Τι μπορώ να κάνω;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389

    Τι μπορώ να κάνω;;;

    Τα έχω χαμένα αυτή τη στιγμή, εντελώς χαμένα...δεν έχω ιδέα τι να κάνω και νιώθω ανεπαρκής με όσα κάνω...
    Πρόκειται για μια διαδικτυακή φίλη χρόνων που παρόλο που δεν την έχω γνωρίσει προσωπικά γιατί μένει σε άλλη χώρα πραγματικά πολύ μακριά την συμπαθώ πολύ και τη νοιάζομαι ακόμα κι αν ίσως ακούγεται περίεργο...

    Και μόλις πριν λίγο μου είπε ότι πριν λίγο καιρό κάποιος της επιτέθηκε σεξουαλικά και προσπαθώ να την βοηθήσω και να την στηρίξω αλλά δεν ξέρω αν το κάνω καλά, δεν ξέρω αν λέω τα σωστά πράγματα...
    Εσείς πώς θα το χειριζόσασταν;

    Περίμενα ότι οι δικές μου εμπειρίες έστω και μικρότερης βαρύτητας θα με έκαναν να ξέρω πως να το αντιμετωπίσω αλλά είμαι τόσο σοκαρισμένη που είναι σαν να έχουν σκάσει σαν φούσκες και να μην μου έρχονται στο μυαλό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν εχεις σκοπο να κανεις μια συζητιση διαρκειας μ αυτη ακου περισσοτερα κ λεγε λιγοτερα κ περιμενε να σου πει αυτη πως θελει να τη στηριξεις...

    αν το σκεφτεται ολο κ κατι θα σου πει καπια στιγμη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αν εχεις σκοπο να κανεις μια συζητιση διαρκειας μ αυτη ακου περισσοτερα κ λεγε λιγοτερα κ περιμενε να σου πει αυτη πως θελει να τη στηριξεις...

    αν το σκεφτεται ολο κ κατι θα σου πει καπια στιγμη.
    Προσπαθώ...μιλάμε και τώρα, προσπαθώ ν' ακούσω...αυτό μπορώ να το κάνω αλλά νιώθω πως πρέπει να κάνω περισσότερα όμως δεν ξέρω τι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Κυκνε αυτο για εσενα ειναι βομβα καταρχας γιατι και εσυ παλευεις με αυτο το τραυμα. Να της προτεινεις να απευθυνει σε κεντρο υποστηριξης ψυχικης υγειας να εχει συμμαχους στο πλευρο της. Δεν μπορεις να αναιρεσεις το γεγονος και δεν μπορεις να της εξαφανισεις το σοκ. Αρα εμψυχωσε την να βρει βοηθεια απο ειδικους ψυχικης υγειας εκει που βρισκεται. Δε μιλαω για φαρμακα. Μιλαω να κουβεντιασει το γεγονος για να ξεπερασει το σοκ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνε αυτο για εσενα ειναι βομβα καταρχας γιατι και εσυ παλευεις με αυτο το τραυμα. Να της προτεινεις να απευθυνει σε κεντρο υποστηριξης ψυχικης υγειας να εχει συμμαχους στο πλευρο της. Δεν μπορεις να αναιρεσεις το γεγονος και δεν μπορεις να της εξαφανισεις το σοκ. Αρα εμψυχωσε την να βρει βοηθεια απο ειδικους ψυχικης υγειας εκει που βρισκεται. Δε μιλαω για φαρμακα. Μιλαω να κουβεντιασει το γεγονος για να ξεπερασει το σοκ.
    Ναι, κατάλαβα τι εννοείς...να σε ρωτήσω όμως κάτι γιατί έχω έναν ενδοιασμό...αν στο πρότειναν εσένα σ' αντίστοιχη περίπτωση δεν θα το έπαιρνες στραβά; Φοβάμαι μήπως στην εύθραυστη κατάσταση της το πάρει άσχημα ενώ δεν θα έπρεπε...

    Καλά για μένα βόμβα μεγατόνων ήταν, δεν το συζητώ...κόκκαλο έμεινα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 01:02
  2. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?
    By eleon in forum Κακοποίηση
    Replies: 25
    Last Post: 07-12-2012, 12:11
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ....
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 31-08-2012, 19:34
  4. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 18-09-2011, 13:59
  5. Δεν μπορω να κανω σχεση
    By Constanse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 12-07-2011, 17:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •