Γιατί εξαφανίστηκε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    12

    Exclamation Γιατί εξαφανίστηκε;

    Καλησπέρα σας.
    Είμαι 27 ετών, μένω στην Αθήνα και πριν από μία εβδομάδα περίπου ξεκίνησα να μιλάω με ένα παιδί μέσω Facebook. Αυτός είναι 37 ετών και μένει στη Θεσσαλονίκη, αλλά έρχεται συχνά Αθήνα λόγω επαγγέλματος. Μου έστειλε αίτημα φιλίας, και ξεκίνησε στενό μαρκάρισμα. Με φλέρταρε και μου είπε ότι του αρέσω. Εγώ στην αρχή ήμουν επιφυλακτική, αλλά κατάλαβα όσο περνούσαν οι μέρες ότι μου άρεσε να μιλάω μαζί του. Βέβαια, είχα καταλάβει από την αρχή ότι κάτι συνέβαινε, καθώς είμαστε φίλοι στο Facebook, αλλά μπορώ να δω μόνο τις δημόσιες αναρτήσεις του, ύποπτο. Επίσης, παρατήρησα ότι ενώ στην αρχή μου έστελνε μηνύματα όλη τη διάρκεια της ημέρας, μόλις είδε ότι εγώ ανταποκρινόμουν, μιλούσαμε κυρίως πρωί και λιγότερο απόγευμα και βράδυ. Μου είχε πει μάλιστα ότι μόλις κατέβαινε ξανά Αθήνα, θα πηγαίναμε για ένα καφέ για να γνωριστούμε. Ήταν πολύ διαχυτικός κι ερωτικός μαζί μου, κάτι που δεν ξέρω εάν είναι καλό ή κακό. Μου έλεγε ότι ήθελε να κάνουμε έρωτα και τέτοια. Ενώ μιλούσαμε ωραία και καλά, ξαφνικά, προχθές το πρωί, κι ενώ μιλούσαμε χωρίς να συμβαίνει τίποτα, βγαίνει από το Facebook. Του έστειλα εγώ να δω εάν είναι καλά και μου είπε να μην ανησυχώ, ότι κόλλησε το ίντερνετ και τον πέταξε έξω. Του είπα "ΟΚ, όταν μπορείς, στείλε μου. Φιλιά". Δυστυχώς όμως, από τότε έχουν περάσει τρεις μέρες και τίποτα, ενώ τον βλέπω ενεργό στο Facebook. Του έστειλα προχθές μία καλημέρα, αλλά ούτε καν το διάβασε. Του ξανάστειλα χθες να του πω καλημέρα, αλλά ούτε αυτό το διάβασε. Με έχει βάλει σε πάγο κι έχω στεναχωρηθεί όχι τόσο για την απόρριψη (με στεναχωρεί βέβαια κι η απόρριψη, καθώς δε γίνεται να με έχεις από πίσω και μετά να εξαφανίζεσαι), αλλά για τη συμπεριφορά του. Πρώτον, είναι 37 ετών άντρας, όχι μωρό. Πολύ πιθανόν να υπάρχει άλλη στη ζωή του (κοπέλα, σύζυγος, ίσως και παιδιά), αλλά γιατί τότε μπήκε στη διαδικασία να με πλησιάσει; Δεύτερον, θα μπορούσε για λόγους τακτ να πει μία καλημέρα κι αν ήθελε να ξεκόψουμε, τί πιο απλό και πιο ειλικρινές να πει ότι είναι με άλλη, ότι τα ξαναβρήκε με την πρώην του, ότι έχει δουλειές και δεν προλαβαίνει, ή απλά να πει "δε θέλω να συνεχίσουμε να μιλάμε". Κανείς δε θα του ζητούσε εξηγήσεις. Όλο αυτό με έχει πάρει από κάτω, γιατί δεν είμαστε μωρά παιδιά, αλλά μεγάλοι άνθρωποι κι εγώ είμαι της άποψης ότι όταν έχουμε να πούμε κάτι, να το λέμε ευθέως κι όχι να κρυβόμαστε. Τί συμβαίνει; Τί να κάνω; Να του ξαναστείλω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    μαλλον θα ειχε κανονικη κοπελα..γι αυτο δεν σ απανταει....αμα ηταν και σε ηθελε για κατι σοβαρο πιστεψε με με θα απαντουσα...δεν θα τα αφηνες τελειως αναπαντητα...ΤΩρα το οτι δεν απααντησε καν ...ε τι να κανουμε μερικοι ανθρωποι ετσι ειναι δεν νοιάζονται καθόλου...
    εσυ τπτ δεν μπορεις να κανεις ,το μονο που μπορεις ειναι να περιμενεις....
    ε παλι να του ξαναστειλεις?αφου του εχεις στειλει ηδη δυο ,ποσα θες?
    δεν ξερω αμα θες ξαναστειλτου ,αλλα εγγω σ λεω τσαμπα θα τ στεθιλεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    μου χει τυχει κατι αναλογο που παρτο σαν ενα ενδεχομενο. δωσε βαση στο δικο μου περιστατικο πριν δυο μηνες ειδα μια κοπελα στο φβ που μου αρεσε πολυ αυτη 40 μεγαλυτερη μου αλλα φαινοταν πολυ του γουστου μου και την βρηκα γοητευτικη εκανα αιτημα φιλιας με αποδεχτηκε και αρχισα οπως λες στενο μαρκαρισμα...μετα απο μπιρι μπιρι κανενα μηνα μενουμε σε διαφορετικη πολη και αφου νοιωθει ετοιμη και ειδαμε οτι επικοινωνουμε κανονιζουμε συναντηση..ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ δεκαπεντε κιλα περισσοτερο αποσο φαινοταν στις φωτο υπαρχει προγραμμα στο τηλ το οποιο μου ειπε μετα φιλος που του εξιστορησα τα γεγονοτα που το πειραζεις και σε κανει να φαινεσαι κατα το δοκουν ποιο αδυνατος ναι ναι καλα ακουσατε.δοντια που στο σημειο που ενονονται με τα ουλα ηταν γεματα μαυριλες λες και μασαγε καπνο ετσι εξηγουταν που δεν χαμογελαγε ποτε στις φωτος η αψεγαδιαστη ομορφη επιδερμιδα δεν υπηρχε σημαδακια μπιμπικακια και ισως να τα συγχωρουσα ολα αν δεν ειχε τις μαυριλες στα ουλα και το αντιαισθητικο προγουλι μετα βιας εκρυψα το σοκ μου φυσικα ποτε δεν της ειπα τον λογο που απομακρυνθηκα καθοτι και ψυχοπονιαρης απλα πατησα πανω σε καποια πραγματα και ειπα οτι δεν ειμαι ετοιμος για να μπω σε σχεση βεβαια εγω τουλαχιστον εδωσα εξηγησεις εστω και ψευτικες γιατι δεν ηθελα να την κανω να αισθανθει ασχημα αλλος ομως δεν θα του καιγοταν καρφακι και ο δικος σου λυπαμαι που το λεω αλλα ειναι ενα αναισθητο γαιδουρι και δεν εχει καμια εξηγηση για την απαραδεκτη συμπεριφορα του οποτε δυο ειναι τα ενδεχομενα η δεν του αρεσες η εχει κατι αλλο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Γενικά αυτός μπαίνει συχνά στο fb?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Τον τσακωσε μάλλον η κοπελα/γυναίκα του. Για αυτό βγήκε από το facebook ξαφνικά και φαινόταν ονλαιν και δεν απαντούσε. Ποιος ξέρει τι παντόφλα έτρωγε εκείνη την ωρα...ήθελε μία περιπετειουλα στα επαγγελματικά του ταξιδακια ε και παρακκνδυνεψε το πράγμα η του βγήκε ξινό...αστο χεστο πάμε παρακάτω. Ακριβώς επειδή δεν είσαι μωρό παιδί μην ασχολείσαι άλλο.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    μαλλον θα ειχε κανονικη κοπελα..γι αυτο δεν σ απανταει....αμα ηταν και σε ηθελε για κατι σοβαρο πιστεψε με με θα απαντουσα...δεν θα τα αφηνες τελειως αναπαντητα...ΤΩρα το οτι δεν απααντησε καν ...ε τι να κανουμε μερικοι ανθρωποι ετσι ειναι δεν νοιάζονται καθόλου...
    εσυ τπτ δεν μπορεις να κανεις ,το μονο που μπορεις ειναι να περιμενεις....
    ε παλι να του ξαναστειλεις?αφου του εχεις στειλει ηδη δυο ,ποσα θες?
    δεν ξερω αμα θες ξαναστειλτου ,αλλα εγγω σ λεω τσαμπα θα τ στεθιλεις
    Μόνο να περιμένω μπορώ. Θα ήθελα να του ξαναστείλω και να του την πω, αλλά πιστεύω ότι θα ξεφτιλιστώ.....και δεν τον πείραξα σε τίποτα....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    μου χει τυχει κατι αναλογο που παρτο σαν ενα ενδεχομενο. δωσε βαση στο δικο μου περιστατικο πριν δυο μηνες ειδα μια κοπελα στο φβ που μου αρεσε πολυ αυτη 40 μεγαλυτερη μου αλλα φαινοταν πολυ του γουστου μου και την βρηκα γοητευτικη εκανα αιτημα φιλιας με αποδεχτηκε και αρχισα οπως λες στενο μαρκαρισμα...μετα απο μπιρι μπιρι κανενα μηνα μενουμε σε διαφορετικη πολη και αφου νοιωθει ετοιμη και ειδαμε οτι επικοινωνουμε κανονιζουμε συναντηση..ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ δεκαπεντε κιλα περισσοτερο αποσο φαινοταν στις φωτο υπαρχει προγραμμα στο τηλ το οποιο μου ειπε μετα φιλος που του εξιστορησα τα γεγονοτα που το πειραζεις και σε κανει να φαινεσαι κατα το δοκουν ποιο αδυνατος ναι ναι καλα ακουσατε.δοντια που στο σημειο που ενονονται με τα ουλα ηταν γεματα μαυριλες λες και μασαγε καπνο ετσι εξηγουταν που δεν χαμογελαγε ποτε στις φωτος η αψεγαδιαστη ομορφη επιδερμιδα δεν υπηρχε σημαδακια μπιμπικακια και ισως να τα συγχωρουσα ολα αν δεν ειχε τις μαυριλες στα ουλα και το αντιαισθητικο προγουλι μετα βιας εκρυψα το σοκ μου φυσικα ποτε δεν της ειπα τον λογο που απομακρυνθηκα καθοτι και ψυχοπονιαρης απλα πατησα πανω σε καποια πραγματα και ειπα οτι δεν ειμαι ετοιμος για να μπω σε σχεση βεβαια εγω τουλαχιστον εδωσα εξηγησεις εστω και ψευτικες γιατι δεν ηθελα να την κανω να αισθανθει ασχημα αλλος ομως δεν θα του καιγοταν καρφακι και ο δικος σου λυπαμαι που το λεω αλλα ειναι ενα αναισθητο γαιδουρι και δεν εχει καμια εξηγηση για την απαραδεκτη συμπεριφορα του οποτε δυο ειναι τα ενδεχομενα η δεν του αρεσες η εχει κατι αλλο
    Κι εγώ πιστεύω ότι είναι ένα από τα δύο. Είναι αναισθησία, και σαν χαρακτήρας είμαι πολύ ευαίσθητη, γι'αυτό και το πήρα προσωπικά. Τώρα για το πρόγραμμα που είπες, κατάλαβα ότι δεν το είπες για μένα, αλλά δεν έχω εφαρμόσει κάτι τέτοιο ποτέ. Δεν ξέρω, σκέφτομαι να τον κράξω, αλλά μου φαίνεται κατινιά μεγάλη...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Γενικά αυτός μπαίνει συχνά στο fb?
    Ναι, πολύ συχνά.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τον τσακωσε μάλλον η κοπελα/γυναίκα του. Για αυτό βγήκε από το facebook ξαφνικά και φαινόταν ονλαιν και δεν απαντούσε. Ποιος ξέρει τι παντόφλα έτρωγε εκείνη την ωρα...ήθελε μία περιπετειουλα στα επαγγελματικά του ταξιδακια ε και παρακκνδυνεψε το πράγμα η του βγήκε ξινό...αστο χεστο πάμε παρακάτω. Ακριβώς επειδή δεν είσαι μωρό παιδί μην ασχολείσαι άλλο.
    Μάλλον κάτι τέτοιο θα έγινε. Δε θα του έπεφτε η μέση όμως να στείλει ένα (μόνο ένα) μήνυμα και να μου πει "τέλος". Αν κι έχω πικραθεί πολύ, θα προσπαθήσω να τον ξεχάσω. Δεν το βλέπω άλλωστε να ξαναστέλνει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Κατινια είναι να τον κραξεις όντως. Μην ασχοληθεις/μη του στείλεις ξανά.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Athens
    Posts
    11
    Καλησπέρα...κοίτα εσύ δεν έκανες κάτι λάθος κατα την γνώμη μου απλά αυτός είτε δεν ξέρει τι θέλει είτε είναι δεσμευμένος...μου έτυχε κατι παρόμοιο με την διαφορά ότι γνωριστήκαμε μέσω dating site και είχαμε καθημερινή επαφή μέχρι την στιγμή που δεν μου μιλούσε τόσο συχνά όσο πριν και είχαμε κανονίσει και εμείς με ανοικτή ημερομηνία να βρεθούμε (αθήνα εγώ ιταλία εκείνος)...έκοψα επαφή μαζί του,δεν θα πω ψέμματα οτι δεν τον σκεφτόμουν( η ιστορία άρχισε τον περασμένο οκτώμβριο) αλλά τι να το κάνω οταν με ξενέρωνε συνεχόμενα και απέφευγε την πραγματική γνωριμία που φυσικά και με έβαζε σε υποψίες..τελευταία φορά που μιλήσαμε στο skype φορούσε βέρα,,δεν έκανα νύξη γιατί ήθελα να δω πού θα πάει...τελικά έκοψα κάθε επαφή πλέον γιατί κατάλαβα περί τίνος πρόκειται..δεν λέω οτι ισχύει κατι τέτοιο σε εσένα αλλα ίσως να το μετάνιωσε,,,ίσως να είναι δεσμευμένος,δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο η επικοινωνία μαζί του εφόσον έδειξε με τον τρόπο του ότι δεν θέλει κάτι αλλο,,προσωπικά αφού του έστειλες ήδη δυο φορές δεν ξέρω αν θα ωφελήσει να ξαναστείλεις

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    οπως και να εχει ο τυπος οδειλει μια εξηγηση στο κατω κατω ειναι καποιον που ειδε απο κοντα ειναι πανω απολα ανθρωπινο ας πει και ενα ψεμα αν δεν θελει να πει την πραγματικη αιτια αλλα η σιωπη ειναι πραγματικα εξοντωτικη και ψυχοφθορα για τον αλλον ανθρωπο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    θες κατι αποτελεσματικο χτυπα δυνατα μπλοκ κατευθειαν σιγα μην δωσεις αξια σε καποιον που σε γραφει και με γνωριμια ενος μηνα να ηταν και κανας σοι παει στο διαβολο

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η δε τον ενδιαφεραν καθολου αυτα που του ελεγες η τον ενδιεφεραν πολυ οι ανθρωποι εχουν τη ταση να αποφευγουν τα πολυ σοβαρα πραγματα κ οσα δε τους ενδιαφερουν καθολου..
    αρα ο μονος σχεδον τροπος να μιλας για καιρο με καπιον ειναι η να σε αγγιζουν μετρια οσα λεει η να αποφευγεις να μιλας σοβαρα μαζι του
    αφου οι ανθρωποι φτυνουν συνηθως την ηλικρινεια κ επιβραβευουν τη πονηρια...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by annapap View Post
    σκέφτομαι να τον κράξω, αλλά μου φαίνεται κατινιά μεγάλη...
    Κάποτε είχα μαρκάρει στενά κάποιον που γούσταρα τρελά. Φάση κεραυνοβόλου έρωτα! δεν μου είχε πει ότι έχει γκόμενα... με είχε μια on μια off... και τελικά το έμαθα με άσχημο τρόπο από κοινή φίλη, ό,τι χειρότερο!
    Και του έριξα ένα κράξιμο, που το σκέφτομαι ακόμα και το χαίρομαι!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  2. Γιατί???
    By mikroula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 15-09-2012, 11:24
  3. ΓΙΑΤΙ
    By lavie in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 01-06-2012, 19:39
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  5. Εξαφανιστηκε θεμα?
    By keep_walking in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 14-01-2008, 03:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •