Πως θα τον ξεπεράσω ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    PATRA
    Posts
    26

    Πως θα τον ξεπεράσω ?

    Γεια σας φίλοι μου, εδώ κ ένα χρόνο έχω χωρίσει μ τον φίλο μου αλλα η σκέψη του με βασανίζει ακόμα ... Έχει εδώ κ ένα χρόνο προσπαθήσει ν τα βρούμε με διάφορους τρόπους όμως εγώ τον απορρίπτω συνεχώς . Το πρόβλημα μου Έινσι ότι τον θέλω πολύ απλώς δεν έχω μέλλον μάζι του και στην σχέση μ δεν περνούσα καλά. Ξέρω πως αν τα ξαναβρώ θα βρεθώ μπροστά σε μια πραγματική ήττα για μενα. Όμως το κακό ειναι πως όσο περνάει ο καιρός μ φεύγει ο πρώτος θυμός απο το χωρισμό κ μ γεννάται η νοσταλγία . δε θελω ν τον σκέφτομαι . Καθε μερα μπαίνω στα φέισμπουκ , ινσταγκραμ κ λοιπά ν δω τι κάνει . Ξέρω δεν πρέπει ν το κανω αυτο στον εαυτό μ αλλα τον σκέφτομαι .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Monaxoula View Post
    Γεια σας φίλοι μου, εδώ κ ένα χρόνο έχω χωρίσει μ τον φίλο μου αλλα η σκέψη του με βασανίζει ακόμα ... Έχει εδώ κ ένα χρόνο προσπαθήσει ν τα βρούμε με διάφορους τρόπους όμως εγώ τον απορρίπτω συνεχώς . Το πρόβλημα μου Έινσι ότι τον θέλω πολύ απλώς δεν έχω μέλλον μάζι του και στην σχέση μ δεν περνούσα καλά. Ξέρω πως αν τα ξαναβρώ θα βρεθώ μπροστά σε μια πραγματική ήττα για μενα. Όμως το κακό ειναι πως όσο περνάει ο καιρός μ φεύγει ο πρώτος θυμός απο το χωρισμό κ μ γεννάται η νοσταλγία . δε θελω ν τον σκέφτομαι . Καθε μερα μπαίνω στα φέισμπουκ , ινσταγκραμ κ λοιπά ν δω τι κάνει . Ξέρω δεν πρέπει ν το κανω αυτο στον εαυτό μ αλλα τον σκέφτομαι .
    γτ χωρισατε ,ειχατε σοβαρο λογο?εσυ τον χψωρισες?και γιατι δεν εχει μελλον η σχεση σας...δωσε κατι παραπανω ,να καταλαβουμε τι λες..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Οσο μπαινεις σε facebook και αλλα να τον ξεχασεις δεν προκειται. Πρεπει να κοψεις καθε επαφη. Βρες νεες παρεες, νεα ενδιαφεροντα, κατι να απασχολει το μυαλο σου. Και οπως λενε ο χρονος ειναι ο καλυτερος ιατρος.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    PATRA
    Posts
    26
    Εγώ τον χώρισα ναι ... Δεν είχαμε μέλλον ήταν άνθρωπος πλήρως εξαρτημένος απο την οικογένεια του . Δεν έπαιζε ενδεχόμενο για κάτι σοβαρό είχε πολλά οικονομικά προβλήματα και δν είχε καθόλου διάθεση να το παλέψουμε μαζι . Επιπλέον ήταν οξύθυμος κ όταν θύμωνε μ μιλούσε πολύ άσχημα . Τον σκεφτόμουν δίπλα μου στο μέλλον ως πατέρα των παιδιών μ και ως σύντροφο ζωής κ έβλεπα πως θ μουν δυστυχισμένη σε ένα διαλυμένο γάμο . Τον θελω όμως ερωτικά παρόλα αυτά . Δεν ξέρω πως γίνεται όλο αυτο . Ενώ η λογική μ καθοδήγησε για την πιο υγιή απόφαση ωστόσο η καρδιά μ δεν λέει ν την ακολουθήσει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    αμα ηταν ετσι τα πραγματα ,καλυτερα που τον χωρισες εφοσον σ μιλουσε ασχημα...
    ποσο καιρο εχεται χωρισμενη?
    θελει καιρο και μια νεα αγαπη συνηθως για να φυγει ο πονος...
    αυτος τι σ λεει απο τοτε που τον χωρισες?οτι θα αλλαξει?ποσο χρονων ειστε?

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Monaxoula View Post
    Γεια σας φίλοι μου, εδώ κ ένα χρόνο έχω χωρίσει μ τον φίλο μου αλλα η σκέψη του με βασανίζει ακόμα ... Έχει εδώ κ ένα χρόνο προσπαθήσει ν τα βρούμε με διάφορους τρόπους όμως εγώ τον απορρίπτω συνεχώς . Το πρόβλημα μου Έινσι ότι τον θέλω πολύ απλώς δεν έχω μέλλον μάζι του και στην σχέση μ δεν περνούσα καλά. Ξέρω πως αν τα ξαναβρώ θα βρεθώ μπροστά σε μια πραγματική ήττα για μενα. Όμως το κακό ειναι πως όσο περνάει ο καιρός μ φεύγει ο πρώτος θυμός απο το χωρισμό κ μ γεννάται η νοσταλγία . δε θελω ν τον σκέφτομαι . Καθε μερα μπαίνω στα φέισμπουκ , ινσταγκραμ κ λοιπά ν δω τι κάνει . Ξέρω δεν πρέπει ν το κανω αυτο στον εαυτό μ αλλα τον σκέφτομαι .
    Γιατί τον απορρίπτεις?
    Θα βρείς έναν ωραιότερο,μην αγχώνεσαι.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    PATRA
    Posts
    26
    Έχει χρόνο που χώρισα αλλα μέσα στον χρόνο αυτο είχα συνεχώς ενοχλήσεις απο την πλευρά του . Τηλ , μηνύματα τα οποία δεν απαντούσα ποτέ σχεδόν . Ειμαιστε και οι δυο 29

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    τι σου ελεγε στα μηνυματα οτι θελει να αλλαξει?εχετε ξαναχωρισει στο παρελθον?και ποσα χρονια ειχατε σχεση?
    και οταν λες για την οικογενεια του τι ενοεις τι εκανε π σε ενοχλησε?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    PATRA
    Posts
    26
    Είχα δυο χρόνια σχέση . Στα μηνύματα δ μ λέει πολλά δν ήταν άνθρωπος που εκφραζόταν ιδιαίτερα τι κανω κ τέτοια ... Η αλήθεια ειναι δν του δίνω κ περιθώρια για κάτι παραπάνω . Όταν χωρίσαμε μου μίλησε πολύ άσχημα με έβρισε κ απο τότε του τα κράτησα ... Η οικογένεια του ειναι διαλυμένη κανεις δν αναλαμβάνει τις ευθύνες που του αναλογούν ο πατέρας απών η μανα του άνεργη κ στον κόσμο της κι αυτός μόνος ν τα φέρει βόλτα οικονομικά μέσα στο σπίτι . Γενικά ήταν μια ανεξέλεγκτη κατάσταση δεν είχε ούτε τις σωστές βάσεις για ν επιχειρήσω ν συγκατοίκησω μαζι του καθώς το μόνο σίγουρα ήταν ότι θ αναλάμβανα εξολοκλήρου την συντήρηση του σπιτιού εγώ . Γενικά όμως πέρα απο αυτο δν έδειχνε ν μ σέβεται ιδιαίτερα δε φοβόταν μη μ χάσει κ πολλές φορές όταν μαλώναμε φώναζε κ έβριζε . Μ υποτίμησε πριν χωρίσουμε λέγοντας μ ότι άφησα τον εαυτό μ κ ν αρχίσω ν χάνω κιλά και αλλα τέτοια . Με πειραζε όταν μιλούσε έτσι καθώς εμφανισιακά είμαι μια χαρά απλώς π ίδιος ήθελε ν μου κόβει τον τσαμπουκά ...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    κοιτα τα συγκεκριμενα ,οταν χωρισατε τα ελεγε απο πικρια ,ας πουμε εκεινα ξεχασετα,δυστυχως η ευτυχως τα ειπε δεν αλλαζει ,αλλα καμια φορα πληγωνονται οι ανθρωποι ,ετσι ειναι αυτα..
    Εσυ του ειχες μιλησει για συγκατικησει?η για κατι παραπανω?ωραια εσυ τουλαχιστον του τα εξηγησες αυτα που δεν σ αρεσαν?η απλα τον αφησες? του ειχες μιλησει ποτε για το τι ενοχλησε?
    ε ναι για την εμφανιση σ ετσι τα ελεγε αυτα ,να μην εχεις πολυ αυτοππεποιθηση ,φοβοταν μην σ χασει...
    σου στελνει ακομα αυτος?
    τωρα τι θες να τα ξαναβρεις η απλα εισαι μπερδεμενη?
    παντως ειναι λογικο εφοσον δεν εχεις προχωρησει ακομα να τον θες...δεν εχει περασει και πολυς καιρος και σε εμενα η πρωην μ ελειπε για εναμιση χρονο ....μετα οως γιοκ..

  11. #11
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Η εμφάνιση και των 2 σας,πως είναι μοναχούλα?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    PATRA
    Posts
    26
    Όχι δεν του χα πει ποτέ για συγκατοίκηση αφού αυτός συντηρούσε το σπίτι του δεν τέθηκε ποτέ τέτοιο ζήτημα . Η αληθεία ειναι πως δεν ξέρει πραγματικα τι μ ενόχλησε καθως ζητήματα οικογενειακά για αυτόν ήταν αδιαπραγμάτευτα . Δν ανεχόταν πολλά πολλά για τους δικούς του κ γω εννοείται δεν είχα λόγο σε τίποτα . Αν έκανα το λάθος ν πω το οτιδήποτε θ μ έστελνε το λιγότερο απο εκεί που ρθα. Λάτρευε τη μαμά του κ τον αδαρφουλη του υπερβολικά πολύ δν είχα χώρο εγώ για κάτι ξεχωριστό στην ζωή του. Όχι δ θελω ν τα βρω απλώς ν μην μ επηρεάζει θελω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Monaxoula View Post
    Όχι δεν του χα πει ποτέ για συγκατοίκηση αφού αυτός συντηρούσε το σπίτι του δεν τέθηκε ποτέ τέτοιο ζήτημα . Η αληθεία ειναι πως δεν ξέρει πραγματικα τι μ ενόχλησε καθως ζητήματα οικογενειακά για αυτόν ήταν αδιαπραγμάτευτα . Δν ανεχόταν πολλά πολλά για τους δικούς του κ γω εννοείται δεν είχα λόγο σε τίποτα . Αν έκανα το λάθος ν πω το οτιδήποτε θ μ έστελνε το λιγότερο απο εκεί που ρθα. Λάτρευε τη μαμά του κ τον αδαρφουλη του υπερβολικά πολύ δν είχα χώρο εγώ για κάτι ξεχωριστό στην ζωή του. Όχι δ θελω ν τα βρω απλώς ν μην μ επηρεάζει θελω
    το εχεις αποφασισει δλδ ?τετελεσμενο?οτι δεν θες να τα βρεις?
    ωραια πρεπει να περασει λιγος καιρος ακομα για να μηνσ επηρεαζει και σταματα να βλεπεις ,φωτογραφιες τ και τι κανει σ μεσα κοινωνικης δικτυωσης....και θα περασει με τον καιρο..μην αγχωνεσαι ολα περνανε...απλα σταματα να βλεπεις τι κανει ..ετσι θα τον σκεφτεσαι συνεχεια...

    και σ ξαναρωταω εισαι 100% σιγουρη οτι δεν τον ξαναθες?μηπως εισαι λιγο μπερδεμενη?τουλαχιστον παρτον ενα τηλ η στειλτου ενα μηνυμα και πες του γτ χωρισατε ,αυτο που εκανες και εσυ ηταν ασχημο...αυτο το δικαιουτε νομιζω...να εισαι δικαιη και εσυ 2 χρονια ειχατε κατι...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    PATRA
    Posts
    26
    Όχι δεν σκοπεύω ν πάρω τηλ δεν θα αλλάξει κάτι μέσα μου. Πρέπει να το ξεχάσω δεν μπορώ προς το παρόν γτ τον αγαπάω ακόμα αλλα θα τον ξεχάσω . Τις προάλλες τον συνάντησα τυχαία μ μίλησε ήθελε ν δει πως είμαι του απαντούσα μονολεκτικά κ πολύ κρύα . Δν ξέρει πως υποφέρω πιστεύει ότι τον έχω ξεπεράσει κ δε με νοιάζει πια . Αν αντιμετώπιζε τα πράγματα αλλιώς δν θ τον χωριζα ποτέ αλλα δυστυχώς δν μπορούσε να διαχειριστεί τα προβλήματα του . Πολλές φορές μ λέγε ότι δν έχω μέλλον μαζι του γτ μια ζωή θ βοηθάει την οικογένεια του κ με προσγειώνε απότομα απο το ροζ συννεφάκι που ζούσα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    εσυ ξερεις αν αυτο νιώθεις..εχεις ξαναερωτευτει αλλον οπως αυτον η θα ελεγες οτι δεν ειχες ξανανιώσει ετσι?
    ενταξει αμα θες μην μιλας μαζι τ ,απλα θα ηταν καλο να μιλουσες να μην ειχατε απωθυμενα...μην μεινεις και με αποθυμενα..
    αλλα αφου ειναι τελσιδικη αποφαση για εσενα...για αρχη σταματα να μπαινεις στο φαισμπουκ τ και στα υπολοιπα..αλλιως θα ανακυκλωνεις συνεχεια την επιθυμια να τον δεις..
    αμα θες να τον ξεπερασεις ξεχασε τον τελειως και οταν σ ερχεται στο μυαλο ,αστον ,αρχισε να κανεις πραγματα π σ αρεσουνε και θα σ περασει μην αγχωνεσαι

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να το ξεπεράσω..
    By Bessie in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 10-10-2014, 22:54
  2. Θα το ξεπεράσω ποτέ;
    By Venidos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-04-2014, 11:16
  3. Θέλω να την ξεπεράσω
    By Lover in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-2012, 01:51
  4. Πώς θα το ξεπεράσω ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-04-2011, 22:50
  5. Θα το ξεπερασω;
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2009, 09:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •