ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ-ΦΟΒΙΕΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν το εχω βιωσει ποτε αλλα υποθετω πως ναι, ειναι μερος της εμπειριας ισως σε καποιες περιπτωσεις. Αλλα προσεχε...αλλο οι σκεψεις αλλο οι φωνες...αλλο το σκεφτομαι/φαμταζομαι φωνες αλλο ακουω φωνες. Κι εγω τωρα μπορει να σκεφτω στο μυαλο μου τη φωνη του Morgan Freeman πολυ καθαρα να μου λεει το οτιδηποτε. Το να ακουω ομως τη φωνη ειναι αλλο απο οτι ξερω.
    Πες το στην ειδικο που πηγαινεις αν και πιστευω και αυτο ακομα θα μπορουσε να ειναι φυσιολογικοτατο και τιποτα το ανησυχητικο. Σε καποιους ναι ειναι σημαδι στρες και παροδικο απο μονο του και διαχειρισιμο.
    Έχεις δίκιο Ναταλία...και το δικό μου δεν είναι κάτι παραπάνω από την δική μου φαντασία...Ακριβώς επειδή εκείνη την ώρα έχω φοβία μεγάλη γιαυτο και επειδή το σκέφτομαι και έχω διαβάσει και πολλές μαλακίες στο ιντερνετ νομίζω οτι μιμούμαι τα συμπτώματα...Κατάφερες να βρεις το τηλέφωνο του πάτερ?(αναίμακτα να υποθέσω... :P )
    Θέλω να ξεκαθαρίσω και κάτι άλλο στο μυαλό μου και να σας ρωτήσω...επειδή έχει τύχει να διαβάσω πολλά στο ίντερνετ,πόσες πιθανότητες έχω από το άγχος και τον πανικό να πάθω σχιζοφρένεια ή κάτι άλλο κακό?Για να σας προλάβω,ήδη σε μια ψυχολόγο που πήγαινα μου είπε οτι όλα αυτά είναι φοβίες δικές μου επειδή είμαι ευεπηρέαστος και πως τίποτα δεν έχω...λογικά από την πείρα της θα έβλεπε κάτι!

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    30
    'Ετσι πιστεύω και εγώ, η έμπειρη ειδικός σίγουρα κάτι θα καταλάβαινε..παρόλα αυτά το να σκαλίζεις το ίντερνετ για ψυχικές ασθένειες μπορεί να σε κάνει να νομίσεις ότι έχεις συμπτώματα..πραγματικά κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και σταμάτα να σκαλίζεις, γιατί το ίντερνετ μπορεί να σου βγάλει άπειρες διαγνώσεις χωρίς καμία πραγματική βάση!! Το σωστό πάντα είναι να συμβουλευόμαστε τον ειδικό και πραγματικά το μόνο που καταφέρνεις είναι να χειροτερεύεις στο άγχος σου και να το αυξάνεις χωρίς λόγο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Καλησπερα Δημήτρη...το τηλεφωνο του πατερ το ζητησα το απογευμα και ακομα δεν μου εχει απαντησει :P Κατσε να το κουτσομπολεψουν καλα με τον αδερφο του το χαλβα και τη μανα τους και ισως το δωσει τελικα μετα χαχαχα
    Εγω την εκανα την αποπειρα, αν και οταν μου το δωσει θα σου πω.
    Οσο για το ποσες πιθανοτητες εχεις να παθεις σχιζοφρενεια απο το αγχος φυσικα και ηδη ξερεις την απαντηση. Δεν εχει καμια σχεση η σχιζοφρενεια με αυτο που εχεις και οχι δεν μπορεις να το παθεις, δε τη παθαινει ετσι ο κοσμος. Καθεσαι και φρικαρεις τον εαυτο σου χωρις λογο...απλα εισαι οπως ειπε και η ψυχολογος εισαι ευεπηρεαστος. Σου εχω μια φοβερη συμβουλη που παω στοιχημα την ακους πρωτη φορα...χαλαρωσε :P

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    30
    Συγνώμη για το ''χωρίς λόγο'' αν ακούστηκε λάθος, δεν εννοούσα ότι δεν είναι σημαντικό αυτό που περνάς, εννοούσα ότι σου προσθέτεις έτσι άγχος επιπλέον και καλύτερα να μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Lil77 View Post
    Συγνώμη για το ''χωρίς λόγο'' αν ακούστηκε λάθος, δεν εννοούσα ότι δεν είναι σημαντικό αυτό που περνάς, εννοούσα ότι σου προσθέτεις έτσι άγχος επιπλέον και καλύτερα να μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου..
    Το ιδιο κι εγω :)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ελα μου Δημητρη το 'χουμεεεεε! Λοιπον βαζω εδω τη διευθυνση μπας και θελει κανας αλλος με το ιδιο θεμα με εσενα κουλ πνευματικο χαχα και τα τηλεφωνα στα δινω σε μηνυμα.
    Το μετοχι της μονης (δε ξερω ποιας) βρισκεται στην Πολιχνη, Νεστου 6, συντεταγμενες google 40.678269, 22.944365. Απο αστικα παει το 38, Ευκαρπια-Νεος Σταθμος.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Σκατουλες δε μπορω καν να σου στειλω μηνυμα...τελοσπαντων το τηλεφωνο της μονης ειναι 2310 662820. Δοκιμασε να τον ζητησεις εκει. Αν δεις οτι δεν το σηκωνει κανεις με μερικες προσπαθειες πες μου να ζητησω το κινητο του. Απλα θα πρεπει να τον ρωτησει ο αλλος πρωτα αν θελει να δωσει το κινητο του :)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ
    By stefanos14587 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 16
    Last Post: 16-02-2013, 17:49
  2. help!!!!!!!θελω συμπαρασταση!!!!!
    By maraki4 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 49
    Last Post: 06-09-2011, 12:04
  3. Συμπαρασταση..
    By Φωτεινη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 17-05-2011, 12:52
  4. Συμπαράσταση
    By katerina78 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 5
    Last Post: 23-08-2008, 14:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •