αντρες που θελουν να με φροντιζουν..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 27 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 405
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    αντρες που θελουν να με φροντιζουν..

    γεια σας..θα ηθελα να μοιραστω εναν προβληματισμο μου σχετικα με τους ανθρωπους που γνωριζω στην ζωη μου..
    ειμαι ηδη σε σχεση πολλων ετων..κ αγαπω πολυ τον ανρθωπο με τον οποιο ειμαι μαζι.
    αυτο που με εχει προβληματισει ιδιαιτερα..ειναι οτι επειδη ειμαι καλλιτεχνης κ καθε βδομαδα γνωριζω πολυ κοσμο κ γενικα συναναστρεφομαι με πολυ κοσμο, αντρες κ γυναικες , εχω παρατηρησει οτι κατα καιρους καποιος απο το περιβαλλον θα με φλερταρει(εννοω παντα αντρας)..αλλα με εναν περιεργο τροπο.
    καθε 3 μηνες περιπου θα παρουσιαστει καποιος αντρας με τον οποιο θα συνεργαζτω ο οποιος θα ξεκινησει να ενδιαφερεται για μενα, αλλα με τροπο πατρικο.
    δηλαδη θα ξεκινησουμε την συνεργασια..θα με κοιταει ατελειωτα..εγω αποφευγω να σταυρωσω το βλεμμα μου κ μετα θα αρχισει για πολυ καιρο να με φροντιζει κ να μου υποδεικνυει τι πρεπει να φαω, τι πρεπει να κανω για να ειμαι καλα.
    πχ..αρρωσταινω..κ σκιζονται...να μου φερουν νερο,ζεστο τσαι, νιωθω κουρασμενη κ δειχνουν ενδιαφερον για το ποσο κοιμαμαι, μου στελνυον μνμτα του στυλ "ξεκουρασου.ευχομαι να ξεκουραστηκες κλπ"πιες νερο, δεν ηπιες πολυ νερο, κανε αυτο κανε το αλλο.." κ γενικα δεν με αφηνουν απο τα ματια τους.
    σκιζονται να με εξυπηρετησουν..σαν να εχω σκυλακια γυρω μου ενα πραμα..το αξιοσημειωτο ειναι οτι αυτοι οι αντρες παντα γνωριζουν οτι ειμαι σε σχεση σοβαρη..
    σαν να νιωθω οτι προσπαθουν να ανταγωνιστουν τον ανθρωπο μου..
    εγω ειμαι απλα φιλικη κ δνε κρυβω οτι μερικες φορες γοητευομαι απο αυτη τη σταση..ομως δεν δινω δικαιωμα για κατι παραπανω..ουτε στελνω μνμτα κλπ..
    κ δεν πιστευω οτι την προκαλω γιατι ειμαι ενας δυναμικος ανθρωπος, πολυ καλη σε αυτο που κανω καθως διδασκω κιολας..δεν ειμαι δλδ κανενα χαιβανι.
    νιωθω δλδ σαν να γινονται φροντιστες της υγειας μου..
    κ σκεφτομαι γιατι το βγαζω συνεχεια αυτο στους αντρες.
    δλδ σκεφτομαι οτι καθε μερικους μηνες περιπου..υπαρχει ενα υποψηφιος γαμπρος ενα πραμα..
    κ πλεον εχει παγειωθει αυτο στη ζωη μου κ με εχιε προβληματισει αρκετα.θεωρω οτι ειναι ενα προβλημα πλεον..διοτι κ εγω αρχιζω κ εξαρτωμαι απο την φρονιστικη αυτη συμπεριφορα..θεωρειται οτι ειναι ενα νορμαλ πραμα ολο αυτο?
    νιωθω ενα πραμα σνα να μη με αφηνουν στην ησυχια μου..
    βεβαια θεωρω οτι καθε γυναικα κ αντρας γοητευεται απο αυτο..
    αλλα τι κανω λαθος κ συμβαινει τοσο συχνα, δεν μπορω να καταλαβω..
    μηπως να αφησω τριχες στα ποδια ,, να παρω κ καμια 10αρια κιλα να ησυχασω??χααχχαχαχα !!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Κι εγω θεωρω οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι κολακευονται η εστω βολευονται σε τετοιες συμπεριφοεςς. Που το περιεργο στο να αρεσκεσαι οταν σε φροντιζουν;
    Περιμενα να διαβασω αν θα αναφερεις οτι ξερουν για την σχεση σου.
    Αυτος ειναι λογος.
    Ξερουν οτι δεν τους παιρνει για ερωτικο φλερτ επειδη εχεις σχεση και προσπαθουν να σε πλησιασουν σαν... νοσοκομες.. αν στην πορεια βρεθειτε αρκετα κοντα η νοιωσουν αρκετα ασφαλεις οτι δεν θα πεσει φαπα, η αναψεις μονη σου καποιο πρασινο φωτακι,θα δεις οτι θα σου δειξουν τις αληθινες προθεσεις τους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ποσο δικιο εχεις..εχει συμβει κ αυτο στο παρελθον..εκανα δοκιμη να δωσω πρασινο φως κ εκδηλωθηκε..
    ομως νιωθω καπως..δνε μπορων α το πω με λογια..ισως το περιγραψω..
    "ενοχη" κατα καποιον τροπο που παντα θα υπαρχει καποιος που θα του αρεσω..
    σαν να νιωθω ντροπη που αρεσω..ή καπως..πως να το πω..
    μηπως προκαλω?
    αλλα ρε συ..δεν ειμαι κ καμια που φοραει ρουχα αποκαλυπτικα..
    ουτε καν..μια απλη κοπελα ειμαι.μεαλοκοπελα θα ελεγα μαλιστα.
    οκ εχω μια προσεγμενη εμφανιση κ μεχρι εκει..
    αλλα πραγματικα ρε συ κρεμονται απο τα χειλια μου..τι να κανω?να αφησω μουστακι???χοχοχοχο!
    οκ εχει κ την πλακα του δε λεω..
    γιατι παντα νιωθεις οτι κατι κινειται κ κατι υπαρχει..φλερτ δλδ.
    ειναι νορμαλ να μου αρεσει κ εμενα ολο αυτο?
    λες πως ναι..εσενα θα σου αρεσε?σου εχει συμβει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Μου εχει συμβει να κολακευτω ενω ειμαι ηδη ερωτευμενη με τον δικο μου,ναι.
    Φιλαρεσκεια ειναι αυτο,ισως και ανασφαλειες.
    Γιατι να νοιωθεις ενοχη που αρεσεις;
    Οχι, δεν κανεις κατι λαθος εσυ. Συμβαινει επειδη τους αρεσεις.δεν ειναι κακο αυτο.
    Το σφαλμα ειναι το να προχωρησεις αυτο ειναι κατι που θα ειχε ευθυνες η ενοχες. Το οτι αρεσεις δεν εχει καμια ευθυνη. Σιγα μην βαλουμε και την μυτη του καραγκιοζη:rolleyes: για να μην γουσταρουν οι ανδρες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΧΑΧΑ! παντα ακολουθω οσα λες..κ τα ακουω διοτι απο οσα εχεις γραψει, διαπιστωνω οτι εισαι τρομερα ισορροπημενο ατομο.
    να σαι καλα κ σε ευχαριστω!
    απλα πιστευα οτι επειδη γοητευομαι απο αυτη τη σταση οτι θα πρεπε να νιωθω κ ενοχη..
    μερικες φορες..λες ..ρε παιδι μου δεν μπορει κατι κανω εγω.
    ρε συ δεν υπαρχει καποιος αντρας που να μη το κανει αυτο..κ χωρις να θελω να φανω καταλαβαινεις ..να ακουστει καπως..ολοι ξεκινανε να με γνωριζουν κ μετα απο λιγο καιρο την πεφτουν..
    ειλικρινα κ γω δεν μπορω να φορεσω μυτη καραγκιοζη..
    απλα μου κανει τρομερη εντυπωση.ως ποτε θα συνεχιστει αυτο το πραμα?
    δεν ειναι καπως κουραστικο?εσενα δεν σε κουραζει?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε συ επειδη ειμαι φιλαρεσκη κ γω..κ τι δεν εχω σκεφτει..μηπως ειμαι λεω ναρκισσιτρια, αλλα εγω δνε νιωθω σπουδαια..ουτε θεα κλπ..πχ εχω τις αδυναμιες μου κ τις αναγνωριζω..κ προσπαθω παντα να μαθαινω απο τα λαθη μου., ασε που μερικες φορες, σχεδον παντα, με βλεπω ασχημη ..χαα
    οποτε στο ναρκισσιστικο δεν το λες..ουτε φυσικα παταω επι πτωματων..ειμαι πολυ συμπονετικη..σε σημειο αηδιας.
    φαντασου λοιπον οτι σκεφτομουν μηπως εχω καμια διαταραχη κ δεν το εχουμε παρει χαμπαρι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    α να σημειωσω οτι δνε νιωθω γενικα ανασφαλης..ειμαι τρομερα δυναμικη..
    ανασφαλης με τι να νιωσω?εχω δουλεια..κανω οσα αγαπω..εχω μια καλη ζωη..εχω το αμειωτο ενδιαφερον των γαμπρων!χααχα! γιατι να νιωσω ανασφαλης..
    ξερεις τι υποψιαζομαι?οτι επειδη μεγαλωσε σπιτι κ ειχα παρα πολλα αδερφια οσαν μικρουλα..πηρα τρομερη αγαπη κ φροντιδα απο τα αγορια αδερφια μου..κ ακομα κ τωρα με εχουν λιγο σαν γυαλινο ..
    μηπως επειδη λοιπον μεγαλωσα ετσι..εχω αυτη τη σταση στη ζωη μου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Δεν με κουραζει,γιατι δεν ανταποκρινομαι,δλδ ξυνιζω συντομα αν συνεχιζεται.
    Αυτο που με ενοχλει ειναι το να συμβει στον δρομο. Εκει ντρεπομαι, δεν μ αρεσει.
    Μπορεις να το κοψεις αν δειξεις ξυνιλα.αλλα πρεπει να τοχεις και στον χαρακτηρα σου. Εγω αν ριξω το κακο το το βλεμμα δεν παλευομαι.χαχαχαχαχα. τα κοβουν ολα. Εσυ μπορει να εισαι πολυ γλυκος ανθωπος και να μην μπορεις να γριεψεις. Παντως αν φτασει σε σημειο να σε ενοχλει και δεν παιρνουν το μηνυμα πες το ξεκαθαρα "αισθανομαι αβολα να με νταντευεις ετσι,δεν ειμαι μωρο" τουλαχιστον να αναγκαστει να σου μιλησει ξεκαθαρα κι εκει ξεκαθαρα να του το κοψεις.

    Σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΝΑΙ ρε οντως δεν το χω το ξινο πολυ..ειμαι πολυ ευγενικη..βεβαια αν με φτασει σε σημειο πρηξιματος απλα απομακρυνομαι μεσα στον χωρο κ δειχνω μια παγερη αδιαφορια κ κει το πιανουν το μνμ.
    παντως οχι ασχημα δεν μπορω να μιλησω στους ανθρωπους , εκτος κ αν φυσικα βγουν απο τα ορια κ με αγγιξει καποιος ή κανει χειρονομια...εκει θα τον παρει κ θα τον σηκωσει..αλλα τωρα ενας ανθρωπος που σου φερνει νερο σοτ ποτηρι..ποσο ασχημα να μπορεις να του μιλησεις?
    εχθες ειχαμε λαιβ κ ενα παιδι , ο οποιος ειναι κατι μερες τωρα , την εχει δει ο μπαμπας μου..μετραγε ποσο νερο πινω..κ επειδη ζητησα κοκα κολα..γυρισε κ ειπε σε ολους "κοκα κολα δεν θα πιει ..τελος..μη τολμησει κανεις να της φερει"..
    κ εμεινα με ανοιχτο το στομα..
    μετα μου πηρε νερο μπουκαλι να πιω..μου λεει πιες το ολο..
    μετα οταν τελειωσε το λαιβ μου λεει " θα πας σπιτι κ θα πεσεις κατευθειαν για υπνο..εισαι πολυ κουρασμενη, μη μπεις νετ! θα το καταλαβω"
    κ δωσε γελακια κ ναζακι αυτος..εγω νταξ ημουν στον κοσμο μου..δεν κανω ναζια αληθεια..ρε τι ειναι αυτοι?? οχι πες μου! τι ειναι?τους στελνει καποιος?εχουν καπου φωλια??χααχχα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Νοιάξιμο είναι όλο αυτό, και ενδιαφέρον.
    Νομιζω στις ηλικίες 40και βάλε τέτοια συμπεριφορά είναι συνηθέστατη!
    Αλλά μου κάνει εντύπωση το ότι ξέρουν ότι είσαι σε σχέση...
    Με το σύντροφο σου δεν σας έχουν δει μαζί? δεν τους αποθαρρύνει η εικόνα σου μαζί του?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    φυσικα κ τον εχουν δει μιας κ ερχεται στο στουντιο κ βγαινουμε κ μαζι..
    αλλλα ρε φιλε δεν χαμπαριαζουν.
    οταν μεινω μονη χωρις τον συντροφο χωνονται.
    οκ..τι να πω..
    απλα διαθετω ολη την γκαμα των ηλικιων..απο 30 μεχρι 40..
    ο τωρινος γαμπρος ειναι 30.
    ελα παρε παρε..!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μπορει να φταιει το οτι ειμαι ευγενικη κ κοινωνικη..
    αλλα..υπαρχει κατι που πρειε να πω.
    ειμαι δασκαλα..χορου κ μουσικης..οποτε..πρεπει οποιος ερχεται να ειμαι φιλικη,ευχαριστη κ κοινωνικη.να συστηνομαι κ να δινω το χερι μου.
    δεν γινεται δλδ στον χωρο μου να μην μιλησω ή να μην κανω ευχαριστη συζητηση κλπ.
    ειμαι απλη κ δεν ντυνομαι σαν ξεκωλλο..ουτε κ ειμαι καποια χυμωδης κοπελα.
    ειμαι οριτζιναλ..ειμαι αυτο που ειμαι κ τελος..ουτε προσποιουμαι, ουτε τιποτα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Βαζοντας το ρημα "φταιει", φορτωνεσαι παλι με ενοχη. Δεν φταις σε κατι. Αν εισαι παντα γλυκια και ευγενικη εστω κι αν μεσα σου εχεις ηδη ενοχληθει,αυτοι μπορει να παιρνουν το λαθος μηνυμα οτι σου αρεσει κι ετσι το συνεχιζουν. Δεν σημαινει οτι "φταις" απλα ετσι λειτουργει η κατασταση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Αν θες να τους ξενερωνεις χωρις να γινεις αποτομη,κανε το αλλο. Φροντιζε σε προσωπικες συζητησεις σας να αναφερεις ποσο ερωτευμενη εισαι και ποσο σε γεμιζει η σχεση σας.ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ οχι σεβασμους κι αγαπες. Να πηδηξουν θελουν,οχι να σε παντρευτουν.θα δεις τι καλα θα ξενερωσει ο γαμπρος..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Κοιτα αμα εισαι πολυ κοινωνικη ,πολλοι το εκλαμβανουνε αλλιως,αυτο ειναι νομος.....επισης αμα εισαι και ωραια δεν θελει πολυ για να σ πλησιανουνε τα λιγουρια..και να σ προσφερουν γη και ουρανο

Page 1 of 27 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  2. Οι γονείς μου δεν θέλουν τ' αγόρι μου
    By Deleted240217a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 05-04-2013, 17:09
  3. οι άντρες θέλουν τις άσχημες
    By Εμμανουέλα1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 703
    Last Post: 20-10-2012, 01:29
  4. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 19:01
  5. αυτο που θελουν οι γυναικες!
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 04-01-2008, 09:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •