help!! με γουσταρει ο παιδικος μου φιλος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151

    help!! με γουσταρει ο παιδικος μου φιλος

    Γεια σας παιδιά..
    Ανοιξα αυτο το thread για να σας εκφρασω εναν προβληματισμο μου...εχω εναν παιδικο φιλο απο την ηλικια των 12 χρονων ....στα τελη γυμνασιου αρχισε να μου την πεφτει ο παιδικος μου φιλος..μου ζητησε πολλες φορες να τα φτιαξουμε κι του εριξα ολες τις φορες χυλοπιτα...χαθηκαμε τελειως για 2-3 χρονια και τυχαια εμαθε απο καπου οτι θα παω στο πατρικο μου (μεγαλωσαμε στην ιδια γειτονια)...αφου λοιπον το εμαθε μου εστειλε μυνημα ζητωντας μου να βρεθουμε..απεφυγα να τον συναντησω προσωπικα κι ετσι πηρα και 2 φιλες μου και βγηκαμε σαν παρεα..εκει αρχισε να μου πεταει διαφορες σποντες του τυπου :" Εσυ εχασες που δεν εισαι μαζι μου" κτλ...αρχισε να λεει επισης στη παρεα οτι με κυνηγυγουσε απο τοτε που πηγαιναμε γυμνασιο αλλα εγω τον απερριπτα...πιστευετε οτι ο τυπος με θελει ακομα;;; υπαρχει καποιο απωθημενο εδω;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εσυ δεν τον θες γιατι απλα δεν τον θες η επειδη ειναι παιδικος φιλος;

    Ετσι οπως τα λες οτι πεταει σποντες τυπου εσυ χανεις κλπ ναι με απωθημενο μοιαζει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Ναταλια δεν τον θελω και για τους 2 λογους...με κυνηγουσε απο τοτε που ημασταν 14 κι τωρα ειμαστε 19...επισης μου ελεγε κι αλλα τετοια διαφορα οπως " οταν θες καποια σιγουρα μετα απο 5-6 χρονια μπορει να γινει κατι και να τα φτιαξετε"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Αμα δεν τον θελεις και δεν σου αρεσει αστο, τζαμπα το τυρανναει. Πρωτον θα ηταν βεβιασμενο οτι και αν εκανες αν αποφασιζες να κανεις κατι καθαρα λογω της επιμονης του και δεν θα αξιζε και δευτερον πιστευω πως ειναι σε μεγαλο βαθμο απλα θεμα απωθημενου και εγωισμου...που λεει ο λογος αν υπεκυπτες μπορει και να βαριοταν.
    Τωρα αυτα που πεταει στη κοινη παρεα ειναι τελειως καμμενια, τον τσουζει πολυ φαινεται και ειναι απωθημενο οντως. Αλλα δεν ειναι σωστο. Εγω θα τον εκραζα. Οτι τι θες τωρα και το σκαλιζεις ειχα τους λογους μου που το εκανα και καλα εκανα και δεν το μετανιωνω ξεκολλα λιγο και συμμαζεψου σε παρακαλω.
    Εκτος αν τον θες για φιλο. Που εγω και απο φιλο θα τον εκοβα.
    Φιλος που ειναι φιλος μονο και μονο επειδη σε θελει και δεν εχει τροπο να σε προσεγγισει αλλιως...προφανως και ειναι ψευτικος φιλος.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Ναταλια δεν τον θελω και για τους 2 λογους...με κυνηγουσε απο τοτε που ημασταν 14 κι τωρα ειμαστε 19...επισης μου ελεγε κι αλλα τετοια διαφορα οπως " οταν θες καποια σιγουρα μετα απο 5-6 χρονια μπορει να γινει κατι και να τα φτιαξετε"
    αφου δεν τον θελεις εσυ, γιατι σε απασχολει?
    ο καθενας με το μυαλο του μπορει να θελει οτι του κατεβει.
    πρεπει να θελουν και οι δυο ομως:rolleyes:
    και αυτο που λεει ισχυει σε καποιες περιπτωσεις, αλλα και το αντιθετο ισχυει. οτι αν ο αλλος δεν θελει, δεν θα τα φιαξεις μονος σου, στον αιωνα τον απαντα..:p
    γιατι προβληματιζεσαι?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Και τώρα για καλοκαίρι θα μένετε στην ίδια γειτονιά και θα κάνετε παρέα?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αφου δεν τον θελεις εσυ, γιατι σε απασχολει?
    ο καθενας με το μυαλο του μπορει να θελει οτι του κατεβει.
    πρεπει να θελουν και οι δυο ομως:rolleyes:
    και αυτο που λεει ισχυει σε καποιες περιπτωσεις, αλλα και το αντιθετο ισχυει. οτι αν ο αλλος δεν θελει, δεν θα τα φιαξεις μονος σου, στον αιωνα τον απαντα..:p
    γιατι προβληματιζεσαι?
    Κρίμα... :p

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Cube οχι δεν θα κανουμε παρεα το καλοκαιρι..μολις τον ρωτησα σαν τι με βλεπει και αρχικα μου ειπε" δεν ξερω...βασικα σε βλεπω σαν φιλη μονο.
    Γτ ρωτας;"

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Γιατί λες ότι έχετε χαθεί, επαφές δεν θα έχετε το καλοκαίρι άρα καμία επίπτωση στη ζωή σου.......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου ανναμαρ. Εγω θα λεγα να δώσεις μια ευκαιρία να τα πείτε απο κοντά γιατι πολλές φορές με τους παλιούς συμμαθητές που χαθήκαμε, μένουμε στην εικόνα που είχαμε σχηματίσει τοτε, αλλα μετα απο τοσα χρόνια τα πράγματα αλλάζουν. Αν είναι καλό παιδί ξεκίνα την επικοινωνία παραπάνω, βγες κάποιες φορές και θα τον δεις στη συζήτηση πώς είναι σαν άτομο τωρα. Αυτά που σου είπε μπορεί να στα πε και σαν πείραγμα, σαν αστείο δηλαδή, δε σημαίνει κατι απαραίτητα, αλλα το να βγείτε κατα ποσο είναι εφικτό; Βλεπόσαστε εξω; Μιλάτε στο fb; Πώς ακριβώς; Eγω θα λεγα να ξαναβγείτε πάντως οι 2 σας.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Kerasi μιλαμε στο φβ καθημερινα και συζηταμε τα τυπικά....εχω και.σχεση πραγμα για το οποιο αποφευγω να συναντηθω μονη μαζι του

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι λέτε δηλ στο φβ;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Kerasi μιλαμε στο φβ καθημερινα και συζηταμε τα τυπικά....εχω και.σχεση πραγμα για το οποιο αποφευγω να συναντηθω μονη μαζι του
    Aστον βρε Αννα Μαρια , αλλα θελει αυτος , αλλα θες εσυ , κοινο σημειο επαφης 0 ........... σορυ , αλλα βγαζει κι ενα κομπλεξακι ......τι τον θες , μια χαρα κοπελα .......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Kerasi συζηταμε για τις σχολες μας, τα μαθηματα , που θα κανουμε διακοπες ...με ρωταει που και που πως τα παω με το αγορι μου (οχι συνεχεια) ..επισης μου ελεγε χθες οτι παλια με αγαπουσε αλλα τωρα δεν ξερει...κατεληξε στο οτι με βλεπει φιλικά...καμια φορα νιωθω κι ενοχες που τον ειχα απορριψει γιατι ηταν και ειναι καλο παιδι..μοναχα για αυτο τον λογο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κατι υπάρχει θα 'λεγα αλλα μαλλον διστάζει γιατι ξέρει οτι έχεις αγόρι και γι' αυτο κάνει πίσω. Εγω θα σου λεγα να κρατήσεις μια επαφή εφόσον είναι καλό παιδί και βλέπουμε. Δηλ πιστεύω αν δεν είχες αγόρι ή δε τα πήγαινες καλά, τοτε θα σου πρότεινε και να βρεθείτε ή θα σου μιλούσε πιο εκδηλωτικά.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ο φιλος μου ο Λευτερακης
    By Macgyver in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 20-11-2016, 15:41
  2. μια φιλος-μια οχι?
    By giannis1990 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 28-05-2014, 12:08
  3. ΣΟΣ!!!!O φίλος μου..
    By ΜαίρηΠ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 26-03-2014, 01:02
  4. Ο φίλος μου και η οικογένεια του
    By Kaith_021 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 14-03-2014, 10:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •