προβληματα με το αγορι μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 273
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Τι να σου πω...εγω θεωρω πως εχει αδικο...και ενας μηνας ειναι λιγος για να πεις αμαν χαθηκε ο κοσμος. Εγω σε αυτο το σταδιο πιο πολυ θα εκρινα αυτον απο το οτι με εκρινε τοσο σκληρα και με τοση ευκολια παρα θα ενιωθα ασχημα...μπορεις αν θες να το δεις σα καμπανακι κινδυνου. Αν θες. Αν δε θες μπορεις να κανεις τη συζητηση που ειπαμε και να του μιλησεις για το παρελθον σου η δε ξερω τι αλλο κλπ κλπ...αλλα προσωπικα δεν βρισκω νοημα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τι να σου πω...εγω θεωρω πως εχει αδικο...και ενας μηνας ειναι λιγος για να πεις αμαν χαθηκε ο κοσμος. Εγω σε αυτο το σταδιο πιο πολυ θα εκρινα αυτον απο το οτι με εκρινε τοσο σκληρα και με τοση ευκολια παρα θα ενιωθα ασχημα...μπορεις αν θες να το δεις σα καμπανακι κινδυνου. Αν θες. Αν δε θες μπορεις να κανεις τη συζητηση που ειπαμε και να του μιλησεις για το παρελθον σου η δε ξερω τι αλλο κλπ κλπ...αλλα προσωπικα δεν βρισκω νοημα.
    στη θεση μου τι θα εκανες?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by kapakapa View Post
    στη θεση μου τι θα εκανες?
    Εσυ εισαι εσυ...εγω ειμαι εγω...δε θα σου πω τι θα κανεις εσυ ξερεις καλυτερα, εσυ τον ζεις, εσυ ξερεις πως νιωθεις. Εγω παντως θα ειχα τσατιστει εξαρχης και θα τον ειχα στειλει σταδιαλα. Εκτος αν καταλαβαινε τη μαλακια του.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εσυ εισαι εσυ...εγω ειμαι εγω...δε θα σου πω τι θα κανεις εσυ ξερεις καλυτερα, εσυ τον ζεις, εσυ ξερεις πως νιωθεις. Εγω παντως θα ειχα τσατιστει εξαρχης και θα τον ειχα στειλει σταδιαλα. Εκτος αν καταλαβαινε τη μαλακια του.
    αυτο που νιωθω ειναι οτι τον θελω.αλλα αμα δεν το καταλαβαινει.δεν μπορω να κανω κατι.απλα προσπαθω ολη τη μερα να του μιληησω...ολη τη μερα μιλησαμε 10 λεπτα...με κανει και νιωθω πολυ ασχημα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλλον κλονίστηκε η εμπιστοσύνη του σε σενα, στην εικόνα που έχει σχηματίσει για σενα εννοώ. Και επίσης πιστεύω οτι σε βλέπει σοβαρά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by kapakapa View Post
    αυτο που νιωθω ειναι οτι τον θελω.αλλα αμα δεν το καταλαβαινει.δεν μπορω να κανω κατι.απλα προσπαθω ολη τη μερα να του μιληησω...ολη τη μερα μιλησαμε 10 λεπτα...με κανει και νιωθω πολυ ασχημα
    Δοκιμασε να τον γραψεις στα παλια σου τα παπουτσια και βλεπουμε ποσο νοιαζεται η οχι. Αν δεν νοιαζεται εσυ γιατι να σκασεις; Δεν εχεις λογο να απολογεισαι ουτε να παρακαλας.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μαλλον κλονίστηκε η εμπιστοσύνη του σε σενα, στην εικόνα που έχει σχηματίσει για σενα εννοώ. Και επίσης πιστεύω οτι σε βλέπει σοβαρά.
    απο που το πιστευεις αυτο? απο τις αντιδρασεις του?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δοκιμασε να τον γραψεις στα παλια σου τα παπουτσια και βλεπουμε ποσο νοιαζεται η οχι. Αν δεν νοιαζεται εσυ γιατι να σκασεις; Δεν εχεις λογο να απολογεισαι ουτε να παρακαλας.
    να τον γραψω δεν γινεται..δεν θελω..θα το παρει πολυ καπως..και θα μου το τελειωσει..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kapakapa View Post
    να τον γραψω δεν γινεται..δεν θελω..θα το παρει πολυ καπως..και θα μου το τελειωσει..
    Εισαι αξια της τυχης σου , καλα στα λεει η Ναταλια , ειναι ανηκουστο νανεχεσαι τετοιου ειδους συμπεριφορες , αει στειλτον στο διαολο , ναρχισει να τρεχει , τα ξεχναει ολα στο πι και φι , αλλα τον φοβασαι , κακως ............................. η τελευταια πρωην μου , μουχε διηγηθει τις ' ξεπετες ' που ειχε κανει νεωτερη , ε , διασκεδαζα με τις διηγησεις της , ταλεγε και ωραια ...........αυτος θα σου δημιουργησει και περισσοτερα προβληματα στο μελλον , βρωμαει ανασφαλεια ........................αλλα κι εσυ νατανεχεσαι , ποιος ειναι πιο ανασφαλης , παιζεται .........

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    102
    Aγαπητή ΚapaKapa,
    Η ιστορία σου ειλικρινα με γυρισε μια επταετία πίσω όταν είχα γνωρίσει και εγώ κάποιον με τον οποίο έβγαινα περιπου ένα μήνα, ενθουσιασμένη, χαρούμενη, μέχρι που με άκουσε να βρίζω γιατι είχα νευριάσει με κάτι. Και οταν λέω να βρίζω μην φανταστείς σαν λιμενεργάτης. Αντέδρασε σαν τον φίλο σου, ότι δεν το περίμενε, ότι χαλασε η τελεια εικόνα που είχε για μένα, λες και δεν ξέρω και γω τι εκανα. Και γω ακόμη πιο ανόητη αισθανόμουν και άσχημα με τον εαυτό μου, ούσα 21 βεβαια. Ολο αυτό κρατησε μια βδομαδα με αυτον εξαφανισμενο και γω να προσπαθω να εξηγησω- τι αραγε? Μεχρι που ενα πρωι συνηλθα απλα και λεω τι κανεις?? Αυτο ακριβώς λεω και σε σενα τωρα!Τι ακριβώς κάνεις?Προσπαθείς να εξηγήσεις κατι που εγινε μηνες πριν που δεν ησασταν καν μαζι, που εγινε από chat λες και εμαθε δεν ξερω και γω τι?Σε τι τον αφορά το ό,τι μπορει να εκανες πριν ειστε μαζι?

    Για μενα η συμπεριφορα του ειναι ακατανοητη, περιεργη και επιεικως απαραδεκτη. Αν θες να του πεις δυο κουβεντες πες του, αλλα για μενα μεχρι εκει. Δεν οφειλεις ουτε εξηγησεις, ουτε τιποτα γιατι πολυ απλα δεν χρειαζεται και δεν θα επρεπε να τον αφορα το παρελθον σου. Ουτε παρακαλια ουτε τιποτα, αν ειναι δυνατον να σε επικρινει και ειδικα για κατι τεοιο! Και ειλικρινα αν αντιδραει ετσι για κατι τοσο ασημαντο στα παραγματικα σημαντικα τι θα εκανε?

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μαλλον κλονίστηκε η εμπιστοσύνη του σε σενα, στην εικόνα που έχει σχηματίσει για σενα εννοώ. Και επίσης πιστεύω οτι σε βλέπει σοβαρά.
    Συμφωνώ με αυτά...
    Αλλά συμφωνώ με ναταλία γενικά......
    Το ότι αυτός ξενέρωσε είναι δικό του πρόβλημα......

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by kapakapa View Post
    Γεια σας ειμαι ενα νεο μελος και αποφασισα να γραψω το προβλημα που εχω.Το τελευταιο μηνα ειμαι με εναν υπεροχο ανθρωπο...κανει πολλα πραγματα για να ειμαι εγω καλα.Οτι θελω το εχω..παρολαυτα ομως πριν δυο μολις μερες εμαθε ενα ασχημο συμβαν που αφορα το παρελθον μου..μια ξεπετα της μιας βραδιας..που εγινε τεσσερις μηνες πριν καν τον γνωρισω..η αληθεια ειναι οτι επεσε πολυ ψυχολογικα..ειπε οτι δεν το περιμενε αυτο απο μενα..και οτι απογοητευτηκε που ακουσε κατι τετοιο και μαλιστα οχι απο μενα.Ειπε οτι εχει ξενερωσει αφανταστα με αυτο το γεγονος...του ειπα να μου δωσει μια ευκαιρια να επανορθωσω..να του πω τα παντα για μενα..να μην βρεθει παλι σε αυτη τη θεση..δεν ξερω τι αλλο να κανω..δεν μπορω να καταλαβω γιατι τον πειραξε τοσο πολυ σε σημειο να θελει να χωρισουμε...οποιαδηποτε αποψη επι του θεματος θα με βοηθουσε..ευχαριστω προκαταβολικα..
    Καλησπέρα, σαν άντρας θα πω και εγώ ότι είναι ακατανόητη η συμπεριφορά του. Μου φαίνεται περίεργο, έκανες μια ξεπέτα κάποτε ε καί; αυτός δεν θα έχει κάνει; σου έχει πει; Βασικά εσύ που τον ξέρεις μήπως είναι τίποτα θρήσκος παίζει ρόλο και αυτό, και έχει μεγαλώσει με άλλες αρχές;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    σημερα τον επαιρνα τηλεφωνο καποια δεν μου το σηκωνε του ειπα να βρεθουμε ,δεν βρεθηκαμε με εχει λιγο εως πολυ γραμμενη ολη την ημερα λεγοντας μου οτι δεν εχει ορεξη και δεν καθεται να μιλησουμε και να λυσουμε το θεμα που εχει..οχι παιδια δεν εχει καμια σχεση με τη θρησκεια και εχει μεγαλωσει με αρχες οπως ολοι μας..ουτε τιποτα υπερβολικο ουτε τιποτα τετοιο..μηχανακια,αυτοκινη� �α,ξενυχτια...τετοια φαση..ωστοσο εχει πληγωθει παρα πολυ απο προηγουμενες σχεσεις..δεν υπηρχε τουλαχιστον μια κοπελα να του φερθει αξιοπρεπως..και ας εκανε παρα πολλα για εκεινες..και οταν λεμε παρα πολλα εννοουμε να σπαταλαει αρκετα χρηματα για εκεινες,βολτες,εξοδους,εκδ� �ομες,δωρα,παρατουσε μεχρι και τη δουλεια του για εκεινες...δινοταν σε καθε του σχεση ολοκληρωτικα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εγω λεω τζαμπα ριχνεις την αξιοπρεπεια σου με το να ασχολεισαι...αλλα αν θεωρεις οτι αξιζει να αποπειραθεις και σκεφτεσαι οτι "χαλαλι και παει στο διαολο καλυτερα ας τσαλακωθω απο το να αναρωτιεμαι τι θα γινοταν αλλιως" καντο...τι να σου πω δικια σου αξιοπρεπεια ειναι τη καις και τη πετας αμα γουσταρεις...παντως δεν ειναι υγιης η αντιδραση του και δεν εχει σημασια που δεν ειναι της εκκλησιας κλπ, εχει συμπλεγματακι...βιαζεται πολυ να κατακρινει μια γυναικα σα "*****" ξερω γω και να τη καψει σα μαγισσα...παω στοιχημα ομως πως αν δε σε ειχε βαλει στο κουτακι "μανουλα" θα γουσταρε κι ολας το να ησουν πιο χυμα. Δεν ειναι νορμαλ η αντιδραση του και αυτα που σου εξηγω θα τα καταλαβεις καποτε μονη σου. Εσενα σα γυναικα σου αρεσει αυτος ο διαχωρισμος που κανει; Θεωρεις σε τιμα... ; Ρητορικη ερωτηση για να τη κανεις σφον εαυτο σου, οχι για εμενα...Για την ωρα ξερω γω...ζησ'το κι οτι ειναι να γινει θα γινει.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by kapakapa View Post
    βρισκεις απραδεκτη τη συμπεριφορα του? συγκεκριμενα ειπε πως εχει ξενερωσει αφανταστα οταν το μαθε εχασε τη γη κατω απ τα ποδια του,δε το περιμενε με τιποτα απο μενα και μου ειπε πως ειτε θα συνεχισουμε να μαστε μα2ι και αυτος θα εχει ξενερωσει ειτε θα το βρισκομαστε και θα χουμε μια καλη επαφη,εναν καφε και ενα γεια στο δρομο.και απο κει και περα οτι προκυψει..ολα αυτα βεβαια αφου περιμενει καποιες εξηγησεις απο μενα
    ειναι υπερβολικος...κ κομπλεξικος...
    κ ο.τι εκανες πριν τα φταιξετε αφορα μονο εσενα κ κανεναν αλλον!
    ντροπη του να σου φερεται τωρα ετσι..δεν χρωστας σε κανεναν για ο.τι εισαι κ για ο.τι εκανες..
    αλλωστε το παρελθον σου σε εφερε σε αυτον..
    για μενα πρεπει να βαλεις ορια κ να σταματησεις να νιωθεις ενοχες για κατι που εκανες ΠΡΙΝ τον γνωρισεις!!
    δεν ειμαστε καλα.....

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με το αγόρι μου
    By mairy96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 68
    Last Post: 12-09-2014, 15:23
  2. SOS ! θεματακι με το αγορι μου
    By κατερίνα κ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-05-2014, 12:14
  3. δε ξερω τι να κανω με το αγορι μ ??
    By rafaela1741 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2013, 12:43
  4. Οι γονείς μου δεν θέλουν τ' αγόρι μου
    By Deleted240217a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 05-04-2013, 16:09
  5. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •