υπαρχει θεμα προσωπικοτητας;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 116
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041

    υπαρχει θεμα προσωπικοτητας;

    γεια σας επειδη δεν γνωριζω πολλα για τις διαταραχες γενικα ενα μελος μου δωσε ενα λινκ και διαβασα για την αντικοινωνικη και σα πολλα συμπτωματα μου βλεπω..να ποιος ειμαι...μικρος δεν ημουν επιθετικος κανα 2φορες ειχα βαλει μεσα σε σακουλα γατες και τις ειχα πεταξει απο τον τριτο οροφο και εκανα μικρο κλοπες οταν μεγαλωσα συμμετειχα σε μερικους καβγαδες οδηγουσα μηχανες παρανομα επικινδυνα και μεθυσμενος εχω βιδες στο ποδι μου απο τροχαιο εχω δικαστηρια και ενα καρο προστιμα επισης ειμαι εθισμενη προσωπικοτητα εχω κανει χρηση ηρωινης τοτε οπως ηταν λογικο εκλεβα παλι εχω τσακωθει απο το αλκοολ δεν συνδεομαι συναισθηματικα με ανθρωπους οι σχεσεις μου ηταν παρωδιες αποδοχης και επιβεβαιωσης εχω κανει μερικα κρατητηρια και μια προσαγωγη για φασαρια ειμαι παρορμητικος βαριεμαι και θελω εξαρση συνηθως δεν φροντιζω για την ασφαλεια μου καθως εχω πολλαπλα ατυχηματα επισης εχω τραυματισει καποιον με αντικειμενο χωρις λογο γιατι ηθελα εξαρση δεν ενιωσα τυψεις αλλα σκεφτομαι τωρα μηπως παρακολουθουν το σαιτ μπατσοι εχω ηδη διαγνωση ψυχωσης αλλα σε αυτα τα περιστατικα δεν ημουν σε ντελιριο επισης δεν σαγηνευω και κατι τετοια οπως λενε τα σαιτ αλλα ειμαι χειριστικος γενικα δεν νομιζω οτι εχω κατι τετοιο γιατι μπορει να μιλησει καποιος μαζι μου απλα δεν εχω συναισθηματα για αλλους πραγμα το οποιο κρυβω για να γινομαι αποδεκτος και δεν ειμαι παρανομος σε ολη μου την ζωη να εδω και καποιους μηνες προσπαθω να μαι λειτουργικος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πιθανον υπαρχει καποιο θεμα..εφοσον εχεις διαγνωσθει με ψυχωση..λογικα θα πρεπει να παιρνεις καποια αγωγη..
    αν δνε παιρνεις..απο αυτα που περιγραφεις σιγουρα θα πρεπει να ερθεις σε επαφη με ειδικο για να παρεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    πιθανον υπαρχει καποιο θεμα..εφοσον εχεις διαγνωσθει με ψυχωση..λογικα θα πρεπει να παιρνεις καποια αγωγη..
    αν δνε παιρνεις..απο αυτα που περιγραφεις σιγουρα θα πρεπει να ερθεις σε επαφη με ειδικο για να παρεις.
    περνω αγωγη αλλα αυτα τα περιστατικα δεν γιναναι απο καποια παρανοια η ψευδαισθηση ηξερα τι εκανα αλλα λογο παρορμητισμου δεν σκεφτομουν οτι μπορει να με πιασουν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    τα εχεις συζητησει με καποιον ειδικο?τα εχεισ καποιον αυτα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    τα εχεις συζητησει με καποιον ειδικο?τα εχεισ καποιον αυτα?
    ναι αλλα δεν τα εχω πει ολα ειπα μονο το γεγονο που τραυματισα τον αλλο με αντικειμενο για διαγνωσεις μην με ρωτησεις δεν ξερω δεν ρωτησα απλα με ρωταγε αν εχω μετανοιωσει και οταν μιλησαμε για συναισθηματα με ρωτησε αν νιωθω αγαπη αλλα θα με ρωτησε επειδη στην ψυχωση υπαρχει και απαθεια δεν ξερω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    κανονικα αμα θες να κανει σωστη διαγνωση ο γιατρος και να σ δωσει τα σωστα φαρμακα πρεπει να του τα πεις ολα ,αμα πεις τα μισα δεν προκειται να σ βοηθησει πολυ.
    την επομενη φορα που θα πας ανοιξου και πες τα ολα και στο τελος ρωτα τον ,τι εχεις.....για να μαθεις εκτος και αμα δεν θες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    θα της τα πω απλα ενα ραντεβου εχουμε κανει ακομα αλλα για φαρμακα φιλε δεν περνω αλλα μου χε πει να μου δωσει κιαλλο για την διαθεση αλλα αρνηθηκα εγω θελω τα ψυχωτικα να φυγουν αυτα εδω δεν με πειραζουν μπορω να τα διαχειριστω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    ακουσε με φιλε το καλυτερο ειναι να γυρισεις στην φυσιολογικη ζωη σ ,και για να γινει αυτο πρεπει να παρεις ολη την αγωγη που σου δινει...αλλιως θα θεραπευτει η μιση μονο.Δλδ δεν θες να σ ξαναρθουν τα συναισθηματα?
    κακως δεν δεχτηκες ολη την αγωγη..την επομενη φορα που θα πας να της τα πεις ολα..και να παρεις οποια αγωγη σ δωσει αυτη ειναι ειδικος ξερεις καλυτερα .και μαι συμβουλη ,μην κανεις του κεφαλιου σ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε για να φυγουν πιστευω πρεπει να παιρνεις ο.τι σου δινουν.
    να μην φερνεις αντισταση για να εχεις μια φυσιολογικη ζωη κ να νιωθεις ανετα κ ομορφα..
    δεν ειναι κακο να παιρνουμε φαρμακα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    η ζωη μου ειναι αυτα που εγραψα πιο πανω εκτος κι αν υπαρχει ψυχωση και για παιδια οσον αφορα τα φαρμακα δεν το συζηταω δεν θα αρχισω να περνω ενα καρο κουμπια λοιπον οσο για τα συναισθηματα ειπα οτι δεν εχω για αλλους δηλαδη ενα χαπι θα με κανει εμενα στα 25 μου χρονια να νιωσω τυψεις; το θεμα το ανοιξα για αλλο λογο οχι για να μου λετε για φαρμακα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    η ζωη μου ειναι αυτα που εγραψα πιο πανω εκτος κι αν υπαρχει ψυχωση και για παιδια οσον αφορα τα φαρμακα δεν το συζηταω δεν θα αρχισω να περνω ενα καρο κουμπια λοιπον οσο για τα συναισθηματα ειπα οτι δεν εχω για αλλους δηλαδη ενα χαπι θα με κανει εμενα στα 25 μου χρονια να νιωσω τυψεις; το θεμα το ανοιξα για αλλο λογο οχι για να μου λετε για φαρμακα
    γτ το ανοιξες εξηγησε μου?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    γτ το ανοιξες εξηγησε μου?
    για να μαθω αν ειναι ψυχωτικα ολα αυτα

  13. #13
    Εχεις κοντινους ανθρωπους ? Μανα πατερα αδερφο αδερφη ? Σου εχει πει ποτε κανεις τους οτι τους πληγωνεις ή τους εχεις δει να κλαινε μετα απο καποιες συμπεριφορες σου ? Τι νιωθεις ? Ικανοποιηση ? Απαθεια ?

    - Στο φορουμ μπαινουμε για ψυχολογικη υποστηριξη. Δεν ειμαστε ειδικοι ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ- ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εχεις κοντινους ανθρωπους ? Μανα πατερα αδερφο αδερφη ? Σου εχει πει ποτε κανεις τους οτι τους πληγωνεις ή τους εχεις δει να κλαινε μετα απο καποιες συμπεριφορες σου ? Τι νιωθεις ? Ικανοποιηση ? Απαθεια ?

    - Στο φορουμ μπαινουμε για ψυχολογικη υποστηριξη. Δεν ειμαστε ειδικοι ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ- ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ.
    ναι πριν λιγο καιρο προσβαλα την μανα μου μετα εκλαιγε ζητησα συγγνωμη και ο τροπος ηταν για τα πανηγυρια τις προαλλες μου μιλαγε η θεια μου και εκλαιγε και απανταγα παγωμενος απαθεια θα λεγα αλλους αμα τους πληγωνω μετα μερικες φορες ειμαι θυμωμενος κιολας γιατι νιωθω οτι αυτοι φταινε ευχαριστηση εχω παρει τραυματιζοντας αλλους η οταν χτυπησαν εμενα ενιωσα το κενο μου να ολοκληρωνεται ηταν εξαρση δεν ξερω αν με καταλαβαινεις

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    ρε παιδια μην ειμαστε υπερβολικοι δηλαδη το φυσιολογικο ειναι αμα πληγωνω καποιον σονι και ντε να νιωθω τυψεις; δηλαδη για δωστε μου δικα σας παραδειγματα

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν υπάρχει δεν μπορώ υπάρχει δεν θέλω
    By marika in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 193
    Last Post: 15-01-2013, 12:01
  2. Υπάρχει κάποιο chatroom με θεμα την ψυχολογία;Αν οχι γιατί δεν φτιάχνουμε ένα;
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 14-10-2012, 11:49
  3. Γενικά ένα θέμα για τις Διαταραχές Προσωπικότητας
    By anonymous_1 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 44
    Last Post: 25-04-2012, 06:38
  4. Υπάρχει θέμα ασφάλειας στο site?
    By RainAndWind in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 30
    Last Post: 05-12-2011, 21:49
  5. Replies: 2
    Last Post: 13-09-2011, 23:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •