Βιασμός..... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Με καλυψε το μελος imagine απαντηση ν.10

    Φυσικά και το να επεμβαινεις στο σωμα, στο νου, στην ψυχη, στην υπαρξη του αλλου ειναι τραυματικο, ευνουχιστικο, μαρτυρικο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ποιος ειναι ο λογος της ερωτησης σου?
    θελεις να ξερεις πως να εκδικηθεις τις "ασχημες" που τολμανε να σε γουσταρουν?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιος ειναι ο λογος της ερωτησης σου?
    θελεις να ξερεις πως να εκδικηθεις τις "ασχημες" που τολμανε να σε γουσταρουν?
    Αυτο σκεφτηκα και εγω μολις ειδα ποιος ανοιξε το θεμα ...
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Δεν είστε οι μόνοι που το σκέφτηκαν αυτό...
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ήθελα να αναλύσω λίγο την θέση μου.Εξηγούμαι:
    Θεωρώ τον βιασμό ως το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε γυναίκα,καθώς της επιβάλλεται αδίκως από έναν άντρα-κτήνος,και ουσιαστικά της διαλύει την ζωή,καθώς θα το κουβαλάει ως νοσηρή ανάμνηση.
    Και περιλαμβάνει σωματικό,αλλά και ψυχικό πόνο.
    Και μπορεί τα σημάδια να φύγουν αργά ή γρήγορα,αλλά το ψυχικό τραύμα μένει.Και την καταδιώκει.......Ίσως και για όλη τη ζωή της.
    why... να υποθέσω ότι η βία στις "άσχημες-μέτριες" είναι ωραίο πράγμα προκειμένου να γίνουν "άνθρωποι"? μήπως ρε χάκαρε κανείς τον λογαριασμό σου και άνοιξε ένα σοβαρό θέμα? γιατί και μετά τον χθεσινοβραδινό σου όχετο ύβρεων και για πολλοστή φορά αναφορά του ονόματος μου και τα "ωραία" που μας εύχεσαι,δεν θεωρώ ότι έχεις το iq να γράψεις ότι ο βιασμός/βια δεν είναι καλό πράγμα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Ε ειμαστε πολλοι που το σκεφτηκαμε τελικα
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  6. #21
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιος ειναι ο λογος της ερωτησης σου?
    θελεις να ξερεις πως να εκδικηθεις τις "ασχημες" που τολμανε να σε γουσταρουν?

    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Αυτο σκεφτηκα και εγω μολις ειδα ποιος ανοιξε το θεμα ...
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Δεν είστε οι μόνοι που το σκέφτηκαν αυτό...

    why... να υποθέσω ότι η βία στις "άσχημες-μέτριες" είναι ωραίο πράγμα προκειμένου να γίνουν "άνθρωποι"? μήπως ρε χάκαρε κανείς τον λογαριασμό σου και άνοιξε ένα σοβαρό θέμα? γιατί και μετά τον χθεσινοβραδινό σου όχετο ύβρεων και για πολλοστή φορά αναφορά του ονόματος μου και τα "ωραία" που μας εύχεσαι,δεν θεωρώ ότι έχεις το iq να γράψεις ότι ο βιασμός/βια δεν είναι καλό πράγμα

    Remedy,επειδή διακρίνω μια άλλη επίθεση σου εναντίον μου,ας πούμε ότι είχα μια απορία.Και δεν είμαι διεστραμμένος,όπως νομίζεις.
    Επιτρέπεται να έχω απορίες ή να φύγω από το φόρουμ?
    Mariah,δεν είμαι το κτήνος που νομίζετε.
    Όσο για εσένα admforall,τα θέλει ο κώλος σου αφού με προκαλείς συνέχεια.Και είμαι λίγο πιο έξυπνος από ότι νομίζεις.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Why ναι το χειροτερο πραγμα που μπορει να συμβει σε μια γυναικα ειναι ο βιασμός...αφηνει ψυχολογικα τραυματα και σε καποιες περιπτωσεις αρκετα συχνα οδηγει και στην αυτοκτονια..οι περισσοτερες δεν το καταγγελουν , ειτε γιατι φοβουνται, ειτε γιατι ντρεπονται..συχνα νιωθουν οτι φταινε και οι ιδιες χωρις βεβαια αυτο να ισχυει..σε αυτο το σημειο να τονισω οτι υπαρχουν πολλοι οι οποιοι λενε "αα αυτη κυκλοφορουσε με καυτα σορτσακια , αρα τα ηθελε και τα επαθε , το επιδιωκε"..σε καμια περιπτωση αυτο δεν ισχυει..επιπλεον , οι θυτες να ξερεις οτι ειναι το 90% ατομα με ψυχολογικα προβληματα βαριας μορφης, ειτε εχουν υποστει καποια τραυματα στην παιδικη ηλικια , ειτε οι ιδιοι εχουν υποστει βιασμο...σε καμια περιπτωση δεν ειναι ατομα φυσιολογικά ..αυτα ειχα να πω !

  8. #23
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Why ναι το χειροτερο πραγμα που μπορει να συμβει σε μια γυναικα ειναι ο βιασμός...αφηνει ψυχολογικα τραυματα και σε καποιες περιπτωσεις αρκετα συχνα οδηγει και στην αυτοκτονια..οι περισσοτερες δεν το καταγγελουν , ειτε γιατι φοβουνται, ειτε γιατι ντρεπονται..συχνα νιωθουν οτι φταινε και οι ιδιες χωρις βεβαια αυτο να ισχυει..σε αυτο το σημειο να τονισω οτι υπαρχουν πολλοι οι οποιοι λενε "αα αυτη κυκλοφορουσε με καυτα σορτσακια , αρα τα ηθελε και τα επαθε , το επιδιωκε"..σε καμια περιπτωση αυτο δεν ισχυει..επιπλεον , οι θυτες να ξερεις οτι ειναι το 90% ατομα με ψυχολογικα προβληματα βαριας μορφης, ειτε εχουν υποστει καποια τραυματα στην παιδικη ηλικια , ειτε οι ιδιοι εχουν υποστει βιασμο...σε καμια περιπτωση δεν ειναι ατομα φυσιολογικά ..αυτα ειχα να πω !
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 01-06-2016 at 15:28.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Κοιτα why ολοι λιγο πολυ κανουμε αρνητικες σκεψεις και ολοι εχουμε 2-3 πραγματακια στον νου μας πριν παμε για υπνο..εγω π.χ οταν αγχωνομαι αρκετα κλαιω χωρις λογο, αρρωσταινω με γριπη και μετα τρεχω στους γιατρους χωρις να εχω κατι..φασεις στην ζωη μας περναμε ολοι..αυτο που σου εξηγησα ειναι το φυσιολογικο...στο αντιθετο ακρο βρισκονται οι εμμονες , η εκδικηση , η επιθυμια να παθει κατι κακο καποιος συνανθρωπος μας..οταν καποιος προσκολλαται σε αυτα τα ασχημα πραγματα χανει την ουσια της ζωης , χανει το νοημα και αναπτυσσει διαταραγμενη συμπεριφορα σε συνδυασμό με ολα οσα εχει υποστει σε ολη τη ζωη του .. Οι θυτες συνηθως στο προσωπο εκεινης που βιαζουν βλεπουν καποια αλλη γυναικα..συνηθως ειναι ατομα πολυ απομονωμενα , χωρις χρηματα κι αλλα πολλα και προσπαθουν να δειξουν και να επιβαλλουν τη δυναμη τους με τα γεννητικα τους οργανα..για αυτους τα γεννητικα τους οργανα ειναι η εξουσια που ασκουν πανω σε καποιον αλλον

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. βιασμος
    By sisyphus in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 97
    Last Post: 09-09-2015, 00:19
  2. Βιασμός από δύο άντρες
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 100
    Last Post: 30-11-2014, 17:16
  3. Ψυχολογικός Βιασμός (?)
    By Νάντια in forum Κακοποίηση
    Replies: 46
    Last Post: 05-10-2012, 15:33
  4. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 08-06-2011, 23:22
  5. ΒΙΑΣΜΟΣ, ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ!
    By BrokeN_DoLL in forum Κακοποίηση
    Replies: 97
    Last Post: 04-06-2011, 10:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •