alkool me xanax - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34

Thread: alkool me xanax

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σευχαριστω ................

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Τοχω συνειδητοποιησει εδω και καιρο οτι το παρακανω με τα ζαναξ , εχω επιγωση , δεν ειμαι παιδακι , αλλα ολο αναβαλλω την διακοπη τους ................ θα την αρχισω απο ....... σημερα ! σε κανα χρονο , αν εχω πεσει στα μισα , καλα θαναι , ειναι και ποσα χρονια τα παιρνεις ...........διαβαζα για καποιον που επαιρνε παρομοια ποσοτητα με μενα , για χρονια , και του πηρε 2.5 χρονια να τα κοψει , και να κοιμηθει ανθρωπινως ......αλλο παιρνω 1 χρονο συνεχομενα , αλλο 12 χρονια .........εχω ' καθαρισει ' περι τα 32.000 ζαναξ αυτα τα χρονια .......

    Νικ ελεκτρο , γιατι καλε ναμαι 120 κιλα , 97 ειμαι ( επινα μπυριτσες ) , 1.78 , λογω μυωνων απο 30 χρονια γυμναστικης , στοχος τα 85 ιδανικα , σε 2-2.5 μηνες ..........8 του 1mg παιρνω , σιγα μην ξεπεσω στα 0.5 !! εχω κοψει οποιουδηποτε ειδους επαφη με αλκοολ , ειμαι σε διαιτα , αρχισα απο 104 κιλα , προ 2 μηνων , αλλα δεν κινουμαι ιδιαιτερως , λογω κτθλψης ., ειχα κι ενα ατυχημα με το σκουτερ , τον 10/15 , τραυματισα νεφρο , και απεχω ακομα απο γυμναστικη ........... δεν εχω προβλημα με φαγητο , δεν μου αρεσει .......μπαινεις στο τριπακι αυτο , μαζι με την γυμναστικη , και μαθαινεις να τρως λιτα , τοσα πολλα χρονια μουχουν γινει συνηθεια σαλατες , φαγητα χωρις λιπη .........αμα φαω ενα κομματι τουρτα , παθαινω δυσπεψια , εχω ξεσυνηθισει την ζαχαρη κι αλατια .........
    ένταξη προφανώς έχεις ανεβάσει ανοχή,
    αλλα άμα συνέχισης έτσι θα πιάσεις ταβάνι.
    μεγιστη συνιστώμενη ημερήσια είναι max 10mg.
    ποσο καιρό είσαι στα 8mg??

    το καλύτερο που μπορείς να κανεις είναι
    να κόβεις 0,25mg την εβδομάδα
    δηλαδή ξεκινάς, παίρνεις όλα κανονικά
    και από το τελευταίο χάπι κόβεις ένα τεταρτάκι.
    το πας μια εβδομάδα έτσι.
    βλέπεις ότι είναι όλα κυριλέ,
    συνεχίζεις και κόβεις δεύτερο τεταρτάκι την άλλη
    εβδομάδα. και πάει λέγοντας.
    καλός εχόντων τον πραγμάτων σε 1 χρονο θα είσαι free.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Η μεγιστη συνιστωμενη δοση ειναι 4mg , και απαιτειται μετα παρελευση 4μηνου , επανεξεταση του ασθενους , ωστε να διαπιστωθει αν τα χρειαζεται ακομη η οχι .................. αυτο στην Αγγλια , που εχουν καταλαβει τι εστι ζαναξ , εφαρμοζεται πλεον με αυστηροτητα , συμφωνα με δημοσιευμα , στην Ελλαδα , ειναι ' δωσε κι εμενα μπαρμπα ' κατασταση , γι αυτο βρεθηκα μπλεγμενος με το κωλοφαρμακο , πληρωνεις καλα ? σου γραφει ο ' γιατρος ΄ οσα θελεις ......... μονο στην Ελλαδα , στην χωρα του ζαναξ , συμφωνα με δημοσιευμα του lifo ..............στα 10mg ημουν απο το 2006 -2010 , μετα το μειωσα στα 8 , και εκει εχω κολλησει , αρα μετραω 10 χρονια καταχρησης , ειναι τοσο ευκολο να βρεις ζαναξ , οσο και ασπιρινες , στην Ελλαδα παντα ,................. δεν αποποιουμαι των ευθυνων μου , απο ενα σημειο και περα , ηξερα οτι εκανα καταχρηση ................. αμα με βοηθησει και το σεροξατ + εφεξορ ( το σεροξατ κανει αγχολυση ) , μπορω να τα διακοψω σχετικα συντομα , αλλα αμα ξεμπερδεψω με την διαιτα μου , μπορω να υποκαταστησω ενα μερος των ζαναξ με το lyrica , που δεν κανει εθισμο , εχει ηρεμιστικη δραση , αλλα καταστρεφει την διαιτα , και καλοκαιρακι ερχεται , ας αφησω αυτην την λυση μολις ερθω στα κιλα μου ............... οταν επαιρνα προ 4 ετων , για 15 μερες 25mg seroquel , ειχα μειωσει τα ζαναξ στο ημισυ , αλλα δεν συναδει καθολου αυτο το φαρμακο με μειωση προσληψης θερμιδων , τουναντιον , εστω και σε αυτη την μικρη δοση ...................υπαρχουν λυσεις , μια αποφαση ειναι , αλλα εχω ενα κολληματακι με την εμφανιση μου !!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η μεγιστη συνιστωμενη δοση ειναι 4mg , και απαιτειται μετα παρελευση 4μηνου , επανεξεταση του ασθενους , ωστε να διαπιστωθει αν τα χρειαζεται ακομη η οχι .................. αυτο στην Αγγλια , που εχουν καταλαβει τι εστι ζαναξ , εφαρμοζεται πλεον με αυστηροτητα , συμφωνα με δημοσιευμα , στην Ελλαδα , ειναι ' δωσε κι εμενα μπαρμπα ' κατασταση , γι αυτο βρεθηκα μπλεγμενος με το κωλοφαρμακο , πληρωνεις καλα ? σου γραφει ο ' γιατρος ΄ οσα θελεις ......... μονο στην Ελλαδα , στην χωρα του ζαναξ , συμφωνα με δημοσιευμα του lifo ..............στα 10mg ημουν απο το 2006 -2010 , μετα το μειωσα στα 8 , και εκει εχω κολλησει , αρα μετραω 10 χρονια καταχρησης , ειναι τοσο ευκολο να βρεις ζαναξ , οσο και ασπιρινες , στην Ελλαδα παντα ,................. δεν αποποιουμαι των ευθυνων μου , απο ενα σημειο και περα , ηξερα οτι εκανα καταχρηση ................. αμα με βοηθησει και το σεροξατ + εφεξορ ( το σεροξατ κανει αγχολυση ) , μπορω να τα διακοψω σχετικα συντομα , αλλα αμα ξεμπερδεψω με την διαιτα μου , μπορω να υποκαταστησω ενα μερος των ζαναξ με το lyrica , που δεν κανει εθισμο , εχει ηρεμιστικη δραση , αλλα καταστρεφει την διαιτα , και καλοκαιρακι ερχεται , ας αφησω αυτην την λυση μολις ερθω στα κιλα μου ............... οταν επαιρνα προ 4 ετων , για 15 μερες 25mg seroquel , ειχα μειωσει τα ζαναξ στο ημισυ , αλλα δεν συναδει καθολου αυτο το φαρμακο με μειωση προσληψης θερμιδων , τουναντιον , εστω και σε αυτη την μικρη δοση ...................υπαρχουν λυσεις , μια αποφαση ειναι , αλλα εχω ενα κολληματακι με την εμφανιση μου !!!


    Panic Disorder
    The successful treatment of many panic disorder patients has required the use of XANAX at doses greater than 4 mg daily.
    In controlled trials conducted to establish the efficacy of XANAX in panic disorder, doses in the range of 1 to 10 mg daily were used.
    The mean dosage employed was approximately 5 to 6 mg daily. Among the approximately 1700 patients participating in the
    panic disorder development program, about 300 received XANAX in dosages of greater than 7 mg/day, including approximately
    100 patients who received maximum dosages of greater than 9 mg/day. Occasional patients required as much as 10 mg a day to achieve a successful response.

    http://www.drugs.com/dosage/xanax.html

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. alkool
    By aloprosali in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 03-10-2013, 20:25
  2. 16 xanax per day!!!
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-2011, 15:29
  3. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 15:19
  4. Xanax
    By Thinker in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2009, 12:22
  5. alkool
    By νικος32 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 5
    Last Post: 14-10-2007, 21:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •