Είμαι 29 και δεν είχα ποτέ κοπέλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    13

    Είμαι 29 και δεν είχα ποτέ κοπέλα

    Καλησπέρα σας, είμαι νέος στο φόρουμ και όπως λέει και ο τίτλος δεν είχα ποτέ σχέση και ούτε έχω ολοκληρώσει με κοπέλα. Η αιτία είναι ότι είμαι ντροπαλός και συνεσταλμένος. Έχω καταφέρει πολλά στη ζωή μου έχω πτυχίο, 2 μεταπτυχιακά, και τώρα μάλλον θα ξεκινήσω διδακτορικό στο πανεπιστήμιο. Είμαι εμφανήσιμος και όμορφος από ότι μου λένε και πάω χρόνια γυμναστήριο. Έχω αρκετούς φίλους, αλλά δεν έχω κύκλο με γυναίκες, έχω ελάχιστες φίλες. Άρα προσπαθώ μόνο με άγνωστες. Εκεί είναι και το πρόβλημα, φοβάμαι να πλησιάσω μια άγνωστη κοπέλα, που κάθεται μόνη της στη παραλία π.χ. ή μια στο μπαρ που είναι με τις φίλες της. Φοβάμαι την απόρριψη ακόμα και αν με αγνοήσει απλά θα με στενοχωρήσει πολύ το γεγονός. Βέβαια και οι κοπέλες δεν βοηθάνε, δεν είναι ιδιαίτερα πρόσχαρες αυτό εισπράττω και από κάποιες προσπάθειες που έχω κάνει στο γυμναστήριο. Δεν θέλουν να γνωρίζουν νέο κόσμο εκτός και αν κάνω λάθος.
    Πιστεύετε ότι θα με βοηθούσε να πήγαινα σε έναν ψυχολόγο; να διώξω τη φοβία μου με τις γυναίκες να ξεμπλοκάρω. Είναι κάτι που με στενοχωρεί και νοιώθω ένα κενός που τόσο χρόνια πέρασαν έτσι.

    Με αγχώνει ακόμα και το ότι δεν έχω σεξουαλική εμπειρία και πως θα το χειριστώ όταν βρεθεί κάποια; εδώ θα ήθελα γυναικείες συμβουλές.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    30
    Καλησπέρα Βας,

    Κοίτα από προσωπικές εμπειρίες έχω διαπιστώσει ότι γενικότερα σε αυτές τις ηλικίες οι γνωριμίες γίνονται μέσω γνωστών, παρέας κτλ..έτσι τουλάχιστον έχει γίνει με τους περισσότερους γνωστούς μου. Στο πανεπιστήμιο δεν έχεις γνωρίσει κοπέλες? Οι φίλες σου δεν έχουν φίλες? Το να μιλήσεις σε μια άγνωστη σίγουρα είναι άβολο και δεν νομίζω μόνο για σένα, αλλά και για τις κοπέλες συνήθως δεν είναι ότι καλύτερο..αυτό έχω καταλάβει εγώ..Σε μπαρ όμως σίγουρα είναι πιο εύκολο κάτι τέτοιο, καθώς είναι χαλαρά τα πράγματα συνήθως και οι άνθρωποι πιο δεκτικοί.. Όσο για την σεξουαλική εμπειρία..αν βρεθεί κάποια να σε θέλει πραγματικά δεν νομίζω να την πειράξει αυτό...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Nαι μια επαγγελματίας ίσως βοηθούσε :p

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    13
    Βέβαια ξέχασα να πω ότι μου την έχουν πέσει κοπέλες. Αλλά... στο σχολείο θυμάμαι μια 2 χρόνια μικρότερή μου όταν ήμουν γ λυκείου ήρθε στο ξεκάρφωτο δίπλα μου και μου ζήτησε το τηλέφωνό μου. Τίποτα δεν έκανα λόγω πανελληνίων. Τότε γενικά ήμουν στον κόσμο μου δεν με ενδιέφερε, έλεγα η ζωή μπροστά μου είναι. Στο πανεπιστήμιο όμως μετά τζίφος τίποτα. Οι περισσότερες κοπέλες τότε στο έτος μου κ γενικά είχαν σχέσεις πάντα με πολύ μεγαλύτερους, είχαν κύκλο εκτός σχολής ήδη. Εκτός και αν αρέσω και σε άλλες ή κάποια θα με έχει κοιτάξει και εγώ δεν έχω πάρει χαμπάρι τα σημάδια.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    30
    Και αυτό είναι πιθανό!! Μερικές φορές μπορεί και να μην παίρνει κανείς χαμπάρι τι γίνετε γύρω του!!Όποτε Βας, να είσαι ο εαυτός σου!! Αργά η γρήγορα θα βρεις μια κοπέλα..δεν ξέρετε βρε παιδιά πόσες κοπέλες νιώθουν το ίδιο με εσάς και απλά δεν το αναφέρουν ποτέ!!Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι το ότι δεν είχες σεξουαλικές εμπειρίες σαν μειονέκτημα σου..διότι δεν είναι. Απλά καθυστέρησες λιγάκι παραπάνω..αυτό δεν σημαίνει κάτι..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου βασ13. Θα συμφωνήσω με τον Λιλ77 οτι εφόσον είσαι άπειρος στα ερωτικά, γενικά απεφυγε να προσεγγίζεις άγνωστες, για την ώρα τουλάχιστον, εκτος απο εξαιρέσεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    136
    Δεν εισαι ο μονος αδερφε..
    Ξερω αρκετα αγορια που αντιμετωπιζουν το ιδιο θεμα (μερικα σταθηκαν και τυχερα και απλα τους ηρθε η σχεση ουρανοκατεβατα). Δεν ειναι το τελος του κοσμου ομως πιστεψε με. Ειναι μεχρι να παρεις το κολλαει μετα δεν θα σε απασχολει τοσο Επισης τα ερωτικα στις ζωες των ανθρωπων νομιζω ειναι το βουτυρο και το ψωμι τους οπως μου ειχε πει μια γνωστη μου οταν ειχα φαει ενα μεγαλο χ καποτε που το ειχα παρει κατακαρδα. Με λιγα λογια οτι ειναι κατι συνηθισμενο και η χειλοπιτα και τα πραγματα να στραβωσουν και να παντρευτεις και να ερωτευτεις τρελα κλπ, απλως οταν βρεις ξανα την ευκαιρια γραπωσε την και μην την περασεις στο ντουκου.Μην φοβασαι να επενδυσεις να δοκιμασεις και να τολμησεις με λιγα λογια στο συγκεκριμενο, ποσο μαλλον εαν εισαι εμφανισημος οπως λες. Δεν λεω να πας κατευθειαν στα βαθια και να τα ριξεις σε μια αγνωστη, αλλα ψαξτο λιγο το θεμα και σιγα σιγα θα δεις πως θα ανοιξουν και τα ερωτικα ρανταρ σου και ολα.

    Οσο για το περι απειριας νομιζω πως υπαρχουν ανθρωποι που οχι μονο δεν τους ξενερωνει αλλα το βρισκουν και ρομαντικο..Κυριως οι ανθρωποι που εχουν κουραστει με τους εμπειρους μονο στο κρεβατι και πουθενα αλλου και εαν η κοπελα πραγματικα σε εκτιμησει και σε θελει για το ειναι σου σαν συνολο το πιθανοτερο ειναι να το βρει τρυφερο και ρομαντικο (παιζει ρολο και πως θα το παρουσιασεις παντα).

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γεια σου βασ13. Θα συμφωνήσω με τον Λιλ77 οτι εφόσον είσαι άπειρος στα ερωτικά, γενικά απεφυγε να προσεγγίζεις άγνωστες, για την ώρα τουλάχιστον, εκτος απο εξαιρέσεις.
    Άσχετο:είσαι άντρας ή γυναίκα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Άσχετο:είσαι άντρας ή γυναίκα;
    Η ΑΚΥΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Έχω καταφέρει πολλά στη ζωή μου έχω πτυχίο, 2 μεταπτυχιακά, και τώρα μάλλον θα ξεκινήσω διδακτορικό στο πανεπιστήμιο.
    Κάπου εδώ ξεκινάει το πρόβλημα............
    Μήπως επένδυσες πολλά στην ακαδημαϊκή σου πορεία και παραμέλησες το κοινωνικό σου προφίλ;

    Μήπως συνυπάρχουν άλλα ψυχολογικά προβλήματα ή κάποια τραύματα που σε δυσκολεύουν να προχωρήσεις στον ερωτικό σου τομέα;
    Γιατί κάτι άλλο πραγματικά δεν φαντάζομαι.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Η ΑΚΥΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ!
    Ο άκυρος του φόρουμ θες να πεις...
    Σόρι γουάι δεν μπόρεσα να αντισταθω.....:p

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ο άκυρος του φόρουμ θες να πεις...
    Σόρι γουάι δεν μπόρεσα να αντισταθω.....:p
    https://www.youtube.com/watch?v=uy4U33TfuWk

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    vas13 λες καπου οτι φοβασαι την απορριψη και οτι ποναει φιλε αν θες ακουσε με ενα πραγμα σου λεω αυτο το πραγμα συνηθιζεται αν φας 3-4 ακυρα μετα δεν θα σε επηρεαζει και επειδη δεν λεω αερολογιες θα σου πω αμεσως γιατι θα γινει αυτο γιατι υπαρχουν 2 αποτελεσματα πρωτον θα παρεις αποδοχη απο καποια και επειδη θα χεις την ανεση πλεον με τοσα καμακια θα χεις χτισει αυτοεκτιμηση η δευτερη περιπτωση ειναι οτι θα αποδεχθειςοτι δεν γινεται να αρεσεις σε ολο τον πλανητη οποτε θα κουλαρεις η μια η ηαλλη ειναι ακουμε που σου λεω συνηθιζεται τολμα φιλε κανε την υπερβαση....οσον αφορα για το υφος τους το ξινο ενα θα σου πω δεν εισαι ο μονος που φοβαται και αυτες φοβουνται και εχουν ανασφαλειες το υφος το ξινο η το υπεροπτικο αμυνα ειναι....
    η δικια μου γνωμη ειναι να τολμησεις οπου κι αν ειναι αυτο παραλια γυμναστηριο καφετερια αλλιως δεν θα δεις χαιρι

  14. #14
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    vas13 λες καπου οτι φοβασαι την απορριψη και οτι ποναει φιλε αν θες ακουσε με ενα πραγμα σου λεω αυτο το πραγμα συνηθιζεται αν φας 3-4 ακυρα μετα δεν θα σε επηρεαζει και επειδη δεν λεω αερολογιες θα σου πω αμεσως γιατι θα γινει αυτο γιατι υπαρχουν 2 αποτελεσματα πρωτον θα παρεις αποδοχη απο καποια και επειδη θα χεις την ανεση πλεον με τοσα καμακια θα χεις χτισει αυτοεκτιμηση η δευτερη περιπτωση ειναι οτι θα αποδεχθειςοτι δεν γινεται να αρεσεις σε ολο τον πλανητη οποτε θα κουλαρεις η μια η ηαλλη ειναι ακουμε που σου λεω συνηθιζεται τολμα φιλε κανε την υπερβαση....οσον αφορα για το υφος τους το ξινο ενα θα σου πω δεν εισαι ο μονος που φοβαται και αυτες φοβουνται και εχουν ανασφαλειες το υφος το ξινο η το υπεροπτικο αμυνα ειναι....
    η δικια μου γνωμη ειναι να τολμησεις οπου κι αν ειναι αυτο παραλια γυμναστηριο καφετερια αλλιως δεν θα δεις χαιρι
    Βέβαια τα 3-4 πρώτα άκυρα πονάνε...
    Η υπέρβαση που λες,είναι να την κάνουμε για όποια γουστάρουμε?Γιατί ο καθένας έχει τα γούστα του.....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Το να είσαι ντροπαλός και άπειρος, όπως κι εγώ αλλά και πολλοί άλλοι χρήστες του φόρουμ (ο καθένας για τους λόγους του), δεν είναι τίποτα.
    Το δράμα είναι να σου τύχει να έρθει κάποια κοπέλα να σου μιλήσει και να την καψουρευτείς (όπως έτυχε με μένα - δεν φταίω εγώ, τα μάτια της μου είπαν "σ' αγαπώ"), εκεί να δείς δράμα και τραγωδία μαζί..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. εγινα 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα
    By kostas19917 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 294
    Last Post: 28-11-2015, 23:07
  2. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 16:55
  3. δεν ειχα σχεση ποτε!!
    By euronymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2011, 02:46
  4. Δεν είχα ποτέ σχέση
    By kaneis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 243
    Last Post: 12-04-2011, 12:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •