βενζοδιαζεπινη - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 67 of 67
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    δεν σχολίασα κάτι που είπες εσύ Macgyver αλλά τον stas. Δεν είναι προφανες από την παράθεση και το σχόλιο;
    Οντως , ειναι , απλα παρεθεσα το λινκ για το ποσο δυνητικα επικινδυνα ειναι ταντικαταθλιπτικα , δεν ξερω αν ειναι καλυτερα η χειροτερα σε μακρπροσεσμη βαση , η ληψη αντικ/κων , η ζαναξ , και τα δυο ' παιζουν ' με το μυαλο σου , ισως ουτε οι φαρμακευτικες γνωριζουν τις μακροπροθεσνμες συνεπειες των , ουτε και τις ενδιαφερει προφανως , τα συμφεροντα ειναι τοσο μεγαλα , που ισως δεν μαθευτει ποτε η αληθεια ................ ακομη και το ΄αθωωο ΄αλκοολ , αν εφευρισκετο σημερα , θα κατατασσετο στα σκληρα ναρκωτικα , και θαπαγορευοταν η κυκλοφορια του............ υπο την μασκα του ' κοινωνικου ' πινειν ομως , εχι καταντησει μαστιγα , αφου το 1/3 των τροχαιων οφειλεται σε αυτο , ακομη και το τσιγαρο , που αποδεδειγμενα , κανει μονο ζημιά , του ζωγραφισαν μια επιγραφη στο κουτακι , κι ολα ενταξει !! το χρημα ειναι ο απολυτος αρχων , ο Θεος της εποχης μας ............................δεν ειπα , μπλακ αντερ οτι καταφερεσαι εναντιον μου , απλα εθεσα ωρισμενα ζητηματα , που αφορουν ολους μας , οχι μονο τους χρηστες ζαναξ , δεν ειναι κατι προσωπικο ......

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Και τα αντικαταθλιπτικα εθιστικα πιστευω οτι ειναι. Οχι με την εννοια οτι θα τα ζηταει καποιος οπως το τσιγαρο ή το αλκοολ αν εθιστει, αλλα οτι μαθαινει ο εγκεφαλος και αλλα συστηματα του οργανισμου να λειτουργουν με αυτα και η διακοπη τους δημιουργει προβληματα. Την πατησα οταν διεκοψα το λαντοζ, την πατησα και οταν διεκοψα το εντακτ και το σιπραλεξ.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Και τα αντικαταθλιπτικα εθιστικα πιστευω οτι ειναι. . Την πατησα οταν διεκοψα το λαντοζ, την πατησα και οταν διεκοψα το εντακτ και το σιπραλεξ.
    Και που να διακοψεις σεροξατ , εχει γινει θεμα το αντικαταθλιπτικο αυτο , και η εταιρεια που το κυκλοφορει , εχει φαει σωρεια μηνυσεων .......

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Και που να διακοψεις σεροξατ , εχει γινει θεμα το αντικαταθλιπτικο αυτο , και η εταιρεια που το κυκλοφορει , εχει φαει σωρεια μηνυσεων .......
    Καλα που ειχα αρνηθει να το παρω τοτε οταν ηθελε να μου το χορηγησει ο προηγουμενος ψυχιατρος καιρο μετα την διακοπη του λαντοζ. Αλλα ειχα περασει σε φαση αρνησης να παρω αλλα αντικαταθλιπτικα. Ευτυχως ο επομενος ψυχιατρος μου εδωσε σιπραλεξ και εντακτ.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    . Ευτυχως ο επομενος ψυχιατρος μου εδωσε σιπραλεξ και εντακτ.
    Γι αυτα , δεν εχει ακουστει/γραφει κατι ........

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Εμενα η διακοπη τους μου δημιουργησε προβλημα στον κυκλο μου, με αποτελεσμα να παθω αμηνορροια και να πρηστω παρα πολυ, ενω εκανα διατροφη και πηγαινα καθημερινα στο γυμναστηριο, οχι μονο δεν εχανα κιλα, εβαζα κιολας. Μετα ετρεχα στον γυναικολογο μου να μου δινει χαπια για να στρωσουμε τον κυκλο ωστε να επανελθω και εκεινος μου ανοιξε τα ματια, λεγοντας μου οτι η διακοπη των αντικαταθλιπτικων το προκαλει αυτο. Φυσικα και η διαθεση μου επεφτε ή ειχα πολλα σκαμπανεβασματα και ξεσπασματα που δεν μπορουσα να ελεγξω. Και διαρκη υπνηλια-κοπωση-ελλειψη ενεργειας. Γνωριζοντας ολο το ιατρικο ιστορικο μου ο γυναικολογος μου ειπε οτι ευθυνεται η διακοπη των αντικαταθλιπτικων. Ετσι αρχισα να τα παιρνω ξανα και ολα αυτα εστρωσαν, περα απο την διαθεση η οποια επηρεαζεται απο εξωγενεις παραγοντες.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εμένα η διακοπη του λεξοτανιλ μου προκάλεσε "οπτικες διαταραχες" τις λεγομενες και αύρες. Χωρίς πονοκεφαλο ομως. το καταλαβα γιατι μολις ξαναρχισα να παιρνω καθημερινα σταματησαν. τωρα προσπαθω να το ελαττωσω λιγο λιγο αλλα...

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •