Δεν θέλω να ειμαι μόνος - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 15 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 220
  1. #166
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι καλά σώθηκες!!!
    Δεν γίνεται έτσι, τα θέλεις όλα έτοιμα και μπορεί να μην βρεις και την γυναίκα της ζωής σου αρχικά, άντε έτσι τόσο απλό είναι? εκτός αν είναι το τυχερό σου που λένε...

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Δεν αντέχεται η μοναξιά :(
    Θέλω παρέα.

  3. #168
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ε ρε φίλε κάνε και συ κάτι τότε....έτσι όπως τα γράφεις δεν έχεις κάνει τίποτα......περιμένεις μόνο........

  4. #169
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Στο ποστ #91 φαίνεται ότι σε βρήκε η γυναίκα που ψάχνεις..Και εσύ έκανες ότι περνούσε απο το χέρι σου για να μην είσαι μαζί της και τώρα κλαίγεσαι..Αν δεν είσαι τρολλ,είσαι άξιος της μοίρας σου.. Και εγώ μόνος μου είμαι αλλά υπάρχει αυτή την στιγμή μια κοπέλα που με ενδιαφέρει και προσπαθώ να κάνω ότι περνάει απο το χέρι μου για να είμαστε μαζί.

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Στο ποστ #91 φαίνεται ότι σε βρήκε η γυναίκα που ψάχνεις..Και εσύ έκανες ότι περνούσε απο το χέρι σου για να μην είσαι μαζί της και τώρα κλαίγεσαι..Αν δεν είσαι τρολλ,είσαι άξιος της μοίρας σου.. Και εγώ μόνος μου είμαι αλλά υπάρχει αυτή την στιγμή μια κοπέλα που με ενδιαφέρει και προσπαθώ να κάνω ότι περνάει απο το χέρι μου για να είμαστε μαζί.
    Άλλο η πριγκιπέσσα μου... Στο ποστ #91 εξηγώ και τους λόγους.

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Η τρολαρεις η δεν πας καλα λολ....γαματη λογικη, μ'αρεσε:

    Αντρα θελω τωρα τονεθελω! Θελω τωρα να που καθομαι σπιτι μου να χτυπησει το κουδουνι ενας ωραιος τυπος εξυπνος με χιουμορ καλος πιστος γαματος και με εισοδημα (οποιουδηποτε επιπεδου ειναι πολυτελεια μη φανταστεις, και με βασικο γαμει και δερνει στη σημερινη ελλαδα οτι θες λολ) και με 20 ποντους...μαλλι μακρυ και μεταξενιο και να μου πει "θελω να τα φτιαξουμε και να κανουμε παιδακια και να ειμαστε παντα μαζι ελα παμε ταξιδι σε ολη την ευρωπη καβαλα στο πατινι μου θα σου κανω και μακαρονια με κιμα για να φας θα σου κανω και μασαζ στα ποδια σου αν πονας" και θα πω ΝΑΙ γιεεεεει παμε ποιος τα χεζει ολα τα προσωπικα μου ονειρα θα κρεμαστω πανω στο πατινι σου θα πεταξω καθε αισθηση εαυτου και θα προσδιοριζω την ευτυχια μου σε εξαρτηση απο εσενα γιατι αλλιως ειμαι μιση (δικα σου λογια) γιατι θελω αγκαλιτσα (δικα σου λογια) σμουυυυτς ρουφα μου το αιμα twilight saga στο φουλ -_-

    Ετσι θελω...θελω θελω θελω....ρε συ τι παιζει γιατι δεν ερχεται?

    Eon...? Δεν ερχεται ρε συ... Γιατι?

    Οτι καταλαβες καταλαβες...αν δε καταλαβες...τι να σε κανω....

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Τον Αύγουστο μπαίνω στα 31, τα χρόνια περνούν γρήγορα... και θα μείνω μόνος στη ζωή.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Τον Αύγουστο μπαίνω στα 31, τα χρόνια περνούν γρήγορα... και θα μείνω μόνος στη ζωή.
    Με αυτα τα μυαλα, αυτο το πεισμα, τον αρνητισμο σου και αν δεν κανεις κατι ναι θα μεινεις μονος στη ζωη.
    Ασε που δεν μου απαντησες ποτε...αφου καταληξαμε οτι θα μεινεις μονος στη ζωη γιατι δεν κανεις κατι για να εχεις μια ωραια ποιοτικη ζωη μονος να τη φχαριστηθεις τουλαχιστον;

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Με αυτα τα μυαλα, αυτο το πεισμα, τον αρνητισμο σου και αν δεν κανεις κατι ναι θα μεινεις μονος στη ζωη.
    Ασε που δεν μου απαντησες ποτε...αφου καταληξαμε οτι θα μεινεις μονος στη ζωη γιατι δεν κανεις κατι για να εχεις μια ωραια ποιοτικη ζωη μονος να τη φχαριστηθεις τουλαχιστον;
    Α, κατάλαβα τι θες να πεις. Ότι αν προχωρήσω με το σκεπτικό να έχω μια ωραία ποιοτική ζωή (τώρα τί εννοείς με αυτό; τεσπα) και να την ευχαριστιέμαι χωρίς να με νοιάζει αν θα είμαι μόνος ή όχι, ίσως τότε να έρθει και η γυναικεία παρέα.

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Α, κατάλαβα τι θες να πεις. Ότι αν προχωρήσω με το σκεπτικό να έχω μια ωραία ποιοτική ζωή (τώρα τί εννοείς με αυτό; τεσπα) και να την ευχαριστιέμαι χωρίς να με νοιάζει αν θα είμαι μόνος ή όχι, ίσως τότε να έρθει και η γυναικεία παρέα.
    Οχι. Εννοω κυριολεκτικα αυτο που λεω. Αφου δεν εισαι διατεθειμενος να κανεις κατι, αφου εισαι αποφασισμενος πως θα μεινεις μονος και αρα θα παρουμε αυτο ως δεδομενο, γιατι ακριβως στενοχωριεσαι και για ποιο πραγμα παραπονιεσαι εδω;
    Πρεπει να βρεις εναν τροπο να εισαι χαρουμενος μονος. Να μην εχεις εμμονη με το οτι εισαι μονος, να μη σε νοιαζει καν. Αλλιως η μοναξια σου θα ειναι μαρτυρικη. Αν την αποδεχτεις ομως και δεις πως μπορεις να βγεις απο τη μιζερια τουλαχιστον η μοναξια σου (την οποια εχουμε δεδομενη) θα ειναι πιο ευχαριστη, δε θα σε στενοχωρει, δεν θα σε πονα. Δεν ειναι το μονο λογικο που θα μπορουσες να θελεις γραφοντας σε αυτο το φορουμ αφου εχεις δεδομενο το οτι θα εισαι παντα μονος; Δεν θα σου παω κοντρα σε αυτο...απλα για τι αλλο θα μπορουσες να θες συμβουλη; Για το πως μπορεις να αισθανεσαι καλα μονος σου υποθετω...ετσι δεν ειναι;

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν θα σου παω κοντρα σε αυτο...απλα για τι αλλο θα μπορουσες να θες συμβουλη; Για το πως μπορεις να αισθανεσαι καλα μονος σου υποθετω...ετσι δεν ειναι;
    Όχι, θέλω παρέα, μια αγκαλιά... 31 χρόνια μόνος μου είμαι... ως πότε πιά! :(

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Όχι, θέλω παρέα, μια αγκαλιά... 31 χρόνια μόνος μου είμαι... ως πότε πιά! :(
    Πολυ ωραια!
    Αρα θα συμφωνησουμε πως ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να εισαι μονος αρα ΔΕΝ θα μας λες οταν προσπαθουμε να σε βοηθησουμε "θα μεινω μονος για παντα δεν εχει τιποτα νοημα" και δεν θα αρνεισαι πεισματικα οτι σου λεμε ετσι για το γαμωτο, οκ??
    Αν συνεχισεις να μου λες θα ειμαι παντα μονος δε θα σου παω κοντρα. Θα συμφωνησω.
    Αν συμφωνησεις ομως οτι πρεπει να κανεις εσυ κατι υπαρχουν αρκετα μελη κι εγω μαζι που μπορουμε να σου δωσουμε συμβουλες που πρεπει να τις δεχτεις, και να παρεις αποφαση το οτι η ζωη σου ειναι στα χερια σου.
    Αν συμφωνεις πως η ζωη σου ειναι στα χερια σου συζηταμε κι αλλο.
    Αν συμφωνεις πως δεν μπορεις να κανεις τιποτα και θα εισαι παντα ερμαιο της μοναξιας και της μιζεριας σου δεν εχουμε κατι αλλο να σου πουμε, δεν θα ειχε νοημα, ετσι δεν ειναι;
    Διαλεξε λοιπον.

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    OK. Δέχομαι!
    Αλλά θα το πάμε απ' την αρχή για να καταλαβαίνω τί πρέπει να κάνω, οκ;

    (ευχαριστώ!!!! Ναταλίααα Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :) )

  14. #179
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    OK. Δέχομαι!
    Αλλά θα το πάμε απ' την αρχή για να καταλαβαίνω τί πρέπει να κάνω, οκ;

    (ευχαριστώ!!!! Ναταλίααα Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :) )
    Ε ανάσταση!!

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Χαιρομαι που δεχεσαι. Μη με με ευχαριστεις οσα ξερω τοσα λεω :P
    Αλλα πιστευω ειναι σωστα, ας συνεισφερει και κανας αλλος αμα θελησει στο τι μπορεις να κανεις.
    Για αρχη ας το ξεκαθαρισουμε μια και καλη:

    Ο αντρας πλησιαζει συνηθως. Οκ κανουν και οι γυναικες το πρωτο βημα αλλα οχι συχνα. Αρα η προσεγγιση ειναι στο δικο σου χερι.

    Απο εκει και περα οχι δεν ειναι καλη ιδεα να πλησιαζεις αγνωστες εδω και εκει. Καταρχην πρεπει να κανεις κατι για την αυτοπεποιθηση σου. Οτι και να μου πεις πιο σκατα αυτοπεποιθηση απο τη δικια σου δεν εχω ξαναδει. Αρνησου το οσο θες.
    Επισης δεν μπορεις να αρνηθεις τον ρολο της αυτοπεποιθησης. Μπορει να ειναι καποιος ασχημος και φτωχος και χαζος αλλα καθαρα και μονο λογω αυτοπεποιθησης κατι θα πιασει. Και δεν μιλαω για κουφια υπεροψια, τυπου γαμαω και δερνω. Αυτο φαινεται οταν ειναι ψευτικο, ειναι κουφιο.
    Μιλαω για το αλλο: Να πλησιαζεις μια γυναικα και αντι να εκπεμπεις ενα γοερο απελπισμενο σημα τυπου "αγαπα με πλιζ" να εκπεμπεις κατι σαν "μου αρεσεις αλλα θελω να μου αποδειξεις κι ολας οτι αξιζει που σε προσεγγισα, εγω εχω να προσφερω και ειμαι σιγουρος για αυτο, εσυ τι εχεις;"
    Πως το εκπεμπεις αυτο; Δεν θα σου αρεσει η απαντηση...πρεπει να το πιστευεις. Να πιστευεις οτι εχεις τα Α Β Γ καλα στοιχεια. Πως θα το πιστεψεις; Αν τα καλλιεργησεις. Πως;
    Κανοντας πραγματα! Το να εισαι σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι λιωσιμο στο πισι κλαμα υπνος δεν αρκει.
    Ξεκινα γυμναστηριο για παραδειγμα. Να αρχισεις να εισαι και να νιωθεις πιο υγιης και ωραιος. Να το πιστεψεις. Η ξεκινα καποιο ομαδικο αθλημα...πχ ο αδερφος μου ειχε γραφτει σε δημοτικη ομαδα μπασκετ μια περιοδο. Να πιστεψεις και οτι μπορεις να εισαι κοινωνικος, να εχεις ομαδικο πνευμα. Ξεκινα να κανεις κατι δημιουργικο αν εισαι τετοιος τυπος...ξεκινα φωτογραφια ξερω γω. Να πιστεψεις οτι εχεις ενα ταλεντο. Γραψου εθελοντης καπου. Να πιστεψεις οτι εισαι αξιοπιστος, οτι καποιος μπορει να βασιστει πανω σου, οτι μπορεις να υποστηριξεις καποια πραγματα. Αυτο εννοω οταν λεω να κανεις πραγματα. Εσυ ξερεις τι θελεις να κανεις δε θα σου πω εγω. Κανοντας λοιπον σιγα σιγα πραγματα θα αρχισεις να γεμιζεις το "οπλοστασιο" της αυτοπεποιθησης σου. Θα πιστευεις οτι εχεις καποια καλα στοιχεια γιατι οντως θα εχεις αρχισει να τα καλλιεργεις. Και μολις το πιστεψεις θα φανει. Θα αλλαξει ο τροπος που προσεγγιζεις το κοσμο...το βλεμμα σου και οι τροποι σου δεν θα λενε "αγαπα με πλιζ φοβαμαι τη μοναξια" αλλα "θελω να σε γνωρισω". Και αυτο πρεπει να θελεις να γνωρισεις ανθρωπους...οχι γυναικα θελω τωρα την θελω. Μην βιαζεσαι...απλα εξεθεσε τον εαυτο σου σιγα σιγα σε γυναικειες γνωριμιες. Μεσα απο γνωστους, χωρις πιεση.
    Θα μου πεις πωωπωωω ειμαι ηδη 30-31 ειναι αργα δε προλαβαινω, μεχρι να τα κανω θα ειμαι 40 και ποια θα με θελει και μπουρουμπουρου...πες μου ομως εχεις καμια αλλη επιλογη; Δεν νομιζω. Αρα πας μπροστα. Συν το οτι στο ειπα και αλλη φορα...δοκιμαζεις να προσεγγισεις γυναικες ενω εξελισσεσαι παραλληλα, δε περιμενεις να γινεις τελειος για να αποπειραθεις, ουδεις τελειος οπως και να εχει. Βλεποντας και κανοντας. Δοκιμη, αποτυχια, μαθημα, επαναληψη και ξανα μανα μεχρι την επιτυχια... Και μετα την αποτυχια παλι και ουτω καθεξης. Και παραλληλα μαθαινεις να αγαπας τον εαυτο σου (θες να χτυπησεις το κεφαλι σου στο τοιχο σε αυτη τη σκεψη το ξερω αλλα πρεπει, η ζωη ειναι δικη σου δε τη ζεις για τους αλλους και τις περισσοτερες ωρες τις ξοδευεις με τον εαυτο σου)...Συν το οτι ξερω ζευγαρι που παντρευτηκε στα 60γιουχου...μια θεια μου ειναι συγκεκριμενα. Και ειχα στη σχολη συμφοιτητρια 54ων χρονων 55 καπου εκει...μια αλλη θεια μου ηταν με το θειο μου ολη τη ζωη της και μετα τα 40 αλλαξε πεντε και γκομενους. Αυτη νομιζεις ενιωθε οτι το χει; Δε κολωσε ποτε;
    Ποτε δεν ειναι αργα ξεφορτωσου αυτο το σκεπτικο.
    "Αργα" μπορει να ειναι και για καποιον νεο/καποια νεα αν τα παρατησει. Το να τα παρατησεις ειναι το προβλημα οχι το ποσα χρονια περνανε.

    Αυτα μου ηρθαν για αρχη...αν καποιος θελει να συμπληρωσει κατι παρακαλω...

Page 12 of 15 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι μονος χωρις φιλους
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 21-07-2017, 00:33
  2. Δε μπορω να ειμαι αλλο μονος μου
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-2014, 12:40
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ...
    By olga18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 11-09-2012, 23:41
  4. ρε παιδια ειμαι μονος.....
    By giorgaros in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 136
    Last Post: 20-03-2012, 04:09
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ
    By nikv in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2009, 11:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •