νευρα με φιλη που δεν χωριζει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    νευρα με φιλη που δεν χωριζει

    λοιπον..εχω μια φιλη η οποια εδω κ 4 μηνες εχει καταλαβει οτι ο αντρας της απιστει..
    καθε μερα συζηταμε κ ο τυπος της λεει απιστευτα πραγματα...του στυλ ειναι δικαιωμα μου να ερωτευθω..ειναι δικαιωμα μου να ειμαι ελευθερος κ να εχω γκομενα..
    η φιλη μου εδω κ 4 μηνες ανεχεται την κατασταση..επειδη ΦΟΒΑΤΑΙ να μεινει μονη της..
    εγω προσπαθω να την πεισω οτι της αξιζει κατι καλυτερο..
    πλεον καθε μερα μου λεει τον πονο της κ εγω πλεον εχω απειρα νευρα!
    γινομαι κοκκινη απο τα νευρα μου κ θελω να τη δειρω! που ανεχεται αυτη την κατασταση..
    σε σημειο να μου μιλαει κ κλεινοντας να μην μπορω να συγκεντρωθω απο τα νευρα μου!!!
    της τα λεω ωμα κ της τα λεω χυμα οπως παντα! οτι ειναι ηλιθια κ οτι εγω ηδη θα τον ειχα πεταξει εξω με τις κλωτσιες.
    ειναι παντρεμενη..με 2 παιδια!
    βρηκε μια δικηγορο που της εδωσαν το τηλ, αλλα ουτε καν σηκωσε το κουλο της να παρει ενα τηλ να της δωσει καποιες συμβουλες.
    ειναι ζωον κ βοδαρα κ δεν αντεχω αλλο!!
    μενει αθηνα κ οχι καμια επαρχια..
    σιγουρα εχει τους λογους της που το ανεχρται ολο αυτο (ανασφαλεια, φοβοι κλπ κλπ)..
    ομως το προβλημα μου ειναι το εξης : ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΤΟΣΟ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΡΩ??
    γιατι νιωθω ετσι με αυτες τις συμπεριφορες?
    γενικα οταν καποιος ανεχεται μια κατασταση ασχημη θελω να τον δειρω! δεν το αντεχω! γινομαι τουρμπο!!:mad::mad::mad:
    θελω να τα σπασω ολα..μου χαλαει ολη η μερα..γιατι ρε παιδια?το βρισκετε φυσιολογικο ολο αυτο???

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Μάλλον επειδή ως γυναίκα βλέπεις μια άλλη γυναίκα να αποδέχεται βουβά και παθητικά έναν εξευτελισμό (γιατί περί αυτού πρόκειται )...Νομίζω ότι και εγώ στην θέση σου θα συγχιζομουν με αυτήν την κατασταση...
    Αυτή η γυναίκα όμως έχει κάποια δουλειά για να ζήσει μόνη της;;;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    γενικα οταν καποιος ανεχεται μια κατασταση ασχημη θελω να τον δειρω! δεν το αντεχω! γινομαι τουρμπο!!:mad::mad::mad:
    θελω να τα σπασω ολα..μου χαλαει ολη η μερα..γιατι ρε παιδια?το βρισκετε φυσιολογικο ολο αυτο???
    και εγω το εχω αυτο...
    Προβλημα στα ορια εχουμε στην αλληλεπιδραση με τους αλλους.
    Λες μια γνωμη και αφηνεις τον αλλο να βγαλει το φιδι απο την τρυπα μονος του...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχει δουλεια! αυτο με εξοργιζει!! ναι κ εχει δικιο ξευτιλιζεται !!
    δεν αντεχω ρε παιδια..κ σημερα μου λεει οτι θα βρει κ αυτη γκομενο..κ της ειπα οτι ειναι πολυ λουμπεν!
    κ οτι διδασκει κ στα παιδια της το ιδιο..να γινουν αντεντιμοι ενηλικες!!!
    δεν αντεχω ρε παιδια τετοιους ανθρωπους..νιωθω οτι θα παθω εγκεφαλικο..
    το θεμα ειναι γιατι εγω το παιρνω τοσο πατριωτικα?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Anxious γιατί δεν γίνεσαι και εσύ σταρχιδιστρια;;
    Άμα κάθεσαι να ασχολείσαι με τον κάθε τρελαμένο στο τελος θα αποτρελαθεις η ίδια... Εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω γιατί και εγώ χαλιέμαι άγρια όταν ακούω κουλά

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    και εγω το εχω αυτο...
    Προβλημα στα ορια εχουμε στην αλληλεπιδραση με τους αλλους.
    Λες μια γνωμη και αφηνεις τον αλλο να βγαλει το φιδι απο την τρυπα μονος του...
    μα ρε μαρα..δεν αντεχωω!!!!! μου βγαινει τρομερη επιθετικοτητα..
    γι αυτο κ λεω οτι ειμαι κυνικη..τα λεω τοσο χυμα που ο αλλος τρομαζει μερικες φορες.
    το προβλημα μου ειναι οτι εγω νιωθω τα νευρα αυτα κ καμια ωρα θα βρισω πολυ ασχημα..

    κ επισης με πιανει κ το αλλο...ξενερωνω κ δεν θελω να την κανω παρεα...
    μου λεει μερες τωρα να παμε για καφε κ αποφευγω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Anxious γιατί δεν γίνεσαι και εσύ σταρχιδιστρια;;
    Άμα κάθεσαι να ασχολείσαι με τον κάθε τρελαμένο στο τελος θα αποτρελαθεις η ίδια... Εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω γιατί και εγώ χαλιέμαι άγρια όταν ακούω κουλά
    εχω παρατηρησει οτι θελω με καποιον τροπο να βοηθαω τους αλλους..ομως δεν τα καταφερνω κ τοσο καλα..
    δλδ συμπασχω πολυ, ταυτιζομαι κ μερικες φορες νιωθω αυτο...νευρα νευρα νευρα!
    ναι εχεις δικιο πρεπει να γινω σταρχιδισταν εντελως!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΤΩΡΑ νευριασα με μια εδω στη δουλεια που υποστηριξε οτι οι παντοφλες του γεροντα παισιου...ειναι ααγιες!!
    γκρρρρρ!
    νταξ..παιδια θα πηδηχτω απο το παραθυρο....

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Anxious μην εξοργίζεσαι, δεν έχει νόημα, το είπε και ο eintein ότι η ανθρώπινη ηλιθιότητα είναι άπειρη ....
    Το ότι η ειδωλολατρεία έχει γίνει νέα επίσημη θρησκεία είναι σε όλους γνωστό δυστυχώς

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    λοιπον..εχω μια φιλη η οποια εδω κ 4 μηνες εχει καταλαβει οτι ο αντρας της απιστει..
    καθε μερα συζηταμε κ ο τυπος της λεει απιστευτα πραγματα...του στυλ ειναι δικαιωμα μου να ερωτευθω..ειναι δικαιωμα μου να ειμαι ελευθερος κ να εχω γκομενα..
    η φιλη μου εδω κ 4 μηνες ανεχεται την κατασταση..επειδη ΦΟΒΑΤΑΙ να μεινει μονη της..
    εγω προσπαθω να την πεισω οτι της αξιζει κατι καλυτερο..
    πλεον καθε μερα μου λεει τον πονο της κ εγω πλεον εχω απειρα νευρα!
    γινομαι κοκκινη απο τα νευρα μου κ θελω να τη δειρω! που ανεχεται αυτη την κατασταση..
    σε σημειο να μου μιλαει κ κλεινοντας να μην μπορω να συγκεντρωθω απο τα νευρα μου!!!
    της τα λεω ωμα κ της τα λεω χυμα οπως παντα! οτι ειναι ηλιθια κ οτι εγω ηδη θα τον ειχα πεταξει εξω με τις κλωτσιες.
    ειναι παντρεμενη..με 2 παιδια!
    βρηκε μια δικηγορο που της εδωσαν το τηλ, αλλα ουτε καν σηκωσε το κουλο της να παρει ενα τηλ να της δωσει καποιες συμβουλες.
    ειναι ζωον κ βοδαρα κ δεν αντεχω αλλο!!
    μενει αθηνα κ οχι καμια επαρχια..
    σιγουρα εχει τους λογους της που το ανεχρται ολο αυτο (ανασφαλεια, φοβοι κλπ κλπ)..
    ομως το προβλημα μου ειναι το εξης : ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΤΟΣΟ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΡΩ??
    γιατι νιωθω ετσι με αυτες τις συμπεριφορες?
    γενικα οταν καποιος ανεχεται μια κατασταση ασχημη θελω να τον δειρω! δεν το αντεχω! γινομαι τουρμπο!!:mad::mad::mad:
    θελω να τα σπασω ολα..μου χαλαει ολη η μερα..γιατι ρε παιδια?το βρισκετε φυσιολογικο ολο αυτο???

    Οκ!Εχω να πω παρα πολλα επι του θεματος. Καταρχας εχω κι εγω μια τετοια φιλη (οχι παντρεμενη). Σε καθε σχεση που κανει λειτουργει ακριβως ετσι.Ανεχεται τραγικα πραγματα και χειροτερα απο αυτο που αναφερεις. Ειμαι πολυ ειλικρινης ανθρωπος και τα λεω κι εγω χυμα και ωμα οπως εσυ.Αυτο μεχρι πριν λιγο καιρο βασικα.Για πολλωστη φορα αυτο το καλοκαιρι αυτη η φιλη μου ειναι μπλεγμενη σε τραγικες καταστασεις και πλεον αποφασισα οτι δε θα χαλαω εγω τη ζαχαρενια επειδη αυτη θελει να μαζοχιστει. Νιωθω ακριβως γιατι εκνευριζεσαι.Αυτο ειναι κυριως γιατι και τη νοιαζεσαι και νιωθεις οτι οσα λες και οποτε μιλας πανε στο βροντο.Σε φασεις νιωθεις σιγουρα αυτο που εχω νιωσει κι εγω οτι βγαινεις εσυ η κακια (ενδεχομενως και η ζηλιαρα). Θες τη γνωμη μου? Μην ασχοληθεις αλλο.Ολο το τελευταιο διαστημα που μου λεει παλι τα τρελα το ριχνω κι εγω στην τρελη, πλεον δεν μπορω να πω για 100η φορα τα ιδια πραγματα.Της λεω κανε οτι νομιζεις και οτι σε ευχαριστει. Αυτο εχει φερει μια απομακρυνση και ξενερα απο μερους μου βεβαια.Δεν σταματας να αγαπας τη φιλη σου φυσικα, αλλα η κατασταση σιγουρα σε ξενερωνει.Στο τελος της μερας ομως δε σου πεφτει λογος ουτε πρεπει να σε νοιαζει τι θα κανει αυτη με την ερωτικη της ζωη.Δεδομενου κιολας οτι στη δικη σου περιπτωση η φιλη σου εχει και 2 παιδια. Το οτι φοβαται να μεινει μονη της επισης ειναι ενα θεμα.Δεν ειναι ευκολη η μοναξια και ουτε την αντεχουν ολοι ειναι βαρυ φορτιο.Σου προτεινω να μην ασχοληθεις ιδιετερα αλλο με την κατασταση και μπορεις να της το πεις κι ευθαιως.Οτι δε θες αλλο να συζητατε γιαυτο γιατι σε στεναχωρει/σε εκνευριζει.Η ειλικρινια μεταξυ φιλων ποτε δεν εβλαψε θεωρω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι εχεις απολυτο δικιο..οντως νιωθω οτι τα λεω για 100η φορα..κ κουραστηκα κ γω..πλεον δεν εχω τι αλλο να πω.
    αφου της αρεσει ολο αυτο τοτε σημαινει οτι κατι εξυπηρετει ολη αυτη η κατασταση..
    κ ναι οντως φοβαμαι μετα μη βγω εγω η κακια κ βρω κ κανα μπελα..
    εχει δικιο..την επομενη φορα δνε θα παρω θεση..θα αλλαξω απλα κουβεντα..θα μιλησω για αλλα πραματα..
    με εχει κουρασει κ μενα απειρα ολο αυτο τωρα 4 μηνες..να καθομαι να ακουω τι κανει ο μαλακας της κ τι της λεει..
    αι σιχτιρ...κ γενικα δεν αντεχω τους ανθρωπους που αφηνουν τον εαυτο τους να κολυμπαει στα σκατα κ μετα να διαμαρτυρονται κιολας για την κατασταση!
    ρσημερα της ειπα οτι δεν προκειται να χωρισει..γιατι πολυ απλα ειναι κοτα.......κ τελος..
    δεν προκειται να ξανασχοληθω!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Aκριβως.Στην τελικη εχεις κι εσυ προβληματα.Σκεψου αυτη η φιλη σου εχει κατσει με τοση αφοσιωση ποτε , οσο η δικη σου, να ασχοληθει με τα δικα σου προβληματα?
    " γενικα δεν αντεχω τους ανθρωπους που αφηνουν τον εαυτο τους να κολυμπαει στα σκατα κ μετα να διαμαρτυρονται κιολας για την κατασταση!"

    Αυτο ξαναπεστο!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε ναι..οντωςε..το βλεπεις αυτο σε πολυ κοσμο..αφηνει τον εαυτο του σε μια κατασταση κ μετασ διμαρτυρεται..ενω δεν καταλαβαινει ή μαλλον δεν θελει να καταλαβει οτι τις καταστασεις εμεις οι ιδιοι τις αλλαζουμε..
    τελικα μερικες φορες διαπιστωνω οτι δεν υπαρχει φιλια παρα μονο συμφερον.
    η αλλη σε θελει να σου λεει τον πονο της , να στα πρηζει μπουρου μπουρου κ τελικα οταν ολα πανε καλα σε ξεχναει.
    ειδικα οι γυναικες..οι αντρες εχουν πιο ισχυρες φιλιες.
    κ γενικα διαπιστωνω οτι με την εμπαθεια που διαθετω δεν το πολυεχω να πεφτω με τα μουτρα στην βοηθεια..
    οποτε απορριπτω πολυ ευκολα ατομα.
    οχι οτι εγω ειμαι σωστη..αλλα οταν βλεπω οτι μια κατασταση με κουραζει στη δικη μου ζωη την σταματω..
    δεν πρηζω τον αλλον ουτε κ λεω παπαριες οτι κ καλα ειμαι θαρραλεα..σιωπω κ τελικα κανω αυτο που πρεπει να κανω καλυτερα για μενα.
    αυτη λεει συνεχεια θα χωρισω θα χωρισω..κ εχω ξενερωσει...κ ολο απο πισω του τρεχει..
    πωπωγ με εξοργιζει λεμεε

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Moυ θυμιζεις εμενα anxious :p

    Τουλαχιστον μεχρι πριν καποιο καιρο ημουν ετσι τωρα πλεον εχω αλλαξει.Κυριως ως προς το τι αφηνω να με επηρεαζει. Οταν κατι δε σε αφορα καλο ειναι να μη σε αγγιζει.Επισης σκεψου μηπως κανεις και το αλλο που κανω εγω.Μηπως δηλαδη και απο μονη σου δεν εισαι ατομο που πρηζεις τους αλλους με τα δικα σου.Μηπως καταπινεις προβληματα και τα οσα σου συμβαινουν παραπανω απο οσα πρεπει.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Νομίζω ότι εξοργίζεσαι, χώρια το ενδιαφέρον σου για την φίλη σου, για το ότι ''καλά αυτή η γυναίκα είναι φίλη μου?''................
    Σου χει φύγει δηλαδή η συμπάθεια και η εκτίμηση και θες να της χώσεις δυο σφαλιάρες να συνέλθει...δεν την κατανοείς....
    Δεν λέω ότι δεν ενδιαφέρεσαι , ότι δεν την αγαπάς κλπ.....

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  2. Όταν η κοπέλα των ονείρων σου, χωρίζει απο 7 χρόνια σχέση...
    By just.steve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 03-10-2010, 14:06
  3. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 16:14
  4. νευρα
    By lina in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-08-2009, 16:48
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 16:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •