βενζοδιαζεπινη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αν αναφερομαστε σε μια ασθενεια , φυσικα υπαρχει δεν μπορω , αλλα τουλαχιστον θα βαλεις τα δυνατα σου ............. γι αυτο κι υπαρχει η ρηση ' αμα πιστευεις οτι δεν μπορεις , εχεις δικιο , δεν μπορεις ' , ουτε εγω εξαιρουμαι του κανονα αυτου , ωστε να μην παριστανω τον σουπερμαν , σιγουρα μπορω να κανω παραπανω , αλλα καπου λεω , κακως , δεν βαριεσαι , ................
    Οχι, δεν αναφερομαι σε σωματικη ασθενεια, αλα σε μικρα καθημερινα που δεν μπορω(??) η δεν θέλω (??) να αλλαξω, μικρα καθημερινα αλλα πολυ βασικά ομως για την ψυχικη μου υγεια ...Σε μια οικογενεια με 3 παιδια οι προσκρουσεις και οι τριβες ειναι συνηθισμενο φαινομενο οση αγαπη και να υπαρχει.
    Ομως για να γυρισω ξανα σε σενα Macgyver: να τολμησω να ρωτησω κατι ισως ΑΦΕΛΕΣ... αλλα δεν πειραζει , μονο και μονο απο καλη διαθεση για να βοηθησω και χωρις παρεξηγηση: εχεις σκεφτει ποτε να χρησιμοποιουσες (με την βοηθεια καποιου βεβαιως γιατι αλλιως δεν γινεται) , χωρις να το γνωριζεις και σε ανυπτοπτο χρονο, placebo?? Εννοω για να μειωσεις λιγο τα xanax και να διαπιστωσεις αν ειναι και λιγο ψυχολογικος ολος αυτος ο εθισμος ??
    Last edited by ΕΛΠΙΔΑΨ; 15-07-2016 at 02:47.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ερωτηση..το placebo...λειτουργει σε καποιον αφου ξερει οτι ειναι placebo?
    γινεται δλδ καποιος ενω γνωριζει οτι ειναι Placebo..να νιωσει καλυτερα?
    λογικα θα πρεπει ο γιατρος να δωσει Placebo αλλα ο ασθενης να μην το γνωριζει...
    επιπλεον οταν πας σε εναν γιατρο κ σου δωσει ενα σκευασμα , σιγα μην δεν το ψαξεις στο νετ..τι ειναι αυτο κ τι κανει..ολοι το κανουμε..αν οχι ολοι σχεδον ολοι.
    οποτε αν καποιος γιατρος δωσει placebo..ποσες πιθανοτητες υπαρχουν ωστε να μην το μαθει ο ασθενης??

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ερωτηση..το placebo...λειτουργει σε καποιον αφου ξερει οτι ειναι placebo?
    γινεται δλδ καποιος ενω γνωριζει οτι ειναι Placebo..να νιωσει καλυτερα?
    λογικα θα πρεπει ο γιατρος να δωσει Placebo αλλα ο ασθενης να μην το γνωριζει...
    επιπλεον οταν πας σε εναν γιατρο κ σου δωσει ενα σκευασμα , σιγα μην δεν το ψαξεις στο νετ..τι ειναι αυτο κ τι κανει..ολοι το κανουμε..αν οχι ολοι σχεδον ολοι.
    οποτε αν καποιος γιατρος δωσει placebo..ποσες πιθανοτητες υπαρχουν ωστε να μην το μαθει ο ασθενης??
    ε, ναι πολυ σωστα ολα αυτα... για αυτο ειπα με την βοηθεια καποιου και η ερωτηση ειναι εντελως υποθετικη, και "ετσι για την ιστορια"..Δηλαδη ΑΝ ΘΑ μπορουσε να βοηθηθει καποιος να μειωσει τοσο μεγαλη δοση xanax η οτιδηποτε με το να του χορηγηθει placebo ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ...Η ερωτηση μου ειναι αν ο εθισμος ειναι μονο σωματικος η και ψυχολογικος...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    Οχι, δεν αναφερομαι σε σωματικη ασθενεια, αλα σε μικρα καθημερινα που δεν μπορω(??) η δεν θέλω (??) να αλλαξω, μικρα καθημερινα αλλα πολυ βασικά ομως για την ψυχικη μου υγεια ...Σε μια οικογενεια με 3 παιδια οι προσκρουσεις και οι τριβες ειναι συνηθισμενο φαινομενο οση αγαπη και να υπαρχει.
    Ομως για να γυρισω ξανα σε σενα Macgyver: να τολμησω να ρωτησω κατι ισως ΑΦΕΛΕΣ... αλλα δεν πειραζει , μονο και μονο απο καλη διαθεση για να βοηθησω και χωρις παρεξηγηση: εχεις σκεφτει ποτε αν χρησιμοποιουσες (με την βοηθεια καποιου βεβαιως γιατι αλλιως δεν γινεται) , placebo?? Εννοω για να μειωσεις λιγο τα xanax και να διαπιστωσεις αν ειναι και λιγο ψυχολογικος ολος αυτος ο εθισμος ??
    Α , ναι βρε , ξεχασα οτι εχεις οικογενεια , εκρινα εξ ιδιων τα αλλοτρια , εχεις δικιο κι εγω αδικο ................δεν ειναι αφελης η ερωτηση σου , μουβαλες ιδεες τωρα , θα αναγνωρισω το ζαναξ φυσικα , δεν με ξεγελαει , ουτε μοπορω να παραγγειλω ιδια χαπακια με ζαναξ ..........αλλα θα κανω το αλλο , θα πρεπει να βρω καψουλες αδιαφανεις ( γνωριζω κι την ιδιαιτερη γευση του , πικροτατη ) , και να βαλω μεσα σε μερικες ζαναξ , και σε αλλες καποιο αλλο χαπι , τι χαπι ομως ? να μην ειναι αδεια και το καταλαβω , και να πω του πατερα μου , να μου δινει μια ζαναξ , μια πλασεμπο , να δω αν διακρινω την διαφορα !! εξυπνουλα μου εσυ !! πολυ καλη η ιδεα , θα το εφαρμοσω ,αφου βρω καποιο ανωδυνο χαπι ( υπαρχει τετοιο ? ) , ζαχαρινη ? ισα ισα να κανει τακα τακα ......... κατι θα σκεφτω / βρω , πρεπει να βρω κι ενα φτηνοφαρμακο με καψουλες να αδειασω την σκονη , ειμαι βεβαιος οτι θα καταλαβω το ' μαιμου ' , αλλα πολυ καλη η ιδεα σου , θα κατσω να σκεφτω τι μπορω να χρησιμοποιησω , α εχω καψουλες απο λυρικα , ληγμενες , το χαπακι να βρω ............. λοιπον , εσενα σου κοβει πολυ ........

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βρηκα ζαχαρινες , χαπακι , θα το βαλω μπρος απο σημερα κιολας , αλλα φοβαμαι οτι θαμαι προκατηλειμμενος ............... θα πρεπει να φανει πολυ πονηρος ο πατερας μου , ειναι ομως , ωστε να μην αρχισει απο σημερα τις ' μαιμουδες ' αλλα σε ανυποπτο χρονο .................σευχαριτω Ελπιδα , που ασχοληθηκες μαζι μου , μουδωσες λαμπρη ιδεα ...........

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Α , ναι βρε , ξεχασα οτι εχεις οικογενεια , εκρινα εξ ιδιων τα αλλοτρια , εχεις δικιο κι εγω αδικο ................δεν ειναι αφελης η ερωτηση σου , μουβαλες ιδεες τωρα , θα αναγνωρισω το ζαναξ φυσικα , δεν με ξεγελαει , ουτε μοπορω να παραγγειλω ιδια χαπακια με ζαναξ ..........αλλα θα κανω το αλλο , θα πρεπει να βρω καψουλες αδιαφανεις ( γνωριζω κι την ιδιαιτερη γευση του , πικροτατη ) , και να βαλω μεσα σε μερικες ζαναξ , και σε αλλες καποιο αλλο χαπι , τι χαπι ομως ? να μην ειναι αδεια και το καταλαβω , και να πω του πατερα μου , να μου δινει μια ζαναξ , μια πλασεμπο , να δω αν διακρινω την διαφορα !! εξυπνουλα μου εσυ !! πολυ καλη η ιδεα , θα το εφαρμοσω ,αφου βρω καποιο ανωδυνο χαπι ( υπαρχει τετοιο ? ) , ζαχαρινη ? ισα ισα να κανει τακα τακα ......... κατι θα σκεφτω / βρω , πρεπει να βρω κι ενα φτηνοφαρμακο με καψουλες να αδειασω την σκονη , ειμαι βεβαιος οτι θα καταλαβω το ' μαιμου ' , αλλα πολυ καλη η ιδεα σου , θα κατσω να σκεφτω τι μπορω να χρησιμοποιησω , α εχω καψουλες απο λυρικα , ληγμενες , το χαπακι να βρω ............. λοιπον , εσενα σου κοβει πολυ ........
    Κι εγω φοβηθηκα πως εγραψα βλακεια....και θα τα ακουσω παλι..Μου τα εψαλλε και εχθες καποιος που πηγα να βοηθησω με τις κρισεις πανικου που εχει και στεναχωρεθηκα αρκετα...(αν και η καταθλιψη δρα σαν αναισθητικο λιγακι, το μοναδικο ισως καλο που εχει.. σε φυσιολογικες συνθηκες θα ειχα στεναχωρηθει υπερβολικα) ειμαι και καινουρια στο forum και προσπαθω να καταλαβω το πνευμα των μελων...
    Χαιρομαι λοιπον Macgyver ..αν και δεν εκανα τιποτε σπουδαιο, μια ιδεα λιγο παρατραβηγμενη ειχα, μια και διαθετω και πολυ μεγαλη φαντασια... τωρα το δυσκολο ειναι η υλοποιηση της που απο οτι καταλαβαινω εσυ και πολυ ικανος εισαι και αρκετα προθυμος να αποπειραθεις να δοκιμασεις τουλαχιστον...Ηδη εχεις καταστρωσει ολοκληρο στρατηγικο σχεδιο στο μυαλο σου..μπραβο...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βρηκα ζαχαρινες , χαπακι , θα το βαλω μπρος απο σημερα κιολας , αλλα φοβαμαι οτι θαμαι προκατηλειμμενος ............... θα πρεπει να φανει πολυ πονηρος ο πατερας μου , ειναι ομως , ωστε να μην αρχισει απο σημερα τις ' μαιμουδες ' αλλα σε ανυποπτο χρονο .................σευχαριτω Ελπιδα , που ασχοληθηκες μαζι μου , μουδωσες λαμπρη ιδεα ...........
    Α... ενθουσιαστηκες πραγματικα βλεπω... μακαρι να σε βοηθησει..ειλικρινα θα χαρω παρα πολυ..εστω και μια προσπαθεια να γινει...ποτε δεν ξερεις..να εισαι καλά, μου αρεσει παρα πολυ να βοηθαω..και δεν το λεω καθολου με επαρση ..το οξυγονο μου ειναι αυτο..παιρνω χαρα και δυναμη απο αυτο... Βεβαια το ιδανικο θα ηταν να το οργανωνε καποιος αλλος για σενα εν αγνοια σου..θα ειχε πιο πολλες πιθανοτητες επιτυχιας ολο αυτο...
    Last edited by ΕΛΠΙΔΑΨ; 14-07-2016 at 18:09.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    Χαιρομαι λοιπον Macgyver ..αν και δεν εκανα τιποτε σπουδαιο, μια ιδεα λιγο παρατραβηγμενη ειχα, μια και διαθετω και πολυ μεγαλη φαντασια... τωρα το δυσκολο ειναι η υλοποιηση της που απο οτι καταλαβαινω εσυ και πολυ ικανος εισαι και αρκετα προθυμος να αποπειραθεις να δοκιμασεις τουλαχιστον...Ηδη εχεις καταστρωσει ολοκληρο στρατηγικο σχεδιο στο μυαλο σου..μπραβο...
    Η ιστορια μας εχει δειξει , οτι οι ΄παρατραβηγμενες ' ιδεες , ενιοτε ειναι απλα ευφυεις ....................... οντως εχεις πολλη φαντασια, εμενα δεν θα μου πηγαινε ποτε το μυαλο μου εκει , εισαι εξυπνοτερη απο μενα , εξαιρετη η ιδεα σου , μουδωσες ελπιδες Ελπιδα ( συμπτωση ? ) , απλα εγω εκανα elaborate την εξαιρετη ιδεα σου , δεν εχω τοσο εγωισμο , ωστε να πιστευω οτι ειμαι πανεξυπνος , παντα ακουω τον αλλον , δεν εχω καθολου το ξερολίστικο ...........Ελπιδα !!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Εμενα μου εγραψε ο τελευταιος μου ψυχιατρος κατι αλλες βενζοδιαζεπινες αντι για ζαναξ που μου ειπε σε αντιθεση με τα ζαναξ να παιρνω ενα χαπακι καθε μερα. Δεν θυμαμαι το ονομα των χαπιων τωρα, κατι βγαλμενο απο Βατικανο πρεπει να ητανε, αλλα δεν με βοηθουσαν ιδιαιτερα. Τα ζαναξ με χαλαρωναν πολυ περισσοτερο, στιγμιαια βεβαια, για καποιες ωρες, αυτο ομως ηταν αρκετο για να ξεφευγω εστω και λιγο και να μπορω να κοιμαμαι. Αλλα μου εκρουε διαρκως το καμπανακι του κινδυνου για τα ζαναξ.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η ιστορια μας εχει δειξει , οτι οι ΄παρατραβηγμενες ' ιδεες , ενιοτε ειναι απλα ευφυεις ....................... οντως εχεις πολλη φαντασια, εμενα δεν θα μου πηγαινε ποτε το μυαλο μου εκει , εισαι εξυπνοτερη απο μενα , εξαιρετη η ιδεα σου , μουδωσες ελπιδες Ελπιδα ( συμπτωση ? ) , απλα εγω εκανα elaborate την εξαιρετη ιδεα σου , δεν εχω τοσο εγωισμο , ωστε να πιστευω οτι ειμαι πανεξυπνος , παντα ακουω τον αλλον , δεν εχω καθολου το ξερολίστικο ...........Ελπιδα !!
    Macgyver: 1. Επειδη ειμαι απιστευτα ενοχικη και αγχωδης (και τα 2 σε υπερθετικο βαθμο) μηπως να συμβουλευτεις καποιο γιατρο πριν ξεκινησεις το..πειραμα?? Μηπως δεν ειναι ασφαλές ??
    2. Δεν ειναι τυχαιο το οτι διαλεξα το ψευδωνυμο "Ελπιδα" !

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    . Αλλα μου εκρουε διαρκως το καμπανακι του κινδυνου για τα ζαναξ.

    Εισαι τυχερη , επεσες σε ευσυνειδητο γιατρο , ο δικος μου ηταν , ποσα θες ? 7 φτανουν ? εεεεμ , κατι πραπανω ? οκ , θα γραψω 5 σε σενα , και 4 στην μανα σου , αλλο τιποτα θελεις να γραψουμε ? εθιζεσαι η δεν εθιζεσαι ? ελα ομως που το 2010 συνταξιοδοτηθηκε , και εμεινα ξεμπαρκος ......πηγα σε καποιον αλλον , αλλα μολις ακουσε την ποσοτητα , φρικαρε , τα μισα μουφραψε ................ λει μια ρηση , προσεχε τι ευχεσαι , η τι θελεις , γιατι θα το εχεις , αυτο μου συνεβαινε σολη μου την ζωη , και καλα , και κακα ............... παω λοιπον σενα φαρμακειο , ψιλογνωστο , τοχε ενας παππους , λεω , να μου δωσετε 2 ζαναξ , και να σας φερω την συνταγη την αλλη βδομαδα ? ε , τι ηθελα και τοπα !! α , μου λεει , παρε οσα θελεις , εγω ειμαι τρελλος ( ετσι ειπε , λογω τιμης ) , οποτε παιρνω 3 ............ ξαναπαω , με ειχε συμπαθησει ο παππους , τοχω αυτο το συμπαθητικο ( αμα θελω ) , ' θελω ενα ααμπουαν , ενα Χ πραμα ( για ξεκαρφωμα ) , και 3 ζαναξ ' , οκ , παρτα ............. ε , σε 2.5 χρονια , μουχε δωσει ' ετσι ' 205 κουτακια του 1mg ,.................... εμπαινα , τραβαγα για τα ζαναξ , και αδειαζα το ραφι εφεξης ...........μετα συνταξιοδοτηθηκε ............... μπορει να γραφω και αισχρα ψεμματα εδω , για τον παππου , ο νοων , νοειτω .........

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    Macgyver: 1. Επειδη ειμαι απιστευτα ενοχικη και αγχωδης (και τα 2 σε υπερθετικο βαθμο) μηπως να συμβουλευτεις καποιο γιατρο πριν ξεκινησεις το..πειραμα?? Μηπως δεν ειναι ασφαλές ??
    2. Δεν ειναι τυχαιο το οτι διαλεξα το ψευδωνυμο "Ελπιδα" !
    Καλε τι γιατρο , εχεις μια εξαιρετη ιδεα , απλα δεν πιστευεις στον εαυτο σου , εχω την ικανοτητα , παντα την ειχα , ναναγνωριζω τους εξυπνους ανθρωπους ..............παντα σεμνοι ,λιγολογοι , δεν πιστευουν στον εαυτο τους , και το κυριοτερο , δεν συμβουλευονται ΠΟΤΕ κανεναν , μην ανησυχεις , θα το κανω με ασφαλεια το πειραμα , η ενοχικοτητα και το αγχος σου σου προκαλει ανησυχια , εχεις τον λογο μου οτι αυτο συμβαινει ................ αυτο που προτεινες , λεγεται ' πλαγια σκεψη ' , και λιγοι ανθρωποι την διαθετουν ...............................αμα δεν εχει αποτελεσμα , θα ξερω οτι ο εθισμος μου , ειναι σωματικος , μια πολυτιμη γνωση για μενα ..........παιζει ομως το ψυχολογικο , εχεις καποιο δικιο , μια μερα ημουν τοσο απασχολημενος , που πηγε 21.00 μμ , και συνειδητοπποιησα οτι δεν ειχα παρει ακομη ζαναξ ..............αλλα αν κλωθεις ολημερις , η αδρανεια γεννα αγχος ...............

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    [QUOTE=, μια μερα ημουν τοσο απασχολημενος , που πηγε 21.00 μμ , και συνειδητοπποιησα οτι δεν ειχα παρει ακομη ζαναξ ..............αλλα αν κλωθεις ολημερις , η αδρανεια γεννα αγχος ...............[/QUOTE]
    οκ ηρεμησα... Εχεις δικιο υποθετω για ολα και για το ενοχικο μου... και για το οτι ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας.. το πιστευω ακραδαντα αυτο και το ποσο ευκολα καποιοι ανθρωποι σαν κι εμενα αυθυποβαλλονται με το παραμικρο...θα μπορουσα να γραψω δεκαδες δικα μου παραδειγματα για να το υποστηριξω.... δεν ξερω αν το εχεις κι εσυ αυτο.....ευχομαι να βγει κατι θετικο απο το "Placebo exp"!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εισαι τυχερη , επεσες σε ευσυνειδητο γιατρο , ο δικος μου ηταν , ποσα θες ? 7 φτανουν ? εεεεμ , κατι πραπανω ? οκ , θα γραψω 5 σε σενα , και 4 στην μανα σου , αλλο τιποτα θελεις να γραψουμε ? εθιζεσαι η δεν εθιζεσαι ? ελα ομως που το 2010 συνταξιοδοτηθηκε , και εμεινα ξεμπαρκος ......πηγα σε καποιον αλλον , αλλα μολις ακουσε την ποσοτητα , φρικαρε , τα μισα μουφραψε ................ λει μια ρηση , προσεχε τι ευχεσαι , η τι θελεις , γιατι θα το εχεις , αυτο μου συνεβαινε σολη μου την ζωη , και καλα , και κακα ............... παω λοιπον σενα φαρμακειο , ψιλογνωστο , τοχε ενας παππους , λεω , να μου δωσετε 2 ζαναξ , και να σας φερω την συνταγη την αλλη βδομαδα ? ε , τι ηθελα και τοπα !! α , μου λεει , παρε οσα θελεις , εγω ειμαι τρελλος ( ετσι ειπε , λογω τιμης ) , οποτε παιρνω 3 ............ ξαναπαω , με ειχε συμπαθησει ο παππους , τοχω αυτο το συμπαθητικο ( αμα θελω ) , ' θελω ενα ααμπουαν , ενα Χ πραμα ( για ξεκαρφωμα ) , και 3 ζαναξ ' , οκ , παρτα ............. ε , σε 2.5 χρονια , μουχε δωσει ' ετσι ' 205 κουτακια του 1mg ,.................... εμπαινα , τραβαγα για τα ζαναξ , και αδειαζα το ραφι εφεξης ...........μετα συνταξιοδοτηθηκε ............... μπορει να γραφω και αισχρα ψεμματα εδω , για τον παππου , ο νοων , νοειτω .........
    Κριμα για την συνταξιοδοτηση και τις μη αποκαλυψεις του ...παππου γιατι πολυ θα ηθελα ζαναξ αυτη την στιγμη. Οχι να εθιστω αλλα να με ηρεμησουν αυτο το διαστημα που εχω πεσει παλι σε μαυρη καταθλιψη. Δυστυχως δεν παω πια στον ψυχιατρο μου, αφενος δεν με βοηθησε ιδιαιτερα η ψυχοθεραπεια, μονο μεχρι ενος σημειου αλλα καθε φορα που θα συμβει κατι βρισκομαι στον ιδιο βουρκο (εχω παει συνολικα απο το 2005 σε 2 ψυχολογους, 2 ψυχιατρους και εναν ψυχιατρο-ψυχολογο).
    Αχ ρε Macgyver εναν ψυχιατρο και εναν φαρμακοποιο σαν τον δικο σου θα ηθελα, για 3 μηνες μονο εστω. Ξερω, ακουγεται ανευθυνο αυτο που λεω, το μυαλο καπου ομως πρεπει να πατησει και μια παυση...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Μα τα xanax τα συνταγογραφουν και οι καρδιολογοι σιγουρα αλλα και οι παθολογοι..η κανω λαθος?? Εννοεις οτι χρειαζεσαι xanax και δεν μπορεις να βρεις η απλα αστειεύεσαι Μελίνα??

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •