τι γνώμη έχετε για το timming ? παίζει καθοριστικό ρόλο ή είναι μύθος ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523

    τι γνώμη έχετε για το timming ? παίζει καθοριστικό ρόλο ή είναι μύθος ?

    TImming μια έννοια που λίγο πολύ ακούμε όσον αφορά τις προσωπικές σχέσεις! τι γνώμη έχετε; ισχύει;
    Από μια μικρή προσωπική εμπειρία νομίζω πως ναι, γιατί σε μικρό χρονικό διάστημα από κάτι δύσκολο που είχα περάσει (1 μήνα μετά για την ακρίβεια), γνώρισα ένα παιδί που σε άλλη φάση της ζωής μου, μπορεί και να καταλήγαμε και μαζί.
    Το οποίο κράτησα σε απόσταση όχι γιατί δεν μου άρεσε αλλά από φόβο και δυσκολία στο να εμπιστευτώ λόγω του μικρού χρονικού διαστήματος που είχε περάσει, αρα η χρονική στιγμή έπαιξε το ρόλο της σε αυτό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Δεν θεωρω πως παιζει τον πιο καθοριστικο ρολο αλλα ειναι σιγουρα ενα κομματι του παζλ, ναι συμφωνω σε αυτο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι αλλά αντί να πεις έφταιξε το ταιμινγκ μπορείς να πεις έφταιγα εγώ που δεν ήμουν σε θέση τότε να κάνω αυτό ...Αρα έχει δεν έχει ρόλο το ίδιο μας κάνει πιστεύω....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ναι αλλά αντί να πεις έφταιξε το ταιμινγκ μπορείς να πεις έφταιγα εγώ που δεν ήμουν σε θέση τότε να κάνω αυτό ...Αρα έχει δεν έχει ρόλο το ίδιο μας κάνει πιστεύω....
    Έχεις δίκιο και του το είπα την τελευταία φορά που συναντηθήκαμε..ότι σε όλο αυτό (γιατί το παιδί επέμενε για 5 μήνες μεγάλο διάστημα) έφταιγα εγώ όχι αυτός, αλλά προσπάθησα βγήκαμε πολλές φορές και εγώ κάθε φορά γυρνύσα σπίτι και έβαζα τα κλάματα για όσα είχαν συμβεί όταν έφυγε η θολούρα ήταν αργά..αλλά πιστεύω ότι σε άλλη χρονική στιγμή ίσως να ήταν και αλλιώς..ισως..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν θεωρω πως παιζει τον πιο καθοριστικο ρολο αλλα ειναι σιγουρα ενα κομματι του παζλ, ναι συμφωνω σε αυτο.
    Μπορεί να είναι και αναλόγως την κάθε περίπτωση ..!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Έχεις δίκιο και του το είπα την τελευταία φορά που συναντηθήκαμε..ότι σε όλο αυτό (γιατί το παιδί επέμενε για 5 μήνες μεγάλο διάστημα) έφταιγα εγώ όχι αυτός, αλλά προσπάθησα βγήκαμε πολλές φορές και εγώ κάθε φορά γυρνύσα σπίτι και έβαζα τα κλάματα για όσα είχαν συμβεί όταν έφυγε η θολούρα ήταν αργά..αλλά πιστεύω ότι σε άλλη χρονική στιγμή ίσως να ήταν και αλλιώς..ισως..
    Kοίταξε και αυτός μπορεί να φταίει με την έννοια ότι ήρθε στη ζωή σου την λάθος χρονική στιγμή.... Εσύ τι φταις? χαχα εντάξει πλάκα κάνω, ε δεν έχουν σημασία αυτά, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο για κάτι τέτοια....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    TImming μια έννοια που λίγο πολύ ακούμε όσον αφορά τις προσωπικές σχέσεις! τι γνώμη έχετε; ισχύει;
    .
    Ρωτας αν το Παρισι ειναι πολη ?.........

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ρωτας αν το Παρισι ειναι πολη ?.........
    Επίσης Paris (Παρίσι) λένε και την Χίλτον άρα δεν είναι μόνο πόλη (το κρύο αστείο της ημέρας :P )

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ναι , καπως κρυο το αστειο , δεν βαριεσαι ......βαλε Ρωμη αντι για Παρισι , το νοημα ειναι το ιδιο .............

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , καπως κρυο το αστειο , δεν βαριεσαι ......βαλε Ρωμη αντι για Παρισι , το νοημα ειναι το ιδιο .............
    οκ για σένα είναι αυτονόητο, εγώ είπα να το συζητήσουμε για όποιον θέλει..! :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    οκ για σένα είναι αυτονόητο, εγώ είπα να το συζητήσουμε για όποιον θέλει..! :)
    Οντως ειναι αυτονοητο για μενα , και για πολλους , οποτε σας αφηνω να το συζητησετε με την ησυχια σας .......!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν θεωρω πως παιζει τον πιο καθοριστικο ρολο αλλα ειναι σιγουρα ενα κομματι του παζλ, ναι συμφωνω σε αυτο.
    Μου αρέσει αυτό που λέγεται, ότι δηλαδή: "τύχη" είναι αυτό που ονομάζουμε όταν η προετοιμασία συναντά την ευκαιρία. Οπότε συμφωνώ ότι το timing με την έννοια της συγκυρίας-ευκαιρίας αποτελεί ένα κομμάτι του παζλ αλλά δεν φτάνει... στην προετοιμασία την πατάμε οι περισσότεροι :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αν πιστεψουμε στο timming , ειναι σαν να πιστευουμε στο τυχαιο , δεν υπαρχει για μενα τυχαιο , υπαρχουν ευκαιριες , τις οποιες πρεπει νασαι εις θεση να τις διακρινεις και να αδραξεις ................... και αν δεν υπαρξουν ευκαιριες , θα πρεπει να δημιουργησεις ο ιδιος τις συνθηκες αυτες , που θα επιτρεψουν να παρουσιαστουν ευκαιριες .................... εν ολιγοις , ο καθεις φτιαχνει την τυχη του μονος , ειτε αυτα ειναι επαγγελματικα , ειτε ερωτικα ............... να συναντησεις στο δρομο σου τις βελτιστες συνθηκες ειναι θεμα τυχης , τις καλυτερες η τις καλες , μπορεις να τις δημιουργησεις ............

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,696
    φοβερο ρολο.
    οχι απλα για τις σχεσεις, για τα παντα στην ζωη.
    αυτην την συζητηση ακριβως ειχαμε χθες με κατι φιλους μας.
    σε μια χρονικη περιοδο σου κανουν μια προταση επαγγελματικη η σου κανουν δυο και επιλεγεις την μια γιατι ηρθε πρωτη.
    ΑΛΛΑΖΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ η ζωη σου με την μια η την αλλη αποφαση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Νομίζω είναι συνδυασμός επιλογών και καλής χρονικής στιγμής..!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ποσο ρολο παιζει το μορφωτικο επιπεδο
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 07-02-2014, 10:40
  2. Μεγεθος! Παιζει ή δεν παιζει ρολο?
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 13:41
  3. «Μεγεθος» Παιζει ρολο ή οχι;
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 12-11-2012, 22:55
  4. Παιζει ρόλο αν η σκέψη που λέμε στον εαυτό μας είναι καταφατική?
    By Palikaros in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-06-2012, 22:07
  5. Τι ρόλο παίζει ο ψυχίατρος στη ζωή του ασθενή?
    By BloodyKate in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 9
    Last Post: 30-08-2011, 22:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •