ΤΙ ΣΑΣ ΦΟΒΙΖΕΙ ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523

    ΤΙ ΣΑΣ ΦΟΒΙΖΕΙ ;

    ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟ FORUM ΠΟΥ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.. ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΜΑΣ ΦΟΒΙΖΕΙ;; ΓΕΝΙΚΑ,ΕΙΔΙΚΑ. ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΑΓΑΠΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΑΝΘΡΩΠΟ..ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ ΜΕ ΣΕΝΑ.. ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΔΩΣΕΙ Ο ΔΥΝΑΣΤΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΟΛΗ, ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΝΕΛΗΝΙΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΤΑ 28 ΠΛΕΟΝ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γενικα δεν με φοβιζει κατι συγκεκριμενο , εχω αντιμετωπισει δυσκολες καταστασεις , αλλες επιτυχως , αλλες οχι , δεν εχω φοβιες , και μετα την κτθλψη που επαθα , που με καθηλωσε για καμμια 10αρια χρονια , και ακομη και δεν την εχω ξεπερασει πληρως , τι αλλο να φοβηθω ? με σκληραγωγησε πολυ η κτθλψη , ηταν μεγαλο σχολειο ........................ δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να φοβαται καποιος τον θανατο , κατι τοσο παγκοσμιο , δεν μπορει να ειναι κακο , ουτε την μοναξια φοβαμαι , την βιωσα κι αυτη 10 χρονια , δεν ηταν δα και τρομερο , συνηθιζεις ................... τωρα θα μου πειτε , δεν φοβαμαι μια αρρωστια σοβαρη ? μπαααα , το πολυ πολυ να πεθανω , αλλα δεν σκεφτομαι ποτε αρνητικα , παντα αισιοδοξα , θετικα .............. οποτε ειμαι παντα εις αναμονην των καλυτερων ................... τελικα , διαπιστωνω οτι ολα αντιμετωπιζωνται , αρκει ναχεις την καταλληλη οπτικη γωνια ............ και αυτην την ' μαθαινεις ' , μονο μετα απο μια μεγαλη δυσκολια που θα σε βρει , εν καιρω ειρηνης , δεν μαθαινεις τιποτα .............

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Καταρχην καλη επιτυχεια στις εξετασεις
    Και εμενα με φοβιζουν οι γιατροι κυριως αλλα και αλλα μικρο πραγματα που ειναι για μικρα χρονικα διασυηματα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γενικα δεν με φοβιζει κατι συγκεκριμενο , εχω αντιμετωπισει δυσκολες καταστασεις , αλλες επιτυχως , αλλες οχι , δεν εχω φοβιες , και μετα την κτθλψη που επαθα , που με καθηλωσε για καμμια 10αρια χρονια , και ακομη και δεν την εχω ξεπερασει πληρως , τι αλλο να φοβηθω ? με σκληραγωγησε πολυ η κτθλψη , ηταν μεγαλο σχολειο ........................ δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να φοβαται καποιος τον θανατο , κατι τοσο παγκοσμιο , δεν μπορει να ειναι κακο , ουτε την μοναξια φοβαμαι , την βιωσα κι αυτη 10 χρονια , δεν ηταν δα και τρομερο , συνηθιζεις ................... τωρα θα μου πειτε , δεν φοβαμαι μια αρρωστια σοβαρη ? μπαααα , το πολυ πολυ να πεθανω , αλλα δεν σκεφτομαι ποτε αρνητικα , παντα αισιοδοξα , θετικα .............. οποτε ειμαι παντα εις αναμονην των καλυτερων ................... τελικα , διαπιστωνω οτι ολα αντιμετωπιζωνται , αρκει ναχεις την καταλληλη οπτικη γωνια ............ και αυτην την ' μαθαινεις ' , μονο μετα απο μια μεγαλη δυσκολια που θα σε βρει , εν καιρω ειρηνης , δεν μαθαινεις τιποτα .............
    να παραμενεις θετικος οσο πιο πολυ μπορεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Καταρχην καλη επιτυχεια στις εξετασεις
    Και εμενα με φοβιζουν οι γιατροι κυριως αλλα και αλλα μικρο πραγματα που ειναι για μικρα χρονικα διασυηματα
    ευχαριστω πολυ, πως σου συνεβει αυτο με τους γιατρους ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Αυτο ειναι μια πολυ καλη ερωτηση. Τι με φοβιζει;
    Τη λιστα την θες αλφαβητικα; :Ρ χαχαχαχα

    Αυτο που με φοβιζει ειναι οι γυναικες. Να μην τις ξενερώσω ή τις κανω να βαρεθουν. Πολλες φορες εχω πιασει τον εαυτό μου καθως μιλαω σε μια κοπέλα να μην ξερω τι να της πω. Εχω κανει τελευταια κατι baby steps για να το ξεπερασω αυτόν το φόβο, αλλα εχω πολυ δουλεια ακομα.
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    να παραμενεις θετικος οσο πιο πολυ μπορεις
    Aφου δεν εχασα την θετικοτητα μου επι 10ετους κτθλψεως , μαλλον δεν θα την χασω ποτε .........

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    με φοβιζει το στρες...σε καταστασεις που απαιτουν ψυχραιμια κ σωστο χειρισμο..τιποτα αλλο δεν με φοβιζει στην ζωη μου.ειμαι ατρομητη κ δυναμικη σε ολα..
    μολις παθω στρες φοβαμαι κ μου κοβονται τα ποδια....αρα με φοβιζουν ολες οι καταστασεις που μου προκαλλουν αποσταθεροποιηση..οταν βγαινω απο το πλαισιο μου..απο την γυαλα μου..
    πχ ενας χωρισμος, ενας θανατος, ενα νεο ξεκινημα..οταν πρεπει να μαζεψεις τις σταχτες σου για να ξαναδημιοργησεις μια νεα ρουτινα..μια νεα ζωη.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    το μονο πραγμα που φοβάμαι... είναι ότι ισως καποτε φοβηθω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    ευχαριστω πολυ, πως σου συνεβει αυτο με τους γιατρους ?
    Δεν ξερω παλια δεν φοβομουν η ποιο σωστα μου ελεγαν οι γονεις μου να μην φοβαμαι αλλα μετα μεγαλωσα ειδα την αληθεια και φοβαμε ...καπως ετσι
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    το μονο πραγμα που φοβάμαι... είναι ότι ισως καποτε φοβηθω
    Εδω απειρα λικε εγραψες
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Δεν ξερω παλια δεν φοβομουν η ποιο σωστα μου ελεγαν οι γονεις μου να μην φοβαμαι αλλα μετα μεγαλωσα ειδα την αληθεια και φοβαμε ...καπως ετσι
    ποια αλήθεια?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Κάθε φόβος είναι και ένας στόχος οπότε προσωπικά έχω πολλούς!!! :P
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    Αυτο ειναι μια πολυ καλη ερωτηση. Τι με φοβιζει;
    Τη λιστα την θες αλφαβητικα; :Ρ χαχαχαχα

    Αυτο που με φοβιζει ειναι οι γυναικες. Να μην τις ξενερώσω ή τις κανω να βαρεθουν. Πολλες φορες εχω πιασει τον εαυτό μου καθως μιλαω σε μια κοπέλα να μην ξερω τι να της πω. Εχω κανει τελευταια κατι baby steps για να το ξεπερασω αυτόν το φόβο, αλλα εχω πολυ δουλεια ακομα.
    Ποσων χρονων εισαι ; (με συγχωρεις για την ερωτηση αν θες μην απαντας) ειχες καποια κακη εμπειρια και σου συμβαινει αυτο..;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    με φοβιζει το στρες...σε καταστασεις που απαιτουν ψυχραιμια κ σωστο χειρισμο..τιποτα αλλο δεν με φοβιζει στην ζωη μου.ειμαι ατρομητη κ δυναμικη σε ολα..
    μολις παθω στρες φοβαμαι κ μου κοβονται τα ποδια....αρα με φοβιζουν ολες οι καταστασεις που μου προκαλλουν αποσταθεροποιηση..οταν βγαινω απο το πλαισιο μου..απο την γυαλα μου..
    πχ ενας χωρισμος, ενας θανατος, ενα νεο ξεκινημα..οταν πρεπει να μαζεψεις τις σταχτες σου για να ξαναδημιοργησεις μια νεα ρουτινα..μια νεα ζωη.
    σε ολουσ συμβαινει αυτο σε μαγαλυτερο η μικροτερο βαθμο και εγω στρεσαρομαι γενικα πολυ

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι σας φοβίζει?
    By m.monkey in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 13-09-2011, 17:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •