Έμμονη ιδέα που με βασανίζει!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Έμμονη ιδέα που με βασανίζει!

    Καλησπέρα παιδιά. Έχω το εξής πρόβλημα εμένα με αρέσει η τεχνολογία του ήχου( πχ πως δουλεύουν τα ηχεία ) είναι το χόμπι μου να μελετάω τέτοια πράγματα κιόλας και θα ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με αυτό. Απ την άλλη δεν με αρέσουν ιδιαιτέρα οτι έχει σχέση με μηχανολογικά πχ αυτοκίνητα, οχήματα. Με σφηνώθηκε λοιπόν μια εμμονή αν πρέπει να η αν μπορώ να ασχοληθώ επαγγελματικα με τα ηχοσυστηματα των οχημάτων. Λογικά μπορώ βρε παιδια γιατί το ηχωσυστημα δεν σχετιζεται με το όχημα(που είναι δουλειά των μηχανολόγων). Αλλά ρε γαμό δεν ξέρω τη να κάνω με έχει φοβίσει αυτό το διλλημα!!.Το ξέρω ότι είναι μ@...ες αυτά που με μπαίνουν στο μυαλό όμως Τι να κάνω? Με εμφανιστικε τώρα που σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω το μεταπτυχιακό μ πάνω στην τεχνολογία ήχου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ξεκινα το μεταπτυχιακο σου και βλεπεις αν σου αρεσει. Τι λογο εχεις να αγχωνεσαι απο τωρα; Χωρια που μπορεις απλα να μην ασχοληθεις με ηχοσυστηματα οχημάτων. Μονο τα οχηματα εχουν να κανουν με τεχνολογια ηχου; Η το δοκιμαζεις καποια στιγμη και βλεπεις αν ειναι κατι που μπορεις να κανεις η οχι και πως μπορεις να το συμβιβασεις τα ενδιαφεροντα με τα επαγγελματικα σου.
    Ξεκινα το μεταπτυχιακουλι σου να το ευχαριστηθεις και βλεπεις μετα για τα επαγγελματικα. Κλαιν. Κι εγω θα κανω μεταπτυχιακο πανω στην αγγλοφωνη λογοτεχνια και γλωσσολογια επειδη γουσταρω , το τι θα κανω στο κομματι της δουλειας τωρα ειναι αλλη ιστορια. Πολυ αμφιβαλλω αν θα χρειαστει να διδαξω για το κινημα του ρομαντισμου του 19ου αιωνα η βικτωριανη λογοτεχνια η αμερικανικη πεζογραφια σε κανα δεκαχρονο που θελει απλα να μαθει αγγλικα χαχα για αυτο θα σκασουμε καλε;
    Αντι να χαιρεσαι που θα μαθεις πραγματα για κατι που αγαπας ανησυχεις για κατι στο οποιο δεν εισαι αναγκασμενος να το εφαρμοσεις; Δεν υπαρχει τιποτα να σε φοβιζει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν ειμαι γνωστης στον τομεα, αλλα οταν λες για ηχοσυστηματα σε οχηματα , εννοεις να κανεις την εγκατασταση σε αυτα και αυτο ειναι που σε τρομαζει?

    Και εμενα μου αρεσει η τεχνολογια αλλα σε αλλους τομεις , και εμενα δεν πιανουν ιδαιτερα τα χερια μου σε κατι τετοιες εργασιες.

    Τεσπα δεν ειμαι σιγουρος το που κολλαει το μεταπτυχιακο με ολο αυτο το σκηνικο δλδ να βαλεις ενα ηχοσυστημα σε αυτοκινητο ... αυτο ισως ειναι δουλεια για καποιο ΙΕΚ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. ΑΠΟΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ Η ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ;
    By στελιος66 in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 32
    Last Post: 06-10-2014, 13:05
  2. εμμονη ιδεα
    By FreakOut in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 21-01-2011, 17:07
  3. Έμμονη ιδέα
    By La_ViTa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 15-11-2009, 14:47
  4. ΤΙ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΠΑΛΙ???
    By astrid in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 10-09-2009, 16:00
  5. ΟΤΑΝ Η ΣΧΕΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ..
    By Positive in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 02-05-2006, 09:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •