προβληματα με το αγορι μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 273
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105

    προβληματα με το αγορι μου

    Γεια σας ειμαι ενα νεο μελος και αποφασισα να γραψω το προβλημα που εχω.Το τελευταιο μηνα ειμαι με εναν υπεροχο ανθρωπο...κανει πολλα πραγματα για να ειμαι εγω καλα.Οτι θελω το εχω..παρολαυτα ομως πριν δυο μολις μερες εμαθε ενα ασχημο συμβαν που αφορα το παρελθον μου..μια ξεπετα της μιας βραδιας..που εγινε τεσσερις μηνες πριν καν τον γνωρισω..η αληθεια ειναι οτι επεσε πολυ ψυχολογικα..ειπε οτι δεν το περιμενε αυτο απο μενα..και οτι απογοητευτηκε που ακουσε κατι τετοιο και μαλιστα οχι απο μενα.Ειπε οτι εχει ξενερωσει αφανταστα με αυτο το γεγονος...του ειπα να μου δωσει μια ευκαιρια να επανορθωσω..να του πω τα παντα για μενα..να μην βρεθει παλι σε αυτη τη θεση..δεν ξερω τι αλλο να κανω..δεν μπορω να καταλαβω γιατι τον πειραξε τοσο πολυ σε σημειο να θελει να χωρισουμε...οποιαδηποτε αποψη επι του θεματος θα με βοηθουσε..ευχαριστω προκαταβολικα..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν είναι σπάνιο αυτο που περιγράφεις με το φίλο σου και θα σου πρότεινα αυτο που λες να του πεις τα παντα για σενα να μη το κάνεις, γιατι θα ναι χειρότερα, πολυ χειρότερα, πίστεψέ με. Οι άνδρες κάνουν εικόνες στο μυαλό τους και ζηλεύουν υπέρμετρα το παρελθόν. Εσυ με το παιδί εκείνο που βρεθήκατε τοτε, τι επικοινωνία έχεις κρατήσει; Βλεπόσαστε κάπου αλλου μήπως;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Βασικα δεν καταλαβα...να επανορθωσεις για τι πραγμα ακριβως;
    Δεν τον απατησες, δεν ησασταν καν μαζι οταν εγινε.
    Πως ακριβως τον αφορα το παρελθον σου;
    Ειναι απαραδεκτος βασικα...επρεπε να του ειχες εξηγησει δυο πραγματακια και να τον ειχες βαλει στη θεση του αντι να αισθανεσαι ασχημα και υπολογη.
    Δεν του οφειλεις καμια εξηγηση, αυτος σου οφειλει εξηγηση γιατι συζηταει το παρελθον σου με τριτους και σε κατακρινει σα καμια πατσαβουρα λες και δεν ξερει ποια εισαι, δεν σε ζει, δεν απολαμβανει μια ομορφη σχεση μαζι σου και δεν σε εμπιστευεται....Αν θελει να χωρισετε για αυτο το πραγμα καλυτερα, θα γλιτωσεις απο εναν κομπλεξικο ανθρωπο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Δεν εχω κρατησει καμια επικοινωνια με αυτον οτι εγινε εγινε ενα βραδυ και μαλιστα ουτε καν απο κοντα μεσω τσατ και απο τοτε δεν ξαναμιλησα ποτε.παρα πανω καποιες φορες που μου εστειλε ενα γεια τι κανεις τα τυπικα.οχι κατι αλλο,πονηρο η οτιδηποτε τετοιο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Βασικα δεν καταλαβα...να επανορθωσεις για τι πραγμα ακριβως;
    Δεν τον απατησες, δεν ησασταν καν μαζι οταν εγινε.
    Πως ακριβως τον αφορα το παρελθον σου;
    Ειναι απαραδεκτος βασικα...επρεπε να του ειχες εξηγησει δυο πραγματακια και να τον ειχες βαλει στη θεση του αντι να αισθανεσαι ασχημα και υπολογη.
    Δεν του οφειλεις καμια εξηγηση, αυτος σου οφειλει εξηγηση γιατι συζηταει το παρελθον σου με τριτους και σε κατακρινει σα καμια πατσαβουρα λες και δεν ξερει ποια εισαι, δεν σε ζει, δεν απολαμβανει μια ομορφη σχεση μαζι σου και δεν σε εμπιστευεται....Αν θελει να χωρισετε για αυτο το πραγμα καλυτερα, θα γλιτωσεις απο εναν κομπλεξικο ανθρωπο.
    βρισκεις απραδεκτη τη συμπεριφορα του? συγκεκριμενα ειπε πως εχει ξενερωσει αφανταστα οταν το μαθε εχασε τη γη κατω απ τα ποδια του,δε το περιμενε με τιποτα απο μενα και μου ειπε πως ειτε θα συνεχισουμε να μαστε μα2ι και αυτος θα εχει ξενερωσει ειτε θα το βρισκομαστε και θα χουμε μια καλη επαφη,εναν καφε και ενα γεια στο δρομο.και απο κει και περα οτι προκυψει..ολα αυτα βεβαια αφου περιμενει καποιες εξηγησεις απο μενα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ρε σοβαρα τωρα;;;; Για τσατ κι ολας;
    Κοπελα μου δεν το βλεπεις τωρα αλλα οταν τελειωσει αυτη η σχεση θα δεις πως απο τετοιους αντρες πρεπει να ΤΡΕΧΕΙΣ...στο ενδιαμεσο δικαιολογησου του οσο θες, ευχαριστησου τη σχεση οσο κραταει κλπ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι σκέφτεσαι να του πεις οταν μιλήσετε;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ρε σοβαρα τωρα;;;; Για τσατ κι ολας;
    Κοπελα μου δεν το βλεπεις τωρα αλλα οταν τελειωσει αυτη η σχεση θα δεις πως απο τετοιους αντρες πρεπει να ΤΡΕΧΕΙΣ...στο ενδιαμεσο δικαιολογησου του οσο θες, ευχαριστησου τη σχεση οσο κραταει κλπ...
    δεν ξερω τι να κανω,αληθεια..κανει τα παντα για μενα..δεν ειμαι διατεθημενη να τον χασω για ενα γεγονος του παρελθοντος..αυτο δεν καταλαβαινει...και εγω δεν ξερω τι μπορω να κανω για να μην νιωθει απογοητευμενος απο μενα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τι σκέφτεσαι να του πεις οταν μιλήσετε;
    το παρελθον μου..αυτο ηθελε να μαθει..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by kapakapa View Post
    βρισκεις απραδεκτη τη συμπεριφορα του? συγκεκριμενα ειπε πως εχει ξενερωσει αφανταστα οταν το μαθε εχασε τη γη κατω απ τα ποδια του,δε το περιμενε με τιποτα απο μενα και μου ειπε πως ειτε θα συνεχισουμε να μαστε μα2ι και αυτος θα εχει ξενερωσει ειτε θα το βρισκομαστε και θα χουμε μια καλη επαφη,εναν καφε και ενα γεια στο δρομο.και απο κει και περα οτι προκυψει..ολα αυτα βεβαια αφου περιμενει καποιες εξηγησεις απο μενα
    Ναι το βρισκω απαραδεκτο...δηλαδη γιατι σε θελει και σε αγαπαει και σε θελει επειδη εισαι καμια αγνη παρθενα; Για αυτη την μονοδιαστατη ΙΔΕΑ μονο; Το οτι ξενερωσε τοσο ευκολα αυτο μου δειχνει...οχι οτι θελει εσενα για ΕΣΕΝΑ. Τοσο σε βλεπει σαν το πολυπλευρο ολοκληρωμενο ατομο που εισαι και σε σεβεται; Συγνωμη κι ολας και παρτουζα να ειχες κανει στο παρελθον δεν θα επρεπε να τον αφορα/ενοχλει. Ναι ειναι απαραδεκτος.
    Ζητα του κι εσυ λεπτομερη λογαριασμο για καθε ερωτικη του εμπειρια στο παρελθον λοιπον...εκτος κι α ν δεν εχει και για αυτο κομπλαρει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα του τονίσεις οτι με το παιδί εκείνο δεν έχεις καμμια επαφή, θα τον σβήσεις απο το φβ αν είστε φιλοι και οτι δε θα του ξαναμιλήσεις ποτε. Παίζει ρόλο αυτο που σου λέω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ναι το βρισκω απαραδεκτο...δηλαδη γιατι σε θελει και σε αγαπαει και σε θελει επειδη εισαι καμια αγνη παρθενα; Για αυτη την μονοδιαστατη ΙΔΕΑ μονο; Το οτι ξενερωσε τοσο ευκολα αυτο μου δειχνει...οχι οτι θελει εσενα για ΕΣΕΝΑ. Τοσο σε βλεπει σαν το πολυπλευρο ολοκληρωμενο ατομο που εισαι και σε σεβεται; Συγνωμη κι ολας και παρτουζα να ειχες κανει στο παρελθον δεν θα επρεπε να τον αφορα/ενοχλει. Ναι ειναι απαραδεκτος.
    Ζητα του κι εσυ λεπτομερη λογαριασμο για καθε ερωτικη του εμπειρια στο παρελθον λοιπον...εκτος κι α ν δεν εχει και για αυτο κομπλαρει.
    παρελθον εχει και μαλιστα μεγαλο.ξερω καποια πραγματα για το παρελθον του χωρις λεπτομερειες.δεν με ενδιαφερουν τοσο οι λεπτομερειες γιατι ειναι παρελθον και δεν τον κρινω απο αυτο το πραγμα.αλλα απο το πως ειναι στο παρον.πως φερεται σε μενα.θελω πολυ να τα ξανα βρουμε.αλλα δεν ξερω το πως...δεν ξερω τι να του πω..και ολο αυτο για ενα τσατ..θεωρει πως τα μηνυματα εχουν μεινει και δεν ξερει ποσοι τα εχουν δει..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Θα του τονίσεις οτι με το παιδί εκείνο δεν έχεις καμμια επαφή, θα τον σβήσεις απο το φβ αν είστε φιλοι και οτι δε θα του ξαναμιλήσεις ποτε. Παίζει ρόλο αυτο που σου λέω.
    το εχω ηδη κανει χωρις να μου το πει ο ιδιος..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by kapakapa View Post
    παρελθον εχει και μαλιστα μεγαλο.ξερω καποια πραγματα για το παρελθον του χωρις λεπτομερειες.δεν με ενδιαφερουν τοσο οι λεπτομερειες γιατι ειναι παρελθον και δεν τον κρινω απο αυτο το πραγμα.αλλα απο το πως ειναι στο παρον.πως φερεται σε μενα.θελω πολυ να τα ξανα βρουμε.αλλα δεν ξερω το πως...δεν ξερω τι να του πω..και ολο αυτο για ενα τσατ..θεωρει πως τα μηνυματα εχουν μεινει και δεν ξερει ποσοι τα εχουν δει..
    Θα του εξηγησεις λοιπον οτι οπως αυτος εχει ενα παρελθον αλλα δε σε νοιαζει και κοιτας το παρον και το πως φερεται απεναντι σου ετσι και εσυ εχεις παρελθον και δεν θα επρεπε να τον νοιαζει αλλα να κοιταει το παρον σας μαζι και οτι του φερεσαι τιμια στη σχεση σας.
    Επισης να του πεις οτι κι εσυ εχασες τη γη κατω απο τα ποδια σου που ο υποτιθεμενος ανθρωπος σου σε κατακρινει τοσο ευκολα, οτι θα περιμενες τη διαπομπευση απο τη κυρα κατινα τη γειτονισσα απεναντι αλλα οχι απο τον ανθρωπο που λεει οτι σε αγαπα. Και οτι δεν νμσε σεβεται και δεν νοιαζεται στα αληθεια για εσενα αν ξενερωνει τοσο ευκολα με κατι τετοιο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Θα του εξηγησεις λοιπον οτι οπως αυτος εχει ενα παρελθον αλλα δε σε νοιαζει και κοιτας το παρον και το πως φερεται απεναντι σου ετσι και εσυ εχεις παρελθον και δεν θα επρεπε να τον νοιαζει αλλα να κοιταει το παρον σας μαζι και οτι του φερεσαι τιμια στη σχεση σας.
    Επισης να του πεις οτι κι εσυ εχασες τη γη κατω απο τα ποδια σου που ο υποτιθεμενος ανθρωπος σου σε κατακρινει τοσο ευκολα, οτι θα περιμενες τη διαπομπευση απο τη κυρα κατινα τη γειτονισσα απεναντι αλλα οχι απο τον ανθρωπο που λεει οτι σε αγαπα. Και οτι δεν νμσε σεβεται και δεν νοιαζεται στα αληθεια για εσενα αν ξενερωνει τοσο ευκολα με κατι τετοιο.
    ξενερωσε με 10 μηνυματα...που να εκανα κατι κιολας...ειναι υπερβολικος..απλα εχω δεθει μα2ι του...τον εβλεπα καθε μερα οσες ωρες ηθελα βγαιναμε σε κοινες παρεες ηξεραν οι φιλοι μας για μας..ηξερα ποια του εστελνε,τι εκανε και που πηγαινε ανα πασα ωρα και στιγμη...δεν μου χει δωσει το παραμικρο δικαιωμα ουτε εγω βεβαια..απλα εμαθε αυτο..και με εκρινε πολυ σκληρα...

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με το αγόρι μου
    By mairy96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 68
    Last Post: 12-09-2014, 15:23
  2. SOS ! θεματακι με το αγορι μου
    By κατερίνα κ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-05-2014, 12:14
  3. δε ξερω τι να κανω με το αγορι μ ??
    By rafaela1741 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2013, 12:43
  4. Οι γονείς μου δεν θέλουν τ' αγόρι μου
    By Deleted240217a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 05-04-2013, 16:09
  5. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •