Παρακαλώ την βοήθειά σας!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776

    Παρακαλώ την βοήθειά σας!

    Ομολογώ ότι το φόρουμ και τα παιδιά εδώ με βοήθησαν πάρα πολύ για πολλά θέματα που είχα και θα ήθελα να σας ρωτήσω για ένα θέμα που με απασχολεί . Λοιπόν, πριν 20 χρόνια είχα κλέψει τον γκόμενο της φίλης μου που με κολλούσε. Το θέμα είναι ότι το έχω κάνει πολύ σοβαρό στο μυαλό μου όλο αυτό και φοβάμαι ότι δεν μπορώ να γνωρήσω ένα σωστό παιδί εξαιτίας αυτού. Αισθάνομα​ι κομπλεξικ​ά λόγο αυτού. Θέλω να βρω ένα σωστό παιδί και σίγουρα ένα σωστό άτομο κάτι τέτοιο δεν θα το θεωρεί καλό. Αυτά σκέφτομαι και αισθάνομαι μειονεκτικά ότι δηλαδή αν ακούσει κάτι τέτοιο θα με διώξει μια για πάντα. Σίγουρα δεν θα του το πω αλλά και πάλι αισθάνομαι ότι του κρύβω κάτι . Τι να κάνω που να απευθυνθώ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Έκτος από ψύχωση, έχεις και ιδψ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Έκτος από ψύχωση, έχεις και ιδψ;
    Μπορεί βρε γλυκό μου παιδί δεν ξέρω λές?

    Θα ρωτήσω την ψυχίατρό μου καλά λες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Ξέρω κι' εγώ βρε δελφινάκι; Για εμμονή μου κάνει. Τόσα χρόνια για τον γκόμενο της φίλης σου μας λες...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Είδες τι μου τυχαίνει το ένα κακό μετά το άλλο.... είμαι για να με κλαις

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Η ψύχωση (psychosis- psychοse) ή ψυχωτική διαταραχή είναι ψυχιατρική πάθηση που περιγράφει νοητική κατάσταση συνυφασμένη επί μακρόν με παραισθήσεις, αυταπάτες και συνεχή νοητική έκπτωση

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    Μπλεξαμε δελφινακι μπλεξαμε πως τα περνάς τη κανείς πως πάει το οκτάμηνο;

    Εστάλη από MotoG3 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Τελείωσε το 8μηνο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    Κριμας και τη κανείς τώρα με τη ασχολείται; Μπηκες ταμείο ανεργίας;

    Εστάλη από MotoG3 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Ναι έκανα τα χαρτιά μου για ταμείο..... τώρα πηγαίνω στο γυμναστήριο μόνο

    Εσύ τι κάνεις? Βγαίνεις από το σπίτι καθόλου. Όντως μπλέξαμε με την ψύχωση ..... δυστυχώς!

    Ρε συ ντρέπομαι αν μάθουνε ότι έχω ψύχωση κανένας δεν θα με κάνει παρέα .... και αν τους πω ότι έκλεψα και τον γκόμενο της φίλης μου επίσης κανείς....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    Βγαινω από το σπίτι πηγαίνω για κάνα καφέ , αλλά τα νεύρα μου δεν είναι καλά , παθαινω εύκολα πανικό και νευρικές κρίσης, γενικός ψιλοχαλια . εμένα το ξέρουμε οι φίλοι μου για τη ψύχωση. Μπλεξαμε δελφινακι , καλά αυτό με το γκομενο της φίλης σου μεγάλο κολημα σου χει γινει

    Εστάλη από MotoG3 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Εμένα το ξέρουνε στην εκκλησία οι "κακοί " παλαιοημερολογίτες που με φθονούν . Δεν ξέρω αν χαίρονται ή αν λυπούνται ή αν είναι αδιάφοροι .... Πάντως κρίμα είμαστε όντως πώς μπλέξαμε όντως έτσι. Έκανες τα χαρτιά σου για ποσοστό αναπηρίας???

    Όλο αυτό το άγχος η κατάθλιψη και η στενοχώρια που είχα αυτά τα χρόνια θα ξεσπούσε σε κάτι σίγουρα. Ίσως η κακή μου τύχη με γλύτωσε από χειρότερη κακό.... έχουμε και κληρονομικότητα είχα μια θεία με σχιζοφρένεια εσύ είχες κληρονομικότητα????

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    οχι δεν εχω κληρονομικοτητα ειμαι ο πρωτος της οικογενειας γενικα,
    τωρα τα φτιαχνω τα χαρτια δυστηχως εδω βλεπω τη κινητη μοναδα ψυχικης υγειας καθε δευτερα και οταν εχω γραφειοκρατικα θεματα, αργουνε λιγο, ελπιζω τη δευτερα να τελειωσο με τα χαρτια και να καταθεσω για αναπηρια τη τριτη.

    τη σχεση εχεις με την εκκλησια εγω απο μακρια και αλλαργο γενικος η παρεα μου ειμαστε ψιλοαθεη. μετα το ψυχωτικο επισοδειο δεν θελω να εχω σχεση με καμια θρησκεια αρκετα μου μιλουσε ο θεος και με ταλαιπωρουσε.
    εγω εχω προβλημα με τα νευρα μου παντως δεν ειμαι καλα ισα ισα τη παλεβω, τα νευρα μου ειναι περιεργα ειναι μαλακα παθενω ευκολα νευρικες κρισις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Εμένα η ψυχιατρός μου λέει ότι η ασθένειά μου κοιμάται τώρα δεν ξέρω . Πραγματικά τι ζωή ήταν αυτή;;; Στενοχωριόμουνα μια ζωή για τον γκόμενο της φίλης μου κ τώρα για την ψύχωση που έχω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    και γω ολλο προβληματα ειχα μεχρι τα 34 που επαθα το ψυχωτικο επισοδειο, δεν εζησα καθολου καλα ολλο προβληματα ειχα, και τωρα εχω τη ψυχωση, τα νευρα μου δεν ειναι καλα δεν ειμαι καλα ισως χρειαζομαι περισσοτερο σολιαν

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Βοηθεια Παρακαλω
    By Μαρία1234 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 20-06-2013, 13:13
  2. Παρακαλώ μια βοήθεια.
    By Biskot in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 19-05-2013, 13:38
  3. Βοηθεια σας παρακαλω
    By bettyboop23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 17-02-2012, 21:41
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...
    By maria34 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-2010, 16:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •