Θετικά μηνύματα!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 100
  1. #31
    Δε λεω Μ87 ενδιαφερουσα η οπτικη σου... :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #32
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Να και κάτι που αναγνωρίζεις... Παρότι ανεβάζεις εικόνες-συμβολισμούς προτροπής στην ομοφυλοφιλία!

  4. #34
    Ε τοτε εν αγνοια μου ανεβασα διπλο θετικο μηνυμα. Για οσους ζουν με φοβο ελπιδα για το πρωτο βημα και για οσες γυναικες δεχονται ρατσισμο λογω ερωτικης προτιμησης να αποδεχονται αυτο που ειναι. Μας εδωσες μια πληροφορια επιπλεον. Καλο και αυτο.

    * μονο χιουμοριστικα θα εκλαβω το "προτροπη" ...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ε τοτε εν αγνοια μου ανεβασα διπλο θετικο μηνυμα. Για οσους ζουν με φοβο ελπιδα για το πρωτο βημα και για οσες γυναικες δεχονται ρατσισμο λογω ερωτικης προτιμησης να αποδεχονται αυτο που ειναι. Μας εδωσες μια πληροφορια επιπλεον. Καλο και αυτο.
    Επιπλέον πληροφορία ή αποκωδικοποίησα ένα υποσυνείδητο μήνυμα... Ή και τα δύο!

    Γιατί με φόβο; Ο γυναικοτός είχε πάντα μια θέση στην κοινωνική ζωή της αρχαίας Ελλάδας. Μη κοιτάς που αυτό έλλειψε με τον χριστιανισμό που το θεωρεί μεγάλη αμαρτία. Τώρα θα μου πεις, "και πόσοι είναι αυτοί που πιστεύουν;" και δεν μπορώ να σου πω ότι έχεις άδικο... Απλά δεν μπορώ να θεωρήσω ότι η φύση είναι λιγότερο έξυπνη από αυτή την - δικαιούμενη ομολογουμένως - επιλογή κάποιων συνανθρώπων μας.

    Σχετικά με τον ρατσισμό που δέχονται οι γυναίκες [όπως λες], φαντάζομαι μόνο από άλλες γυναίκες, γιατί οι πιο πολλοί άνδρες τους οποίους γνωρίζω. δεν έχουν πρόβλημα με τις λεσβίες... αν και θα προτιμούσαν να είναι αμφιφυλόφυλες.

  6. #36
    Η ζωγραφια κατ εμε εχει να κανει με τον φοβο που εχει ο ανθρωπος οταν εχει φαει πολλα ασχημα γεγονοτα που τον φτανουν στον ψυχιατρο να μαθει να ξανα ρισκαρει. η σκαλα ειναι η μεταφορα. η αναβαση. το ρισκο. τυγχανει να μαι γυναικα και η ζωγραφια εχει κοπελιτσα. ολα τα αλλα περι φυλων κτλ δεν ειμαι εις θεσην να τα αναλυσω αυτη τη στιγμη.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Η ζωγραφια κατ εμε εχει να κανει με τον φοβο που εχει ο ανθρωπος οταν εχει φαει πολλα ασχημα γεγονοτα που τον φτανουν στον ψυχιατρο να μαθει να ξανα ρισκαρει. η σκαλα ειναι η μεταφορα. η αναβαση. το ρισκο. τυγχανει να μαι γυναικα και η ζωγραφια εχει κοπελιτσα. ολα τα αλλα περι φυλων κτλ δεν ειμαι εις θεσην να τα αναλυσω αυτη τη στιγμη.
    "Κατά τύχη" τότε η LGBT κοινότητα χρησιμοποιεί τα ίδια χρώματα με όσους "έχουν φάει πολλά άσχημα γεγονότα που τους φτάνουν στον ψυχίατρο να μάθουν να ξαναρισκάρουν".

    Το ερώτημα θα παραμείνει αν "η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα".

  8. #38
    Δηλαδη μου λες πως ασυνειδητα βασανιζομαι για την σεξουαλικη μου ταυτοτητα... αυτο με εκανε να φτασω στον ψυχιατρο, ακομα ειμαι σε αρνηση και οταν το αποδεχτω θα σωθω ;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Σε καμία περίπτωση δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά ή στις σεξουαλικές προτιμήσεις σου - με εξαίρεση σε ότι αφορά στο τι ανέβασες [την συγκεκριμένη ζωγραφιά]. Ούτε και αναφέρθηκα στα ελατήρια ή κίνητρα σου.

    Σε ότι αφορά το αν είσαι ή όχι σε άρνηση - και πολύ περισσότερο το αν θα σωθείς ή όχι με την αποδοχή αυτού - είναι πέρα από μένα προκειμένου να εκτιμήσω ή να αξιολογήσω.

    Τώρα, το τι βλέπω εγώ στη ζωγραφιά και το τι βλέπεις εσύ δεν είναι απαραίτητα αντικείμενο συμφωνίας μεταξύ μας. Μπορούμε να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.

    Το να ανεβάσεις μια ζωγραφία - την οποία εγώ θεωρώ προτροπή προς την ομοφυλοφιλία - δεν σημαίνει ότι λέω ότι η constantly curious ΕΙΝΑΙ ομοφυλόφιλη. Η σκέψη αυτή αποτελεί υπόθεση δική σου.

  10. #40
    Αν διαβασει κανείς αλλος τον διαλογο που προηγηθηκε με αφορμη την ζωγραφια θα με ενδιεφερε να ακουσω οπτικες ... γιατι ή εγω μιλαω αλλη γλωσσα ή διαβαζω λαθος. οκ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Και εγώ όταν βλέπω ουράνιο τόξο μετά από βροχή το ερμηνεύω πως ο Θεός είχε όργιο με τον Ιησού,το Αγιο Πνεύμα και τους Αργχαγγέλους και ότι προτρέπει τους ανθρώπους να κάνουν το ίδιο με τα άτομα του ίδιου φύλου.

    Θεωρώ καθαρά προσωπική ερμηνεία του Μ87 την εικόνα που καμία σχέση δεν έχει με προτροπές.Άλλωστε μπορεί το ουράνιο τόξο να είναι σύμβολο των ομοφυλόφιλων αλλά αυτό δεν σημαίνει πως όπου το βλέπουμε σχετίζεται με αυτή την ομάδα ανθρώπων.Όπως και η σβάστικα δεν είναι καθαρά ναζιστικό σύμβολο.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Τα έντονα χρώματα εκφράζουν αισιοδοξία και ίσως αυτό είναι η μόνη προτροπή.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Και εγώ όταν βλέπω ουράνιο τόξο μετά από βροχή το ερμηνεύω πως ο Θεός είχε όργιο με τον Ιησού,το Αγιο Πνεύμα και τους Αργχαγγέλους και ότι προτρέπει τους ανθρώπους να κάνουν το ίδιο με τα άτομα του ίδιου φύλου.

    Θεωρώ καθαρά προσωπική ερμηνεία του Μ87 την εικόνα που καμία σχέση δεν έχει με προτροπές.Άλλωστε μπορεί το ουράνιο τόξο να είναι σύμβολο των ομοφυλόφιλων αλλά αυτό δεν σημαίνει πως όπου το βλέπουμε σχετίζεται με αυτή την ομάδα ανθρώπων.Όπως και η σβάστικα δεν είναι καθαρά ναζιστικό σύμβολο.
    ΘΕΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ!

    Τουλάχιστο πιστεύεις Στον Θεό! :)

  14. #44
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    30
    Ο καθένας μπορεί να το δει όπως θέλει..εγώ το βλέπω πολύ όμορφο το σκίτσο. Ακόμα και αγοράκι να ήταν και όχι κοριτσάκι και βλέπω μόνο θετικά μηνύματα..είτε αφορά κάποιον ετερόφυλο είτε ομοφυλόφιλο είτε διεμφυλικό..όλοι άνθρωποι είμαστε και μας αξίζει η χαρά και τα όμορφα χρώματα και να ξέρουμε ότι αρκεί να προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο ¨)

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αν διαβασει κανείς αλλος τον διαλογο που προηγηθηκε με αφορμη την ζωγραφια θα με ενδιεφερε να ακουσω οπτικες ... γιατι ή εγω μιλαω αλλη γλωσσα ή διαβαζω λαθος. οκ.
    Θα πω εγώ γενικά...από την στιγμή που μιλάμε για σκίτσο ο κάθε ένας φαντάζεται ότι θέλει, αναλόγως με την φαντασία του ή την διάθεσή του ή δεν ξέρω και γω τι ....

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θετικά και αρνητικά ψυχοφαρμάκων
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 04-04-2015, 22:49
  2. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 06-12-2010, 01:07
  3. Πως περασα την μερα μου σημερα...μονο θετικα μηνυματα δεκτα:P
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2010, 02:27
  4. θετικα αθηνας επαρχιας
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 01-09-2009, 22:19
  5. Αρθρο : ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ
    By Black Rose in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-12-2006, 09:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •