ας βοηθησει καποιος παρακαλω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1

    ας βοηθησει καποιος παρακαλω

    Παιδια,θα ήθελα να ξέρω,σχετικα με το προηγουμενο post μου,αν μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει πραγματι προβλημα στο κοντινο μου αυτο ατομο.Τα φαρμακα τα εγραψα stilnox-το βρηκα σπιτι-και clopixol ή καπως ετσι γραφεται -πληροφορηθηκα απο 3 ατομο.Ξερώ ότι κατι τρεχει,αλλα ειναι οτι θαθελα και απο δω να ακουσω γνωμη.
    Να ρωτησω και κατι με πολυ λυπη και αγανακτηση:ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΟΥΝ???
    Εγω τι φταιω,που με εκανε τοσο καιρο να νομιζω ότι ειμαι ΕΓΩ η τρελη,που τα φανταζομαι ολα,και αυτος ειναι μια χαρα??Αν δεν το ψαχνα,τωρα θα πηγαινα εγω στον ψυχιατρο ότι ειμαι τρελη..ελεος.Ας λενε την αληθεια οσοι πασχουν.Ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    241
    Μία πιθανή απάντηση στο ερώτημά σου είναι ότι αν δεν το κρύψει θα νομίζεις ότι αυτός είναι τρελός, με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Αν όντως αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα αυτό τι θα σημαίνει για σένα;

  3. #3
    εννοειται οτι θα γλιτωνα την ΔΙΚΗ μου υγεια,αγαπητε.
    Ανθρωπος δεν ειμαι και εγω???
    Τι φταιω να χασω κιλα,να κλαιω,να σπασουν τα νευρα μου,επειδη καποιος που παιρνει ψυχοφαρμακα,μου το κρυβει και τον αντιμετωπιζω ως λογικο??
    Αν παρεις τον τρλο για λογικο τρελενεσαι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αν ο συντροφος σου σε κανει να υποφερεις τοτε να χωρισεις....τοσο απλα...πραγμα που πρεπει να κανεις ειτε επαιρνε φαρμακα και ειχε μια ασθενεια ειτε οχι.
    Αν θες να το χωρισεις επειδη παιρνει ψυχοφαρμακα για μια ασθενεια που εχει και στο εκρυψε..τοτε τι να πω.
    Επειδη ειμαι και εγω τρελλος μην με παρεις για λογικο και τρελαθεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Deppy!

    Οταν καποιοσ εχει καποιο προβλημα υγειασ, και εχουμε σχεση μαζι του, αρα και συναισθηματα γι αυτον.. του στεκομαστε η τουλαχιστον προσπαθουμε να αντιμετοπισουμε το προβλημα μαζι και δεν τον κατακρινουμε του κολλαμε ταμπελιτσα και φευγουμε..

    τι συμπεριφορα ειναι αυτη?

    Μπεσ και λιγο στην θεση του.

    Οσο για το για ποιον λογο δεν σου το ειπε.
    Δεν σου το ειπε διοτει δεν ενιωθε πωσ μπορει να σε εμπιστευτει προφανοσ , και πωσ δεν θα καταλαβενεσ.
    Οπωσ μπορουμε να καταλαβουμε απο την αντιδραση σου, ειχε δικιο ,
    Αν ο ανθρωποσ αυτοσ εχει καποιο προβλημα υγειασ, μην του το κανεισ πιο δυσκολο, αν δεν περνασ καλα σε αυτη την σχεση η δεν τον θελεισ αλλο πια απλα φυγε,

    αλλα η υγεια ειναι ενα στοιχειο αξιο σεβασμου, και θεωρειτε και απορριτο προσωπικο στοιχειο γι αυτο μην κολλασ ταμπελιτσεσ προτου μαθεισ και ενημερωθεισ για το οτιδηποτε.

    Ειναι μικροτητα και κακια απο την μερια σου.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by deppy

    Να ρωτησω και κατι με πολυ λυπη και αγανακτηση:ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΟΥΝ???
    ......
    Γιατί σαν λαός και σαν κοινωνία είμστε κολλημένοι σε ταμπού και ταμπέλες.
    Γιατί ξέρουμε να τα λέμε όλα καλά και ωραία αλλά στο να κάνουμε κάτι είμαστε υπό του μηδενός.
    Τέλος γιατί το ανοιχτό μέρος του μυαλου μας το κρατάμε για το τι συμβαίνει στο σπίτι του γείτονα. Όταν κάτι συμβαίνει στο δικό μας το σπίτι το ανοιχτό μυαλό πάει περίπατο και ξαναγυρνάμε σε πράγματα που πίστευαν πριν 3000 χρόνια.
    been good, been bad. WILL GO ON

  7. #7
    Εντάξει,το δεχομαι να συμπαρασταθω διπλα σε καποιον άρρωστο,εφοσον ΤΟ ΘΕΛΩ.εγω ,ΔΕΝ το ηθελα,και με εβγαλε,τρελη φαντασιωπληκτη,με εκανε να ερρωστησω,και να κλαιω,με κατηγορουσε οτι ..εγω φταιω που δεν εχει ερωτικη διαθεση,κτλ...ενω η αληθεια ηταν οτι επαιρνε φαρμακα ,που τον κατεστειλαν,...συγνωμη..αλλα εγω δεν ειμαι ανθρωπος???
    Εχω τα ιδια δικαιωματα με εναν ψυχικα ασθενη!Δικαιουμαι και εγω σεβασμο,και ειλικρινεια..σας ευχαριστω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Ετσι όπως το λές πάντως άδικο δε βλέπω να έχεις........
    been good, been bad. WILL GO ON

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Συμφωνη..(((μα πωσ γραφεται αυτοοοο????)))

    ..Αλλα Ντεπυ ..ξερεισ και η ερωτικη διαθεση δεν ειναι μονο θεμα χημειασ..και φαρμακων..ειναι ψυχοσωματικο...κι εγω οταν μαλωνω με τον συντροφο μου...για καμια βδομαδα...μπορει να ημαστε μονο \"αδελφακια\".Και να μην εχω καμιιιια διαθεση..παρα μονο για αγκαλια.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    32
    Originally posted by keep_walking
    Επειδη ειμαι και εγω τρελλος μην με παρεις για λογικο και τρελαθεις.
    χαχαχα keepWalking εισαι φοβερος, εχεις πολυ χιουμορ!
    Εγω Ντεπυ δεν καταλαβα την ουσια του ποστ σου ουτε και τον τιτλο του. Δηλ τι ακριβως βοηθεια ζητας;;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by alexis-30
    Μία πιθανή απάντηση στο ερώτημά σου είναι ότι αν δεν το κρύψει θα νομίζεις ότι αυτός είναι τρελός, με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Αν όντως αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα αυτό τι θα σημαίνει για σένα;
    Λοιπόν τώρα είδα αυτό το θέμα και μιας και η άποψη της Ντέπυς με είχε προβληματίσει θέλω να την ξανασχολιάσω......Ναι συμφωνώ πως καλό είναι σε μια σχέση να είμαστε ξεκάθαροι αλλά αγαπητή Ντέπυ μετά λύπης μου θα σου έλεγα πως δεν θα έλεγα στη σχέση μου για τον ψυχίατρο εκτός και αν είχα αισθανθεί ότι θα με κατανοούσε...Υπάρχει πολλή κακία έξω και δεν θα διακινδύνευα το όνομά μου..Το να χωρίσουμε και να βγει να με κράζει ως τρελή όπως εσύ κράζεις διαδικτυακά τον πρώην σου- οπότε φαντάσου τι θα είπες στους γύρω σου.....Παλιά έλεγα για τον ψυχίατρο και βγήκα με την παρακάτω φράση να μη διαψεύδεται:Ό,τι πεις θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σου....Και επιτέλους πρέπει να καταλάβεις ότι υπάρχουν και πράγματα τα οποία δεν μπορούμε να φανερώνουμε στους άλλους...Μην μου πεις πως εσύ του είχες πει όλες σου τις ανασφάλειες.......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Και επίσης μην τσουβαλιάζεις όλους τους ψυχικά ασθενείς...Το ξανάπαμε..Δε φέρονται όλοι ίδια.....
    π.χ.\"Όσοι είναι ψυχικά ασθενείς πρέπει να λένε ότι πάσχουν\"Γιατί ρε Ντέπυ;;;Το ορίζει το συνταγματικό δίκαιο;;Θα πληρώσω κανά φόρο;;;ή το να είμαστε ξεκάθαροι ισχύει μόνο για τους ψυχικά ασθενείς;;Και αφού σε έκανε να αισθάνεσαι τρελή και γενικά είχε μια συμπεριφορά να ενοχοποιεί εσένα για τις αδυναμίες του γιατί παρέμεινες μαζί του;;;;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Adzik
    Deppy!

    Οταν καποιοσ εχει καποιο προβλημα υγειασ, και εχουμε σχεση μαζι του, αρα και συναισθηματα γι αυτον.. του στεκομαστε η τουλαχιστον προσπαθουμε να αντιμετοπισουμε το προβλημα μαζι και δεν τον κατακρινουμε του κολλαμε ταμπελιτσα και φευγουμε..

    τι συμπεριφορα ειναι αυτη?

    Μπεσ και λιγο στην θεση του.

    Οσο για το για ποιον λογο δεν σου το ειπε.
    Δεν σου το ειπε διοτει δεν ενιωθε πωσ μπορει να σε εμπιστευτει προφανοσ , και πωσ δεν θα καταλαβενεσ.
    Οπωσ μπορουμε να καταλαβουμε απο την αντιδραση σου, ειχε δικιο ,----Έγραψες Άντα!!!!!
    Αν ο ανθρωποσ αυτοσ εχει καποιο προβλημα υγειασ, μην του το κανεισ πιο δυσκολο, αν δεν περνασ καλα σε αυτη την σχεση η δεν τον θελεισ αλλο πια απλα φυγε,

    αλλα η υγεια ειναι ενα στοιχειο αξιο σεβασμου, και θεωρειτε και απορριτο προσωπικο στοιχειο γι αυτο μην κολλασ ταμπελιτσεσ προτου μαθεισ και ενημερωθεισ για το οτιδηποτε.

    Ειναι μικροτητα και κακια απο την μερια σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    A...Και στο θέμα σου τι ζητάς;;;Να σε βοηθήσουμε να ξεκατινιάσεις κι άλλο τον πρώην;;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.
    ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΡΥΒΕ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΝΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΣΤΑ. ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΤΟΥΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •