Είμαι 29 και δεν είχα ποτέ κοπέλα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    13
    Υπάρχει και κάτι άλλο που δεν ανέφερα κακώς. Με πλησίασαν κοπέλες. Είχα γνωρίσει μία πριν 5 χρόνια μέσω διαδικτύου, είχαμε βγει αλλά δεν έγινε κάτι γιατί δεν με έλκυε πολύ ενώ αυτή γούσταρε. Βασικά δεν ήθελε σχέση ήθελε να περνάμε καλά. Το ίδιο και μια κοπέλα από τη σχολή μου, που τη γνώρισα τυχαία πριν από εξετάσεις. Την ίδια μέρα με κάνει αντ με βρίσκει στο φέισμπουκ, μιλάμε, και την επόμενη μου λέει να βγούμε. Βγαίναμε τελοσπάντων εννοείται με γούσταρε μου το είπε στα ίσα άμεσα. Και αυτή δεν ήθελε σχέση , ήταν κατά των δεσμεύσεων έλεγε (19 ήταν τότε, εγώ 24). Με την τελευταία θα ήθελα να κάνω κάτι, αλλά κόμπλαρα, μου κόστισε η έλλειψη εμπειρίας, και το άφησα. Ήταν τόσο απότομο, που είχε βγάλει και συμπέρασμα ότι ήμουν και προχωρημένος σε αυτόν τον τομέα (μου το έλεγε έμμεσα). Μιλάμε ακόμα που και που, αυτή έχει κάποιον άλλον τώρα. Είμαι μια ειδική περίπτωση εγώ, μπορεί να μην είχα κοπέλα, αλλά μου έχουν τύχει και αυτά, κοπέλες να μουν την πέφτουν (εντάξει δεν ήταν και θεές). Από τότε τίποτα. Ίσως μου έκανε και κακό, γιατί αφέθηκα και λέω όλο και κάποια άλλη θα τύχει, επειδή εγώ έχω το θέμα που δεν μπορώ να πλησιάσω.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Κοιτα, σε αυτες τις ηλικιες να περνας καλα θέλεις, δεν θελεις δεσμευση! λογικο μου ακουγεται.
    Συλλέγεις εμπειριες.
    Νομιζω οτι εσυ ίσως το εχεις δει πιο ρομαντικα και ιδεαλιστικά από ότι τα περισσότερα παιδιά της ηλικίας σου. Ειναι θεμα χαρακτήρα όμως!
    Ισως και η προσεγγιση μιας κοπελας να σου επεσε λιγο βαρια, να εχεις καποιες συγκεκριμενες προσλαμβανουσες, οι οποιες επειδη δεν πληρουνται, εσυ κανεις πίσω...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by Vas13 View Post
    Υπάρχει και κάτι άλλο που δεν ανέφερα κακώς. Με πλησίασαν κοπέλες. Είχα γνωρίσει μία πριν 5 χρόνια μέσω διαδικτύου, είχαμε βγει αλλά δεν έγινε κάτι γιατί δεν με έλκυε πολύ ενώ αυτή γούσταρε. Βασικά δεν ήθελε σχέση ήθελε να περνάμε καλά. Το ίδιο και μια κοπέλα από τη σχολή μου, που τη γνώρισα τυχαία πριν από εξετάσεις. Την ίδια μέρα με κάνει αντ με βρίσκει στο φέισμπουκ, μιλάμε, και την επόμενη μου λέει να βγούμε. Βγαίναμε τελοσπάντων εννοείται με γούσταρε μου το είπε στα ίσα άμεσα. Και αυτή δεν ήθελε σχέση , ήταν κατά των δεσμεύσεων έλεγε (19 ήταν τότε, εγώ 24). Με την τελευταία θα ήθελα να κάνω κάτι, αλλά κόμπλαρα, μου κόστισε η έλλειψη εμπειρίας, και το άφησα. Ήταν τόσο απότομο, που είχε βγάλει και συμπέρασμα ότι ήμουν και προχωρημένος σε αυτόν τον τομέα (μου το έλεγε έμμεσα). Μιλάμε ακόμα που και που, αυτή έχει κάποιον άλλον τώρα. Είμαι μια ειδική περίπτωση εγώ, μπορεί να μην είχα κοπέλα, αλλά μου έχουν τύχει και αυτά, κοπέλες να μουν την πέφτουν (εντάξει δεν ήταν και θεές). Από τότε τίποτα. Ίσως μου έκανε και κακό, γιατί αφέθηκα και λέω όλο και κάποια άλλη θα τύχει, επειδή εγώ έχω το θέμα που δεν μπορώ να πλησιάσω.


    ααα εγω δεν ειχα κατι τετοιο. :(
    Θα σε κανουμε προεδρο στο κομμα!!!!
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    ααα εγω δεν ειχα κατι τετοιο. :(
    Θα σε κανουμε προεδρο στο κομμα!!!!
    Z

    Χαχαχα καλή ιδέα!!

  5. #35
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    ααα εγω δεν ειχα κατι τετοιο. :(
    Θα σε κανουμε προεδρο στο κομμα!!!!
    Έχω θέση στο κόμμα εγώ?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by Vas13 View Post
    Z

    Χαχαχα καλή ιδέα!!

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχα
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Έχω θέση στο κόμμα εγώ?

    Εννοειτε. Και αν βγουμε υπουργο εξωτερικων.... Θα εισαι η εικονα μας στο εξωτερικό.

    Θα πας στην Μερκελ και θα της πεις "δεν εισαι ομορφη, ουτε καν μετρια ή ασχημη αλλα τερας αρα δεν θα βαλουμε αλλα μετρα" χαχχαχαχαχαχα
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  8. #38
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    Εννοειτε. Και αν βγουμε υπουργο εξωτερικων.... Θα εισαι η εικονα μας στο εξωτερικό.

    Θα πας στην Μερκελ και θα της πεις "δεν εισαι ομορφη, ουτε καν μετρια ή ασχημη αλλα τερας αρα δεν θα βαλουμε αλλα μετρα" χαχχαχαχαχαχα
    Ομολογώ ότι γέλασα,γιατί το έγραψε μέλος που εκτιμώ.
    Αν το έγραφε κάποιο μέλος που δεν εκτιμώ,μάλλον θα υβριζόμασταν.
    Να την πετάξω στον Καιαδα,τι λες;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ομολογώ ότι γέλασα,γιατί το έγραψε μέλος που εκτιμώ.
    Αν το έγραφε κάποιο μέλος που δεν εκτιμώ,μάλλον θα υβριζόμασταν.
    Να την πετάξω στον Καιαδα,τι λες;

    χαχαχαχαχαχαχαχαχα ναι με κλωτσια "this is Sparta!"
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    121
    Εγώ θα σταθώ στο ότι βλέπεις το γεγονός ότι δεν έχεις προχωρήσει με κοπέλα ως αρνητικό. Δες το απλά ως μια κατάσταση. Δεν είναι ούτε αρνητικό ούτε θετικό. Όταν θα βρεις την κατάλληλη κοπελα για σένα δε θα την απασχολούν αυτά. Και σε αυτό το κομμάτι παίζει ρόλο το ένστικτο
    Δηλαδή το γεγονός ότι δεν έχεις εμπειρίες δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα υστερίες πρακτικά σε αυτό. Να σκέφτεσαι θετικά να είσαι κοινωνικός και θα έρθει και αυτό. :)

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    Ελα!!!

    Βρηκα επιτελους εναν συνομήλικό μου που δεν εχει κι αυτος κανει τιποτα σαν κι εμενα..... ουάααου!!!
    Νομιζω πως εμεις πρεπει να φτιάξουμε καποιο κομμα και να παμε στην βουλη!!!!!
    Ένα μπακουροσκεπτιστικό κόμμα!:D

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Vas13 View Post
    Καλησπέρα σας, είμαι νέος στο φόρουμ και όπως λέει και ο τίτλος δεν είχα ποτέ σχέση και ούτε έχω ολοκληρώσει με κοπέλα. Η αιτία είναι ότι είμαι ντροπαλός και συνεσταλμένος. Έχω καταφέρει πολλά στη ζωή μου έχω πτυχίο, 2 μεταπτυχιακά, και τώρα μάλλον θα ξεκινήσω διδακτορικό στο πανεπιστήμιο. Είμαι εμφανήσιμος και όμορφος από ότι μου λένε και πάω χρόνια γυμναστήριο. Έχω αρκετούς φίλους, αλλά δεν έχω κύκλο με γυναίκες, έχω ελάχιστες φίλες. Άρα προσπαθώ μόνο με άγνωστες. Εκεί είναι και το πρόβλημα, φοβάμαι να πλησιάσω μια άγνωστη κοπέλα, που κάθεται μόνη της στη παραλία π.χ. ή μια στο μπαρ που είναι με τις φίλες της. Φοβάμαι την απόρριψη ακόμα και αν με αγνοήσει απλά θα με στενοχωρήσει πολύ το γεγονός. Βέβαια και οι κοπέλες δεν βοηθάνε, δεν είναι ιδιαίτερα πρόσχαρες αυτό εισπράττω και από κάποιες προσπάθειες που έχω κάνει στο γυμναστήριο. Δεν θέλουν να γνωρίζουν νέο κόσμο εκτός και αν κάνω λάθος.
    Πιστεύετε ότι θα με βοηθούσε να πήγαινα σε έναν ψυχολόγο; να διώξω τη φοβία μου με τις γυναίκες να ξεμπλοκάρω. Είναι κάτι που με στενοχωρεί και νοιώθω ένα κενός που τόσο χρόνια πέρασαν έτσι.

    Με αγχώνει ακόμα και το ότι δεν έχω σεξουαλική εμπειρία και πως θα το χειριστώ όταν βρεθεί κάποια; εδώ θα ήθελα γυναικείες συμβουλές.
    καλημερα βας.
    δεν καταλαβαινω πως καταληγεις στο συμπερασμα οτι πρεπει να προσπαθεις μονο με αγνωστες.
    στις αγνωστες εχεις μεγαλυτερο ποσσοστο αποτυχιας γιατι πολλες κοπελες δεν καθονται να ανοιξουν κουβεντα με αγνωστους, ενω με γνωστες, μιας και εισαι και εμφανισιμο και μορφωμενο παιδι, εχεις πολυ καλυτερες πιθανοτητες.
    εγω βλεπω οτι οι χωροι που κινηθηκες και κινεισαι, ειναι γεματοι γυναικες. αν και οι φιλοι σου ειναι στην ιδια κατασταση οπως λες, υπαρχουν τοσες γυναικες στο πανεπιστημιο. με καποιες θα συνεργαστεις, με αλλες θα διασταυρωνεσαι καθημερινα.συγγενεις δενε χεις? τα ξαδερφια σου δενε χουν φιλες?
    οι δεσμευμενοι φιλοι σου δενε χουν κοπελες με αδερφες η φιλες? δεν ειναι δυνατον να περιγραφεις εναν κοινωνικο κυκλο που ομως δεν υπαρχουν γυναικες. ειναι αδυναντον! αν εχεις φιλους, θα υπαρχουν και γυναικες στο περιβαλλον τους, αν οχι σαν φιλες, σαν αδερφες, σαν ξαδερφες, σαν συνεργατες, ψαξτο περισσοτερο. επιχειρησε με καποιες απο αυτες να ξεκινησεις μια επικοινωνια, οχι με σκοπο την σχεση, αλλα κοινωνικες επαφες ωστε να αποκτησεις εμπειρια επικοινωνιας με γυναικες και να κανεις καποιον κυκλο που θα υπαρχουν και γυναικες
    .
    συμφωνω με μπελετσα. δες το σαν μια κατασταση. οχι σαν κατι τρομερο.
    κι ενα ακομα θετικο. μπορει η ηλικια σου να ειναι προχωρημενη για μια πρωτη φορα, αλλα στην ηλικια σου πλεον οι κοπελες εχουν εμπειρια. μια κοπελα που θα τς αρεσεις σαν παρεα και σαν ανθρωπος, δεν θα κολλησει στην απειρια σου. μια 19χρονη που ψαχνει τον 'εμπειρο" για εμπειριες οπως ειπες σε προηγουμενο μηνυμα, μπορει και να ξενερωνε.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by rolen View Post
    Ένα μπακουροσκεπτιστικό κόμμα!:D

    Ναι.
    Πρεπει να βρουμε και ενα cool ονομα!!!!!
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    13

    Talking

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα βας.
    δεν καταλαβαινω πως καταληγεις στο συμπερασμα οτι πρεπει να προσπαθεις μονο με αγνωστες.
    στις αγνωστες εχεις μεγαλυτερο ποσσοστο αποτυχιας γιατι πολλες κοπελες δεν καθονται να ανοιξουν κουβεντα με αγνωστους, ενω με γνωστες, μιας και εισαι και εμφανισιμο και μορφωμενο παιδι, εχεις πολυ καλυτερες πιθανοτητες.
    εγω βλεπω οτι οι χωροι που κινηθηκες και κινεισαι, ειναι γεματοι γυναικες. αν και οι φιλοι σου ειναι στην ιδια κατασταση οπως λες, υπαρχουν τοσες γυναικες στο πανεπιστημιο. με καποιες θα συνεργαστεις, με αλλες θα διασταυρωνεσαι καθημερινα.συγγενεις δενε χεις? τα ξαδερφια σου δενε χουν φιλες?
    οι δεσμευμενοι φιλοι σου δενε χουν κοπελες με αδερφες η φιλες? δεν ειναι δυνατον να περιγραφεις εναν κοινωνικο κυκλο που ομως δεν υπαρχουν γυναικες. ειναι αδυναντον! αν εχεις φιλους, θα υπαρχουν και γυναικες στο περιβαλλον τους, αν οχι σαν φιλες, σαν αδερφες, σαν ξαδερφες, σαν συνεργατες, ψαξτο περισσοτερο. επιχειρησε με καποιες απο αυτες να ξεκινησεις μια επικοινωνια, οχι με σκοπο την σχεση, αλλα κοινωνικες επαφες ωστε να αποκτησεις εμπειρια επικοινωνιας με γυναικες και να κανεις καποιον κυκλο που θα υπαρχουν και γυναικες
    .
    συμφωνω με μπελετσα. δες το σαν μια κατασταση. οχι σαν κατι τρομερο.
    κι ενα ακομα θετικο. μπορει η ηλικια σου να ειναι προχωρημενη για μια πρωτη φορα, αλλα στην ηλικια σου πλεον οι κοπελες εχουν εμπειρια. μια κοπελα που θα τς αρεσεις σαν παρεα και σαν ανθρωπος, δεν θα κολλησει στην απειρια σου. μια 19χρονη που ψαχνει τον 'εμπειρο" για εμπειριες οπως ειπες σε προηγουμενο μηνυμα, μπορει και να ξενερωνε.
    Καλησπέρα Remedy, ναι δεν έχεις και άδικο αλλά αυτό είναι και το πρόβλημά μου, δεν γνωρίζω εύκολα γυναίκες. Καταρχήν κανένας φίλος μου δεν είναι δεσμευμένος, και αυτοί που κάνουν κάτι με κοπέλες είναι ξεπέτα. Οι φίλοι μου σπανίως μου γνωρίζουν άλλες γυναίκες, έχουν κάποιες ξαδέρφες, φίλες αλλά είναι δεσμευμένες, δεν βγαίνουμε πολύ συχνά. Πως να στο πω, όταν κανονίζω με τους φίλους σχεδόν πάντα βγαίνουμε μόνοι μας. Έχουν κάποιες φίλες αλλά συνήθως και αυτές έχουν δικές τους παρέες και δεν έρχονται δεν τυχαίνει, σκέψου στην Αθήνα και τις αποστάσεις. Με τα ξαδέρφια μου δεν βγαίνω συχνά, έχουμε καλές σχέσεις αλλά δεν προλαβαίνουμε καν. Οι ξαδέρφες μου και αυτές παντρεμένες με παιδιά πλέον. Για αυτό είπα ότι τις περισσότερες φορές προσπαθώ με άγνωστες. Άλλωστε όποια και να γνωρίσεις στην αρχή άγνωστοι είστε. Και να πω την αλήθεια θα προτιμούσα την κοπέλα μου ή την γυναίκα μου να τη γνωρίσω τυχαία, έχει άλλη αίγλη, όχι ότι θα με χάλαγε το αντίθετο. Στο παγκάκι που λέει ο λόγος. Στο 2016 είμαστε, αν περιμέναμε από προξενειά να γνωρίσουμε μια κοπέλα ή συστημένη από φίλο στις μέρες μας καήκαμε :pΝα γυρίσουμε στο 1950 τότε. :D

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Vas13 View Post
    Καλησπέρα Remedy, ναι δεν έχεις και άδικο αλλά αυτό είναι και το πρόβλημά μου, δεν γνωρίζω εύκολα γυναίκες. Καταρχήν κανένας φίλος μου δεν είναι δεσμευμένος, και αυτοί που κάνουν κάτι με κοπέλες είναι ξεπέτα. Οι φίλοι μου σπανίως μου γνωρίζουν άλλες γυναίκες, έχουν κάποιες ξαδέρφες, φίλες αλλά είναι δεσμευμένες, δεν βγαίνουμε πολύ συχνά. Πως να στο πω, όταν κανονίζω με τους φίλους σχεδόν πάντα βγαίνουμε μόνοι μας. Έχουν κάποιες φίλες αλλά συνήθως και αυτές έχουν δικές τους παρέες και δεν έρχονται δεν τυχαίνει, σκέψου στην Αθήνα και τις αποστάσεις. Με τα ξαδέρφια μου δεν βγαίνω συχνά, έχουμε καλές σχέσεις αλλά δεν προλαβαίνουμε καν. Οι ξαδέρφες μου και αυτές παντρεμένες με παιδιά πλέον. Για αυτό είπα ότι τις περισσότερες φορές προσπαθώ με άγνωστες. Άλλωστε όποια και να γνωρίσεις στην αρχή άγνωστοι είστε. Και να πω την αλήθεια θα προτιμούσα την κοπέλα μου ή την γυναίκα μου να τη γνωρίσω τυχαία, έχει άλλη αίγλη, όχι ότι θα με χάλαγε το αντίθετο. Στο παγκάκι που λέει ο λόγος. Στο 2016 είμαστε, αν περιμέναμε από προξενειά να γνωρίσουμε μια κοπέλα ή συστημένη από φίλο στις μέρες μας καήκαμε :pΝα γυρίσουμε στο 1950 τότε. :D
    καλημερα βας.
    δεν ειναι προξενιό το να γνωρισεις την κοπελα σου στον χωρο που εργαζεσαι και κινεισαι η να εχετε βγει με φιλους σαν παρεα και οχι σε ενα μπαρ η ενα παγκακι... το να βγαινεις με μικτες παρεες δεν ειναι προξενιο, ουτε καθε εξοδος με ατομο του αντιθετου φυλλου εχει σκοπο το ζευγαρωμα! που ζουμε?

    δεν το θεωρω κακο η επιληψιμο το να πλησιασεις αγνωστη, καθε αλλο.

    εγω το λεω καθαρα απο αποψη πιθανοτητας επιτυχιας και πιθανοτητας αξιολογου ατομου.
    το θεωρω πολυ πιο πιθανο να ανταποκριθει μια συνεργατης η συμφοιτητρια η κοπελα απο την παρεα σου, απο μια αγνωστη σε ενα παγκακι οπου καθεται μονη της.
    επισης, δεν σου κρυβω οτι θεωρω πιο πιθανο να ειναι πιο αξιολογη καποια που δεν θα εβγαινε με αγνωστο ακριβως γιατι εχει αρκετες επιλογες.γυναικα που να βλεπεται , χωρις επιλογες ζευγαρωματος, ειναι σπανια περιπτωση. συνηθως καποιο προβλημα υπαρχει.

    επισης, αν εισαι οπως μας περιγραφεις, προφανως το μονο σου [προβλημα ειναι η συστολη. αν σου ειναι δυσκολο να πλησιασεις γυναικες του περιβαλλοντος, πως θα μπορεσεις να μιλησεις σε αγνωστες? δεν ειναι πιο δυσκολο? εγω δεν θα μπορουσα να μιλησω σε αγνωστο πρωτη, και δεν ειμαι ιδιαιτερα συνεσταλμενη.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. εγινα 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα
    By kostas19917 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 294
    Last Post: 28-11-2015, 22:07
  2. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 15:55
  3. δεν ειχα σχεση ποτε!!
    By euronymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2011, 01:46
  4. Δεν είχα ποτέ σχέση
    By kaneis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 243
    Last Post: 12-04-2011, 11:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •