στοιχεία δείκτες ευτυχίας στη ζωή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Eντάξει τα μπουφάν?
    Ω , ναι ! το ασπρο τελικα ειναι πολυ ομορφο , ασυνηθιστο , δεν ειναι biker's , μαλλον fashion στυλ , θελει ομως να εισαι εις θεση να το υποστηριξεις , να εχεις καποια αρρενωποτητα , μυωδης ειμαι , με ενα τζην ξεβαμμενο , και ενα t-shirt γκρι ανοικτο , ειναι καλο ........... τωρα περιμενω μπλε παλιωμενο , γκρι ανθρακι , επισης παλιωμενο , και εκαι/ανοικτο καφε , φουλ παλιωμενο ...........κιουμπ !!
    θα στα δειξω , θα στα δειξω !!! σαν παιδακι κανω οταν παιρνω καποιο ρουχο , εχω αδυναμια στο ' καλο ' ρουχο ............και παπουτσια ........

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Παραθέτω ένα άρθρο και πες μου αν πιστεύεις πως αυτός ο άνθρωπος είναι πραγματικά ευτυχισμένος ή δυστυχισμένος.
    http://www.diaforetiko.gr/o-99chrono...gia-olous-mas/
    Μου θυμισε το βιντεο , μια ιστορια .........., παλια , πολυυυ παλια , ενας βασιλιας , ειχε τα παντα , οτι ηθελε , αλλα ηταν δυστυχης ......... πολυ δυστυχης ...... οποτε διαταζει τους υπηρετες του να ψαξουν σε ολο το βασιλειο του , να βρουν τον πιο ευτυχισμενο ανθρωπο , και να τους δωσει το πουκαμισο του , να το φορεσει , πιστευοντας οτι ετσι θα παρει ενα τουλαχιστον μερος απο την ευτυχια αυτου του ανθρωπου .............. ξαμολυθηκαν οι υπηρετες / αυλικοι , εις αναζητηση του πιο ευτυχους ανθρωπου ...... ψαχναν απο δω , απο κει , γωνια γωνια ολο το βασιλειο , τιποτα ....... κανεις δεν δηλωνε ευτυχης ...... αρχισαν τις ερωτησεις , που μπορουν ναβρουν εναν τετοιον ανθρωπο , ρωταγαν παντου , μεχρι που καποιος τους ειπε οτι εχει ακουστα εναν τετοιον ανθρωπο , δεν ηξερε που μενει ομως , ειχε μονο ακουσει οτι μενει σενα δασος ......ψαχνουν οι υπηρετες ολα τα ωραια σπιτια στα δαση , χωρις αποτελεσμα ........... στο δασος , βλεπουν μια καλυβα , μεναν σκυλο απ εξω , και πανε να ρωτησουν τον κατοικο της , αν ξερει κατι ......φτωχικη καλυβα , αλλα τι ειχαν να χασουν ... ρωτανε τον κατοικο αν ξερει καποιον ευτυχη στην περιοχη ..... απορημενοι , οι υπηρετες , τον ακουνε να δηλωνει οτι ο ιδιος αισθανεται πολυ ευτυχης , πααρα πολυ ευτυχης ........ λενε , αυτος ειναι , τον βρηκαμε επιτελους !!! του ζητανε λοιπον ενα πουκαμισο του , να το φορεσει ο πολυχρονεμενος βασιλιας τους .... μα , μα , αφεντες μου , λεει γονατιζοντας ο ανθρωπος , συγχωρατε με , αλλα δεν εχω ουτε πουκαμισο να φορεσω ................................................


    Τετοια παραμυθακια λεω στα κοριτσακια και τα ΄ριχνω ' .......!! ψοφανε για παραμυθακια , αληθεια λεω .....

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Αυτό είναι θέλω,φιλοδοξίες και υλικά αγαθά.Τίποτα από τα τέσσερα νομίζω δεν περιέχει το νόημα της ευτυχίας απλά με την απόκτηση τους.
    Όπως είπε και ο Μακ αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου 1ον δεν θα μπορείς να ανταπεξέλθεις στο ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας====>>δεν θα μπορείς να στηρίξεις μια σχέση=====>δεν θα μπορείς να κάνεις πραγματικούς φίλους που να εκτιμάνε αυτό που πραγματικά είσαι και φυσικό επακόλουθο του βήματος 1 είναι το ότι δεν θα μπορείς να αποκτήσεις το αμάξι.
    Πάνω από όλα για να γίνεις ευτυχισμένος ίσως πρέπει να βρεις τον Άνθρωπο μέσα σου γιατί συνήθως αποτελούμαστε από θηρία.
    Παραθέτω ένα άρθρο και πες μου αν πιστεύεις πως αυτός ο άνθρωπος είναι πραγματικά ευτυχισμένος ή δυστυχισμένος.
    http://www.diaforetiko.gr/o-99chrono...gia-olous-mas/
    Συμφωνώ σε όλα όσα λες.Οταν καταφέρεις να τα έχεις καλά με τον ευατό σου,όλα τα άλλα έρχονται.Τώρα για τον παππούλη.Δε θα έλεγα ότι είναι ευτυχισμένος σύμφωνα με αυτά που γράφει το άρθρο.Θεωρώ ότι κάνει το κάνει γιατί ζητάει λύτρωση της ψυχής του για εκείνο το κακό που είπε στον δημοσιογράφο ότι έκανε.Πολλές φορές το πιο δύσκολο πράγμα για έναν άνθρωπο είναι να συγχωρήσει τον ευατό του για κάτι που έκανε ή συνέβη και μετάνιωσε ή γιαυτά που ενώ μπορούσε να κάνει δεν έκανε..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Εγω παντως πιστευω πως οι δεικτες ευτυχιας ειναι οι ανθρωποι που εχουμε στη ζωη μας. Οι φιλοι, η οικογενεια, ο συντροφος μας. Σκεφτειτε πως νοιωθετε οταν ειστε ερωτευμενοι, σαν να μπορειτε να κανετε τα παντα, σαν να ειστε ο Batman και ο Hulk σε ενα :p Και ολα αυτα επειδη εχεις τον ανθρωπο σου. Τα υλικα αγαθα θα ερθουν και θα παρερθουν αλλα οι ανθρωποι ειναι πιο σημαντικοι.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    . Τα υλικα αγαθα θα ερθουν και θα παρερθουν αλλα οι ανθρωποι ειναι πιο σημαντικοι.

    O πιο σημαντικος ανθρωπος στην ζωη σου , εισαι ΕΣΥ ...............

  6. #21
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Εγω παντως πιστευω πως οι δεικτες ευτυχιας ειναι οι ανθρωποι που εχουμε στη ζωη μας. Οι φιλοι, η οικογενεια, ο συντροφος μας. Σκεφτειτε πως νοιωθετε οταν ειστε ερωτευμενοι, σαν να μπορειτε να κανετε τα παντα, σαν να ειστε ο Batman και ο Hulk σε ενα :p Και ολα αυτα επειδη εχεις τον ανθρωπο σου. Τα υλικα αγαθα θα ερθουν και θα παρερθουν αλλα οι ανθρωποι ειναι πιο σημαντικοι.
    Για τα υλικά αγαθά,θέλω να κάνω μια παρατήρηση.Πιο συγκεκριμένα για τα χρήματα:
    Δεν φέρνουν την ευτυχία απαραίτητα,αλλά η έλλειψη τους προκαλεί σίγουρα τη δυστυχία.
    Σχολιάστε.

  7. #22
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ιωάννη σε εκτιμάω λιγάκι το ξέρεις αλλά θέλω να σου πω είσαι πολύ καλομαθημένος ρε φίλε εγώ δεν έχω τίποτα από όλα αυτά κάποτε είχα όλα αυτά χωρίς προσδοκίες όμως πέρασα καλά κάποια χρόνια και τώρα δεν έχω τίποτα από όλα αυτά αλλά δεν παραπονιέμαι
    Καλομαθημένος έγινα με δικό μου κόπο. Αλλά μην πάει ο νους σου σε πολυτέλειες, για ένα μεσο συν βιοτικο επίπεδο μιλώ.
    "Κάποτε είχες όλα αυτα", άρα έμαθες τον τροπο πώς να τα έχεις άμα τα ξαναπεθυμήσεις. Εγώ δεν έμαθα αυτό το πώς ποτέ. Απλα μπήκε στη θέση του πώς η ψευδαισθηση ότι θα τα αποκτήσω. Η εκ των υστέρων διαπίστωση λέει πως ουδέποτε είχα κάτι απ αυτά.
    γιάννης

  8. #23
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ο μονος εγκυρος δεικτης ευτυχιας , ειναι ενας , δεν εξαρταται απο εξωτερικους παραγοντες , ουτε απο ανθρωπους , ουτε απο υλικα αγαθα , ειναι ποσο καλα τα πας με τον εαυτο σου ........... ποση γαληνη εχεις μεσα σου ........ ποσο ενδιαφερον βρισκεις σε αυτον .......χαιντε ..
    Αυτό το ξέρω φίλε! Κάποιοι μου ριξαν την αυτοεκτίμηση/αυτοπεποίθηση με τις πράξεις τους και με φόρτωσαν με αρνητικές εμπειρίες και έντονα απωθημένα. Ώρες ώρες οι ψυχαναγκασμοί για εκδίκηση ανάβουν επικύνδυνα.
    Υπάρχουν και οι άλλοι που δεν ενδιαφέρθηκαν να με βοηθήσουν, τουλάχιστον να με ενθαρρύνουν και να με κατευθύνουν για να μην πελαγοδρομώ. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να κοπιάσω πολλές φορές άσκοπα. Άρα χάθηκε κοπος και χρόνος και τώρα τα περιθώρια ήδη στενεύουν. Τα ξερεις κι εσυ αυτα καλύτερα από μένα.

    Ευτυχία ειναι όντως αυτο που όρισες. Μέσα μας όμως η ευτυχία συνδέεται, μεταξύ άλλων, με στόχους και πραγμάτωση τους. Αμα δεν τους επιτυχεις επειδή πέρασαν, ιδίως σε κρίσιμες στιγμες για την επίτευξη τους, αυτοι που προανέφερα κι επίσης δεν ήξερες τον τροπο, παρόλα αυτα μπορεί να βιώνεις την γαλήνη και να τα πας καλα με τον εαυτο σου όπως λες επειδή η σκεψη σου βρισκει τροπους και η ζωη σου πράγματα για να νιωθεις όμορφα. Όμως υπάρχουν στιγμες που η σκεψη σε προσγειώνει στην πραγματικότητα και τότε η γαλήνη χάνεται επικίνδυνα. Π.χ. έχω ξεκοψει από παλιους φιλους που ξεικινησαμε μαζι επειδη έχουν προχωρήσει επαγγελματικά. Βλέπω επίσης άλλους να εχουν ήδη δυο παιδιά.

    Κι όσο περνάνε τα χρόνια ήδη έχει παγιωθει ο τροπος που σκεφτόμαστε και πράττουμε. Άρα επαναλαμβανουμε τα ίδια και τα ίδια χωρίς να αλλάζει τίποτα απολύτως στη ζωη μας.
    γιάννης

  9. #24
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Εμένα πάντως μου ξενίζει να βάζεις το αμάξι μαζί με όλα τα υπόλοιπα..

    Δουλειά , ναι, πρέπει να έχεις για να απολαμβάνεις μια κάποια οικονομική ανεξαρτησία η οποία σε κάνει να νιώθεις περισσότερη αυτοπεποίθηση. Αν δεν καθοδηγήθηκες σωστά στα νιάτα και κατέληξες με δουλειά που σιχαίνεσαι είναι όντως πρόβλημα και μεγαλώνοντας ψάχνεις τις εναλλακτικές σου. Όντως είναι πρόβλημα! Επειδή κοπίασα για κάτι αλλο και βρέθηκα σε κάτι άλλο, έστω κι αν για τους πολλούς αυτο το άλλο είναι κάτι αρκετά καλό. Είμαι όμως στην ίδια θέση με άλλους που κοπίασαν κατα πολύ λιγότερο. Κι αμα η ατομική ψυχολογια δεν σε βοηθά τοτε δεν τολμας την υπέρβαση που θα σε βοηθουσε να πας κατα κει που κοπίασες.Δεν έρχονται όλα εύκολα στη ζωή.

    Γυναίκα... εδώ υπάρχει συνήθως εξέλιξη στους άντρες. Όποιος είναι γ@μίκος στα νιάτα δε σημαίνει πως θα καταλήξει με την ενδιαφέρουσα κουκλάρα. Έχω δεκάδες περιπτώσεις ανδρών που στα 18 δεν τους καθόταν καμμία, συνεσταλμένοι και ασχημούληδες, που στα 30 αναπτύσσοντας προσωπικότητα, με παιδεία και ενδιαφέροντα, έγιναν περιζήτητοι. Και το αντίθετο βέβαια. Γκόμενοι των 20 χρόνων που παρέμειναν καθηλωμένοι σε αυτό και κατάντησαν βαρετοί. Επίσης να προσθέσω πως το να βρείς γυναίκα δεν είναι αγώνας δρόμου.. μη συγκρίνεσαι με τους άλλους. Όπως ήμουν μόνος στα 20, μόνος ήμουν και στα 30 και στα 35, κι απλα ζουσα και ζω με τη ψευδαισθηση ότι θα παρουσιαστει εκεινη. Μπορει να ειναι μια απ όλες αυτες τις αγνωστες που συχνα βλεπω στα διαφορα μερη που κυκλοφορώ και μου αρεσουν αλλα δεν τις εχω πλησιασει ή δεν τις έχω πλησιάσει σωστα. Με τον εαυτό σου μόνο ν ασχολείσαι και με το τι μπορείς να βελτιώσεις. Πάντα θα υπάρχουν καλύτεροι από σένα, ή τυχερότεροι.

    Για το αμάξι δε σχολιάζω. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι συστατικό ευτυχίας, εκτός από τη δυνατότητα που σου δίνει να ταξιδεύεις ό,τι ώρα σου κ@υλώσει, απρογραμμάτιστα. Ε, άντε, και να πουλήσεις λίγο μούρη αν έχεις αμαξάρα... αλλά δεν είναι σημαντικό ρεσυ, επιφανειακό είναι! Με την ίδια λογική γιατί εξαιρείς σπίτι, εξοχικό, ρούχα κτλ??

    Όσο για φίλους.. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ. Σε οποιαδήποτε ηλικία μπορείς να αποκτήσεις. Τη μία εκ των 3 κολλητών μου την γνώρισα στα τριανταπέντεΔεν υπάρχουν. Είναι απλά γνωστοί, κυρίως για να μου καλύπτουν κενα παρέας. Εχω έντονα απωθημενα για οσους κατα καιορύς με απέρριπταν πχ δεν με επαιρναν τηλ, δεν με προσκαλούσαν. .

    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Μην εγκλωβίζεσαι σε πρότυπα. Μη συγκρίνεσαι. Προσπάθησε να κάνεις αυτό που σ ευχαριστεί ΕΣΕΝΑ και βάλε στόχο να το πετύχεις. Χάραξε πορεία, ώστε να διορθ'ωσεις ό,τι μπορεί να διορθωθεί.
    Συγκρίνομαι με όλους αυτους με τους οποίους είμασταν στην ίδια ακριβως κατασταση (πχ από πλευρας προσόντων, κοινωνική, εμφάνισης) αλλά προχώρησαν αρκετα μπροστα από εμενα επειδη δεν είχαν θεματα ψυχολογιας και ήξεραν ή τους έμαθαν τον τροπο.
    γιάννης

  10. #25
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Αυτό είναι θέλω,φιλοδοξίες και υλικά αγαθά.Τίποτα από τα τέσσερα νομίζω δεν περιέχει το νόημα της ευτυχίας απλά με την απόκτηση τους.
    Όπως είπε και ο Μακ αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου 1ον δεν θα μπορείς να ανταπεξέλθεις στο ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας====>>δεν θα μπορείς να στηρίξεις μια σχέση=====>δεν θα μπορείς να κάνεις πραγματικούς φίλους που να εκτιμάνε αυτό που πραγματικά είσαι και φυσικό επακόλουθο του βήματος 1 είναι το ότι δεν θα μπορείς να αποκτήσεις το αμάξι.
    Πάνω από όλα για να γίνεις ευτυχισμένος ίσως πρέπει να βρεις τον Άνθρωπο μέσα σου γιατί συνήθως αποτελούμαστε από θηρία.
    Παραθέτω ένα άρθρο και πες μου αν πιστεύεις πως αυτός ο άνθρωπος είναι πραγματικά ευτυχισμένος ή δυστυχισμένος.
    http://www.diaforetiko.gr/o-99chrono...gia-olous-mas/
    Και καλα με τον εαυτο σου να τα έχεις δεν σημαινει πως έγινες αποδεκτος απ τους αλλους. Μπορεί το καλουπι χαρακτηρα σου να μην το πάνε και να σε αποφεύγουν ή να σε εχθρεύονται, και ετσι καταντας να σχετίζεσαι με περιπτωσάρες, με άτομα που ντρέπεσαι να τα παρουσιάσεις, κι απλα τους εχεις για να σου καλύπτουν τα κενα παρεας.
    Το να θελεις τίμια (εννοείται!) να αποκτησεις υλικα αγαθα δεν ειναι κακό. Άμα δεν ξερεις τον τρόπο να τα αποκτησεις τίμια κι όλο κοπιάζεις χωρίς αποτέλεσμα τότε δεν μιλάμε για ευτυχία.
    γιάννης

  11. #26
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Συμφωνώ σε όλα όσα λες.Οταν καταφέρεις να τα έχεις καλά με τον ευατό σου,όλα τα άλλα έρχονται.Τώρα για τον παππούλη.Δε θα έλεγα ότι είναι ευτυχισμένος σύμφωνα με αυτά που γράφει το άρθρο.Θεωρώ ότι κάνει το κάνει γιατί ζητάει λύτρωση της ψυχής του για εκείνο το κακό που είπε στον δημοσιογράφο ότι έκανε.Πολλές φορές το πιο δύσκολο πράγμα για έναν άνθρωπο είναι να συγχωρήσει τον ευατό του για κάτι που έκανε ή συνέβη και μετάνιωσε ή γιαυτά που ενώ μπορούσε να κάνει δεν έκανε..
    Άλλο λύτρωση κι άλλο ευτυχία. Λύτρωση είναι να κατορθώσεις να βρεις γαλήνη μέσα του για να βιώσεις λίγη ευτυχία. Λύτρωση σημαίνει ψάχνω διέξοδο από τον πόνο που έχω μέσα μου, άρα δεν τα βρήκα ακόμα με τον εαυτο μου, δεν είμαι ευτυχής.
    Λύτρωση σημαίνει πως έκανες λάθη, έπαθες, πως βίωσες καταστασεις που καθε αλλο παρα ευτυχία ήταν, ειτε για υλικά αγαθα επρόκειτο είτε απλα το να τα χες καλα με τον εαυτο σου.
    γιάννης

  12. #27
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Επίσης είναι εύκολο νομίζω να ρίχνουμε την ευθύνη για το που φτάσαμε σε τρίτους.Δεν λέω πως δεν υπάρχει ευθύνη σε πολλά πράγματα στο πως μεγαλώσαμε και γαλουχηθήκαμε αλλά ας μη ξεχνάμε πως και οι υπόλοιποι είναι άνθρωποι με αδυναμίες και σφάλματα.Το ζήτημα είναι τι εντοπίζεις λάθος σε σένα κ τι κινήσεις κάνεις για να διορθωθεί.
    Τα έχω εντοπίσει αλλά δεν έχω διορθωθεί! Το ζήτημα είναι να τα εντοπίσεις νωρίς (καλύτερα με τη βοήθεια ειδικού). Δεν έχω διορθωθει επειδη ότι ξεκιναει από εκει που ξεικιναει η παιδική ηλικία παγιώνεται μεσα μας και μετα παλευεις για να τα ξεπερασεις. Στο τελος απλα κανεις βηματα μπροστα αλλά όχι τετοιου ύψους που θα σε βοηθησουν να ξεκολλήσεις απ αυτο που φορτωθηκες.
    γιάννης

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ιωάννη θες να κάνουμε μια συζήτηση εκ βαθέων χωρίς Κυρηγμα να σου κάνω όλοι μου οι φίλοι με παράτησαν εγώ είμαι ένας αποτυχημένος επαγγελματικά όλοι οι φίλοι μου έχουν καλές δουλειές και φυσικά είναι παντρεμένοι γιατί οι γυναίκες ως γνωστόν δεν κοιτάνε το πορτοφόλι τέλος πάντων απέτυχα τελείως σε όλα αλλά έχω ένα καλό δεν τους ζηλεύω και δεν συγκρίνομαι μαζί τους αυτό λέμε κοιτάω την πάρτη μου που δεν έχω να φάω κρέας και λέω υπάρχουν και χειρότερα εσύ γιατί βγάζεις κακία?
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω σε συμπαθω , elis , κι ας μην εχουμε πολλα πολλα , μιλας απ την καρδια σου , δεν εχεις πονηρια μεσα σου .......ουτε υστεροβουλια ........

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Μακ εγώ δεν έχω τίποτα να χάσω και τα λέω όπως τα σκέφτομαι αμάξι δεν έχω φίλους δεν έχω λεφτά δεν έχω δεν πιστεύω σε κανένα και είμαι καλά με τον εαυτό μου στη διάρκεια που ζω πλήγωσα πληγώθηκα βοήθησα πολλούς κανένας δε με βοήθησε στα γούστα ήμουν για κάποια χρόνια μη φανταστείς τίποτα τρελό απλά έκανα βόλτες όλη μέρα αλλά όχι ότι έφαγα παραπάνω από ότι έβγαζα δηλαδή το βασικό τώρα δουλεύω λεφτά δε βγάζω πάλι λέω όλοι έτσι είναι όλοι φτωχύνανε δεν παραπονιέμαι άσε που φοβάμαι μη με βρει τίποτα χειρότερο και έχω δυο μετά και δεν την παλεύω καθόλου άσε καλά είμαι δεν παραπονιέμαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΡΚΙΝΙΚΟΙ ΔΕΙΚΤΕΣ-ΥΠΟΧΟΝΔΡΙΟΣ??
    By johny in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 18
    Last Post: 24-06-2014, 08:43
  2. Tα στοιχεια της Ανοιξης
    By σακης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 23-03-2012, 23:56
  3. Το μυστικό της ευτυχίας
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 28-12-2011, 11:18
  4. Στοιχεια για τα φαρμακα
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-02-2011, 23:29
  5. ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 60
    Last Post: 24-02-2010, 02:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •