Μεταδοση ιου μεσο σταγονιδιο σαλιου..!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21

    Μεταδοση ιου μεσο σταγονιδιο σαλιου..!

    Καλησπερα,

    Ημουν χθες στο αυτοκινητο και ηρθε στο παραθυρο μια γυναικα που πωλουσε χαρτομαντιλα και μου μιλουσε και ενιωσα ενα σταγονιδιο σαλιου λιγο κατω απο το στομα μου. Απο τοτε εχω αγχωθει και δε μπορω να παρω ανασα! Ειναι δυνατον αν ειχε κατι να μου το εχει μεταδοσει με αυτον τον τροπο;

    Ισως ακουγεται υπερβολικο αλλα με εχει αγχωσει υπερβολικα, ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Φυσικα και ειναι υπερβολικο. Δεν κολλησες τιποτα μην στενοχωριεσαι. Καταρχην δεν ξερεις αν ειχε τιποτα που πιθανον δεν ειχε. Δευτερον αντε και ειχε που ξες οτι μεταδιδεται με σταγονιδια σαλιου; Τριτον που ξερεις τι ηταν το σταγονιδιο; Μπορει να ηταν ψιχαλα η απο κατι αλλο (απο ποτιστικο μηχανημα πχ) και να τη παρεσυρε ο αερας, μπορει να ηταν ιδρωτας δικος σου... Ζεστη ειχε, ησουν μες στο αμαξι...Επισης ηταν πιο χαμηλα απο το στομα σου αρα δεν υπηρχε τροπος να εισελθει στον οργανισμο σου. Και αντε σου λεω εχεις δικιο. Το μονο που μπορεις να κολλησεις ετσι ειναι κανα κρυολογημα, ΤΙΠΟΤΑ αλλο. Οτιδηποτε αλλο θα υπηρχε λογος να σε τρομαξει ΔΕΝ μεταδιδεται ετσι, στο εγγυωμαι.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Φυσικα και ειναι υπερβολικο. Δεν κολλησες τιποτα μην στενοχωριεσαι. Καταρχην δεν ξερεις αν ειχε τιποτα που πιθανον δεν ειχε. Δευτερον αντε και ειχε που ξες οτι μεταδιδεται με σταγονιδια σαλιου; Τριτον που ξερεις τι ηταν το σταγονιδιο; Μπορει να ηταν ψιχαλα η απο κατι αλλο (απο ποτιστικο μηχανημα πχ) και να τη παρεσυρε ο αερας, μπορει να ηταν ιδρωτας δικος σου... Ζεστη ειχε, ησουν μες στο αμαξι...Επισης ηταν πιο χαμηλα απο το στομα σου αρα δεν υπηρχε τροπος να εισελθει στον οργανισμο σου. Και αντε σου λεω εχεις δικιο. Το μονο που μπορεις να κολλησεις ετσι ειναι κανα κρυολογημα, ΤΙΠΟΤΑ αλλο. Οτιδηποτε αλλο θα υπηρχε λογος να σε τρομαξει ΔΕΝ μεταδιδεται ετσι, στο εγγυωμαι.
    Ευχαριστω για την απαντηση, συμφωνω με αυτα που λες απλα ακομα με τρωει πολυ και σκεφτομαι τη περιπτωση να ειχε καμια πληγη και να ειχε αιμα το σταγονιδιο.. Ειναι τρελο αλλα δε μπορω να σταματησω να το σκεφτομαι..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Καλώς ήρθες στον κόσμο των ψυχωτικων στοιχείων άμα είσαι τόσο βλάκας και πας σε γιατρό και το πεις θα σε γεμίσει φάρμακα καλώς όρισες έξυπνε στον κόσμο μας
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by AngelosB View Post
    Ευχαριστω για την απαντηση, συμφωνω με αυτα που λες απλα ακομα με τρωει πολυ και σκεφτομαι τη περιπτωση να ειχε καμια πληγη και να ειχε αιμα το σταγονιδιο.. Ειναι τρελο αλλα δε μπορω να σταματησω να το σκεφτομαι..
    Ωραια και αιμα να ειχε δεν γινεται να κολλησεις κατι αν δεν ερθει αυτο το αιμα σε επαφη με δικο σου αιμα...τωρα θα φανταστεις εσυ οτι ξερω γω ειχες πληγη στο πιγουνι; λολ
    Δεν ειχες. Δεν γινεται με τιποτα να κολλησες τιποτα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Γεια σας. ειμαι 23 χρονων. Πριν 14 μερες καθως περπαταγα στο σπιτι βρηκα σε μια προεξοχη του γραφειου και εκανα μια μικρη γρατζουνια (ελαχιστο αιμα ετρεξε και η πληγη πλεον δεν φαινεται καθολου) αλλα μετα απο 2 μερες απ το ατυχηματακι διαπιστωσα οτι στην προεξοχη υπηρχε λιγο σκουρια η εχει φυγει το χρωμα (δεν μπορω να καταλαβω)..ε απο τοτε εχω πανικοβληθει για τετανο. διαβαζω στο google ενα σωρο πραγματα και πανικοβαλλομαι. ρωτησα φαρμακοποιους,φιλους και γελαγαν και οτι δεν ειναι κατι. το ιδιο και οι γονεις. αλλα εγω ακομα τπτ..με το παραμικρο που θα νιωσω νομιζω οτι ειναι συμπτωματα απο τετανο..ιδρωνω ολος,ταχυκαρδια και ολα τα γνωστα!!! τι να κανω? μονο οταν αθλουμαι το ξεχναω αλλα οταν γυριζω σπιτι παλι απο την αρχη τα ιδια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Καταρχην αν ειχες τετανο δεν θα την εβγαζες με λιγο ιδρωτα και ταχυκαρδια τωρα. Δευτερον το οτι ξεχνιεσαι οταν αθλεισαι και αισθανεσαι μια χαρα σημαινει πως ειναι καθαρα ψυχογενες το θεμα σου. Επισης η ακρη του γραφειου σου ειναι οχι κανα σκουριασμενο καρφι σε γιαπι. Φυσικα και δεν εχεις τιποτα. Αλλα αντι να σκας και να ψαχνεις στο google και να τα διογκωνεις στο μυαλο σου γιατι δεν πηγες να κανεις μια εξεταση να ησυχασεις;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    γενικα ειμαι σε θεματα υγειας λιγο "φοβητσιαρης" εως αρκετα θα ελεγα. ας πουμε διαβαζα για μυικους σπασμους οτι προκαλει ο τετανος και απο τοτε αν νιωσω ενα "πεταρισμα" σε οποιοδηποτε μερος τους σωματος μου νομιζω οτι εχω τετανο!!! Την παρομοιωση που κανεις με την ακρη του γραφειου τα ιδια λεει και η μανα μου αλλα ενω αρχικα ηρεμω μετα παλι τα ιδια..εγω νομιζα οτι η σκουρια ειναι παντου το ιδιο :(

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Μναι προφανως δεν εννοειται το "πεταρισμα" ως μυικος σπασμος...αλλα κι αυτο τι στο λεω μπορει να σε πιασει καμια κραμπα και να νομιζεις πως πεθαινεις :P
    Ασε τα συμπτωματα στο ιντερνετ λεω εγω και τραβα κανε καμια εξεταση αφου ειναι τοσο συγκεκριμενος ο φοβος σου. Θα ησυχασεις ευκολοτερα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    χαχαχαχα εδω πηγα σε φιλο μου φαρμακοποιο και ειπε παλι καλα που πηγα σ αυτον γιατι οπουδηποτε αλλου θα με επαιρναν με κλωτσιες :P ε λογικο οταν δεν ξερεις για κατι να αγχωνεσαι με αυτα που διαβαζεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εεεε τωρα ξερεις απο τοσο κοσμο και απο τον φιλο τον φαρμακοποιο...τι αγχωνεσαι λοιπον; :)
    Ελα μωρεεεεεε...προσωπικα το βλεπω οτι και τετανο να ειχα τι ειχαμε τι χασαμε σε αυτη τη ζωη :P κλαιν.
    Περα της πλακας παντως, λες να σε εβλεπε η μανα σου να σου γυριζαν τα σαγονια και να σου ελεγε "ελα μωρε τιποτα δεν εχεις καλα εισαι" τη στιγμη που ειμαι βεβαιη ως μανα το μοτο της ειναι "ζακετα να παρεις"; Λολ...αμα σε δει να χτυπιεσαι στους σπασμους απο τετανο θα αναλαβει δραση να εισαι σιγουρος. Ασε που ο φιλος σου κατι ξερει για να σου ειπε με τοση σιγουρια πως εισαι οκ.
    Σταματα να ψαχνεις τα συμπτωματα στο ιντερνετ και μη διαβαζεις τιποτα αλλο σχετικο, βρες κι αλλους τροπους να αποσπας τη προσοχη σου απο τετοιες σκεψεις περα απο την αθληση.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Εχετε δικιο αλλα σε βασανιζουν εκεινες οι σκεψεις οτι εχει δικιο το google...το ξερω χαζο αλλα το λαθος ηταν που κοιταξα πρωτα το google και μετα ρωτησα τους γνωστους!!! Σκεφτειτε το google λεει οτι εμφανιζονται συμπτωματα 3-21 μερες μετα το ατυχημα και εγω μετραω μερες :P ακουγεται χαζο αλλα ετσι ειναι :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εμενα καλε το google και τα διαφορα symptom checkers με εχουν βγαλει η εγκυο η με καρκινο σε φασεις που ειχα απλες αδιαθεσιες λολ τι μου λες τωρα. Προφανως δεν ειχα τιποτα απο τα δυο. Αν ηταν ετσι δεν θα χρειαζομασταν ειδικους υγειας, θα τα βρισκαμε ολα στο ιντερνετ και θα παραγγελναμε φαρμακα ονλαιν :)
    Αλλα δεν παει ετσι...ε καλα αφου μετρας μερες μετρα τις, λογικα μετα τις 21 θα ηρεμησεις εντελως αλλα αδικα βασανιζεις τον εαυτο σου βρε συ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Σαν να ακουω τη μητερα μου :P ειδικα το τελευταιο :P

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Χαιρομαι που βγαζω τοση μαμαδιλα στα 24 -_-
    Χαχαχα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η δημιουργία σαν μέσο θεραπείας
    By Ιωάννης in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 12
    Last Post: 31-03-2010, 04:01
  2. Γνωριμιες μεσο ιντερνετ.Τι λετε?
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 15-10-2009, 17:44
  3. Eρωτας μεσο ιντερνετ
    By maria... in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 15-08-2008, 10:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •