alkool me xanax - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: alkool me xanax

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Στη Γερμανια , ουτε ντεπον δεν σου δινουν , καικαλα κανουν , εδω ειναι η χωρα του ζαναξ , κατα ενα αρθρο που διαβαζα στο lifo ......
    Απο ενα σημειο και μετα ειναι και στο χερι μας να κανουμε οτι μας λεει ο γιατρος τωρα αν του τα γραφει ο γιατρος του αλλου και αυτος τα παιρνει με τις κουτες ε δεν φταιει μονο ο γιατρος...Πρεπει κι εμεις να εχουμε λιγο μυαλουδακι κι εγω επαιρνα τις δοσεις που αναφερει ο cyrax σε εναν σχετικα παρθενο οργανισμο αυτα πιανουν κι οταν κατι σε πιανει ρε παιδι μου ο γιατρος γιατι να σου δωσει παραπανω?Γι αυτο ηταν και σχετικα πιο ευκολο να τα κοψω και φαντασου τοσο λιγο επαιρνα και παλι σταδιακα μου το εκοψε ειναι εθιστικα τα ατιμα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eιναι στο χερι μας να κανουμε υτα που λεει ο γιατρος , οταν εχουμε κατάλαβει μερικα πραματα και εχουμε αποκτησει καποια εμπειρια .........εγω , οταν πτρωτοπηγα σε γιατρο , για την κτθλψη , με πλακωσε στα ζαναξ , τον ρωτησα για αντικαταθλιπτικα , και μου ειπε , αστα , αυτα ειναι βαρια φαρμακα , οποτε σχηματισα την εντυπωση ενος φειδωλου γιατρου στα φαρμακα , ποτε δεν μου συνεστησε αντικαταθλιπτικα , ηταν κατα , μονο σε βαριες περιπτωσεις τα θεωρουσε χρησιμα .................... αποκτησαμε συν τω χρονω και μια οικειοτητα/συμπαθεια , ε , μουλεγε να σου γραψω 6 ζαναξ ? φτανουν η να γραψω παραπανω ? εεε , τουλεγα , γραψε 8 ναχω , ........... μουγραφε 8 , αλλο τιποτα θες ? ρωταγε , κοιταγα το χαρτακι με τα ' ψωνια ' που εχω να κανω , γραψε του λεω και κανα stilnox , ενα σου φτανει η να γραψω δυο ? οχι , ενα φτανει , ελεγα ........... αρχισα να καταλαβαινω που ειχα μπλεξει , ηταν ομως ηδη αργα .......... τωρα εχω και αποθεμα κρυμμενο ......αν και ο ' γιατρος ' αυτος συνταξιοδοτηθηκε το 2010 , ευτυχως για μενα ..........

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Α καλα επεσες σε περιπτωσαρα εσυ κριμα....να σε ρωτησω...αν εσυ πολυ αργα και πολυ σταδιακα μειωσεις λιγο λιγο τις δοσεις δεν μπορεις να παρεις ρε παιδι μου με τον καιρο μια πιο νορμαλ δοση?Η επειδη πολλα χρονια γινεται αυτο δεν θα σε πιανουν καθολου? Εντωμεταξυ αυτα ειναι για το αγχος οχι για την καταθλιψη οτι να ναι ο γιατρος....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αν το παρω αποφαση , μπορω σταδιακα , δλδ 1 καθε 2-3 μηνες , να το κοβω , που πρεπει να το κανω .......... ελα ομως που μετα απο τον γιατρο αυτο , βρηκα ενα φαρμακειο μεναν παππου που τοχε , παλι αυτη η συμπαθεια που μουχουν μεφαγε , και μουδινε οσα ζαναξ γουσταρα γιατι ο νεος γιατρος φρικαρε με τα πολλα ζαναξ , και μουγραφε 7 καθε 2 μηνες , ουτε για πρωινο δεν εφταναν , και ο παππους , αν και συνταξιοδοτηθηκε κι αυτος , ευτυχως παλι για μενα , μου δημιουργησε ενα αποθεμα , επιπεδου Παμπλο Εσκομπαρ .............. ναι , για το αγχος ειναι , αλλα αγχος δεν εχω , αμα δεν παρω ζαναξ εχω , και 15 να παρω σε μια μερα , αντε να παρω καναν εξτρα υπνακο , δεν με πιανουν πλεον , μεχρι 18 εχω παρει ., λιγο παρακοιμηθηκα απλως , δεν παθαινεις τιποτα απο τα πολλα , μετα στο γυρνανε σε υπερενταση , τωρα αν παρω 50 , θα δαγκωσω και την ταυτοτητα μου , και θα περιμενω να δω .......

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Εχεις σκεφτει να πας καπου που στηριζουν ατομα που κανουν απεξαρτηση απο ουσιες???Γιατι κι αυτο ειναι εξαρτηση και μαλιστα αντιστοιχη με αυτην των ναρκωτικων...εμενα η γιατρος μου εγραφε παραπανω γνωριζοντας οτι τα παιρνω συνετα και φοβαμαι την εξαρτηση με ειχε πληροφορησει καλα και ημουν τυχερη...μου ειχε πει πως αν παρω παραπανω θα μαστουρωσω κι αυτο δεν το θελω γενικα θελω να εχω συναισθηση του τι κανω ισως μου το ειχε πει για να με τρομαξει γιατι γενικα θελω να εχω καθαρο το μυαλο μου ουτε καν με αλκοολ δεν μαρεσει να ξεφευγω....πιστευω πως πρεπει να το παρεις αποφαση να μαθεις να διαχειριζεσαι και λιγο μονος σου το αγχος ειναι πολυ δυσκολο ομως ολα ειναι μια συνηθεια....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μπα , εδω καταφερα να κοψω αλκοολ μονος , τα ζαναξ ειναι καθαρα θεμα αποφασης ........................το αγχος ειναι φυσιολογικο να τοχεις ,αμα μειωσεις ζαναξ , εδω διαβασα περιπτωση κρατουμενου , αυτοφωρο στην Αμερικη , που ηταν χρηστης ο ανθρωπος , πολλων ζαναξ , δεν ειχε μαζι του για μερικες μερες , και πεθανε , εγκεφαλικο ............................. μου τοχουν πει , μην κανω ταρζανιες , και κοψω πανω απο 2-3 μεμιας , μπορει νανεβασω πιεση turbo , και να εχουμε εγκεφαλικα ...............και οτως , οταν κανω πολλες ωρες να παρω μια δοση , ανεβαινουν ανωτων 100 οι παλμοι .......η πιεση λιγο .....και οντως στην Αμερικη , θεωρειται ναρκωτικο το ζαναξ , μαζι με κωδεινη , oxycodo συγκεκριμενα , εχουν την τιμητικη τους στις φυλακές ,..............

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Εγω θα σου προτεινα πολυ σιγα και σταδιακα του τυπου καθε φορα που παιρνεις ενα να παιρνεις 0.25 πιο λιγο και οχι σε καθε δοση πχ. για 15 μερες αν παιρνεις 5 φορες την ημερα να μειωσεις την δοση στις 2 τις αλλες κανονικα καταλαβες...απλα το τι λεμε εμεις χαιρω πολυ το θεμα ειναι να σε κατευθυνει καλος γιατρος και να στα κοψει τοσο αργα και τοσο σταδιακα που να μην το αντιλαμβανεσαι...εμενα ας πουμε αν της ελεγα ηρθε το αγχος μου ελεγε δεν πειραζει αυξησε το οπως το ειχαμε και απο την αλλη εβδομαδα το ξανακανουμε και οντως λειτουργησε

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τι να τον κανω τον γιατρο , ταχω μαθεικαι μονος ............. υπαρχουν μερες , που ειμαι αρκετα καλα , και μπορω να την βγαλω με 5-6 ζαναξ , αλλα μακροπροθεσμα , θελει συστημα , και ναδιαφορεις για τα σκαμπανεβασματα ............... δεν υπρχει γρηγορος τροπος διακοπης , η αντιστοιχο φαρμακο , εκτος αν παιρνω σεροξατ , που κανει αγχολυση , και κοβω ζαναξ , γινεται , μετα κολλας στο σεροξατ , αλλα δεν εχει το στερητικο του ζαναξ , εχω παρατηρησει ............... οποτε ειναι , οπως προειπα , θεμα αποφασης , την οποια δεν παιρνεις ευκολα , αν εχεις μια ντουλαπα με ζαναξ διαθεσιμα , ουτε ενα κινητρο , μια κοπελα ας πουμε , γιατι το ζαναξ , σε τετοιες δοσεις , επηρρεαζει πολυ την λιμπιντο ................. ειμαι και δυσκολος στις γυναικες , αν βρω μια να μαρεσει ομως ( ειχα βρει μια 20τοσα χρονια μικροτερη μου , αλλα δεν ξετρελαθηκα ) , ταχω κοψει σε χρονο dt ................ το κινητρο , η θεραπεια των παντων , κι της κτθλψης ............

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Αφου ξερεις πολυ καλα τι σου γινεται τοτε ειναι στο χερι σου να το παρεις αποφαση λες εχεις μια ντουλαπα με χαπια...αυτα δεν ληγουνε???κι αν εχεις πχ ληγμενα απο το 2013 σε πιανουν?Ε βρες μια κοπελα τοτε δωσε κινητρα στον εαυτο σου!!20 τοσα χρονια διαφορα παλευεται?? εγω με τον δικο μου εχω 12 και παλι πολλες φορες μου γινεται πολυ αισθητη η διαφορα...(φοβαμαι πως ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα και δεν ξερω αν επιτρεπεται αχαχα)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Α , τανανεωνω , δινω τα παλια πριν ληξουν και τανταλλασω με πιο νεα , σε φιλικο φαρμακειο , αλλωστε μου γραφουν και τωρα , και ζητω πολυ μακρινη ημερομ. ληξεως , οποτε εχω ενα αποθεμα σταθερο ................σιγα μην παρω ληγμενα , θα μου πεις , πιο καλα τα ληγμενα , που εχουν αδρανοποιηθει , παρα φουλ παουερ ..........η διαφορα ηταν 22--23 χρονια , δεν ηταν ποτε προβλημα , ασχετα ηταν τα προβληματα , θεματα μη συμβατοτητας χαρακτηρων ................ τωρα , η καλυτερη μου φιλη , φιλη ομως , το τονιζω , το ξανατονιζω !! , ειναι καμμια 35αρια χρονια πιο μικρη , και εγω τσινησα στην αρχη , για την διαφορα, αλλα μεπεισε οτι δεν ειναι σοβαρο , και συνεννοουμεθα μια χαρα ομως , χρονο κοντευουμε !!! οχι για σχεση , δεν ξεκουτιανα ακομη πιστευω , αλλα μπορω και συνεννοουμαι με μεγαλη γκαμα ανθρωπων ...........για σχεση , παντα ειχα διαφορα , προς τα κατω παντα , απο 6 εως 14 χρονια , αρα με τον δικο σου , τα 12 χρονια , καλα ειναι ( σιγα μην ελεγα το αντιθετο ! ) ..........ειναι και ποσο εχεις βαρυνει , αν εχεις υποχρεωσεις , σκοτουρες , εγω δεν εχω τιποτα απ αυτα , σχετικα ξεγνοιαστος , καθολου αγχωδης , μια κτθλψουλα , την εχω ομως , για ναμαι εδω .........για να δουμε τι θα γενώ .........

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Α , τανανεωνω , δινω τα παλια πριν ληξουν και τανταλλασω με πιο νεα , σε φιλικο φαρμακειο , αλλωστε μου γραφουν και τωρα , και ζητω πολυ μακρινη ημερομ. ληξεως , οποτε εχω ενα αποθεμα σταθερο ................σιγα μην παρω ληγμενα , θα μου πεις , πιο καλα τα ληγμενα , που εχουν αδρανοποιηθει , παρα φουλ παουερ ..........η διαφορα ηταν 22--23 χρονια , δεν ηταν ποτε προβλημα , ασχετα ηταν τα προβληματα , θεματα μη συμβατοτητας χαρακτηρων ................ τωρα , η καλυτερη μου φιλη , φιλη ομως , το τονιζω , το ξανατονιζω !! , ειναι καμμια 35αρια χρονια πιο μικρη , και εγω τσινησα στην αρχη , για την διαφορα, αλλα μεπεισε οτι δεν ειναι σοβαρο , και συνεννοουμεθα μια χαρα ομως , χρονο κοντευουμε !!! οχι για σχεση , δεν ξεκουτιανα ακομη πιστευω , αλλα μπορω και συνεννοουμαι με μεγαλη γκαμα ανθρωπων ...........για σχεση , παντα ειχα διαφορα , προς τα κατω παντα , απο 6 εως 14 χρονια , αρα με τον δικο σου , τα 12 χρονια , καλα ειναι ( σιγα μην ελεγα το αντιθετο ! ) ..........ειναι και ποσο εχεις βαρυνει , αν εχεις υποχρεωσεις , σκοτουρες , εγω δεν εχω τιποτα απ αυτα , σχετικα ξεγνοιαστος , καθολου αγχωδης , μια κτθλψουλα , την εχω ομως , για ναμαι εδω .........για να δουμε τι θα γενώ .........
    Παιδιά η εξάρτηση απο τ αγχολυτικά σε θεραπευτικές δοσολογίες είναι ένας μύθος, που έχει καλλιεργηθεί για να ανεβάσουν τις πωλήσεις σε πολύ ακριβότερα φάρμακα όπως τ αντικαταθλιπτικά..
    Κριτήριο για την εξάρτηση είναι η συνεχής κι αυθαίρετη αύξηση της δοσολογίας πέραν των θεραπευτικών ορίων που για την αλπραζολάμη(XANAX) είναι τα 2-3 μλ..
    Είμαι χρήστης 2 χρόνια ζάναξ, το έχω διακόψει 2 φορές σταδιακά ,δεν έπαθα τίποοτα απλά ξαναήρθε το άγχος διοτι έχω κακή καθημερινότητα.
    Κι όμως τ αντικαταθλιπτικά επιστημονικά θεωρούνται περισσότερο εθιστικά απ τα ηρεμιστικά διότι επηρρεάζουν περισσότερο το ισοζύγιο των νευροδιαβιβαστών και σχεδόν όλα τα κεντρα (κινητικότητα εντέρου,μεταβολισμό, τμήματα εγκεφάλου)..
    Η διπλή γραμμή δεν τα κατατασσει στα ναρκωτικά απλά να περιορίζεται η ελευθερη κυκλοφορία στο εμπόριο γιατι οι τοξικομανείς κατεβάζουν καρτέλες να μην υποφέρουν απ τα στερητικά ηρωίνης..
    εφτασα το 1,5 μλ, και μετά 1 , μετά 0,5 και μετά το 0,25 το σταμάτησα..
    Δυστυχώς εχω πολλά προβλήματα κι αρχισα μετά απο μερικούς μηνες πάλι και είμαι σε 0,75 ισα να μην με ττρωει το αγχος..
    Με το αλκοόλ ενισχύεται η δράση του πλάσματος στο αίμα( δραστικοτητα) και σε τεραστιες δοσεις φερνει καταστολή του αναπνευστικού κέντρου και κωμα-θανατος..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εκανα αυτο το κοκτεηλ την εποχη που επινα , 2005-10 , 7-8 ζαναξ με κανα λιτρο κρασι , επι χρονια , δεν επαθα και τιποτα , οχι οτι το συνιστω ......
    120 κιλά είσαι?
    όταν λες 7-8 δηλαδή ποσο το καθένα? ο,5mg?

    1 μπύρα πάντως με 0,5mg δεν πειράζει. παραπάνω μετά
    έχουμε πρόβλημα.

    εγώ πάντως έπαιρνα ξανάξ για 1 χρόνο συνεχόμενα.
    είχα φτάσει 2-3 mg την ημερα. και πριν 2 μήνες λέω θα το κόψω, αφαιρούσα 0,12mg την ημερα. περίπου ένα τεταρτάκι από το 0.5mg
    ούτε side-effects είχα, ούτε στερητικό, ούτε τίποτα.
    όταν τα κόβεις σταδιακά ούτε που το καταλαβαίνει ο οργανισμός.
    έχω 1 μηνα περίπου που δεν περνώ καθόλου και είμαι κυριλέ.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    χαχα mac μπες στον σωστο δρομο και μια χαρα θα γενεις κι εσυ....εσυ συνειδητοποιεις οτι το ειχες παρακανει και συνεχιζεις να το παρακανεις!!Ε παρτην την ριμαδα την αποφαση να τελειωνεις...αλλωστε αν το κανετε τοσο αργα και σταδιακα δεν θα το αντιληφθεις κιολας οποτε που κολλας...αυτα απο εμενα!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τοχω συνειδητοποιησει εδω και καιρο οτι το παρακανω με τα ζαναξ , εχω επιγωση , δεν ειμαι παιδακι , αλλα ολο αναβαλλω την διακοπη τους ................ θα την αρχισω απο ....... σημερα ! σε κανα χρονο , αν εχω πεσει στα μισα , καλα θαναι , ειναι και ποσα χρονια τα παιρνεις ...........διαβαζα για καποιον που επαιρνε παρομοια ποσοτητα με μενα , για χρονια , και του πηρε 2.5 χρονια να τα κοψει , και να κοιμηθει ανθρωπινως ......αλλο παιρνω 1 χρονο συνεχομενα , αλλο 12 χρονια .........εχω ' καθαρισει ' περι τα 32.000 ζαναξ αυτα τα χρονια .......

    Νικ ελεκτρο , γιατι καλε ναμαι 120 κιλα , 97 ειμαι ( επινα μπυριτσες ) , 1.78 , λογω μυωνων απο 30 χρονια γυμναστικης , στοχος τα 85 ιδανικα , σε 2-2.5 μηνες ..........8 του 1mg παιρνω , σιγα μην ξεπεσω στα 0.5 !! εχω κοψει οποιουδηποτε ειδους επαφη με αλκοολ , ειμαι σε διαιτα , αρχισα απο 104 κιλα , προ 2 μηνων , αλλα δεν κινουμαι ιδιαιτερως , λογω κτθλψης ., ειχα κι ενα ατυχημα με το σκουτερ , τον 10/15 , τραυματισα νεφρο , και απεχω ακομα απο γυμναστικη ........... δεν εχω προβλημα με φαγητο , δεν μου αρεσει .......μπαινεις στο τριπακι αυτο , μαζι με την γυμναστικη , και μαθαινεις να τρως λιτα , τοσα πολλα χρονια μουχουν γινει συνηθεια σαλατες , φαγητα χωρις λιπη .........αμα φαω ενα κομματι τουρτα , παθαινω δυσπεψια , εχω ξεσυνηθισει την ζαχαρη κι αλατια .........

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    106
    Ετσι σιγα σιγα τοσο που να μην το καταλαβαινεις καν καλη προσπαθεια....!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. alkool
    By aloprosali in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 03-10-2013, 20:25
  2. 16 xanax per day!!!
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-2011, 15:29
  3. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 15:19
  4. Xanax
    By Thinker in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2009, 12:22
  5. alkool
    By νικος32 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 5
    Last Post: 14-10-2007, 21:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •