Πράγματα για τα οποία είστε ευγνώμων - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Αν απομονώσουμε τα ρήματα από τα ποστ σας έχουμε και λέμε...........

    Εχω
    Νιώθω
    Αισθάνομαι
    Ακούω
    Βλέπω
    Καταλαβαίνω
    Αγαπώ
    Μπορώ
    Ζω
    Είμαι
    Γνωρίζω
    Παθαίνω..........
    Ωραία παρατήρηση...το μείγμα της ΖΩΗΣ!!! :D
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Είμαι ευγνώμων που γνώρισα και τις δυο γυναίκες της ζωής γνώρισα τη μια πριν χρόνια και την άλλη σχετικά πρόσφατα και οι δυο με αλλάξανε σαν άνθρωπο λόγω βαθιάς καψούρασ και οι δυο δε με θέλανε κι έπεσα σε βαριά κατάθλιψη εδώ και τρία χρόνια ακόμα δεν έχω συνέλθει αλλά πλέον είμαι άλλος άνθρωπος νομίζω θα κάνω πολλά χρόνια να συνέλθω εγώ έκανα ότι μπορούσα τις έδειξα την αγάπη μου από εκεί και πέρα βλέπω την ομορφιά αλλά όλες μου φαίνονται άχρωμεσ και αοσμες όλα αυτά τα χρόνια μέχρι να συμπαθήσω έχω καταφέρει τίποτα παραπάνω και κυκλοφορώ αρκετά δεν κάθομαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Για το σκυλακι μου
    Για τη μουσικη
    Για το χορο
    Για την τεχνη γενικα
    Για την καλωσυνη ορισμενων ανθρωπων
    Για τις ταινιες εποχης
    Για υπεροχα βιβλια
    Για ταξιδια σε αλλες ενδιαφεουσες χωρες
    Για τη φυση

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Που εχω την υγεια μου παθολογικα.που εχω 3 καλους φιλους που εχω την μανα μου και ενα σπιτι να μεινω και με στηριζει οικονομικα τον σκυλο μου..αυτα

  5. #20
    Για κάθετι που ακόμα και οταν χανομαι, επιμένει να μου υπενθυμίζει οτι ο κοσμος δεν είναι κατ'ουσιαν γκρίζος,αντικειμενικός, και συμπαγής ,και με στρεφει στο να ανασυνθέτω αντί να προσαρμόζομαι.Για κάθετι που με καθοδηγεί στην έξαψη και όχι στον φόβο,και με κάνει να νοιώθω επισκέπτης και όχι φυλακισμένος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    για την υγεια μου
    για την σχεση μου
    για την αδερφη μου
    για τους φιλους μου
    για την θαλασσα
    για τα ταξιδια μας
    για την δουλεια μου (ως αντικειμενο, οχι ως εργοδοτη)
    για τον κινηματογραφο
    για την μουσικη
    για τα βιβλια

  7. #22
    Nefeli28
    Guest
    Για την σωματική μου υγεια, την οικογένειά μου, τα παιδιά μου, τους αδελφικους μου φιλους και για τις στιγμες εκεινες που η ζωη μου χάρισε την ομορφια της.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    φοβαμαι οτι θα ακουστω ψωνιο...αλλα... χαριν ανωνυμιας...

    Ειμαι ευγνωμων για το μυαλο, το συναισθημα και την πιστη που εχω, γιατι μπορεσα να τα βγαλω περα με τη σχιζοφρενεια μιας μανας και την κοροιδια μιας κοινωνιας-οχλου.
    Ειμαι ευγνωμων για τους αγωνες και τις εμπειριες μου, γιατι ό,τι πετυχα το κυνηγησα.
    Ειμαι ευγνωμων για την υγεια μου, αν και δεν τη σεβαστηκα. Για το σπιτι μου γιατι το βρηκα ετοιμο και στρωμενο για την παρτη μου. Ειμαι ευγνωμων για τις επιλογες μου γιατι δοκιμασα, δοκιμαστηκα, εμαθα εμενα καλυτερα απο τα λαθη μου.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Ειμαι ευγνωμων για την υγεια(της οικογενειας μου και φιλων!και..
    Ειμαι ευλογημενη για τους ανθρωπους που εχω διπλα μου!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    συγνωμη αλλα αυτο το θρεντ μ φενεται περιεργο..
    εγω πιστευω ΕΥγΝωμων me αυτα π εχουν ..ειναι οι ανθρωποι που δεν θελουν να αποκτησουν περισσοτερα


    ------νικ-----
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    συγνωμη αλλα αυτο το θρεντ μ φενεται περιεργο..
    εγω πιστευω ΕΥγΝωμων me αυτα π εχουν ..ειναι οι ανθρωποι που δεν θελουν να αποκτησουν περισσοτερα


    ------νικ-----
    Ολοι ανθρωποι εχουμε στουχους μην μπερδευεσαι!!αυτο δεν σημαινει οτι δεν εισαι ευγνωμων γι αυτα που εχεις αποκτησει μεχρι σημερα!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Ολοι ανθρωποι εχουμε στουχους μην μπερδευεσαι!!αυτο δεν σημαινει οτι δεν εισαι ευγνωμων γι αυτα που εχεις αποκτησει μεχρι σημερα!
    δεν ξερω εγω το βλεπω αλλιως
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    δεν ξερω εγω το βλεπω αλλιως
    Πως το βλεπεις?θα σου δωσω ενα παραδειγμα,πριν αρχισουν οι αρρωστιες στην οικογενεια μου την υγεια την ειχα δεδομενη!σημερα ομως ειμαι ευγνωμων γιατι αν εχω την υγεια μου μπορω να βαλω στοχους και να τους πραγματοποιησω εαν δεν την εχω ομως??τουλαχιστον εγω ετσι σκεφτομαι πλεον!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Πως το βλεπεις?θα σου δωσω ενα παραδειγμα,πριν αρχισουν οι αρρωστιες στην οικογενεια μου την υγεια την ειχα δεδομενη!σημερα ομως ειμαι ευγνωμων γιατι αν εχω την υγεια μου μπορω να βαλω στοχους και να τους πραγματοποιησω εαν δεν την εχω ομως??τουλαχιστον εγω ετσι σκεφτομαι πλεον!
    ο τιτλος ελεγε πραγματα....γι αυτο δεν ειπα γι αυτα...

    ειδαλλως θα εγραφα...για την υγεια,για τους φιλους,για την πολυ ωραια ζωη π εχω περασει,και για ολες τις γυθναικες π εχουν περασει απο την ζωη μ..

    αλλα μιας και ελεγε ο τιτλος πραγματα......αλλα θεωρησα οτι λεγονται πραγματα..οπως π.χ να εισαι εκατομυριουχος
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειμαι ευγνωμον
    1.για το οτι εχω οικογενεια και φροντιζει καποια πραγματα για εμενα και ας τους ακυρωνω και ας μεακυρωνουν πολλες φορες..ανδεν τους ειχα δε ξερω που θα κατεληγα..
    2.που εχω 4-5 φιλους και ας μην ειναι αυτοκολητοι ολοι κι ας μιλαμε με καποιους μονο μεσω ιντερνετ
    3.που παιρνω τοεπιδομα και μου εδωσε την οικονομικη ανεση να ξεκινησω ιδιωτικες σπουδες κι ας τις παρατησα.δοκιμασα
    4.που λογω της μοναξιας εδω και 4 χρονια εμεθα να περναω καλα μονη μου στο δωματιο μου και να τα εχω καλα με εμενα και να μην τρελαινομαι απο αυτη.
    5.εχω και καλες μερες που με προσπαθεια θα προσπαθησω να γινουν εβδομαδες, μηνες, χρονια
    6.νοιωθω ωραια οταν μου ειπε η ψυχολογος μου πως αν δε με ειχε γνωρισει ως περιστατικο αλλα ως ανθρωπο εξω θα ειχαμε πολλα να πουμε
    7.με εχει ψυχολογησει αρκετα και κανουμε ουσιαστικες συζητησεις
    8.τα χαπια με βοηθουν και εχω και καλες μερες
    9.που εχω 2 υπεροχα σκυλακια στο χωριο.το ενα μαλιστα πριν ενα μηνα εγινε μπαμπας 7 πανεμορφων κουταβιων
    10 το καλο..που εχω εσας!μια πολυ ομορφη και αληθινη παρεα και στηριξη στα πιο δυσκολα

    γαματο θεμα serios!
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. πως είστε?
    By κατερίνα κ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 10-05-2014, 22:34
  2. για όποια-ον τον ενδιαφέρει...
    By Sepia in forum Κακοποίηση
    Replies: 110
    Last Post: 05-07-2010, 18:01
  3. Προβλημα...πριν και μετα την αναβαθμιση η οποια δεν εγινε.
    By keep_walking in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2010, 21:37
  4. Συμπτώματα τα οποία μπορεί να είναι ψυχολογικά;
    By grtt in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-03-2009, 23:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •