Ενδείξεις απιστίας. Τι κάνω; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    πες μου πως το ανακαλυψες ?ποιος σου το ειπε?ειναι βεβαιο?
    αν ειναι λοιπον βεβαιο..γιατι δεν την ρωτησες?
    κ εφοσον αυτη ειναι μια σοβαρη ενδειξη..γιατι μας λες για τα βρακια(κολλησα εγω με τα βρακια..σορρυ)..πες μας τις πιο σοβαρες ενδιεξεις κ ασε τα αλλα..για να καταλαβουμε κ εμεις.
    τι εννοεις πως αντιδραμε οταν μας μιλαει για γυναικεια απιστια..
    εγω για παραδειγμα αν μου πει οτι εμαθε οτι η ταδε κανει αυτο..απλα κουτσομπολιστικα καθομαι κ ακουω οσα μου λεει κ γελαμε. αυτο..
    Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέριες πως το έμαθα το θέμα είναι ότι η δικαιολογία ήταν ότι έκαναν λάθος στην δουλειά και με χρέωσαν άδεια που δεν πήρα. Η δικιά μου όταν αναφέρω κάτι τέτοιο προσπαθεί αμέσως να αλλάξει συζήτηση. Δεν μου είπες όμως παίρνεις βρακιά που δεν τα φοράς ποτέ με τον δικό σου;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    α φιλε μου..τωρα μιλας σωστα...εγω ειμαι ολη την ωρα με το κιν στο χερι αλλα στο wc οχι δεν το παιρνω..αλλα πολελς φορες καθομαι διπλα του η καπνιζω μονη στο μπαλκονι κ μιλαω με τις φιλες μου κ αυτος καθεται μεσα..οταν κατεβαζει ιστοσελιδες που βλεπει σημαινει οτι δεν θελει να τις δεις εσυ..αλλα κ τι να βλεπει?κ συ πως ξερεις οτι τα νεα εσωρουχα τα βαζει αλλου?θελω να πω..εμενα ο αντρας μου δνε παρατηρει καν τα βρακια μου...τα βγαζει απλα..
    κ μερικες φορες δεν ξερει αν αυτο που φοραω εναι καινουριο ή οχι..
    θελω να πω ειδες να ψωνιζει εσωρουχα κ να τα βαζει στη βαλιτσα της κ να φευγει για αλλη πολη?οποτε υποθετεις τα φορεσε εκει?πες μου λιγες λεπτομερειες να καταλαβω.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Δεν καταλαβαίνω τι σημασία έχουν οι λεπτομέρειες...τα δεδομένα είναι απλά:
    1) Τον ανθρωπο τον βασανίζουν οι υποψίες.
    2) Αν ρωτήσει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θα το καταλάβει αυτή ότι την υποψιάζεται και θα προσέχει πιο πολύ με αποτέλεσμα να μη μπορεί να επιβεβαιώσει τις υποψίες του και να συνεχίσει να βασανίζεται.
    3)Στα ίσα φυσικά δε θα του το πεί ναι σε απαταω θα τον βγάλει τρελο.
    4) Σε περίπτωση που ισχύει αυτό ο άνθρωπος λέει δεν θέλει να εθελοτυφλει/να συνεχίσει το γάμο του
    5) Άρα ο μόνος τρόπος να μάθει την αλήθεια ποιος είναι;
    Απλο είναι. Τώρα ότι και αν αναλύσουμε για ενδείξεις και αν τις θεωρεί το ένα και το άλλο μέλος βάσιμες οι αβάσιμες δεν έχει σημασία γιατί του θεματοθετη του ήταν αρκετές για να αρχίσουν να τον βασανίζουν υποψίες και να ανοίξει θέμα στο φόρουμ!
    Άρα πρέπει κάπως να βεβαιωθει. Άρα τι άλλο προτεινετε πέρα από αυτό με το smartphone ή γενικά από το να τη παρακολουθήσει καλύτερα;;;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέριες πως το έμαθα το θέμα είναι ότι η δικαιολογία ήταν ότι έκαναν λάθος στην δουλειά και με χρέωσαν άδεια που δεν πήρα. Η δικιά μου όταν αναφέρω κάτι τέτοιο προσπαθεί αμέσως να αλλάξει συζήτηση. Δεν μου είπες όμως παίρνεις βρακιά που δεν τα φοράς ποτέ με τον δικό σου;
    νιωθει δηλαδη μια αμηχανια οταν της μιλας για απιστια...αυτο ναι ειναι μια ενδιεξη..σημαινει οτι πνιγεται εκεινη τη στιγμη..
    εγω οταν μαθαινω κατι τετοιο απλα γελαω μαζι του για το κουτσομπολιστικο...οσον αφορα την αδεια..οκ θα μπορουσε..
    αρα λοιπον εχεις πολυ περισσοτερες ενδειξεις απο αυτα που ειπες πριν..τοτε αλλαζει το πραμα.
    οσον αφορα τα εσωρουχα..οχι φιλε μου..οταν διαλεγω εσωρουχο...νιωθω οτι το διαλεγω γι αυτον κ προσπαθω να βρω ενα εσωρουχο που θα του αρεσει..αλλα ξερω οτι δεν τα κοιταει ποτε..ειναι λιγο στα παπαρια του γι αυτα..

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    χεχε για να ελαφρυνουμε λιγο το θεμα... θεματοθετη εχω ιδεα... θες να την πεσω διαδικτυακα στην γυναικα σου να δουμε τι θα κανει?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν καταλαβαίνω τι σημασία έχουν οι λεπτομέρειες...τα δεδομένα είναι απλά:
    1) Τον ανθρωπο τον βασανίζουν οι υποψίες.
    2) Αν ρωτήσει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θα το καταλάβει αυτή ότι την υποψιάζεται και θα προσέχει πιο πολύ με αποτέλεσμα να μη μπορεί να επιβεβαιώσει τις υποψίες του και να συνεχίσει να βασανίζεται.
    3)Στα ίσα φυσικά δε θα του το πεί ναι σε απαταω θα τον βγάλει τρελο.
    4) Σε περίπτωση που ισχύει αυτό ο άνθρωπος λέει δεν θέλει να εθελοτυφλει/να συνεχίσει το γάμο του
    5) Άρα ο μόνος τρόπος να μάθει την αλήθεια ποιος είναι;
    Απλο είναι. Τώρα ότι και αν αναλύσουμε για ενδείξεις και αν τις θεωρεί το ένα και το άλλο μέλος βάσιμες οι αβάσιμες δεν έχει σημασία γιατί του θεματοθετη του ήταν αρκετές για να αρχίσουν να τον βασανίζουν υποψίες και να ανοίξει θέμα στο φόρουμ!
    Άρα πρέπει κάπως να βεβαιωθει. Άρα τι άλλο προτεινετε πέρα από αυτό με το smartphone ή γενικά από το να τη παρακολουθήσει καλύτερα;;;
    εχει μεγαλη σημασια η λεπτομερεια οταν κατηγορουμε εναν ανθρωπο..συμπαθα με.. αλλα η παρακολουθηση για μενα πραγματικα ειναι ο.τι πιο ξεφτιλισμενο υπαρχει..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    χεχε για να ελαφρυνουμε λιγο το θεμα... θεματοθετη εχω ιδεα... θες να την πεσω διαδικτυακα στην γυναικα σου να δουμε τι θα κανει?
    jesus CHRIST!!!!
    xaaxxaxa!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εχει μεγαλη σημασια η λεπτομερεια οταν κατηγορουμε εναν ανθρωπο..συμπαθα με.. αλλα η παρακολουθηση για μενα πραγματικα ειναι ο.τι πιο ξεφτιλισμενο υπαρχει..
    Όχι ότι πιο εξεφτελισμενο υπάρχει είναι το να τσιλιμπουρδιζει κάποιος με τρίτους. Ή παρακολούθηση είναι δικαίωμα του άλλου αν τον έχεις για μαλάκα. Γιατί να τρώει τη ζωή του κάποιος με μία γυναίκα που τον έχει για μαλάκα; Για να πει "ααα εγώ είμαι κύριος δε παρακολούθησα δεν έπεσα χαμηλά";;; Λολ
    Οι λεπτομέρειες που ζητάς δεν έχουν καμία σημασία και θα σου εξηγήσω γιατί:

    Πες πως εσύ ή anxious έχεις φτιάξει μία καλύτερη εικόνα της κατάστασης και πιστεύεις πως η γυναίκα του δεν τον απαταει. Και θα του πεις "άντε καλέ ιδέα σου είναι δεν σε απαταει" και θα ησυχάσει;;; Όχι βέβαια.
    Ό,τι τον βασανίζει θα συνεχίσει να τον βασανίζει μέχρι να έχει κάτι χειροπιαστό.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    α φιλε μου..τωρα μιλας σωστα...εγω ειμαι ολη την ωρα με το κιν στο χερι αλλα στο wc οχι δεν το παιρνω..αλλα πολελς φορες καθομαι διπλα του η καπνιζω μονη στο μπαλκονι κ μιλαω με τις φιλες μου κ αυτος καθεται μεσα..οταν κατεβαζει ιστοσελιδες που βλεπει σημαινει οτι δεν θελει να τις δεις εσυ..αλλα κ τι να βλεπει?κ συ πως ξερεις οτι τα νεα εσωρουχα τα βαζει αλλου?θελω να πω..εμενα ο αντρας μου δνε παρατηρει καν τα βρακια μου...τα βγαζει απλα..
    κ μερικες φορες δεν ξερει αν αυτο που φοραω εναι καινουριο ή οχι..
    θελω να πω ειδες να ψωνιζει εσωρουχα κ να τα βαζει στη βαλιτσα της κ να φευγει για αλλη πολη?οποτε υποθετεις τα φορεσε εκει?πες μου λιγες λεπτομερειες να καταλαβω.
    Δεν θέλω να συνεχίσω το θέμα με τα εσώρουχα παραείναι εξευτελιστικό. Το θέμα είναι ότι είτε όλα είναι στο μυαλό μου είτε όντως συμβαίνει κάτι, αυτό με αποσυντονίζει εντελώς. Είναι πολυ ψυχοφθόρο να ζεις στην αμφιβολία και να μην έχεις εμπιστοσύνη στο ταίρι σου ώρες ώρες νοιώθω ότι είμαι στα όρια κατάθλιψης. Αν δεν έχω πάθει κιόλας. Ξέρω ότι χρειάζεται υπομονή αλλά είναι πολύ δλύσκόλή η υπομονή.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Aπ την αλλη, εφοσον λειπει μονο στα μακρυνα ταξιδια για δουλεια, ειναι δυσκολο να πεις οτι εχει αλλη σχεση. Η απιστια συνηθως ειναι καθημερινη, το να εχει ενα φλερτακι με καποιον που γνωρισε μια στο τοσο δεν το βρισκω και τοσο κακο. Ενας που απιστει θα βγει καθε βραδυ σχεδον, θα λειπει συνεχεια, οποτε ισως ειναι ετσι απλα ενα φλερτ ή και τιποτα.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Aπ την αλλη, εφοσον λειπει μονο στα μακρυνα ταξιδια για δουλεια, ειναι δυσκολο να πεις οτι εχει αλλη σχεση. Η απιστια συνηθως ειναι καθημερινη, το να εχει ενα φλερτακι με καποιον που γνωρισε μια στο τοσο δεν το βρισκω και τοσο κακο. Ενας που απιστει θα βγει καθε βραδυ σχεδον, θα λειπει συνεχεια, οποτε ισως ειναι ετσι απλα ενα φλερτ ή και τιποτα.
    Αποκλείεις να είναι μια σχέση που συντηρείται από την απόσταση. Να είναι κάποιος που είναι και αυτός μακρυά και βρίσκονται σε αραιά χρονικά διαστήματα;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    φιλε μου εγω απλα θα της μιλαγα στα ισα για να κοψω αντιδρασεις..αν την εβλεπα να ειχε μια αλφα αμηχανια...νομιζω οτι δεν θα χρειαζοταν κατι παραπανω..αλλα αυτο ειναι θεμα χαρακτηρα..
    τωρα αν εσυ πιστευεις οτι με την παρακολουθηση θα λυτρωθεις..καντο..
    βαλε καποιον ειδικο να σε βοηθησει..τι να σου πω..
    εγω παντως απιστησα καποια στιγμη (στιγμιαια , δεν ειχα σχεση με τον αλλον)..κ πηγα μονη μου κ του το πα.μετανοιωσα απειρα κ οι περισσοτεροι εδω το ξερουν κ με ξερουν.
    αυτον τον επιασα εγω κατα λαθος..ανοιξα το λαπτοπ κ ειδα τερατα..κρυφη διπλη ζωη...κ αφου ειδα το καυλιαρικο προφιλ του..σαν ο θεος να με οδηγησε σε ενα συρταρι που εψαχνα να βρω ενα παλιο αντικειμενο..κ κει ανακαλυψα κ ενα κριφο ταμπλετ..στο οποιο ειδα κ αλλα πολλα!
    εγινε της *******ς το καγκελο..τον ξεφτιλισα..τον εκανα να φαει χωμα..
    κ ολα αυτα με διαφορα 2 ημερων...δλδ πρωτα ειδα λαπτοπ κ διπλο προφιλ κ μετα απο 2 μερες ανακαλυψα κ το κρυφο ταμπλετ..πως μπορεσε κ δεν ειχε τυψεις?δεν μπορω να καταλαβω..
    εγω με το που εκανα κατι τετοιο μετανοισα αμεσως κ ετρεξα κ του το πα κλαιγοντας..περασαμε δυσκολα..αλλα πλεον ειπαμε να σοβαρευτουμε κ να κοιταξουμε εμας..δεν ξερω ρε φιλε ειλικρινα..
    εφοσον λοιπον πιστευεις κ εισαι σχεδον βεβαιος...παρακολουθησε την ...ή ρωτησε την στα ισα κ κοιτα την στα ματια..εφοσον την ξερεις εννοειται τοσο καλα θα καταλαβεις πολλα απο τα ματια της.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εγώ λέω να μη την ρωτήσεις...με τρία παιδιά που έχετε δεν υπάρχει περίπτωση να σου παραδεχτεί τίποτα και να στα πει με δάκρυα στα μάτια και δε ξέρω κι εγω τι...και αλήθεια να είναι και τυψεις να έχει θα τις καταπιεί, προφανως δε θα θέλει να ρισκάρει να χαλάσει το σπίτι της. Άλλο όταν δύο ελεύθεροι άνθρωποι ρισκάρουν όλα η τίποτα για να έχει ειλικρινεις βάσεις ή σχέση και άλλο όταν υπάρχουν παιδιά στη μέση...μπορεί να σε κοιτάξει κατάματα και να σε βγάλει τρελό...ή αν νομίζεις ότι θα καταλάβεις από την αντίδραση της καντο τι να σου πω...αλλα δεν το συνιστω...

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    φιλε μου εγω απλα θα της μιλαγα στα ισα για να κοψω αντιδρασεις..αν την εβλεπα να ειχε μια αλφα αμηχανια...νομιζω οτι δεν θα χρειαζοταν κατι παραπανω..αλλα αυτο ειναι θεμα χαρακτηρα..
    τωρα αν εσυ πιστευεις οτι με την παρακολουθηση θα λυτρωθεις..καντο..
    βαλε καποιον ειδικο να σε βοηθησει..τι να σου πω..
    εγω παντως απιστησα καποια στιγμη (στιγμιαια , δεν ειχα σχεση με τον αλλον)..κ πηγα μονη μου κ του το πα.μετανοιωσα απειρα κ οι περισσοτεροι εδω το ξερουν κ με ξερουν.
    αυτον τον επιασα εγω κατα λαθος..ανοιξα το λαπτοπ κ ειδα τερατα..κρυφη διπλη ζωη...κ αφου ειδα το καυλιαρικο προφιλ του..σαν ο θεος να με οδηγησε σε ενα συρταρι που εψαχνα να βρω ενα παλιο αντικειμενο..κ κει ανακαλυψα κ ενα κριφο ταμπλετ..στο οποιο ειδα κ αλλα πολλα!
    εγινε της *******ς το καγκελο..τον ξεφτιλισα..τον εκανα να φαει χωμα..
    κ ολα αυτα με διαφορα 2 ημερων...δλδ πρωτα ειδα λαπτοπ κ διπλο προφιλ κ μετα απο 2 μερες ανακαλυψα κ το κρυφο ταμπλετ..πως μπορεσε κ δεν ειχε τυψεις?δεν μπορω να καταλαβω..
    εγω με το που εκανα κατι τετοιο μετανοισα αμεσως κ ετρεξα κ του το πα κλαιγοντας..περασαμε δυσκολα..αλλα πλεον ειπαμε να σοβαρευτουμε κ να κοιταξουμε εμας..δεν ξερω ρε φιλε ειλικρινα..
    εφοσον λοιπον πιστευεις κ εισαι σχεδον βεβαιος...παρακολουθησε την ...ή ρωτησε την στα ισα κ κοιτα την στα ματια..εφοσον την ξερεις εννοειται τοσο καλα θα καταλαβεις πολλα απο τα ματια της.
    Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω και εγώ. Προσπαθώ να δω αν αισθάνεται τύψεις για κάτι αλλά δεν μπορώ να το διακρίνω, ίσως να υπήρχαν στην αρχή όταν εγώ δεν είχα πάρει χαμπάρι κάτι, αλλά τώρα δεν ξέρω, ίσως έμαθε να κρύβεται. Η μέχρι στιγμής προσπάθεια να "παρακολουθήσω" δεν έχει αποδώσει, από την άλλη αν την ρωτήσω και αρνηθεί, ακόμα και αν φαίνεται ότι λέει ψέμματα, δεν θα μπορώ να προχωρήσεις στο επόμενο βήμα. Θα με τρώει πάλι η αμφιβολία.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μμ..κ τι να κανεις?αν δεν εχεις χειροπιαστες αποδειξεις δεν μπορεις να κανεις κατι..
    μπορεις αν θελεις να το αφησεις να κυλησει κ ελπιζεις σε ενα θαυμα αποκαλυψης..
    αργα η γρηγορα καποια μαλακια θα κανει..κ θα το καταλαβεις κανονικα αν συμβαινει..
    γιατι λες οτι η παρακολουθηση δεν απεδωσε?
    κ τι να κανεις βρε γλυκε μου?ετσι δεν γινεται να ζεις..κανεις βασικα δεν γινεται..ειναι ψυχοφθορο..

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. περι απιστιας
    By λολα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-02-2016, 13:39
  2. ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ !
    By Gamer85 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 08-07-2014, 15:23
  3. Replies: 15
    Last Post: 06-04-2013, 17:26
  4. "Περί αντρικής απιστίας", μέρος 1ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 11-11-2011, 21:48
  5. Περί αντρικής απιστίας, μέρος 2ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-2011, 17:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •