξομολόγηση..τώρα παλιμε τρώει..δεν ξέρω τι φταίει κ δεν θέλω να με συγχωρέσει...κ αυτός έχει κάνει λάθη κ τα ξεπέρασαμε μαζί..κ γω δεν ξέρω ολη την αλήθεια..εννοώ είδα κάποια δείγματα αλλά δεν ξέρω αν όντως έκανε κατι..σημασια για μενα έχει να με συγχωρέσει..κ δυσκολευομαι πολύ.ενω ονστντροφος μου φέρεται κανονικά κ δεν πετάει απόντες..φαίνεται ότι με συγχώρεσε απόλυτα.δεν είπα ούτε το μερος,ουτε τι έκανα ακριβώς..ειπα ομως ότι έκανα μαλάκια κ ότι έπεσε χαμουρεμα..τι αλλο να κάνω;τάμα;;;
    Φοβασαι μηπως δεν σε εχει συγχωρησει στα αληθεια ασχετα που σου δινει αυτη την εντυπωση και οτι ισως ψαχτηκε και αυτος για "αντιποινα?" Η λαθος καταλαβα;

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Καλησπέρα anxious.
    Πρώτον,μετά από πόσο καιρό ομολόγησες την απιστία στον σύντροφο σου?
    Δεύτερον,πιστεύω πως το γεγονός ότι ομολόγησες και είστε ακόμη μαζί,δείχνει πόσο αγαπάτε ο ένας τον άλλον.
    Αν όμως νιώθεις ακόμη τύψεις για το συμβάν,και επιθυμείς να είσαι με τον σύντροφο σου,νομίζω πως πρέπει να του μιλήσεις αναλυτικά,όσο ριψοκίνδυνο και αν ακούγεται.
    Όπως και να έχει,εύχομαι να πάρεις την σωστή απόφαση και να είναι ευτυχισμένη με τον άνθρωπο σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Οτι ομολογησες την πραξη σου μετα απο 4 μηνες, σημαινει οτι ειχες τυψεις και ριχνεις το μπαλακι της συγχωρεσης στον συντροφο σου, απο αυτον εξαρταται πλεον τι θα γινει με την σχεση σας. Γενναιο αυτο που εκανες αλλα δεν φοβηθηκες οτι δεν θα σε συγχωρουσε? Οτι δεν θα ειναι πλεον ιδια η σχεση σας? Το διακινδινευσες αλλα σε κατατρωει τωρα η συνειδηση σου. Εγω παντως θα σου προτεινα να κανετε μια μεγαλη συζητηση με τον συντροφο σου και μετα να ξεκινησετε παλι απο την αρχη, γιατι να τα λετε και να τα ξαναλετε ειναι πολυ ψυχοφθορο για σας.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  10. #10
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Οτι ομολογησες την πραξη σου μετα απο 4 μηνες, σημαινει οτι ειχες τυψεις και ριχνεις το μπαλακι της συγχωρεσης στον συντροφο σου, απο αυτον εξαρταται πλεον τι θα γινει με την σχεση σας. Γενναιο αυτο που εκανες αλλα δεν φοβηθηκες οτι δεν θα συγχωρουσες? Οτι δεν θα ειναι πλεον ιδια η σχεση σας? Το διακινδινευσες αλλα σε κατατρωει τωρα η συνειδηση σου. Εγω παντως θα σου προτεινα να κανετε μια μεγαλη συζητηση με τον συντροφο σου και μετα να ξεκινησετε παλι απο την αρχη, να τα λετε και να τα ξαναλετε ειναι που ψυχοφθορο για σας.
    Εγώ μόνο ένα λάθος βρίσκω σε όλο αυτό...
    Αν μου επιτρέπεις....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εγώ μόνο ένα λάθος βρίσκω σε όλο αυτό...
    Αν μου επιτρέπεις....
    Ελευθερα, δημοκρατια εχουμε :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Ελευθερα, δημοκρατια εχουμε :)
    Το γεγονός ότι το ομολόγησε μετά από όχι και τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
    Ίσως αν το έλεγε νωρίτερα,να μην είχε τύψεις.
    Μιλάω βέβαια από την οπτική του παρθένου,οπότε ίσως να μην μετρά τόσο η γνώμη μου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    ρε παιδια εκανε κατι ασχημο λογικο ειναι να εχει τυψεις.
    Αφου σε συγχωρησε ο συντροφος σ ,μην λες τιποτα μια χαρα εισαι,εγω δεν θα συγχωρουσα στην θεση τ ,οπως και πολλοι αντρες,αλλα αφου ειστε καλα μαζι πλεον ,αφησετα πισω σ αυτα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Το γεγονός ότι το ομολόγησε μετά από όχι και τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
    Ίσως αν το έλεγε νωρίτερα,να μην είχε τύψεις.
    Μιλάω βέβαια από την οπτική του παρθένου,οπότε ίσως να μην μετρά τόσο η γνώμη μου.
    Εγω σκεφτομαι οτι το ειπε γιατι δεν αντεχε αλλο, τις τυψεις, τα ψεμματα, και ηθελε να απαλλαγει απο ολα αυτα.

    Καθε αποψη ειναι δεκτη, αν και το τι σκεφτεται μονο η θεματοθετρια μπορει να μας το πει. Εμεις μονο συμβουλες μπορουμε να δινουμε.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Εγω σκεφτομαι οτι το ειπε γιατι δεν αντεχε αλλο, τις τυψεις, τα ψεμματα, και ηθελε να απαλλαγει απο ολα αυτα.

    Καθε αποψη ειναι δεκτη, αν και το τι σκεφτεται μονο η θεματοθετρια μπορει να μας το πει. Εμεις μονο συμβουλες μπορουμε να δινουμε.
    Σαφώς,μόνο συμβουλές μπορούμε να δίνουμε.
    Για την πρώτη σου πρόταση,συμφωνώ απόλυτα.
    Είδες που μπορώ να μιλήσω και για άλλα θέματα?:p

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κι όμως ξεπερνιέται!
    By giasemi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 01-08-2012, 11:16
  2. Ειπα να γραψω ενα μηνυμα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 23-01-2012, 23:35
  3. Θελει να αυτοκτονησει επειδη ειπα να χωρισουμε
    By Rozi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 21:10
  4. Είπα να ανοίξω κι εγώ topic
    By Drsuza in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-12-2007, 00:15
  5. Και όμως δεν έχω πάψει να ελπίζω.
    By aggeliki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-09-2005, 13:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •