Ο πρώην βαριά ναρκομανης αδερφός μου έκανε χασίς. Πως να αντίδρασω? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κρίνω από αυτά που γράφετε παίρνω φάρμακα δέκα χρόνια δικτυώθηκα με ψυχικά ασθενείς όλων των ειδών είδα όλη την κατάσταση που είναι χάλια και το έριξα στη γυμναστική και μπόρεσα και σηκώθηκα τρία χρόνια μου πήρε από το τελευταίο επεισόδιο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    εγω δεν γραφω καν σε ποιο προγραμμα ειμαι εφτιαξα μοα φορα και ενα καιρο θεμα που περιεγραφα τον εθισμο και απο κατω γραφανε πιπες με σενα θα συζητησω για την ψυχωση οχι για τον εθισμο...και εχω θεματα τωρα με ψυχωση και αντιψυχωτικα αλλα θα τα γραψω αλλου να μην χαλαω το θεμα του παιδιου

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εντάξει ότι θες εγώ εδώ είμαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    3
    Μπορεί η λέξη σκαρτος να ναι βαριά,αλλά έχω κουραστεί, έχει μείνει στασιμη η ζωή μου και γυρίζει μονίμως γύρω από την ηρωινη,τα χουμε δοκιμάσει όλα, 3 ψυχολογους αλλάξαμε οι δύο πήγαιναν και σε ομάδες, κάναμε 4 φορές θεραπεία με αλλαγή αίματος στην Αθήνα (κόστος κάτι πεντοχιλιαρα) και την ίδια μέρα που επεστρεφε έβγαινε να μαστουρωσει, εγώ έτσι το λέω έβγαινε για μαστουρα και πρέζα όχι για να πιει όπως το λέει ο ίδιος. Κάναμε θεραπείες με χάπια στα οποία κρυφά έκανε ηρωινη μαζί και είχε πολλαπλασια μαστουρα. Ουρα τεστ ανά βδομάδα έβρισκε ξένα, με παιρναν μονίμως φίλοι και γνωστοί να με λένε για δανεικά λεφτά και δανεικά ουρα. Φτάσαμε σε ένα σημείο να παίρνει καθημερινά ένα χάπι το οποίο σε συνδυασμό με ηρωινη μπορεί να σε σκοτώσει (όπως του είπαν) αυτό που κάνει απλά είναι να πονάει. Δεν το ένοιαζε όμως αυτός εκεί. Μπορεί η λέξη σκαρτος να ναι βαριά αλλά εσύ παλεψες μόνος, εμείς δεν φαντάζεσε πόσο τον βοηθησαμε όχι απλά με λεφτά αλλά με χρόνο και ιδρώτα. Ο μπαμπάς 70ρισε ερεψε η μάνα μου δεν μπορεί να περπατήσει. Σε λιγο θα πεθάνουν και η τελευταία τους λέξη θα είναι ο Νίκος Γιάννη είναι καλά? . Με δουλειά με χόμπι με παρέες με δεκάδες φίλους και παρέες. Εσύ φίλε τα είχες αυτά? Το χειρότερο είναι η απραξια, εκεί που βαριέσαι εκεί έρχεται η ανάγκη. Εμείς δεν τα χαμε αυτά. Γιαυτό τρελαίνομαι.

    Τεσπα σήμερα που τον μίλησα μου είπε ότι δεν έκανε ήταν τα στριφτα. Οντωςειχε δίκιο βρομοκοπανε είναι μικτά πως τα λένε. Φαινόταν και μια χαρά. Εκανα λάθος

    Σήμερα που πήγα το πρωί στο

  5. #20
    Χαίρομαι που έκανες λάθος Γιάννη και τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα... Μάλλον το βάρος που έχεις επωμιστεί είναι μεγαλύτερο από αυτό που σου αναλογεί... εσύ πρέπει να ρωτάς τους γονείς σου αν ο Νίκος είναι καλά και όχι το αντίθετο. Όλες οι οικογένειες των τοξικομανών πρέπει να ξέρεις πως κουβαλάνε το φορτίο τους... και έχουν και μερίδιο ευθύνης βέβαια, σαφώς μεγαλύτερο οι γονείς από τα αδέρφια και πρώτος απ' όλους ο ίδιος ο χρήστης... Απ' ότι κατάλαβα σε πρόγραμμα ο αδερφός σου δεν έχει πάει παρά μόνο σε ιδιώτες. Και αν θες απάντησε μου και στο πόσο καιρό είναι καθαρός... όχι ότι έχει καμιά ιδιαίτερη σημασία αφού όλα είνάι καλά τελικώς... αλλά έμεινα με την απορία
    Να πηδιέστε σαν τους σκύλους ξέρετε, να αγαπάτε σαν αυτούς ούτε λόγος.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    3
    Στα δέκα χρόνια με περιόδους δύο τρία οχταμηνα την μια, δυο τρία τριμηνα, δύο τρεις μήνες και πάει λέγοντας ξέρεις πως είναι. Τώρα κάνα τετραμηνο από χασίς και οχταμηνο από ηρωινη

  7. #22
    Ελπίζω να το κρατήσει αυτή τη φορά τι να σου πω... έχε όμως στο μυαλό σου αυτό που σου είπα. Με την χρήση βολεύεται όλη η οικογένεια όχι μόνο ο χρήστης, καθώς και όλη η οικογένεια υποφέρει και όχι μόνο ο χρήστης
    Να πηδιέστε σαν τους σκύλους ξέρετε, να αγαπάτε σαν αυτούς ούτε λόγος.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    1
    Καλησπέρα από εμένα σε όλο το φόρουμ.
    Είμαι και εγώ πρωιν χρηστης ηρωινης.
    Δοκιμασία να κόψω παρα πολλές φορές αλλά πάντα υποτροπιαζα μετά από καιρο.
    Και αυτό γινεται λόγο των υποδοχέων του εγκεφάλου .και φυσικά πάντα ο χρήστης θα αισθάνεται ένα κενό μέσα του.
    Ή μόνη λύση που υπάρχει και την έκανα με απόλυτη επιτυχία και δεν μου ξανά μπήκε ή σκέψη στο μυαλό μου και φυσικά δεν πινω αλκοόλ ούτε μπαφους ούτε τίποτα αλλο.ειναι ή λύση του δρ ζομπιν.
    Έκανα αυτή τη θεραπεία και ξαναγεννηθηκα στην κυριολεξία.εφυγε αυτή ή αρρώστια από το μυαλό μου.
    Και φυσικά αμέσως ξανακέρδισα την εμπιστοσύνη από την οικογένεια μου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Giannis48 View Post
    Μπορεί η λέξη σκαρτος να ναι βαριά,αλλά έχω κουραστεί, έχει μείνει στασιμη η ζωή μου και γυρίζει μονίμως γύρω από την ηρωινη,τα χουμε δοκιμάσει όλα, 3 ψυχολογους αλλάξαμε οι δύο πήγαιναν και σε ομάδες, κάναμε 4 φορές θεραπεία με αλλαγή αίματος στην Αθήνα (κόστος κάτι πεντοχιλιαρα) και την ίδια μέρα που επεστρεφε έβγαινε να μαστουρωσει, εγώ έτσι το λέω έβγαινε για μαστουρα και πρέζα όχι για να πιει όπως το λέει ο ίδιος. Κάναμε θεραπείες με χάπια στα οποία κρυφά έκανε ηρωινη μαζί και είχε πολλαπλασια μαστουρα. Ουρα τεστ ανά βδομάδα έβρισκε ξένα, με παιρναν μονίμως φίλοι και γνωστοί να με λένε για δανεικά λεφτά και δανεικά ουρα. Φτάσαμε σε ένα σημείο να παίρνει καθημερινά ένα χάπι το οποίο σε συνδυασμό με ηρωινη μπορεί να σε σκοτώσει (όπως του είπαν) αυτό που κάνει απλά είναι να πονάει. Δεν το ένοιαζε όμως αυτός εκεί. Μπορεί η λέξη σκαρτος να ναι βαριά αλλά εσύ παλεψες μόνος, εμείς δεν φαντάζεσε πόσο τον βοηθησαμε όχι απλά με λεφτά αλλά με χρόνο και ιδρώτα. Ο μπαμπάς 70ρισε ερεψε η μάνα μου δεν μπορεί να περπατήσει. Σε λιγο θα πεθάνουν και η τελευταία τους λέξη θα είναι ο Νίκος Γιάννη είναι καλά? . Με δουλειά με χόμπι με παρέες με δεκάδες φίλους και παρέες. Εσύ φίλε τα είχες αυτά? Το χειρότερο είναι η απραξια, εκεί που βαριέσαι εκεί έρχεται η ανάγκη. Εμείς δεν τα χαμε αυτά. Γιαυτό τρελαίνομαι.

    Τεσπα σήμερα που τον μίλησα μου είπε ότι δεν έκανε ήταν τα στριφτα. Οντωςειχε δίκιο βρομοκοπανε είναι μικτά πως τα λένε. Φαινόταν και μια χαρά. Εκανα λάθος

    Σήμερα που πήγα το πρωί στο
    ειμαι τοσο λυπημενη που διαβασα ολο αυτο...το ποσο υπεφεραν οι ανθρωποι..για εναν παπαρα που θελει να κανει το γουστο του το ********..το ποσο εχασαν τν ηρεμια τους, την υγεια τους..το χαμογελο τους..
    το ποσο υπεφερα κ γω καποτε..απο τον πρωην μου που του αλλαξανε το αιμα για να γινει καλα..κ μετα ξανα μανα υποτροπη..
    το ποσο καηκα απο αυτην την ιστορια..το ποσο πολυ τον αγαπουσα κ με προδωσε για την ******* την ηρωινη..
    εξαφανιστηκα κ γω.!! εριξα μαυρη πετρα..να παρει την ηρωινη να την βαλει στον κωλο του ειπα οτ γαμωπαιδο! που μου εκαψε το μυαλο κ την ζωη μου..που εχασα 5 χρονια παλευοντας να σηκωθω ξανα κ να γνωριζω ανθρωπους κ να τους κοιταω στα ματια..να δω αν την πινουν..αν βαρανε κ αν ειναι ζωντανοι...
    συγγνωμη που μιλαω ετσι αλλα χτυπησες ευαισθητη χορδη..
    τελικα διαπιστωνω οτι μερικες φορες...αστους να τελειωνουν ρε φιλε...φυγε μακρια κ συ...μεινε καθαρος εσυ απο αυτη τη μολυνση ρε φιλε..
    ξερω ειναι αδερφος σου..αλλα ρε φιλε αν δεν θελει να σωθει..τι θα κανεις?θα δωσεις εσυ τη δικη σου ζωη??
    να πα να πνιγει ρε φιλε! κριμα...
    κ ο πρωην μου τον αφησα στα 26 κ τωρα φτανουμε 40 κ ακομα παλευει..καθαρος για λιγο κ μετα ξανα μανα τα ιδια...σκατα...ζωη σκατα..η μανα του γερασε πριν την ωρα της..ξεπουληθηκε..δωσαν ολα τους τα σπιτια να σωσουν το κωλοπαιδο...κ αυτο παλι εκει..εχει κανει 563 υποτροπες μη γαμησω...μακρια!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ειμαι τοσο λυπημενη που διαβασα ολο αυτο...το ποσο υπεφεραν οι ανθρωποι..για εναν παπαρα που θελει να κανει το γουστο του το ********..το ποσο εχασαν τν ηρεμια τους, την υγεια τους..το χαμογελο τους..
    το ποσο υπεφερα κ γω καποτε..απο τον πρωην μου που του αλλαξανε το αιμα για να γινει καλα..κ μετα ξανα μανα υποτροπη..
    το ποσο καηκα απο αυτην την ιστορια..το ποσο πολυ τον αγαπουσα κ με προδωσε για την ******* την ηρωινη..
    εξαφανιστηκα κ γω.!! εριξα μαυρη πετρα..να παρει την ηρωινη να την βαλει στον κωλο του ειπα οτ γαμωπαιδο! που μου εκαψε το μυαλο κ την ζωη μου..που εχασα 5 χρονια παλευοντας να σηκωθω ξανα κ να γνωριζω ανθρωπους κ να τους κοιταω στα ματια..να δω αν την πινουν..αν βαρανε κ αν ειναι ζωντανοι...
    συγγνωμη που μιλαω ετσι αλλα χτυπησες ευαισθητη χορδη..
    τελικα διαπιστωνω οτι μερικες φορες...αστους να τελειωνουν ρε φιλε...φυγε μακρια κ συ...μεινε καθαρος εσυ απο αυτη τη μολυνση ρε φιλε..
    ξερω ειναι αδερφος σου..αλλα ρε φιλε αν δεν θελει να σωθει..τι θα κανεις?θα δωσεις εσυ τη δικη σου ζωη??
    να πα να πνιγει ρε φιλε! κριμα...
    κ ο πρωην μου τον αφησα στα 26 κ τωρα φτανουμε 40 κ ακομα παλευει..καθαρος για λιγο κ μετα ξανα μανα τα ιδια...σκατα...ζωη σκατα..η μανα του γερασε πριν την ωρα της..ξεπουληθηκε..δωσαν ολα τους τα σπιτια να σωσουν το κωλοπαιδο...κ αυτο παλι εκει..εχει κανει 563 υποτροπες μη γαμησω...μακρια!!
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 09-07-2016 at 11:37.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    οχι ρε φιλε ειμαι πολυ θυμωμενη εξαρχης με τον χρηστη! γιατι να μπει σε αυτη τη διαδικασια?απο την αρχη?
    εγω γιατι δεν δοκιμασα ηρωινη?πιστευεις δεν ειχα ευκαιριες?
    γιατι να το κανεις απο την αρχη..
    κ οταν λεω να τελειωνουν φιλε, δεν εννοω να πεθανουν..να τελειωνουν απο εμενα..μου τελειωσε η υπομονη κ η ανοχη..το εφαγα στη μαπα κ να τελειωνει απο εμενα! τελος..
    δεν ειπα για κανεναν να πεθανει..ο καθενας ειναι αξιος της τυχης του.
    ημουν μεσα στα παρτυ κ ποτε μα ποτε δεν ηπια ρε φιλε..γιατι?γιατι πολυ απλα σκεφτομουν την οικογενεια μου κ την μανα μου..γιατι ηξερα πως αν γλυκαθω δεν θα θελω να σταματησω..
    κ οταν βλεπεις ρε φιλε μια οικογενεια να καταστρεφεται για παρτυ σου..εφοσον δεν σεβεσαι εσενα..σεβασου αυτους που προσπαθουν να σε σωσουν!
    ειναι θρασσος να μην προσπαθεις αρκετα απο κει κ περα..πρεπει να δωσεις ολο σου το ειναι να προσπαθησεις να γινει ο κωλος σου ΝΑ κ να κανεις το αδυνατο ΔΥΝΑΤΟ!
    να τελειωνεις με την πρεζα που στην τελικη δεν εχει καταστρεψει μονο εσενα..αλλα κ τις ζωες ολων! μανας, πατερα.αδερφων & ΣΙΑ Ο.Ε.
    οσοι ειχαν τρομερη θεληση τα καταφεραν..οση δεν ειχαν...ξερεις που βρισκονται τωρα.
    Last edited by Aeon; 09-07-2016 at 11:49.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τι παει να πει δνε ειναι επιλογη μας??επιλογη σου ειναι να μην μπεις καν στο τριπακι απο την αρχη..το κατανοεις αυτο που σου λεω???

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 09-07-2016 at 11:50.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πως να αντιδράσω ακριβώς ;;
    By Eva_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 24-10-2015, 08:04
  2. Βαριά πόδια-κατάθλιψη
    By pak23 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 06-03-2013, 04:00
  3. ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 30-04-2012, 23:44
  4. Τα πιο βαριά φάρμακα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-04-2012, 02:19
  5. πως να αντιδρασω?ποναω πολυ
    By d_o in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 17-03-2011, 18:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •