Δεν θέλω να ειμαι μόνος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 220
  1. #31
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    ειχα μιλησε σε κοπελα και μου φαιροταν ψυχρα, και ηρθε ενας αλλος νεαρός και εκει που μιλουσα αυτηνου (αφου δεν μιλουσε αυτη επιασα την κουβεντα με τον αλλον) μπηκε στην συζητηση και δεν με αφηνε να μιλησω για να κουβεντιαζει μαζί του. εως στις 5 το πρωι μιλουσαν (απο τις 9 το βραδυ) και δεν με αφησαν να κοιμηθω (ημασταν σε καραβι και ταξιδευαμε)
    .............
    Last edited by WhyAlwaysMe?; 24-06-2016 at 04:04.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    ετσι φαιρονται οταν δεν γουσταρουν τον αντρα που τις πλησιασε. αν τον γουσταρουν ειναι ευγενικες και θεωρουν αυτους τους αντρες θαρραλέους...
    Έχεις απόλυτο δίκιο εδώ! +1000
    Η εμπειρία μου στις απορρίψεις αυτό μού'χει δείξει!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Όχι, όχι!
    Στο 2) δεν εννοώ με χυδαίο και άσχημο τρόπο, εννοείται αυτό..
    Όμως, αν διαβάσετε απόψεις και διάφορες ιστορίες στο διαδίκτυο γραμμένες από γυναίκες, θα διαπιστώσετε και εσεις ότι γενικότερα οι γυναίκες ενοχλούνται ακόμα και σε τέτοιου είδους "ευγενικές και με τρόπο" προσεγγίσεις από άντρες (σε μπαρ, καφε, στα ΜΜΜ κλπ.) και βρίζουν κιόλας, μας θεωρούν λιγούρηδες κ.α. Έχω την εντύπωση ότι οι γυναίκες λίγο-πολύ μισούν το αντρικό φύλο γενικότερα..
    Εγώ το κατάλαβα ότι δεν εννοείς με χυδαίο και άσχημο τρόπο. Όσο για το άλλο, δυστυχώς έχεις δίκιο στο δεύτερο γιατί τό'χω δει με τα ίδια τα μάτια όπως και τό'χω βιώσει αυτό το φαινόμενο! Όσο για το τελευταίο, όχι δεν είναι ότι μισούν το αντρικό φύλο, είναι πολύ απλά αυτό που λέει ο φίλος archangel παραπάνω!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ε αυτό μας έλειπε να το έκαναν και σε αυτούς που γουστάρουν....?
    Και άλλες είναι ευγενικές αναλόγως το πέσιμο, ή τον άνθρωπο
    Μπορεί να μην γουστάρει, να είναι δεσμευμένη ας πούμε αλλα να σε αντιπαθήσει και να σου φερθεί έτσι....
    Ο φίλος archangel εννοεί ότι φτάνουν στο σημείο να βρίζουν και να μας θεωρούν λιγούρηδες, άσχετα που το πέσιμο είναι καλό, ή ακόμα και όταν δεν θέλεις να της την πέσεις και να θες απλώς να ρωτήσεις κάτι. Το λέω αυτό γιατί μου έτυχε κάτι τέτοιο προχτές με μια τρελή κατ'ελάχιστο! Δεκτόν ότι μπορεί να μη γουστάρει ή να είναι δεσμευμένη, άλλα δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση να είναι αγενής και όλη αυτή η συμπεριφορά! Θα μου πεις, μπορεί νά'χε τα νεύρα της, να της πήγαν όλα στραβά εκείνη τη μέρα, να τακώθηκε, κλπ. Και πάλι όχι, δε δικαιολογείται! Είναι σαν να έχω εγώ νεύρα και να με πλησιάζει να μου μιλήσει κάποια και'γώ να τη σκυλοβρίσω! Δεν είναι συμπεριφορά αυτή. Είναι τουλάχιστον αντικοινωνική, κάτι που οι ίδιες οι γυναίκες δε γουστάρουν πάνω σ'έναν άντρα! Μετά παραπονούνται αυτές ότι δεν τους πλησιάζει κανένας! Με τέτοιο τρόπο που συμπεριφέρονται αυτές (όχι όλες βέβαια) με τι θάρρος να πλησιάσει άντρας μια γυναίκα;; Ιδίως άμα είναι και ντροπαλός και άπειρος!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θεματοθέτη σε πρώτη φάση θέλω να σου πω οτι το πρόβλημα που περιγράφεις το αντιμετωπίζουν παρα πολλοί άνδρες και ακόμα και μεγαλύτεροι απο σένα σε ηλικία και συχνά άτομα που διαθέτουν αρκετά θετικά στοιχεία, ειτε εμφάνιση ειτε εξυπνάδα, χαρακτήρα κλπ. Μη σου κάνει εντύπωση δηλαδη ή να νομίσεις οτι το χεις μονο εσυ. Απο και και περα είναι παρα πολλα τα σημεία που θίγεις και θα μπορούσα να σχολιάζω για ώρες, οταν ξαναμπείς να σου προτείνω κάποιες ιδέες πώς μπορείς να ξεκινήσεις και να σου υπογραμμίσω κάποια σημεία που μπορείς να δώσεις έμφαση.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    οταν ξαναμπείς να σου προτείνω κάποιες ιδέες πώς μπορείς να ξεκινήσεις και να σου υπογραμμίσω κάποια σημεία που μπορείς να δώσεις έμφαση.
    Να αναπτύξω την αυτοπεποίθηση μου;
    Ξερω έχω δει πάμπολα άρθρα σχετικά και δεν νομίζω ότι στην δικιά μας περίπτωση είναι αυτό το πρόβλημα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by rolen View Post
    Ο φίλος archangel εννοεί ότι φτάνουν στο σημείο να βρίζουν και να μας θεωρούν λιγούρηδες, άσχετα που το πέσιμο είναι καλό, ή ακόμα και όταν δεν θέλεις να της την πέσεις και να θες απλώς να ρωτήσεις κάτι. Το λέω αυτό γιατί μου έτυχε κάτι τέτοιο προχτές με μια τρελή κατ'ελάχιστο! Δεκτόν ότι μπορεί να μη γουστάρει ή να είναι δεσμευμένη, άλλα δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση να είναι αγενής και όλη αυτή η συμπεριφορά! Θα μου πεις, μπορεί νά'χε τα νεύρα της, να της πήγαν όλα στραβά εκείνη τη μέρα, να τακώθηκε, κλπ. Και πάλι όχι, δε δικαιολογείται! Είναι σαν να έχω εγώ νεύρα και να με πλησιάζει να μου μιλήσει κάποια και'γώ να τη σκυλοβρίσω! Δεν είναι συμπεριφορά αυτή. Είναι τουλάχιστον αντικοινωνική, κάτι που οι ίδιες οι γυναίκες δε γουστάρουν πάνω σ'έναν άντρα! Μετά παραπονούνται αυτές ότι δεν τους πλησιάζει κανένας! Με τέτοιο τρόπο που συμπεριφέρονται αυτές (όχι όλες βέβαια) με τι θάρρος να πλησιάσει άντρας μια γυναίκα;; Ιδίως άμα είναι και ντροπαλός και άπειρος!

    τι σου εκανε; θες να πεις;
    αν οχι εδω στειλε πμ
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Θεματοθέτη σε πρώτη φάση θέλω να σου πω οτι το πρόβλημα που περιγράφεις το αντιμετωπίζουν παρα πολλοί άνδρες και ακόμα και μεγαλύτεροι απο σένα σε ηλικία και συχνά άτομα που διαθέτουν αρκετά θετικά στοιχεία, ειτε εμφάνιση ειτε εξυπνάδα, χαρακτήρα κλπ. Μη σου κάνει εντύπωση δηλαδη ή να νομίσεις οτι το χεις μονο εσυ. Απο και και περα είναι παρα πολλα τα σημεία που θίγεις και θα μπορούσα να σχολιάζω για ώρες, οταν ξαναμπείς να σου προτείνω κάποιες ιδέες πώς μπορείς να ξεκινήσεις και να σου υπογραμμίσω κάποια σημεία που μπορείς να δώσεις έμφαση.

    Μακαρι να το ειχα μονο εγω αυτο το προβλημα. τουλαχιστον θα θυσιαζόμουν για να ειναι ολοι οι υπολοιποι ευτυχισμενοι
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Να αναπτύξω την αυτοπεποίθηση μου;
    Ξερω έχω δει πάμπολα άρθρα σχετικά και δεν νομίζω ότι στην δικιά μας περίπτωση είναι αυτό το πρόβλημα.

    δυστηχως φιλε μου ειναι. οι γυναικες μυριζουν την αυτοπεποιθησει σαν τα σκυλια. αν της πλησιασει ενας χωρίς αυτοπεποιθησει δεν ενδιαφερονται καθολου.
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by rolen View Post
    Ο φίλος archangel εννοεί ότι φτάνουν στο σημείο να βρίζουν και να μας θεωρούν λιγούρηδες, άσχετα που το πέσιμο είναι καλό, ή ακόμα και όταν δεν θέλεις να της την πέσεις και να θες απλώς να ρωτήσεις κάτι. Το λέω αυτό γιατί μου έτυχε κάτι τέτοιο προχτές με μια τρελή κατ'ελάχιστο! Δεκτόν ότι μπορεί να μη γουστάρει ή να είναι δεσμευμένη, άλλα δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση να είναι αγενής και όλη αυτή η συμπεριφορά! Θα μου πεις, μπορεί νά'χε τα νεύρα της, να της πήγαν όλα στραβά εκείνη τη μέρα, να τακώθηκε, κλπ. Και πάλι όχι, δε δικαιολογείται! Είναι σαν να έχω εγώ νεύρα και να με πλησιάζει να μου μιλήσει κάποια και'γώ να τη σκυλοβρίσω! Δεν είναι συμπεριφορά αυτή. Είναι τουλάχιστον αντικοινωνική, κάτι που οι ίδιες οι γυναίκες δε γουστάρουν πάνω σ'έναν άντρα! Μετά παραπονούνται αυτές ότι δεν τους πλησιάζει κανένας! Με τέτοιο τρόπο που συμπεριφέρονται αυτές (όχι όλες βέβαια) με τι θάρρος να πλησιάσει άντρας μια γυναίκα;; Ιδίως άμα είναι και ντροπαλός και άπειρος!
    Ε ας την τρελή στην τρέλα της λοιπόν...........
    Δεν είπα ότι δικαιολογείται αλλά όπου και να πας μπορεί να δεις ξινίλα και αγένεια γενικότερα, ε τι να κάνεις?
    Αμα περιμένεις να αλλάξουν αυτές για να αποκτήσεις θάρρος καήκαμε..........

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    ειχα μιλησε σε κοπελα και μου φαιροταν ψυχρα, και ηρθε ενας αλλος νεαρός και εκει που μιλουσα αυτηνου (αφου δεν μιλουσε αυτη επιασα την κουβεντα με τον αλλον) μπηκε στην συζητηση και δεν με αφηνε να μιλησω για να κουβεντιαζει μαζί του. εως στις 5 το πρωι μιλουσαν (απο τις 9 το βραδυ) και δεν με αφησαν να κοιμηθω (ημασταν σε καραβι και ταξιδευαμε)
    Έπρεπε να κάτσεις εκεί να κάνεις παρέα με τον άλλον και να την γράφατε....

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Έπρεπε να κάτσεις εκεί να κάνεις παρέα με τον άλλον και να την γράφατε....
    Πάρα πολύ σωστή!

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by rolen View Post
    Πάρα πολύ σωστή!
    Άντρες ενωμένοι ποτέ νικημένοι χα!

  14. #44
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    ειχα μιλησε σε κοπελα και μου φαιροταν ψυχρα, και ηρθε ενας αλλος νεαρός και εκει που μιλουσα αυτηνου (αφου δεν μιλουσε αυτη επιασα την κουβεντα με τον αλλον) μπηκε στην συζητηση και δεν με αφηνε να μιλησω για να κουβεντιαζει μαζί του. εως στις 5 το πρωι μιλουσαν (απο τις 9 το βραδυ) και δεν με αφησαν να κοιμηθω (ημασταν σε καραβι και ταξιδευαμε)
    Αν και καινούργιος στο site φίλε μου έχω προσέξει και σε άλλα Post οτι χρησιμοποιείς συχνά να μην πώ αποκλειστικά το συγκεκριμένο παράδειγμα που σου έχει τύχει. Απλά δέξου οτι έπεσες σε μια κοπέλα που πολύ απλά δεν σε γούσταρε για χ ψ λόγους. Δεν είναι κακό αυτό και δεν χρειάζεται να τσουβαλιάζετε όλες τις γυναίκες εξ αιτίας κάποιων κακών εμπειριών που μπορεί να είχατε στο θέμα της προσέγγισης. Το θέμα θέλει απλά υπομονή και επιμονή. Το λέω απλά γιατί εαν εσύ προσωπικά είσαι 29 ετών και έχεις να διηγείσαι μέχρι τώρα 2-3 προσπάθειες για προσέγγιση σημαίνει οτι και εσύ κάνεις κάτι λάθος.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Έπρεπε να κάτσεις εκεί να κάνεις παρέα με τον άλλον και να την γράφατε....
    Και να του κανω χαλαστρα;;;

    Οχι, σαν αντρας προς αντρα επρεπε να κανω στην ακρη.
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι μονος χωρις φιλους
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 21-07-2017, 00:33
  2. Δε μπορω να ειμαι αλλο μονος μου
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-2014, 12:40
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ...
    By olga18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 11-09-2012, 23:41
  4. ρε παιδια ειμαι μονος.....
    By giorgaros in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 136
    Last Post: 20-03-2012, 04:09
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ
    By nikv in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2009, 11:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •