23 χρονών-> ...Η πηγή της κακης ψυχολογικής μου καταστάσης μήπως...??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    15

    23 χρονών-> ...Η πηγή της κακης ψυχολογικής μου καταστάσης μήπως...??

    Καλησπέρα σε όλους , εχω ξαναγράψει στο φορουμ αλλά πρώτη φορά σε αυτήν εδω την κατηγορία.
    Αυτο που θα αναφέρω(δεν ξέρω αν είναι ακριβώς πρόβλημα..) πιστεύω οτι ανήκει εδώ καταρχήν και κατα δεύτερον ότι έχει παίξει ενα σημαντικό ρόλο στην όλη ψυχολογική μου κατάσταση αλλά και σε πολλά συμπτώματα αγχους/στρές/φοβίες που μου έχουν παρουσιαστεί επιβαρρύνοντας αν όχι δημιουργόντας πολλές απο τις καταστάσεις που έχω περάσει και με έχουν αγχώσει τα τελευταία χρόνια και τρέχω σε γιατρούς κλπ

    Δεν θα επεκταθώ στα συμπτώματα (πολλά απο αυτά ψυχοσωματικά σίγουρα αλλα και λόγω κακής ποιότητας ζωής σε ένα βαθμό) που είχα ανα διαστήματα αλλα και τον τελευταίο χρόνο γιατι ανήκουν σε άλλη κατηγορία.

    Πιστεύω καταρχην ώς ένα βαθμό αυτό που υποστήριζε ο Φρόυντ οτι η ψυχική μας υγεία εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό απο τη ποιότητα της σεξουαλικής μας ζωής και των σχέσεων μας με το άλλο φύλο. Δεν λέω οτι το αποδέχομαι αυτο βέβαια 100% αλλα οτι παίζει σίγουρα ένα σημαντικό ρολό ναι.

    Συγνώμη για το μέγεθος της εισαγωγής αλλά αυτα που πρόκειται να πώ ειναι αρκετά προσωπικα και τα ξέρουν ελάχιστα άτομα στη ζωή μου εως κανείς..

    Το ξέρω οτι εδώ δεν κάθομαι ξαπλωμένος σε καναπέ ενός ψυχολόγου που τα αναφέρω αυτά και δεν περιμένω τίποτα παραπάνω απο την γνώμη σας στο θέμα μου και κατανοώ πως είναι δύσκολο να μου απαντήσετε το οτιδήποτε αν δεν ξέρετε βασικά χαρακτηριστικά της προσωπικότητας μου και τι έχω περάσει αλλά αυτο σίγουρα είναι αδύνατο να το αναλύσω και να φτάσω σε σημείο αυτοψυχολόγησης για παράδειγμα : για ποιό λόγο είμαι απαισιόδοξος και πεσιμιστής(πολλοί παράγοντες και εμπειρίες έχουν παίξει το ρόλο τους..)

    Λοιπόν πάμε στη βάση του προβλήματος μου γιατί σίγουρα σας κούρασα με αυτό το κατεβατό ήδη.
    Είμαι 23 χρονών και δέν εχω κάνει ακόμα έρωτα με κάποια κοπέλα sex όπως θέλετε πείτε το..
    Δεν νομίζω να οφείλεται καταρχήν στην εξωτερική μου εμφάνιση αφού δεν πιστεύω οτι είμαι άσχημος αλλά σίγουρα ούτε και όμορφος. Βλέπω τον εαυτό μου και τον δέχομαι αλλα δεν είμαι αυτό που θα θελα να ειμαι... Ειμαι τελειομανης γενικά στη ζωή μου και όταν κάτι πηγαίνει στο μέτριο δεν νιώθω καλα με αυτό και τείνω στο αρνητικό , στην περίπτωση της εμφάνισης μου τείνω στο άσχημος , παρά στο θετικό σε σχέση με την αποψή μου για αυτό.

    Μαρέσουν οι κοπέλες είμαι σίγουρος για αυτό.
    Να πώ επίσης οτι είχα πάρα πολλές ευκαιρίες αλλά πάντα κάτι τύχαινε ή εγώ δεν είχα την ανάλογη συμπεριφορά σε μιά κατάσταση είτε γιατι επειδή είμαι υπερβολικά ρομαντικός δεν έκανα κάτι γιατι δεν είχα αναπτύξει επαφη/γνωριμία είτε γιατι μου φαινόταν οτι δεν μου άρεσε αρκετά η κοπέλα ή οτι έπρεπε να γίνει μέσω μιας σχέσης. Γενικά πάντως αντιδρούσα με το πλέον αντεδηγμένο τρόπο σε πάρα πολλές περιπτώσεις.


    Η σχέση μου με το άλλο φύλο ξεκινάει πολύ καλα σε μικρή ηλικία σε σημείο που τώρα όταν αναπολώ τις στιγμές τότε να αναρωτιέμαι αν όντως ημουν εγώ ή πως το έκανα αυτό τόσο άνετα(τοτε τα έβλεπα όλα σαν παιχνίδι..)..
    Μετά όμως κάπου σταματάνε τα πάντα απότομα και όσο περνάει ο καιρός τόσο δεν μπορώ να λειτουργήσω και να είμαι ο εαυτός μου σε σημείο να μήν μπορώ στο λύκειο να μιλήσω καλά καλά σε κοπέλα. Ερχονται κάποιες στιγμές/σχέσεις χωρίς να τις επιδιώξω στις οποίες πάλι <<αφησα ευκαιρίες να πετάξουν μεσα απτα χέρια μου>> κατα την άποψη φίλων μου που ξέρουν πολλές απο αύτες ή έχουν μάθει απο εμένα.

    Στη συνέχεια Πληγώνομαι πολύ απο μια κοπέλα που κάναμε πολύ παρέα, πριν φύγω για σπουδές , και προτιμά ένα φίλο μου αντι για μένα (εγω βέβαια δεν της έδωσα να καταλαβει ακριβώς οτι την ήθελα πιο πολύ απο οτιδήποτε στον κόσμο γιατί ήμουν σίγουρος οτι δεν θα είχα ανταπόκριση). Αυτό το συμβάν το μεγαλοποιώ απίστευτα στο μυαλό μου και το παίρνω μαζί μου στην περιοχή που έρχομαι να σπουδάσω και είμαι ακόμα μέχρι και σήμερα. Σκέφτομαι συνέχεια αυτην την κοπέλα (και ρίχνω ουσιαστικά σε αυτην το φταίξιμο που δέν κινήτε τίποτα στην σεξουαλική μου ζωη αλλα και γενικότερα στις σχέσεις μου ενώ ξέρω οτι δεν είναι έτσι..) που δεν είχαμε κάνει τίποτα μαζι εκτός απτο δικό της <<παιχνίδι>> το οποίο περιείχε και κοροιδία μέσα σε όλα με ψεύτικες αγκαλιές και πολύ απλές πράξεις που εμένα έχουν χαραχτεί στο μυάλο μου ανεξίτιλα και την κατηγοριοποιώ σαν την μοναδική στη ζωή μου (και όλες τις συγκρίνω μαζί της..). Στο μέρος που έρχομαι τελικα να σπουδάσω δεν υπάρχουν πολλες κοπέλες και η όλη κατάσταση μου δημιουργεί απίστευτη απαισιοδοξία.Πηγαίνοντας στον τόπο καταγωγής μου βλέπω ανα διαστήματα αυτην την κοπέλα που υπάρχει μόνο στο μυαλό μου πλέον αφου αυτή δεν ξέρει έαν υπάρχω για κάνα δυο χρόνια και όποτε την συναντώ κάνω απίστευτες γελειότητες και μου κόβονται τα πόδια στην κυριολεξία..

    Τελικά πέρισι γνωρίζω μια κοπέλα που μου φαίνεται απίστευτο που είναι μαζί μου μετα απο πολύ καιρό κάνω σχέση ίσως η πρώτη μου σοβαρή .Αυτη καταλαβαίνει οτι δεν έχω κάνει πολλές σχεσεις και απο αυτα που τις λέω αλλά και απο την συμπεριφορά μου και πάμε πολύ σιγά σε οτιδήποτε ( εγώ καταλαβαίνω οτι αυτό το επιδιώκει αυτή..) και μετά απο ένα μήνα περίεργης κατάστασης βρισκόμαστε γυμνοί σε ένα κρεβάτι και με σταματάει στο να προχωρήσω να κάνω οτιδήποτε <<γιατι κόλαγε όπως μου είπε..>> , εγώ της λέω οτι << αν δεν θέλουμε και οι δύο δεν υπάρχει λόγος να γίνει οτιδήποτε >> και τελειώνει εκεί το θέμα.
    Νιώθω πολύ άσχημα και μετα τελειώνει αυτη η σχέση με πολύ άσχημο τρόπο για μένα αφού με προσβάλει συνεχώς σε συζητησεις και κάποια στιγμή ξεσπάω απότομα και της λεώ να τελειώσουμε.. το μετανοιώνω κλασικά αμέσως αφου ξέρω οτι θα γυρίσω στην κατάσταση που ήμουν και δεν ξέρω για πόσο καιρό και επίσης οτι στο τέλος αυτης της σχέσης δεν έκανα τελικά ούτε έρωτα μαζί της... Δεν μου μένει τίποτα δηλαδη παρα μόνο άσχημες τελικά αναμνήσεις απο αυτήν.Επειδή ήταν και πολύ ομορφη πιστεύω για μενα αρχιζω και να σκέφτομαι οτι δεν προκειται να ξαναβρώ τίποτα πια και απελπίζομαι/:(

    Σήμερα μετά απο ένα χρόνο περίπου απο αυτή μου τη σχέση 23 χρονών και με κάποιες ευκαιρίες πάλι στις γιορτές να κάνω sex που τις σχεδόν τις απορρίπτω απτο άγχος μου και το πως θα κάνω τι , και τι περιμένουν απο μένα και πώς θα πώ οτι είμαι παρθένος και σύνεχεια σκέψεις οτι θα κάνω λάθη και πως αν δεν κάνω σχέση να με καταλαβει σαν άνρωπο και σαν ψυχοσωματικη οντότητα και δεν αγαπήσω δεν προκειται αλλιώς να γίνει ή θα το μετανοιώσω φτάνουμε στο τώρα που γράφω αυτο το Κατεβατο έχοντας ξεγύγει εντελώς θελοντας και να τα βγάλω απο μέσα μου όλα αυτα απλώς...
    Δεν δοκίμασα ποτέ να πάω σε όικο ανοχής και ούτε πρόκειται γιατι δέν θέλω απλά να ανταλάξω με χρήματα κάτι τέτοιο σε ότι κατάσταση και να είμαι.Μου φαίνεται λαθος τελείως και ας είναι το αρχαιότερο επάγγελμα όπως λέγεται και δεν μπορω να φανταστώ πως υποβαθμίζεται τόσο ο άθρωπος και φτάνει να πουλάει το κορμί του και να καταπίνει τα συναισθήματα του και πλέον να του γίνεται συνήθεια λες και είναι ένα κομμάτι κρέας..

    Δεν μπορώ να το κάνω και δεν ξέρω τι να κάνω πλέον..
    Θα πάω 30 χρονών μέχρι να κάνω sex και μέχρι τότε δεν θα έχω βρεί το σημαντικότερο λόγω του ότι δεν θα μπορώ να αντιδράσω σε σεξουαλικές καταστάσεις , δεν θα μπορώ να βρώ εναν ανθρωπο να λέω τα προβληματα μου και να με αγκαλιάζει απλώς με κατανόηση όσο και αν φαίνεται αυτό γελείο σε μερικους..
    και σίγουρα θα έχω και ακόμα περισσότερα προβλήματα ψυχολογικά /ψυχοσωματικά και χίλια δυο άλλα και δεν ξέρω πώς να ξεπεράσω αυτο το σημείο που βρίσκομαι


    ευχαριστώ που με ακούσατε σε αυτήν την κατάθεση ψυχής.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Ρομπεν, καταρχήν καλωςήρθες
    Μερικές σκέψεις
    Το ότι είσαι 23 και δεν έχεις ολοκληρώσει ακόμα κάποια σχέση ερωτικά καταρχήν εγώ δεν το βλέπω για τόσο πρόβλημα.
    Το ότι εσύ το βλέπεις (και σου είναι πλέον πρόβλημα) έχει να κάνει όχι με αυτό καθεαυτό το γεγονός αλλά με το ότι συνέχεια το στριφογυρνάς (βλέποντάς το ως πρόβλημα) στο μυαλό σου.

    Το ότι έχεις κολλήσει με την κοπέλα που σε \"παράτησε\" για κάποιον άλλον (άραγε έχει σχέση ότι ήσασταν φίλοι???) είναι ένα σημείο που το βλέπω επίσης λίγο προβληματικό αλλά πάλι μέσα στο μυαλό σου είναι.

    Όσο για την επόμενη ε μη κατηγορείς πάλι τον ευατό σου.... Η κοπελιά δεν ήταν έτοιμη. Δεν είπε δε μου κάνεις......

    Κανά δύο ερωτησούλες αν επιτρέπεις......
    Γενικώς από υπομονή πως πάς???
    Με τις σχέσεις σου με το άλλο φύλο τα εκφράζεις αυτά που έχεις μέσα σου με την μία ή τα κρατάς και λίγο μέσα σου..... Βρε αδερφέ να το πώ αλλιώς τις διώχνεις??? Τις τρομάζεις??? Ή κρατάς και τίποτα μέσα σου???

    Καλημέρα....
    been good, been bad. WILL GO ON

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Τώρα που το ξαναδιαβάζω το κείμενό σου μου έρχεται και το εξής.....
    Για πές μου τι λάθος βρίσκεις στην εξής πρόταση:

    Δεν έχω κάνει μπάνιο στη θάλασσα και είμαι 23 χρονών, άρα δεν θα κάνω μέχρι τα 30, άρα δεν θα κάνω ποτέ, άρα θα έχω προβλήματα, άρα θα πεθάνω νέος, άσε που μπορεί να έρθει και η συντέλεια του κόσμου, άσε που μπορεί να έχει ήδη έρθει.
    been good, been bad. WILL GO ON

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Justme εισαι φοβερη!!!!!

    κι εσυ Ρομπεν..μην εισαι χαζουλησ...

    Ακου κατ αρχασ μια προσωπικη εμπιρεια για να ανεβεισ...

    Γνωρισα καποια στιγμη εναν νεαροο 25 χρονον.....κουυυυκλο !!!ο οποιοσ δεν θεωρουσε τον εαυτο του και πολυ ωραιο... ηταν φιλοσ φιλου..βγηκαμε τυχαια για καφε ολοι μαζι... οταν τον ειδα η πρωτη σκεψη που εκανα ηταν \"χριστε μου τι παιδαροσ ειναι αυτοσ\" και η δευτερη ηταν \"δεν υπαρχει καμια περιπτωση να γυρισει να με κοιταξει ...μια φισιολογικη κοπελα σαν κι εμενα..\"

    κι ετσι δεν του πολυ εδινα σημασια για να μην κολαζομαι κι ολασ...

    τελοσ παντον..εκεινοσ μου ζητησε το τηλεφωνο μου καποια στιγμη.. και αρχισαμε να βγαινουμε ... ((προσ μεγαλη εκπληξη μου ))

    Οταν υστερα απο καποιο καιρο καναμε ερωτα, ηταν υπεροχα μα βλεποντασ τον λιγο \"ανετο\" του την ειπα λεγοντασ του..¨¨\"ε ενταξει ξερω πωσ εισαι πολυ εμπειροσ ερωτικα και ειχεσ πολεσ γυναικεσ στην ζωη σου... αλλα καθε γυναικα ειναι ξεχωριστη γι αυτο λιγη περισσοτερη τρυφεροτητα δεν βλαπτει\" .....ανταποκριθηκε σωστα...

    υστερα απο 1 χρονο και....οταν χωρισαμε.. μου ειπε πωσ ημουν η πρωτη του κοπελα ερωτικα...
    πωσ ηταν παρθενοσ..πωσ ειχε φοβερο αγχοσ..πωσ το θεωρουσε αδυνατο να του δωσω το τηλεφωνο μου στην αρχη.... πωσ οταν του ειπα πωσ οκ..το καταλαβαινω πωσ ειχεσ πολλεσ γυναικεσ...δεν ηξερε τι να πει...επειδη ημουν η πρωτη....

    μια τερααστια παρεξηγηση....ολα...γιατι?
    επειδη ημασταν τυφλωμενοι απο χαζεσ προκαταληψεισ και σκεψεισ που ειχαμε χτησει ο ενασ για τον αλλον....

    ...εγω τον θεωρουσα απιστευτο κουκλο...ψωναρα και απλησιαστο.. κι εκεινοσ θεωρουσε πωσ ειναι απειροσ ερωτικα..και πωσ ολεσ οι γυναικεσ ηταν απλησιαστεσ για εκεινον..


    Φιλε μου Ρομπεν....
    Ξερω πωσ η εικονα απο τα εργα και τα πορνο ειναι πωσ καθε φωρα και ειδικα την πρωτη φωρα..ειναι υπεροχα..και παντα τελεια...

    εμ δεν ειναι ετσι.... οχι ακριβοσ ετσι... διοτει να ξερεισ πωσ ειτε ειναι η πρωτη πρωτη φωρα ενοσ ατομου ειτε ειναι η πρωτη φωρα σε μια σχεση.... παντα και οι δυο εχουν αγχοσ ...και φοβουντε για το αν θα ειναι αρκετοι για τον αλλον...συχνα δεν ταιριαζουν αμεσωσ μεταξυ τουσ ...μετα απο καποιεσ φορεσ που κανει ερωτα ενα ζευγαρι μπορει να βρει τον τροπο του... μαθαινει ο ενασ τον αλλον...και σιγα σιγα οσο περναει ο καιροσ ο ερωτασ που κανουνε μπορει να γινεται καλητεροσ..

    γι αυτο να μην σε ανυσυχει τοσο πολυ πια αυτη η πρωτη φωρα...
    αν εισαι πολυ τρυφεροσ....δινεισ χρονο στον αλλον...και αφησεισ τα παντα να γινουν φυσικα και απο μονα τουσ χωρισ να σκευτεσι...τωρα πρεπει να βαλβ το χερι μου εκει..τωρα πρεπει να βαλω το ποδι μου εκει...

    ..αν και οι δυο νιωσετε ασφαλεισ και ανετα... ολα θα γινουν μονα τουσ..και θα ειναι και ομορφα....γιατι ο σκοποσ θα ειναι να νιωσετε ομορφα και οι δυο...μη σκεφτεσαι τι ειναι σωστο την καθε στιγμη..αλλα το τι σε ευχαριστει και παρατηρισε αν ευχαριστει και την κοπελα....

    ακομη και αν λογο αγχουσ σταματησετε και απλα κοιμηθητα αγκαλια...ειναι και αυτο κατι που θα σασ δεσεικαιθα νιωσετε πιο ετοιμοι την επομενη...

    πολυ σημαντικο ειναι βεβαια να μην πευτεισ με τα μουτρα...οταν γνωριζεισ μια κοπελα να θελεισ αμεσωσ να κανετε ερωτα... και αρχικα δεν ειναι αναγκη να τησ πεισ πωσ ειναι η πρψτη σου φορα..απλα οτι δεν εισαι πολυ εμπειροσ...αυτο φτανει...

    και κατι αλλο....ερωτα μπορει να κανει κανεισ με πολλουσ τροπουσ...ακομα και ντυμενοσ...και μονο το παθοσ μιασ αγκαλιασ μπορει να σε κανει να νιωσεισ σαν να κανεισ ερωτα...μην κολλασ σε τυποποιημενα πραγματα...

    ολα επιτρεποντε στον ερωτα αρκει να ευχαριστουν και τουσ δυο....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Ρομπεν εγω διακρινω μια ανασφαλεια κ αγχος για την πραξη του σεξ. Θα σου συνεστηνα να πας σε μια ιεροδουλο για να σου φυγει το αγχος κ να σπασει κ η παρθενια.Ενοοω οτι δεν ειναι κακο να εισαι παρθενος αλλα αμα σου εχει γινει εμμονη οτι δεν εχεις γ....ησει ως τωρα πηγενε σε ενα μπ..δελο.Μην ακους εδω γυναικες να σου λενε μπαρουφες του στιλ μη βιαζεσαι καποτε θα βρεθει κλπ κλπ γιατι αυτες σιγουρα δεν ειναι παρθενες. Μετα οταν ξαναβρεθεις με μια κοπελα γυμνη μπροστα σου πιστεψε με θα ξερεις πολυ καλα τι να κανεις.Εαν δε μπορεις συχενεσαι, λογω ιδεολογιας κλπ κλπ τοτε πρεπει να εισαι υπομονετικος μεχρι να βρεθει η επομενη που θα σου κατσει. Αμα σου κατσει μια κοινη θνητη θα εχεις φροντισει να φτιαχτεις με αλκοολ τοσο ωστε να εισαι μεν χαλαροτατος αλλα χωρις να το παρακανεις γιατι ο μητσος μπορει να κοιμηθει. Αυτά κ μην αγχωνεσαι εισαι ακομα 23 βαλε σκοπο μεχρι το τελος του ετους να βρεις μια γκομενα να στειλετε μαζι το φαξ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εχει καποιο δικιο ο Phil_85 εγω δεν εχω παει ποτε σε μπου...λο γιατι δεν ηθελα αλλα αργησα να μπω στην περιπετεια του σεξ και θυμαμαι ποσο βαρυ ηταν να μην εχεις κανει σεξ...με το που θα κανεις μερικες φορες θα σου φυγει ενα βαρυ φορτιο απο πανω σου.
    Μπορει να μην ειναι ρομαντικο αλλα ειναι η πραγματικοτητα...τωρα αν θελουμε να το κανουμε πολυπλοκο με ειδικους και τα συναφη που μπορει να λενε διαφορα τρεχα γυρευοπουλος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Ρόμπεν καλησπέρα!!

    \'\' και μετά απο ένα μήνα περίεργης κατάστασης βρισκόμαστε γυμνοί σε ένα κρεβάτι και με σταματάει στο να προχωρήσω να κάνω οτιδήποτε <<γιατι κόλαγε όπως μου είπε..>> , εγώ της λέω οτι << αν δεν θέλουμε και οι δύο δεν υπάρχει λόγος να γίνει οτιδήποτε >> και τελειώνει εκεί το θέμα. Νιώθω πολύ άσχημα και μετα τελειώνει αυτη η σχέση με πολύ άσχημο τρόπο για μένα αφού με προσβάλει συνεχώς σε συζητησεις και κάποια στιγμή ξεσπάω απότομα και της λεώ να τελειώσουμε \'\'

    Το ότι κολλούσε στην αρχή ήταν απολύτως φυσιολογικό εάν δεν είχε κάνει κάτι ερωτικό παλαιότερα και ήταν η πρώτη της φορά όπως και εσένα αλλά εσύ γιατί δεν έδειξες και άλλο υπομονή? Γιατί ξέσπασες και της είπες να τελιώσετε? Ηκοπέλα απ\'ότι φαίνεται είχε όλη την καλή διάθεση να έχει αλλά και να κάνει κάτι μαζί σου όχι για \'\'να το κάνει μόνο\'\' όπως προφανώς σκέφτεσαι εσύ από την πλευρά σου αλλά γιατί ίσως αισθανόνταν κάτι παραπάνω για εσένα....
    Ο λόγος που σε πρόσβαλε ποιος ήταν?

    Τεσπα άσχετα με αυτό θα σου πω για εμένα...
    Είχα και εγω το ίδιο άγχος για την πρώτη μου φορά στα 18.
    Όταν τα έφτιαξα με μια κοπέλα στα 18 δεν της είπα ότι δεν το έχω κάνει αλλά αντιθέτως όταν με ρώτησε της είπα ότι είχα πάει παλαιότερα με κάποιες κοπέλες .. Αυτή δεν είχε προηγούμενες εμπειρίες...
    Ε και ήρθε η ώρα που το κάναμε και της το έπαιξα τόσο άνετος (ενώ εμένα μου είχαν κοπεί τα πόδια από μέσα μου) που όχι μόνο δεν κατάλαβε ότι είμαι παρθένος αλλά το αντίθετο.....Ε με την κοπέλα χωρίσαμε και δεν έμαθε ποτέ ότι με πήρε \'\'αγνό\'\' .... ;)

    Αυτό στο είπα διότι καταλαβαίνεις πόσο πολύ ήθελα να το κάνω που είπα ψέματα... Τώρα εσύ σκέψου και το ενδεχόμενο (μην το αποκλείειες τελείως) να πας και σε ένα οίκο ανοχής με ένα κολλητό σου.... Δεν είναι και τόσο τρομερό...(Προσωπικά εχω πάει)
    Αυτό θα το κάνεις αν θέλεις να γίνει τόσο άμμεσα.... τώρα αν μου πεις ότι δεν θες να πας εκεί πάλι θα σε καταλάβω και θα σου πω να περιμένεις τότε και όταν έρθει η επόμενη .... :: \'\'ΜΗΝ την βιάσεις αν δεν έχει προηγούμενες εμπειρίες\'\' αλλά και \'\'Αν έχει προηγούμενες εμπειρίες το αν θα της το πεις ότι είσαι παρθένος είναι δικό σου θέμα αλλά μην της δείξεις ποτέ ότι αυτή είναι από πάνω και γενικά σε όλα τα θέματα ...γιατι τότε θα έχεις άλλα προβλήματα...\'\'

    α! προσπάθησε να δεις και εκείνη την κοπέλα που της είπες να τα χαλάσετε μήπως είναι ακόμα ελεύθερη και έχει ενδιαφέρον.... κοίτα τι εναλλακτικές έχεις...

    Χαλαρά και
    Αυτά.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by nickath
    κοίτα τι εναλλακτικές έχεις...




    Αυτό ακριβώς Nick. Πού είναι οι εναλλακτικές?


    Εγώ απ\'ολα αυτά κατάλαβα οτι υψώνεις τείχη μπροστά σου, μία με τις ατυχείς μη ολοκληρωμένες σχέσεις, μία με τους οίκους ανοχής, μία με το \"προχωρημένο\" της ηλικίας...

    Γενικά του εαυτού σου δεν του επιτρέπεις διεξόδους..
    Λίγο χαλάρωσε. Γιατί τέτοια αυτοτιμωρία?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    15
    Originally posted by justme
    Ρομπεν, καταρχήν καλωςήρθες
    Μερικές σκέψεις
    Το ότι είσαι 23 και δεν έχεις ολοκληρώσει ακόμα κάποια σχέση ερωτικά καταρχήν εγώ δεν το βλέπω για τόσο πρόβλημα.
    Το ότι εσύ το βλέπεις (και σου είναι πλέον πρόβλημα) έχει να κάνει όχι με αυτό καθεαυτό το γεγονός αλλά με το ότι συνέχεια το στριφογυρνάς (βλέποντάς το ως πρόβλημα) στο μυαλό σου.

    Το ότι έχεις κολλήσει με την κοπέλα που σε \"παράτησε\" για κάποιον άλλον (άραγε έχει σχέση ότι ήσασταν φίλοι???) είναι ένα σημείο που το βλέπω επίσης λίγο προβληματικό αλλά πάλι μέσα στο μυαλό σου είναι.

    Όσο για την επόμενη ε μη κατηγορείς πάλι τον ευατό σου.... Η κοπελιά δεν ήταν έτοιμη. Δεν είπε δε μου κάνεις......

    Κανά δύο ερωτησούλες αν επιτρέπεις......
    Γενικώς από υπομονή πως πάς???
    Με τις σχέσεις σου με το άλλο φύλο τα εκφράζεις αυτά που έχεις μέσα σου με την μία ή τα κρατάς και λίγο μέσα σου..... Βρε αδερφέ να το πώ αλλιώς τις διώχνεις??? Τις τρομάζεις??? Ή κρατάς και τίποτα μέσα σου???

    Καλημέρα....

    Σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα justme.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο πρώτο μέρος που αναφέρεις οτι το στριφογυρνάω συνέχεια στο μυαλό μου και εγώ το έχω θέσει σαν ένα απτα βασικά προβληματα μου ενώ δεν είναι.
    Εδώ ανθρωποι δεν έχουν να φάνε ή έχουν προβληματα που δεν τους αφήνουν να κάνουν καθημερινές απλές πράξεις και εγω θεωρώ οτι αυτο είναι βασικό μου πρόβλημα ?? εχεις δίκιο σε αυτο.

    Απλώς σίγουρα με επηρεάζει σε ένα βαθμό στην ψυχολογία μου αφου βαζω πολλές φορές ψυλά τον πήχη στον εαυτό μου και σε αυτόν τον τομέα είμαι πολύ πίσω... και δεν μπορώ να βρώ τι φταίει.. ισως περισσότερο η συμπεριφορά μου απέναντι στο άλλο φύλο..δεν ξέρω..

    Η κοπέλα που με παράτησε βασικά δεν ήταν ποτέ μαζί μου , ούτε φίλη μου καλή , απλώς έτυχε να κάνει παρεά με μενα και έναν κολλητό μου ένα ολόκληρο καλοκαίρι και εγώ εφταξα ενα σενάριο στο μυαλό μου οτι υπάρχει περίπτωση κάποιον να θέλει απτους δυό μας.Τελικά όπως κατάλαβα στο τέλος το όλο σκηνικό ήταν μια πλάκα σε εμένα και γούσταρε η κοπέλα τον φίλο μου.. και εκεί τελείωσε το θέμα που ουτε σχεδόν κάν υπήρξε αφου δεν θα γύριζε ποτέ να με κοιτάξει εμένα και να ενδιαφερθεί μια τέτοια κοπέλα..


    όσον αφορά τη μια σχέση που έγινε πέρισι και ήταν η μοναδική ίσως σοβαρή τελικά της ζωής μου μέχρι στιγμής ,αφου οι προηγούμενες ήταν σε μικρή ηλίκια και δεν μπορώ καν να τις σκεφτώ σαν σχέσεις , να διευκρινίσω οτι η κοπέλα ήταν εμπειρη αρκετά και προερχόταν απο μια σχέση 2 ετών. Δεν της είπα οτι είμαι παρθένος αλλά ουτε οτι είμαι εμπειρος.. Ειχαμε μιλησει αρκετες φορές και είχε καταλαβει οτι δεν είμαι εμπειρος απλά.
    Επίσης ήμασταν μαζί αρκετό διάστημα και απλώς κοιμόμασταν αγκαλιά και λοιπά και εγώ είχα αγχωθεί γιατι ήμουν σίγουρος οτι περίμενε κατι παραπάνω απο εμένα και όταν πέρασε ενας μήνας περίπου και έγινε το συγκεκριμένο σκηνικό στο κρεβάτι εγινε ότι έγινε...Δεν υπήρξε θέμα μή ετοιμότητας απτην πλευρά της ή απαιτήσεων απο εμενά παράλογων ..
    Επίσης να πω οτι να ξαναβρεθούμε είναι λιγό δύσκολο αφου τελειώσαμε πολύ ασχημα λόγω ασυμφωνία χαρακτήρων και με λόγια πολύ βαριά...

    Είμαι πολύ υπομονετικός άνθρωπος και πιστεύω οτι η αναμονή είναι το κλειδί της ευτυχίας για όλα τα πραγματα παρά η στιγμή της απολαυσης τους.
    Τέλος στις σχέσεις μου με το άλλο φύλο .. (σε ποιες σχέσεις ? τελοςπαντων..) ανοίγομαι ίσως λιγο παραπάνω αλλα γενικά είμαι κλειστός άνθρωπος μέχρι να βρώ κάποιον αλλά μετά δημιουργώ πιστεύω ένα κλίμα εμπιστοσύνης γύρω μου και ανοίγονται και οι άλλοι μετά κατα αυτόν τον τρόπο.Δεν νομίζω οτι εκβιαζω τίποτα σε αυτόν τον τομέα ούτε οτι ανοίγομαι υπερβολικα και τις τρομάζω.Αυτα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    15
    Originally posted by justme
    Τώρα που το ξαναδιαβάζω το κείμενό σου μου έρχεται και το εξής.....
    Για πές μου τι λάθος βρίσκεις στην εξής πρόταση:

    Δεν έχω κάνει μπάνιο στη θάλασσα και είμαι 23 χρονών, άρα δεν θα κάνω μέχρι τα 30, άρα δεν θα κάνω ποτέ, άρα θα έχω προβλήματα, άρα θα πεθάνω νέος, άσε που μπορεί να έρθει και η συντέλεια του κόσμου, άσε που μπορεί να έχει ήδη έρθει.
    Εντάξει είμαι πολύ απαισιόδοξος και γενικά μηδενιστής όταν κατι παει στραβά μου είναι δύσκολο να σηκωθώ αν έχω πέσει...

    Αλλά αν είμαι σε καλή κατάσταση απο την αρχή όλα πάνε προς το καλύτερο με ότι και αν ασχοληθώ.

    Παντως έχεις δίκιο οτι ισοπεδώνω τα πάντα αμέσως.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    15
    Adzik σε ευχαριστώ για την ιστορία που μου είπες ήταν πολύ αισιόδοξη για μενα.

    Απλώς να σου πώ οτι δεν βιάζομαι να κάνω έρωτα αμέσως με μια κοπέλα μόλις την γνωρίζω ίσα ίσα το αντίθετο...είμαι διατεθιμένος να περιμένω πολύ περισσοτερο όταν είμαι σε σχέση γιατι σέβομαι το χρόνο τα συναισθήματα και ότιδήποτε άλλο έχουμε καταναλώσει ο ένας για τον άλλον...

    Ούτε αναφέρω όταν γνωρίζω κάποια κοπέλα οτι είναι η πρώτη μου φορά κλπ απλώς καταλαβαίνει αργά ή γρήγορα οτι δεν είμαι έμπειρος ή συμπεριφέρομαι παιδικά σε κάποιες καταστάσεις...

    Στα άλλα που αναφέρεις συμφωνω απόλυτα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    15
    Originally posted by Phil_85
    Ρομπεν εγω διακρινω μια ανασφαλεια κ αγχος για την πραξη του σεξ. Θα σου συνεστηνα να πας σε μια ιεροδουλο για να σου φυγει το αγχος κ να σπασει κ η παρθενια.Ενοοω οτι δεν ειναι κακο να εισαι παρθενος αλλα αμα σου εχει γινει εμμονη οτι δεν εχεις γ....ησει ως τωρα πηγενε σε ενα μπ..δελο.Μην ακους εδω γυναικες να σου λενε μπαρουφες του στιλ μη βιαζεσαι καποτε θα βρεθει κλπ κλπ γιατι αυτες σιγουρα δεν ειναι παρθενες. Μετα οταν ξαναβρεθεις με μια κοπελα γυμνη μπροστα σου πιστεψε με θα ξερεις πολυ καλα τι να κανεις.Εαν δε μπορεις συχενεσαι, λογω ιδεολογιας κλπ κλπ τοτε πρεπει να εισαι υπομονετικος μεχρι να βρεθει η επομενη που θα σου κατσει. Αμα σου κατσει μια κοινη θνητη θα εχεις φροντισει να φτιαχτεις με αλκοολ τοσο ωστε να εισαι μεν χαλαροτατος αλλα χωρις να το παρακανεις γιατι ο μητσος μπορει να κοιμηθει. Αυτά κ μην αγχωνεσαι εισαι ακομα 23 βαλε σκοπο μεχρι το τελος του ετους να βρεις μια γκομενα να στειλετε μαζι το φαξ.

    Ναι phil85 έχω ανασφάλεια και άγχος για την πράξη του σεξ όπως το λές.. Αλλα απτην άλλη ζητάω πιο βαθια πράγματα απο μια σχέση ειδικά τώρα που πλέον πρέπει να βρώ κάποια να με δεχτεί για αυτό που είμαι και να με καταλάει περισσότερο..εννοω να καταλάβει γιατι δεν το έκανα ας πούμε 10 φορές για παράδειγμα μέχρι στιγμής ενώ είχα την ευκαιρία .. να καταλάβει την ψυχολογία μου και γιατί αντιδρούσα μέχρι στιγμής όπως αντιδρούσα... αυτό.

    Ναι δεν μπορώ να πάω να πληρώσω για να το κάνω με τίποτα.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    15
    Originally posted by nickath
    Ρόμπεν καλησπέρα!!

    \'\' και μετά απο ένα μήνα περίεργης κατάστασης βρισκόμαστε γυμνοί σε ένα κρεβάτι και με σταματάει στο να προχωρήσω να κάνω οτιδήποτε <<γιατι κόλαγε όπως μου είπε..>> , εγώ της λέω οτι << αν δεν θέλουμε και οι δύο δεν υπάρχει λόγος να γίνει οτιδήποτε >> και τελειώνει εκεί το θέμα. Νιώθω πολύ άσχημα και μετα τελειώνει αυτη η σχέση με πολύ άσχημο τρόπο για μένα αφού με προσβάλει συνεχώς σε συζητησεις και κάποια στιγμή ξεσπάω απότομα και της λεώ να τελειώσουμε \'\'

    Το ότι κολλούσε στην αρχή ήταν απολύτως φυσιολογικό εάν δεν είχε κάνει κάτι ερωτικό παλαιότερα και ήταν η πρώτη της φορά όπως και εσένα αλλά εσύ γιατί δεν έδειξες και άλλο υπομονή? Γιατί ξέσπασες και της είπες να τελιώσετε? Ηκοπέλα απ\'ότι φαίνεται είχε όλη την καλή διάθεση να έχει αλλά και να κάνει κάτι μαζί σου όχι για \'\'να το κάνει μόνο\'\' όπως προφανώς σκέφτεσαι εσύ από την πλευρά σου αλλά γιατί ίσως αισθανόνταν κάτι παραπάνω για εσένα....
    Ο λόγος που σε πρόσβαλε ποιος ήταν?

    Τεσπα άσχετα με αυτό θα σου πω για εμένα...
    Είχα και εγω το ίδιο άγχος για την πρώτη μου φορά στα 18.
    Όταν τα έφτιαξα με μια κοπέλα στα 18 δεν της είπα ότι δεν το έχω κάνει αλλά αντιθέτως όταν με ρώτησε της είπα ότι είχα πάει παλαιότερα με κάποιες κοπέλες .. Αυτή δεν είχε προηγούμενες εμπειρίες...
    Ε και ήρθε η ώρα που το κάναμε και της το έπαιξα τόσο άνετος (ενώ εμένα μου είχαν κοπεί τα πόδια από μέσα μου) που όχι μόνο δεν κατάλαβε ότι είμαι παρθένος αλλά το αντίθετο.....Ε με την κοπέλα χωρίσαμε και δεν έμαθε ποτέ ότι με πήρε \'\'αγνό\'\' .... ;)

    Αυτό στο είπα διότι καταλαβαίνεις πόσο πολύ ήθελα να το κάνω που είπα ψέματα... Τώρα εσύ σκέψου και το ενδεχόμενο (μην το αποκλείειες τελείως) να πας και σε ένα οίκο ανοχής με ένα κολλητό σου.... Δεν είναι και τόσο τρομερό...(Προσωπικά εχω πάει)
    Αυτό θα το κάνεις αν θέλεις να γίνει τόσο άμμεσα.... τώρα αν μου πεις ότι δεν θες να πας εκεί πάλι θα σε καταλάβω και θα σου πω να περιμένεις τότε και όταν έρθει η επόμενη .... :: \'\'ΜΗΝ την βιάσεις αν δεν έχει προηγούμενες εμπειρίες\'\' αλλά και \'\'Αν έχει προηγούμενες εμπειρίες το αν θα της το πεις ότι είσαι παρθένος είναι δικό σου θέμα αλλά μην της δείξεις ποτέ ότι αυτή είναι από πάνω και γενικά σε όλα τα θέματα ...γιατι τότε θα έχεις άλλα προβλήματα...\'\'

    α! προσπάθησε να δεις και εκείνη την κοπέλα που της είπες να τα χαλάσετε μήπως είναι ακόμα ελεύθερη και έχει ενδιαφέρον.... κοίτα τι εναλλακτικές έχεις...

    Χαλαρά και
    Αυτά.....


    NickAth καλησπέρα! Σου απαντάω σε μερικές ερωτήσεις στα πιό πάνω πόστς αν δεις.
    Τωρα να σου πώ γιατι ξέσπασα και δέν έκανα υπομονή.Λοιπον άκου τι γινόταν με την συγκεκριμένη κοπέλα.Ολα αρχισαν πολύ όμορφα και η γνωριμία μας αλλά και η αρχή της σχέσης μας (πραγμα που μου φαινόταν απίστευτο εκεινη την στιγμή..)
    το θέμα είναι οτι όσο περνούσε ο καιρός αρχισε να μου λέει καποια πράγματα περίεργα.Για παράδειγμα με έπαιρνε τηλέφωνο 5 το πρωί απο Αθηνα(αυτο το λέω ενώ εγώ ήμουνα αλλού) να μου πεί οτι είχε πολλές ευκαιρίες να κάνει κατι με κάποιον σε κατι πάρτυ που έιχε πάει απίστευτα.Εγώ της απαντουσα να κάνει ότι θέλει , και οτι αυτή θα κρίνει αν είναι σωστό και εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα..Αυτο στην δεύτερη εβδομάδα.Μετα αρχισε να με προσβάλει λέγοντας μου περίεργα πράγματα όπως << πού πας έτσι με τους φίλους σαν τα μπακούρια ? >> ενω είχα να βγώ με την παρέα μου πολύ καιρό και πηγαίναμε για ενα ποτό.. αλλά δεν καθόμουν να τις εξηγήσω οτι οι φίλοι μου έχουν και σχέσεις κλπ και εκανε μαλακία που τους έλεγε έτσι και εβγαζε συμπεράσματα , γιατι ήξερα οτι θα τσακονωμασταν πολύ πιο ασχημα ...

    Ακου και το καλύτερο.Ηταν αρρωστη δυο μέρες σπίτι μου δεν είχαμε βγεί να πάμε πουθενά και εγώ έκανα ότι μπορούσα για να αισθανεται καλύτερα της εφτιαχνα τσάι , της έβαζα θερμομετρα την σκέπαζα , όχι επειδή έπρεπε αλλα γιατι έτσι ένιωθα.. αφού ένιωσε καλύτερα και μου είπα να την πάω σπίτι όταν την αφησα με ρώτησε τι θα κάνω εγω εξω απτο σπίτι της και της είπα οτι <<μαλλον θα πάω να δώ τη μπάλα αφού ήταν και κυριακή..>> αυτή μετα σαν να έκανε ενα deleta σε ότι είχε γίνει τις τελευταίες δυο μέρες και μου λεεί<<καλα ασχολήσε με το ποδοσφαιρο και εσυ σαν όλα τα πρόβατα??>> αντε να της εξηγήσω μετα εγώ της κοπέλας ότι παίζω μπάλα απο μικρό παιδάκι (πραγματα τα οποια ήξερε δηλαδη..) και οτι ασχολούμε επειδη πραγματικα το αγαπάω αυτο να το βλέπω αλλα και να παίζω... λοιπον δεν έκανα τίποτα σε τέτοιες περιπτώσεις για να μήν γίνει φασαρία απλώς της απάνταγα όσο πιο χαλαρά μπορούσα και μήπως κάνει λαθος απλως της έλεγα τιποτα άλλο...
    Με είχε προσβάλει πολλές ακόμα φορές και αυτα που σου είπα ήταν ένα παράδειγμα μόνο για να δείς αν έκανα υπομονή ή όχι...

    ελπίζω να μήν κούρασα με τις απαντήσεις μου και ευχαριστώ όλους που μου απάντησαν στο θέμα μου

  14. #14
    Θα μείνω λίγο στο θέμα με την κοπέλα που πήγε να γίνει κάτι.....

    Είπες στην αρχή ότι όταν βρεθήκατε να κάνετε σεξ σου είπε ότι κολλούσε....
    \'\' <<γιατι κόλαγε όπως μου είπε..>> \'\'........
    Γιατί σου είπε ότι κολλούσε την ρώτησες? Σκέφτηκες για ποιο λόγο δεν ήθελε? Απ\'οτι είδα στο τελευταίο μήνυμα είπες πως: \'\'η κοπέλα ήταν εμπειρη αρκετά και προερχόταν απο μια σχέση 2 ετών. \'\'

    Ακόμα....
    \'\'Δεν υπήρξε θέμα μή ετοιμότητας απτην πλευρά της ή απαιτήσεων απο εμενά παράλογων ..\'\'
    Αλλά τότε τι υπήρξε?


    \'\'Μετα αρχισε να με προσβάλει λέγοντας μου περίεργα πράγματα όπως << πού πας έτσι με τους φίλους σαν τα μπακούρια ? >> ενω είχα να βγώ με την παρέα μου πολύ καιρό και πηγαίναμε για ενα ποτό.. αλλά δεν καθόμουν να τις εξηγήσω οτι οι φίλοι μου έχουν και σχέσεις κλπ και εκανε μαλακία που τους έλεγε έτσι και εβγαζε συμπεράσματα , γιατι ήξερα οτι θα τσακονωμασταν πολύ πιο ασχημα ...\'\'

    Το γεγονός ότι πρόσβαλε τους φίλους σου δείχνει λίγο έως πολύ αγένεια εκ μέρους της...Σε αυτό το θέμα θα μπορούσες να της την πεις αλλά και να τσακωθείς δικαιολογημένα μαζί της γιατί δεν θα αλλάξει κανένας την ζωή του όταν τα φτιάχνει με μία γκόμενα μόνο και μόνο επειδή το θέλει εκείνη...

    Αλλά να σου πω κάτι ρε Ρόμπεν....
    Αφού την έβλεπες ότι δεν ήταν και τόσο συναισθηματική ή τουλάχιστον δεν ήταν αυτό που έψαχνες και που θα κρατούσε καιρό κ.τ.π γιατί δεν έκανες την κίνηση να κάνεις έρωτα μαζί της και μετά ότι ήθελε προκύψει... (κοινώς έφευγες ή έμενες μαζί της) ?? Για μένα έκανες λάθος που δεν πήρες κάτι από αυτήν σαν εμπειρία και έφυγες έτσι χαλώντας και τον εαυτό σου..αυτό βέβαια το λέω στην περίπτωση που το έχεις μετανιώσει γιατί αν είσαι σίγουρος γιαυτό οκ...

    Αυτή είχε καταλάβει ότι ήσουν ανασφαλής σε κάποια θέματα και προφανώς το έπαιζε ότι είχε το πάνω χέρι.... γνώμη μου έτσι...

    Τεσπα στην επόμενη πιο προσεκτικός και μετρημένος στις πράξεις-λόγια-κινήσεις σου !!! ;)

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    15
    Γιατι απο ότι κατάλαβα σε αυτή τη σχέση που γενικότερα θέλω να ξεχάσω δεν ήθελε να την θεωρήσω έυκολη...

    παρότι ήμασταν καιρό μαζι αυτή επειδη είχε καταλάβει οτι είχα κάνει λίγες σχέσεις στη ζωή μου προσπαθούσε να κάνουμε οτι θέλει δηλαδη προσωρούσαμε με βάση ότι ήθελε αυτη εγω δεν έπαιρνα καμιά πρωτοβουλία αλλα μετά απο τόσο καιρό δεν αντεχα και εγω γιατι ήμασταν όλη μέρα μαζί και αφού φτάσαμε σε εκείνο το σημείο το οτι με σταμάτησε δεν λέω οτι δεν έπρεπε να το κάνει .. οτι νιώθει κανει ο καθενας αλλα και εμένα σίγουρα με πείραξε.. μου έκοψε τα φτερά.. είναι σαν να πήγα στην πηγή αργοπορημένος κιόλας πάρα πολυ και όπως έκανα να πιώ νερο σταμάτησε να τρέχει .. ε αντε να βρω κουράγιο τώρα να κάνω οποιαδήποτε σχέση και πόσο μάλλον να ανοιχτώ αφου και αυτο το εκμεταλεύτηκε η συγκεκριμένη στη μόνη ίσως σχεση που έχω κάνει μέχρι στιγμης , και με προσέβαλε με διάφορους άλλου τροπους ..

    εχεις δίκιο στις τελευταίες διαπιστώσεις που κάνεις και οτι δεν πειρα τελικά τίποτα απο αυτή την σχέση.Τιποτα απολύτως...

    σε ευχαριστώ nick και για την τελευταία συμβουλή και μάλλον θα κλειστώ ακόμα περισσότερο στον εαυτο μου όπως το κοβω...

    συνηθως η άλλη οταν σε βλέπει αδύναμο το εκμεταλεύεται και σε παταει κατω... τι να πω

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •