apisteuti monaksia mesa sti sxesi
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    11

    apisteuti monaksia mesa sti sxesi

    mexri prin ligo kairo pisteya oti i sxesi mou einai oti kalitero mou exei sumvei ta teleutaia xronia.. ton teleutaio kairo aisthanomai oti prepei na xwrisw.. den thelw na to kanw alla einai tosi i monaksia pou niwthw pou ftanw sta oria tis katathlipsis(an den exw ftasei idi). Kapote eixame koina oneira, koinous stoxous.. koina thelw... twra pia tipota... tou edwsa ta panta giati ektimisa ta osa eixe kanei ekeinos gia mena. afierwsa ti zwi mou se auton giati me epeise oti to idio exei kanei kai ekeinos.. apo tote omws ola allaksan. twra pia me exei kai to kserei.. den kanei tipota gia na diatirisei to pathos na diatirisei ton erwta.. den mporw na prospathw allo moni mou...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    πεσ του το καλη μου...ιλιανα..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    11
    kai ti tha vgalw legontas to? tha prospathisei gia ligo kairo kai meta molis katalavei oti o xwrismos mas einai pia makria tha paretithei... exw kourastei na prospathw sunexws gia na kratisw mia sxesi... einai toso duskolo loipon auto pou eimaste stin arxi mias sxesis auto na diatirithei kai stin poreia? opws aisthanomouna prin ena xrono, osa diekdikousa tote, osa prosfera.. tosa kai alla tosa kanw kai twra...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    οταν ειχα κ εγω σχεση καλη μου,ειχα χρονια, υστερα αοι καποιο διαστημα αυτο επαθε κ εκεινος,με ειχε σιγουρεψει.δεν σας γνωριζω αλλα αν δεις οτι με συζητηση δεν γινεται κατι καντον να ζηλεψει(αλλα εσυ παλι χαλια θε εισαι σε περοτωση που δεν καταλαβει τπτ)
    απλα σταματα να δινεις...δεν νομιζω να μην καταλαβει την αλλαγη...ολα αυτα σε περιπτωση που θες να αποφυγεις τον χωρισμο σαν πρωτη κ μοναδικη λυση...δεν ειναι κ τα καλυτερα...

    αλλα κυριως κ πανω απο ολα......μη παθεις οτι επαθα κ εγω στο τελος...μην ισοπεδωσεναι,μην ψαχνεις να βρεις τα γιατι σου φερεται διαφορετικα,μηην προσπαθεις πολυ να σου φερεται καλα....αφου σταματησε να σε καλυπτει φυγε γιατι δεν θα φυγεις αλωβητη απο αυτη την ιστορια οταν πια θα εχει ερθει το τελος απο μονο του(ειτε σε 1 μηνα,ειτε σε 2ρονια...)εσυ θα εισαι αυτη που θα εχει πληγωθει πολυ....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    νομιζω οτι απλως ηρθες η ωρα να χωρισεις - τιποτα λιγοτερο η περισσοτερο....
    Οσο ν αφορα αυτα που γραφεις οτι δοθηκες πολυ κατ εμε ειναι ασχετα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Είναι πολύ εύκολο να σπάσεις μένα βράχο, να κόψεις ένα σίδερο, να σταματήσεις ένα τραίνο....... αρκεί να ξέρεις τον τρόπο και να έχεις τα εργαλεία.
    Χωρίς αυτά τα δύο πάντα θα ψάχνεις πως να σπάσεις τον νέο βράχο που βρήκες ή πως να λυγίσεις το καινούριο σίδερο ή πως να σταματήσεις το άλλο τραίνο που θα έρθει μπροστά σου.

    Προαπαιτούμενο φυσικά είναι η θέληση


    PS (Αν μπορούσες να μη γράφεις grikis....)
    been good, been bad. WILL GO ON

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by iliana12
    tou edwsa ta panta giati ektimisa ta osa eixe kanei ekeinos gia mena. afierwsa ti zwi mou se auton giati me epeise oti to idio exei kanei kai ekeinos

    Λάθος τρόπος σκέψης που οδήγησε σε λάθος αποτέλεσμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    103
    Καλή μου,
    περνάω την ίδια κρίση στη σχέση μου με τον άντρα μου τον τελευταίο θα έλεγα καιρό.
    Δεν πιστεύω βέβαια ότι έπαψε να με αγαπάει, απλά θεωρώ ότι εφόσον πιστεύει ότι έχει μια σταθερή και καλή σχέση μαζί μου, έχει δώσει προτεραιότητα σε άλλους τομείς όπως π.χ. η δουλειά.
    Εγώ από την πλευρά μου καλούμαι να εργαστώ, να φροντίσω παιδί και σπίτι. Ας μην τραβήξω την κλάσσική ανάλυση περί ευθυνών εργαζομένων γυναικών.
    Ας μην αναφερθώ και στο τραγικό δίδυμο καναπές-τηλεόραση στο τέλος της δικιάς του δύσκολης ημέρας.
    Αυτό που νιώθω στο τέλος της δικιάς μου ημέρας είναι το απίστευτο συναίσθημα μοναξιάς μέσα σε ένα γεμάτο από κόσμο σπίτι.
    Η λύση? Μίλα μαζί του, υποχρέωσε τον να κουβεντιάσετε.
    Το να χωρίσεις έτσι απλά δεν μου φαντάζει λύση.
    Δεν ξέρω αν είσαι παντρεμένη ή αν αναφέρεσαι στη σχέση σου, για μένα είναι το ίδιο.
    Πώς προδικάζεις το αποτέλεσμα ότι \'\'θα προσπαθήσει για λίγο και μετά πάλι τέλος\'\'.
    Αν έχει συμβεί στο παρελθόν ξανά και ξανά τότε πάω πάσο. Σημαίνει ότι ο άνθρωπός σου δεν έχει διάθεση να διατηρήσει τη σχέση σας.
    Αν όμως συμβαίνει για πρώτη φορά τότε μήπως να παλέψεις λίγο τη φουρτούνα?
    Εγώ αυτό κάνω. Και μου κοστίζει βαθιά, αλλά αξίζει τον κόπο.
    Μην αναλώνεσαι στο να βάζεις στη ζυγαριά πόσα έχεις κάνει εσύ και πόσα αυτός.
    Θα νιώσεις η ίδια πότε δεν αξίζει να παλεύεις πια ή απ\'την άλλη θα απολαύσεις τα κεκτημένα του αγώνα σου.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    11
    Βίκυ μου ξέρω ότι οι περισσότερες σχέσεις είτε εντός είτε εκτός γάμου έχουν αργά η γρήγορα το ίδιο αποτέλεσμα.. απλά όταν τον γνώρισα και «αποφάσισα» να είμαι με αυτόν τον άνθρωπο μετά από πραγματικά πολύ ώριμη σκέψη ήμουνα πεπεισμένη ότι είναι διαφορετικός.. και πραγματικά στον ένα χρόνο συγκατοίκησης με είχε πείσει ότι είχα δίκιο.. τώρα έχουν αλλάξει κατά πολύ τα πράγματα και κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω κάποια συζήτηση μου πετάει το κλασικό πια «είσαι υπερβολική» δεν ξέρω ίσως και να είμαι αλλά για να δώσω και ένα πολύ απλό παράδειγμα να μου πείτε και εσείς δλδ αν όσα σκέφτομαι είναι υπερβολικά.. πριν λίγο καιρό είχαμε την πρώτη μας επέτειο (συγκατοίκησης) το προηγούμενο βράδυ λοιπόν μου έφερε λουλούδια, του έδωσα και εγώ το δωράκι του και το βράδυ έκλεισε έτσι. Ανήμερα λοιπόν γυρνάμε από τη δουλειά και… έκατσε στο pc μέχρι την ώρα που κοιμήθηκε… ok το θυμήθηκε.. ok μου έφερε και τα λουλούδια μου… αλλά τι να τα κάνω? Δεν είπα να βγούμε έξω ούτε να κάνουμε τίποτα το τρελό.. αλλά πίστευα ότι εκείνη την ημέρα τουλάχιστον θα ήμασταν μαζί… αλλά φαίνεται ότι μόνο εγώ έχω ανάγκη κάτι τέτοιο…

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Η μοναξιά έρχεται εκεί που ο κόσμος εγκλωβίζεται. Οταν ξέρουν και οι δυό να ζωγραφίζουν δεν βαριούνται ποτέ. Και η λέξη \"είσαι το μωρό μου\" ακούγεται μπορεί και για πάντα.


    Υ.γ

    Για μαθήματα ζωγραφικής μόνο με u2u.

    :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    103
    Κοριτσάκι λυπάμαι που θα στο πω αλλά πολλές από αυτές τις στιγμούλες που έχεις ανάγκη, θα παραμείνουν ανάγκη που δε θα ικανοποιηθεί.
    Μην κολλάς στα δεντράκια, το δάσος να κοιτάς μη σου καεί

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    11
    Γιʼ αυτό και βλέπω σαν τη μόνη λύση πια το χωρισμό... είμαι πολύ μικρή για να αρχίσω να συμβιβάζομαι τόοσο πολύ... (το έκανα κάποτε σε άλλη σχέση και δεν μου βγήκε σε καλό) απλά θέλω να έχω κάποιον δίπλα μου που να έχουμε τα ίδια θέλω... Κρίμα να μην είναι αυτός... είμαι τρελά ερωτευμένη ακόμα μαζί του και μου είναι πάρα πολύ δύσκολο να του πω \"τέλος\"...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Δεν είσαι ερωτευμένη, απλά ζητάς καλυμμένα πίσω αυτά που κατά τη γνώμη σου έδωσες.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    11
    Κάνεις μεγάλο λάθος… Δεν ζητάω τίποτα πίσω… δεν είπα ποτέ ότι δεν μου έχει δώσει εκείνος… Ίσα ίσα ,μου έδωσε στην αρχή τόσα πολλά που με έκανε (εκτός από το να συνηθίσω να παίρνω) να δώσω και εγώ πολλά παραπάνω από ότι φανταζόμουνα… Έχω εκτιμήσει αφάνταστα όσα έχει κάνει εκείνος για μένα απλά με έχει πληγώσει το γεγονός ότι εγώ εκτός από το ότι τον αγαπάω είμαι ακόμα πάρα πολύ ερωτευμένη και θέλω να συνεχίσω να δίνω.. εκείνος από την άλλη μου έχει παραιτηθεί… έχει βολευτεί.. αρχίζουμε να χάνουμε τις ισορροπίες…

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Μη πανικοβάλλεσαι.Πριν, τώρα, ύστερα, δεν ξέρω πότε και κάτω από ποιές συνθήκες, να ξέρεις κάτι. Δεν μας βαριέται ποτέ ο άλλος, άν εμείς δεν βαριόμαστε τον εαυτό μας.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •