Ενδείξεις απιστίας. Τι κάνω; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θα σου ελεγα να μην μπαινεις στην διαδικασια να δηλητηριαζεις το μυαλο σου κ την σχεση σου..ο.τι ειναι να γινει θα γινει..ολα τα αλλα απλα σε ταλαιπωρουν κ σε κανουν δυστυχισμενο..στην τελικα εγω εχω μια θεωρια που την λεω "αν με απατα καλυτερα να μην το μαθω"
    αν κατσω κ σκεφτω ο.τιδηποτε περι απιστιας ολα θα τα δω υποπτα..
    επιπλεον εχω κ μια αλλη θεωρια.."ο.τ γινει θα φανερωθει καποια στιγμη γιατι ο διαολος εχει πολλα ποδαρια"
    θα σου πω το εξης..ο συντροφος μου διατηρουσε κρυφο προφιλ κ καυλιαρικο στο fb..καποια στιγμη εκατσε κατα λαθος επειδη το αφησε ανοιχτο κ το ανακαλυψα..το τι ειδα μεσα..αστο καλυτερα..τερατα!
    ενιωσα προδωμενη κ ημουν ετοιμη να φυγω απο το σπιτι..το συζητησα μαζι του, μου ζητησε συγγνωμη κ ειπαμε να το ξαναπροσπαθησουμε μαζι..τελικα συγχωρεσα κ προχωρησαμε παρακατω..αυτο εγινε 2 χρονια πριν..
    τωρα ειμαστε οκ..να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν το ξανακανε αυτο το πραμα..ή αν θα το ξανακανει..δεν θελω να μπαινω στην διαδικασια καν..εγω θα αρρωστησω..οποτε απλα ζεις την σχεση σου κ αν συμβαινει κατι τετοιο καποια στιγμη θα το καταλαβεις..
    αν μπαινεις λοιπον στην διαδικασια να σκεφτεσαι γιατι αγορασε ενα κραγιον κ ενα βρακι παραπανω..εκει το εχασες το θεμα..απλα θα κουραστεις, θα κουρασεις κ θα αγανακτησεις..+ οτι ολα θα τα βλεπεις υποπτα..
    σου μιλαω εγω που εχω ολη την ωρα ενα κιν στο χερι...κ δεν κοιταω γυρω μου..δεν μιλαω με κανεναν γκομενο ουτε καυλαντιζω..ολη την ωρα βλεπω ηλιθια βιντεο..μιλαω με φιλες, βλεπω τι ποσταρουν οι φιλοι μου κ τετοια..
    τωρα συμβουλες του τυπου παρακολουθησε την ειναι κατι απαραπανω απο μαλακια για μενα..αν ειναι να ξευτιλιζομαστε ετσι..αστο καλυτερα μεινει μονος σου..αυτα ειναι ξευτιλισμενα πραματα κ μη πεφτεις σε αυτο το επιπεδο.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Θα συμφωνησω ότι μονο αν την παρακολουθήσεις θα εισαι 100% σιγουρος...

    υπαρχει περιπτωση η γυναικα σου να περναει καμια περιεργη φαση? να βαρεθηκε γενικα? καμια ψιλοκαταθλιψη? θα μπορουσε να δικαιολογησει την συμπεριφορά της

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Της κάνεις δώρο ένα καινούριο smartphone. Αγοράζεις και ένα καλό spyware, το εγκαθιστάς με κάποιον που ξέρει από αυτά, της το δίνεις. Και ενήμερος και κύριος.
    οχι ρε ναταλια!! οχι!! τι πραματα ειναι αυτα??? παιδια ηρεμηστε!!! ειναι παρανομο να ψαχνεις την προσωπικη ζωη του αλλου ρε παιδια! ελεος!! δεν ειναι σωστο...δειχνεις οτι δεν σεβεσαι τον αλλον!
    ρε παιδια ο ανθρωπος δεν εχει σοβαρες ενδειξεις τωρα για να σκεφτει κατι τετοιο...ελεος τωρα!
    ενδειξη φιλε μου θα ηταν αν σου ελεγε ειναι με την ΦΩΦΩ κ τελικα εβλεπες την ΦΩΦΩ στον δρομο μονη της..
    καταλαβες τι ειναι ενδειξη?
    ολα τα αλλα που λες ειναι απλα κολλημα του εγκεφαλου σου!! ελεος πια!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    anxious και εγω είμαι κατά των ακραιων λυσεων στυλ παρακολουθησης... αλλα είναι η μονη λυση για να του φυγουν οι υποψίες...

    εχω και προσωπικη εμπειρια από την οικογενεια μου... μια φορα τον παρακολουθησε και ηταν αρκετη για να τα δει όλα.. δεν είναι εξευτελισμος!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    οχι ρε ναταλια!! οχι!! τι πραματα ειναι αυτα??? παιδια ηρεμηστε!!! ειναι παρανομο να ψαχνεις την προσωπικη ζωη του αλλου ρε παιδια! ελεος!! δεν ειναι σωστο...δειχνεις οτι δεν σεβεσαι τον αλλον!
    ρε παιδια ο ανθρωπος δεν εχει σοβαρες ενδειξεις τωρα για να σκεφτει κατι τετοιο...ελεος τωρα!
    ενδειξη φιλε μου θα ηταν αν σου ελεγε ειναι με την ΦΩΦΩ κ τελικα εβλεπες την ΦΩΦΩ στον δρομο μονη της..
    καταλαβες τι ειναι ενδειξη?
    ολα τα αλλα που λες ειναι απλα κολλημα του εγκεφαλου σου!! ελεος πια!
    Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Τέλος. Θα αρκεστω στο να πω αυτο χωρίς να επεκταθω στα όσα μας έχεις γράψει εσυ ή ίδια στο φόρουμ.
    Και το επίπεδο το ρίχνει αυτός που σου βάζει τις υποψίες. Από εκεί και πέρα δεν πιστεύω ότι μπήκαν χωρίς λόγο ψύλλοι στα αυτιά του. Έχει δικαίωμα να ξέρει την αλήθεια. Εσύ μπορεί να θέλεις να εθελοτυφλεις αλλα δεν το θέλουν όλοι. Και μιλώντας για επίπεδο, αν κάποιος θέλει να μάθε την αλήθεια πως θα το κάνει διαφορετικά; Να τη ρωτήσει; Θα του πει όχι φυσικά. Για πρότεινε άλλο τρόπο να μάθει την αλήθεια. Το άτομο που απιστεί έχει γαμησει το επίπεδο όχι ο απατημενος.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    anxious και εγω είμαι κατά των ακραιων λυσεων στυλ παρακολουθησης... αλλα είναι η μονη λυση για να του φυγουν οι υποψίες...

    εχω και προσωπικη εμπειρια από την οικογενεια μου... μια φορα τον παρακολουθησε και ηταν αρκετη για να τα δει όλα.. δεν είναι εξευτελισμος!
    παιδια τι να πω...πραγματικα εχω βγει απο τα ρουχα μου.....κ ο ανριωπος δεν εχει καν σοβαρες ενδειξεις..να μου πεις οτι ακουει κλησεις κρυφες το βραδι..οτι την πιανει να μιλαει στο κινητο περιεργα..
    να κρυβει πραματα..οκ..τωρα αυτος απλα την βλεπει την γυναικα που βαφεται κ ειναι αλλου, δεν σημαινει οτι απαταει..
    κ γω πολελς φορες καθομαι σπιτι κ βαριεμαι να του μιλησω για ο.τιδηποτε..θελω την ησυχια μου..κ αλλες φορες του κολλαω πανω του σαν βδελλα γιατι απλα εχω διαθεση..τι σημαινει οτι απιστω?
    παιδια πρεπει να κρινουμε τι ειναι σοβαρη ενδειξη κ τι οχι..τι υποψια κ τι καχυποψια..κ τι κολλημα...!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    παιδια τι να πω...πραγματικα εχω βγει απο τα ρουχα μου.....κ ο ανριωπος δεν εχει καν σοβαρες ενδειξεις..να μου πεις οτι ακουει κλησεις κρυφες το βραδι..οτι την πιανει να μιλαει στο κινητο περιεργα..
    να κρυβει πραματα..οκ..τωρα αυτος απλα την βλεπει την γυναικα που βαφεται κ ειναι αλλου, δεν σημαινει οτι απαταει..
    κ γω πολελς φορες καθομαι σπιτι κ βαριεμαι να του μιλησω για ο.τιδηποτε..θελω την ησυχια μου..κ αλλες φορες του κολλαω πανω του σαν βδελλα γιατι απλα εχω διαθεση..τι σημαινει οτι απιστω?
    παιδια πρεπει να κρινουμε τι ειναι σοβαρη ενδειξη κ τι οχι..τι υποψια κ τι καχυποψια..κ τι κολλημα...!
    Ρε anxious ο άνθρωπος έχει οικογένεια μαζί της με τρία παιδιά λες να μη ξέρει τη γυναίκα του και να μη διαισθάνεται τι είναι κουλο και τι όχι;
    Εγώ άμα σου πω ότι δεν ψιλιαστηκα ποτέ τίποτα συνειδητά αλλά είδα ΟΝΕΙΡΟ πριν το μάθω, τι θα μου πεις; Το υποσυνείδητο καμία φορά μας δίνει όλα όσα χρειάζεται να ξέρουμε και μας τσιγκλαει εκεί που συνειδητά δεν πάει ο νους. Οι ενδείξεις μπορεί να είναι χαζες...αλλά αυτή τη διαίσθηση έχει ο άνθρωπος.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να σου πω εγω ενδειξη..
    σοβαρη που ναι μπορει να σε κανει να μπεις στην διαδικασια παρακολουθησης..
    σου λεει ο αντρας σου οτι ειναι εκει σε εναν φιλο..περνας εκεινη την στιγμη μετα απο 3 λεπτα απο κει κ η μηχανη του πουθενα..(λες θα πηγαινει σπιτι..πιθανον μολις εφυγε)..
    πας σπιτι με την προσδοκια να τον δεις εκει ή τουλαχιστον να ερθει μετα απο 10 λεπτα..
    περναει μιση ωρα κ ενω το σπιτι του φολου του ειναι αποσταση 5 λεπτων απο το δικο σας..αυτος αφαντος..
    τον παιρνεις τηλ δεν το σηκωνει..
    κ μετα απο 45 λεπτα σκαει σπιτι μασωντας τσιχλα..ε τι θα σκεφτεις???
    και τον ρωτας "ειχες παει καπου μετα τον φιλο σου?" κ σου απανταει σαν να μην τρεχει τιποτα "οχι...κατευθειαν εφυγα απο τον φιλο μου κ ηρθα σπιτι"
    κ τον ξαναρωτας "κ πως εκανες μια αποσταση 5 λεπτων γαμω το κερατο σου γαμω , να φαινεται 45 λεπτα??" και κει σαστιζει κ δεν παιρνεις απαντηση...
    αυτο ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΑΠΑΤΑΕΙ Κ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ!
    καταλαβατε τωρα την διαφορα?

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    οχι ρε ναταλια!! οχι!! τι πραματα ειναι αυτα??? παιδια ηρεμηστε!!! ειναι παρανομο να ψαχνεις την προσωπικη ζωη του αλλου ρε παιδια! ελεος!! δεν ειναι σωστο...δειχνεις οτι δεν σεβεσαι τον αλλον!
    ρε παιδια ο ανθρωπος δεν εχει σοβαρες ενδειξεις τωρα για να σκεφτει κατι τετοιο...ελεος τωρα!
    ενδειξη φιλε μου θα ηταν αν σου ελεγε ειναι με την ΦΩΦΩ κ τελικα εβλεπες την ΦΩΦΩ στον δρομο μονη της..
    καταλαβες τι ειναι ενδειξη?
    ολα τα αλλα που λες ειναι απλα κολλημα του εγκεφαλου σου!! ελεος πια!
    Έχεις δίκιο σε αρκετά από αυτά που λες αλλλα υπάρχει και τέτοια ένδειξη. Ταξίδι για δουλειά ενώ ανακάλυψα ότι εκείνη την μέρα είχε άδεια.
    Πεστε μου κάτι άλλο οι γυναίκες. Πως αντιδράτε όταν ο σύντροφός σας, σας μιλάει για γυναικεία απιστία;

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    μετα από τοσα χρονια γαμου και 3 παιδια... γνωρίζοντας τον αλλον πλεον καλυτερα και από τον ευατο σου.. δεν αφηνει περιθωριο παρερμηνείας... η βαρεθηκε και ξενοκοιταει... η περναει φαση!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ρε anxious ο άνθρωπος έχει οικογένεια μαζί της με τρία παιδιά λες να μη ξέρει τη γυναίκα του και να μη διαισθάνεται τι είναι κουλο και τι όχι;
    Εγώ άμα σου πω ότι δεν ψιλιαστηκα ποτέ τίποτα συνειδητά αλλά είδα ΟΝΕΙΡΟ πριν το μάθω, τι θα μου πεις; Το υποσυνείδητο καμία φορά μας δίνει όλα όσα χρειάζεται να ξέρουμε και μας τσιγκλαει εκεί που συνειδητά δεν πάει ο νους. Οι ενδείξεις μπορεί να είναι χαζες...αλλά αυτή τη διαίσθηση έχει ο άνθρωπος.
    ρε συ δεν μιλαει ομως για κατι χειροπιαστο...κατι που να κλινει προς τα εκει..το οτι ειναι κοσμαρα η τυπισα κ απλα αγοραζει βρακια δεν ειναι ανδειξη απιστιας..μπορει να βαριεται η γυναικα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Έχεις δίκιο σε αρκετά από αυτά που λες αλλλα υπάρχει και τέτοια ένδειξη. Ταξίδι για δουλειά ενώ ανακάλυψα ότι εκείνη την μέρα είχε άδεια.
    Πεστε μου κάτι άλλο οι γυναίκες. Πως αντιδράτε όταν ο σύντροφός σας, σας μιλάει για γυναικεία απιστία;
    Εγώ λέω να μην της πεις το παραμικρό σχετικά με αυτό μονος σου, ούτε καν πλάγια. Αν είναι ενοχή θα μαζευτεί. Ψάξου ενώ δεν ξέρει ότι ψιλιαζεσαι...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ρε συ δεν μιλαει ομως για κατι χειροπιαστο...κατι που να κλινει προς τα εκει..το οτι ειναι κοσμαρα η τυπισα κ απλα αγοραζει βρακια δεν ειναι ανδειξη απιστιας..μπορει να βαριεται η γυναικα...
    Αυτό με το επαγγελματικό ταξιδακι στην άδεια το ειδες; Για πες...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Έχεις δίκιο σε αρκετά από αυτά που λες αλλλα υπάρχει και τέτοια ένδειξη. Ταξίδι για δουλειά ενώ ανακάλυψα ότι εκείνη την μέρα είχε άδεια.
    Πεστε μου κάτι άλλο οι γυναίκες. Πως αντιδράτε όταν ο σύντροφός σας, σας μιλάει για γυναικεία απιστία;
    πες μου πως το ανακαλυψες ?ποιος σου το ειπε?ειναι βεβαιο?
    αν ειναι λοιπον βεβαιο..γιατι δεν την ρωτησες?
    κ εφοσον αυτη ειναι μια σοβαρη ενδειξη..γιατι μας λες για τα βρακια(κολλησα εγω με τα βρακια..σορρυ)..πες μας τις πιο σοβαρες ενδιεξεις κ ασε τα αλλα..για να καταλαβουμε κ εμεις.
    τι εννοεις πως αντιδραμε οταν μας μιλαει για γυναικεια απιστια..
    εγω για παραδειγμα αν μου πει οτι εμαθε οτι η ταδε κανει αυτο..απλα κουτσομπολιστικα καθομαι κ ακουω οσα μου λεει κ γελαμε. αυτο..

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    παιδια τι να πω...πραγματικα εχω βγει απο τα ρουχα μου.....κ ο ανριωπος δεν εχει καν σοβαρες ενδειξεις..να μου πεις οτι ακουει κλησεις κρυφες το βραδι..οτι την πιανει να μιλαει στο κινητο περιεργα..
    να κρυβει πραματα..οκ..τωρα αυτος απλα την βλεπει την γυναικα που βαφεται κ ειναι αλλου, δεν σημαινει οτι απαταει..
    κ γω πολελς φορες καθομαι σπιτι κ βαριεμαι να του μιλησω για ο.τιδηποτε..θελω την ησυχια μου..κ αλλες φορες του κολλαω πανω του σαν βδελλα γιατι απλα εχω διαθεση..τι σημαινει οτι απιστω?
    παιδια πρεπει να κρινουμε τι ειναι σοβαρη ενδειξη κ τι οχι..τι υποψια κ τι καχυποψια..κ τι κολλημα...!
    Δεν είναι ετσι ακριβως όπως τα περιγράφεις. Όταν βλέπεις έναν άνθρωπο να είναι με το κινητό όλη την ώρα, να σηκώνεται το πρωί και να μπαίνει με το κινητό στην τουαλέτα για κανένα τέταρτο, όταν παρατηρέις ότι μπαίνεις στο δωμάτιο και κατεβάζει τις ιστοσελιδες που βλέπει, όταν σε έχει ζαλίσει με την καινούρια φίλης της που γνώρισε πριν κανά χρόνο και είναι μακρυά. Όταν πλεόν τα εσώρουχα τα καινούρια τα βάζει αλλού για να μην τα δω. Πες μου τι θα έβαζες στο νου σου;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. περι απιστιας
    By λολα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-02-2016, 13:39
  2. ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ !
    By Gamer85 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 08-07-2014, 15:23
  3. Replies: 15
    Last Post: 06-04-2013, 17:26
  4. "Περί αντρικής απιστίας", μέρος 1ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 11-11-2011, 21:48
  5. Περί αντρικής απιστίας, μέρος 2ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-2011, 17:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •