ο εθισμος ειναι ασθενεια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    ηδη εχω σταματησει τετοια περιστατικα βοηθαει η αγωγη αλλα τωρα που δεν κανω τετοια δεν εχω τι να με κανω απλα τωρα καθομαι και ψαχνω για δουλεια και ελπιζω να μπορεσω να συμβιβαστωμε ζωη και με νομους

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αδερφέ εγγυημένα σου λέω πως έτσι κι αρχίσεις πολεμική τέχνη και γίνεις αθλητής μαύρη ζώνη και πάνω ανάλογα τι θα κάνεις τέλος πάντων θα σταματήσεις να πλακώνεσαι ο αθλητής έχει άλλο μυαλό στο λέω κι εσένα να το ξέρεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    αν εκανα κατι θα ταν πυγμαχια ξερω γω να χω αμεση επαφη καποια στιγμη ισως το κανω και οντως να βοηθησει

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    το οτι ο εθισμος ειναι ασθενεια και μερικες φορες πολλες ασθενειες μαζι, ισχυει, εχεις δικιο.
    αυτο δεν σημαινει ομως οτι οι εθισμενοι ειναι ακινδυνοι και ατομα που μπορει κανεις να εμπιστευεται στην φαση της χρησης...
    σκληρο αλλα αληθινο.
    ΜΑΚΡΙΑ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το οτι ο εθισμος ειναι ασθενεια και μερικες φορες πολλες ασθενειες μαζι, ισχυει, εχεις δικιο.
    αυτο δεν σημαινει ομως οτι οι εθισμενοι ειναι ακινδυνοι και ατομα που μπορει κανεις να εμπιστευεται στην φαση της χρησης...
    σκληρο αλλα αληθινο.
    ΜΑΚΡΙΑ.
    δεν ειπα να εμπιστευεσαι στην φαση της χρησης εγω που ειμαι καθαρος υπαρχει λογος που δεν λεω οτι επινα ξερεις γιατι; γιατι δεν εχει σημασια για εναν βλακα οταν του λες οτι εχεις κοψει αυτος θα νομιζει οτι πινεις ακομα οσο για τον κινδυνο φανταζομαι εννοεις για καμια κλοπη γιατι αν εννοεις για βια ψαξε καλυτερα τον φοβο σου οχι την συμπεριφορα μας δεν ειμαστε παραπανω βιαιοι απ τους αλλους και κατι τελευταιο αυτο το μακρυα που λες με υφος και το τονιζεις κιολας ελπιζω να το λες για ενεργους χρηστες γιατι αν οχι μπορω να σου πω γιατι και εγω δεν ερχομαι ποτε σε επαφη με οντα σαν και σενα/σας

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ρε μεγάλε τι θα γίνει όπου ψαρεύουν εσύ θα τσιμπάς? Αυτά δε μ αρέσουν κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα
    εδώ έχουμε και φυτίλια και εκεί έξω είναι γεμάτο φυτίλια τι θα γίνει θα ανάβεις με το παραμικρό χαλάρωσε συζητάμε πώς θα πας για δουλειά άμα είσαι έτσι στις δουλειές είναι γεμάτο φυτίλια χαλάρωσε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Λέει ο καθένας την παπάρια του εσύ αμέσως ανάβεις κάτσε ρε να συζητήσουμε δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι χαλάρωσε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    δεν ειπα να εμπιστευεσαι στην φαση της χρησης εγω που ειμαι καθαρος υπαρχει λογος που δεν λεω οτι επινα ξερεις γιατι; γιατι δεν εχει σημασια για εναν βλακα οταν του λες οτι εχεις κοψει αυτος θα νομιζει οτι πινεις ακομα οσο για τον κινδυνο φανταζομαι εννοεις για καμια κλοπη γιατι αν εννοεις για βια ψαξε καλυτερα τον φοβο σου οχι την συμπεριφορα μας δεν ειμαστε παραπανω βιαιοι απ τους αλλους και κατι τελευταιο αυτο το μακρυα που λες με υφος και το τονιζεις κιολας ελπιζω να το λες για ενεργους χρηστες γιατι αν οχι μπορω να σου πω γιατι και εγω δεν ερχομαι ποτε σε επαφη με οντα σαν και σενα/σας
    δεν ειπες να εμπιστευεσαι αλλα ουτε ειπες να αποφευγεις. απλα το τονισα, για να ξερουμε και τι λεμε.
    αλλο μια ασθενεια οπως ο πυρετος κι αλλο μια ασθενεια που βγαζει ασχημες συμπεριφορες. δεν ειναι ζαχαρο ο εθισμος, να παρεις το φαρμακακι σου, να τρως σωστα και να εισαι μια χαρα..
    .
    αν διαβασες ολο το μηνυμα μου που ηταν και αρκετα συντομο, το λεω παρα πολυ ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι μιλαω για ενεργους χρηστες, και βεβαια μιλω και για κλοπες, αλλα οι κλοπες, πολλες φορες περιεχουν και βια, γιατι δεν ξερω κανεναν να καθεται απραγος να τον κλεψεις...
    αλλα περα απο βια, η μεγαλη ζημια στις "ειρηνικες" κλοπες ειναι η προδοσια της εμπιστοσυνης (για παρεα μιλουσαμε).
    εκτος απο κλοπες, υπαρχει κινδυνος βιαιης συμπεριφορας στους εθισμενους απο αλκοολ ισως και σε κοκαινη, δεν ειναι μονο η πρεζα σκληρος εθισμος.

    και ναι, φιλε υπαρχει και καχυποψια και εκει εξω και εκ μερους μου,. η δικη μου καχυποψια δεν αφορα το στιγμα, αλλα τον κινδυνο των υποτροπων τοσο στην πρεζα οσο και στο αλκοολ.
    αν ειχα δικο μου ανθρωπο που επεφτε ξαφνικα, θα ημουν διπλα του αν ηθελε να ξεκοψει.
    αν ηταν αγνωστος ομως, δεν θα πλησιαζα.
    δικαιωμα σου ΦΥΣΙΚΑ και σενα, ποιον πλησιαζεις και ποιον αποφευγεις. δεν εχω αντιρρηση σε αυτο. εννοειται.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εγώ πάντως κάνα δυο που γνώρισα καλά παιδιά μου φάνηκαν συνειδητοποιημένοι δηλαδή και εκεί νομίζω είναι η ουσία άμα είσαι συνειδητοποιημένος δεν υπάρχει πρόβλημα εσύ μέσα σου να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις και τι να μην κάνεις κι αυτό φαίνεται και στους άλλους εγώ αυτό έχω να πω όσον αφορά παρέα τώρα για πιο στενές σχέσεις δε ξέρω πάντως άμα είσαι συνειδητοποιημένος νομίζω κερδίζεις τον άλλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Εθισμός με το φαγητό!!!
    By minaspap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 22
    Last Post: 14-12-2015, 21:24
  2. ΕΘΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
    By Lacrymosa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 38
    Last Post: 17-12-2011, 20:36
  3. διαδικτυακός εθισμός
    By stefanospsych in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 12-04-2011, 19:24
  4. Replies: 3
    Last Post: 05-01-2011, 18:51
  5. Η ευαισθησια ειναι ασθενεια ??
    By afrula in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 11-06-2009, 17:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •