Δεν μπορω να διαχειριστω καποιες καταστασεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7

    Δεν μπορω να διαχειριστω καποιες καταστασεις

    Γεια σας ειμαι καινουριο μελος ,γενικα ολοι με χαρακτηριζουν περιεργο δυσκολο ανθρωπο.... αλλα απο την στιγμη που σε μεγαλο βαθμο και καποιο θεμα πλεον δεν αντιμετωπιζω με αυτοκτονικες τασεισ (πηγα σε ψυχολογο γι αυτο ) και εχω φιλους ειμαι καλα ...
    το μονο προβλημα που παραμενει ειναιστο ερωτικο κομματι...δημιουργω σχεσεις με ασχημο τελος κατα κυριο λογο ...και αυτο ειναι και σ μεγαλο βαθμο δικομου λαθος με αποτελεσμα μετα να περναω μια φαη ασχημη να πινω και να παραφερομαι ...και ολο αυτο ειναι φαυλος κυκλος πως να το αντιμετωπισω?νιωθω οτι για τον αλλον καθε φορα οποιος και ν ειναι και να εχω νιωσει κατι αυτοκαταστρεφομαι εν αγνοια δικια του παντα αλλα εγω καταστρεφω διαπροσωπικες μου σχεσεις ή και ακομη πραγματα που ηθελα ή ειχα προγραμματισει να κανω για να νιωσω καλυτερα εγω μ εμενα ...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχει μια στενη σχεση στον καταστροφεα και στον δημιουργικο ανθρωπο οπως λεει και ο ποιητης

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    απλα δεν ξερω πως να διαχειριστω το να μην φτανω σε τετοια σημεια και να ειμαι καλα εγω μ εμενα ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    δεν σου ειπε οτι εχεις μαζοχισμο;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    οχιιι η αληθεια ειναι οτι δενειχαμε δωσει πολλη βαση σ αυτο γιατι υπηρχαν πιο σοβαρα προβληματα ν λυσω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by sun_rosse View Post
    ..δημιουργω σχεσεις με ασχημο τελος κατα κυριο λογο ...
    και αυτο ειναι και σ μεγαλο βαθμο δικομου λαθος
    να πινω και να παραφερομαι αυτοκαταστρεφομαι εν αγνοια δικια του παντα αλλα
    εγω καταστρεφω διαπροσωπικες μου σχεσεις ή και ακομη πραγματα που ηθελα ή ειχα προγραμματισει να κανω για να νιωσω καλυτερα εγω μ εμενα ...

    ολα αυτα ειναι αποτελεσματα μαζοχισμου.
    απο οτι νομιζω οτι ξερω...., με βοηθεια ειδικου μπορεις να μαθεις πως θα το ελεγχεις ωστε να ζησεις καλυτερα

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    απλα τοτε προσπαθουσαμε να κανουμε κατι με την ποσοτητα αλκοολ που επινα ...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ολα αυτα ειναι αποτελεσματα μαζοχισμου.
    απο οτι νομιζω οτι ξερω...., με βοηθεια ειδικου μπορεις να μαθεις πως θα το ελεγχεις ωστε να ζησεις καλυτερα
    εξαρταται ποσες φορες εχεις δει ατομα που σου μιαζουν γυρω σου εγω πχ εχω συναναστραφει τοσες πολες φορες ατομα που μου μιαζουν που πλεον δε μου κανει καμια εντυπωση

    δε λεω αλλοι μπορει να ειναι αλλιως...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κατι προσπαθεις να ξεχασεις μαλον

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    αμα νομιζεις οτι ειναι η καταληλη στιγμη, μπορεις να του πεις να σε βοθησει και σε αυτο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Γεια σου. Δεν ανέφερες λεπτομέρειες οπότε δύσκολα μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει. Θες να μας πεις έστω κάποιο παράδειγμα;

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    υπαρχει μια στενη σχεση στον καταστροφεα και στον δημιουργικο ανθρωπο οπως λεει και ο ποιητης
    ρε συ αλεξ..οταν λες ο ποιητης..εννοεις μεταφορικα ο καθε ποιητης..η ο ποετ το μελος? ο.Ο

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι γενικα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Με μπερδεύει λίγο το post σου... Εννοείς ότι οι ερωτικές σου σχέσεις τελειώνουν άσχημα (και φταις εσύ) κι έπειτα εσύ στρέφεσαι στο αλκοόλ έχοντας ακραίες αντιδράσεις, ασχέτως με τα συναισθήματα σου για το άλλο άτομο, ενώ παραλλήλως όλο αυτό αναστέλλει κάποιες δράσεις προαποφασισμένες από εσένα για να βελτιωθείς;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    ερις ακριβως αυτο πχ προσφατα ετυχε να δω μπροστα μου ενα ατομο που εχει τελειωσει κατι μεταξυ μας με δικια του πρωτοβουλια με δικες μου ασχημες συμπεριφορες...μπορει να μην του πα γεια αλλα εν τελει εγω ηπια τα παντα και φερθηκα ακραια σε φιλους μου.... και πχ οταν ο αλλος μου λεει τελος δενμπορω να το δεχτω ....ενω αντιστοιχα αν συνεχιζαμε μπορει να μην γουσταρα αλλο ναι αυτο ειναι εγωισμος αλλα ο τροπος που το διαχειριζομαι ειναι πολυ λαθος ....και απλα σκεφτομαι μηπως ειμαι ενα κακομαθημενο πιτσιρικι που τα θελω ολα οπως θελω ?αλλα αυτο που θα με οδηγησει πουθενα και πως αλλαζει ρεε παιδια ??

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πως θα το διαχειριστώ;
    By Stive in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 22-10-2015, 14:54
  2. Replies: 18
    Last Post: 01-10-2014, 14:49
  3. Είμαι bi? πώς να το διαχειριστώ ;
    By DeadGirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 12-05-2014, 14:49
  4. νιώθω δυστυχισμένη!δν μπορώ να διαχειριστώ τα συναισθήματά μου!
    By ζηλιαρομπομπίκα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 23-09-2013, 19:36
  5. Δεν μπορώ να διαχειριστώ το άγχος μου
    By noangel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 16-10-2011, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •