Ενδείξεις απιστίας. Τι κάνω; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αν θέλεις ντε και καλά να μάθεις ( είσαι σίγουρος πως θέλεις? σκέψου το. 3 παιδιά έχεις.) το να πληρώσεις ειδικό για να την παρακολουθήσει στο επόμενο ταξίδι της είναι μονόδρομος.

    Αν σ ενοχλεί η συμπεριφορά της και θέλεις να ξεπεράσετε το (όποιο κι αν είναι) πρόβλημα, για αρχή μίλα της για αυτά που σε ενοχλούν και σε χαλάνε στη ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ σχέση (πχ το σεξ-σαν-καθήκον). Χτύπα ένα καμπανάκι. Εγώ αυτό θα έκανα.

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εγώ λέω να μη την ρωτήσεις...με τρία παιδιά που έχετε δεν υπάρχει περίπτωση να σου παραδεχτεί τίποτα και να στα πει με δάκρυα στα μάτια και δε ξέρω κι εγω τι...και αλήθεια να είναι και τυψεις να έχει θα τις καταπιεί, προφανως δε θα θέλει να ρισκάρει να χαλάσει το σπίτι της. Άλλο όταν δύο ελεύθεροι άνθρωποι ρισκάρουν όλα η τίποτα για να έχει ειλικρινεις βάσεις ή σχέση και άλλο όταν υπάρχουν παιδιά στη μέση...μπορεί να σε κοιτάξει κατάματα και να σε βγάλει τρελό...ή αν νομίζεις ότι θα καταλάβεις από την αντίδραση της καντο τι να σου πω...αλλα δεν το συνιστω...
    Νομίζω ότι μετά από την συζήτηση, συγκλίνω στο να μην της αναφέρω οτιδήποτε. Ωστόσο η παρακολούθηση δεν είναι εύκολη υπόθεση ειδικά όταν πιθανώς εχει καταλάβει ότι μπορεί να έχω κάτι στο μυαλό μου.

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Αν θέλεις ντε και καλά να μάθεις ( είσαι σίγουρος πως θέλεις? σκέψου το. 3 παιδιά έχεις.) το να πληρώσεις ειδικό για να την παρακολουθήσει στο επόμενο ταξίδι της είναι μονόδρομος.

    Αν σ ενοχλεί η συμπεριφορά της και θέλεις να ξεπεράσετε το (όποιο κι αν είναι) πρόβλημα, για αρχή μίλα της για αυτά που σε ενοχλούν και σε χαλάνε στη ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ σχέση (πχ το σεξ-σαν-καθήκον). Χτύπα ένα καμπανάκι. Εγώ αυτό θα έκανα.
    Δηλαδή είναι λύση να μεγαλλώσώ 3 παιδιά με έναν άνθρωπο που πιθανώς δεν σέβεται ούτε εμένα ούτε και τα παιδιά της; Για μένα αυτό είναι χειρότερο. Αν χτυπήσω το καμπανακι φοβάμαι ότι απλά θα την κάνω να είναι πιο προσεκτική. Δεν ξέρω αν θα σταματήσει αυτό που μπορεί να συμβαίνει.

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    μμ..κ τι να κανεις?αν δεν εχεις χειροπιαστες αποδειξεις δεν μπορεις να κανεις κατι..
    μπορεις αν θελεις να το αφησεις να κυλησει κ ελπιζεις σε ενα θαυμα αποκαλυψης..
    αργα η γρηγορα καποια μαλακια θα κανει..κ θα το καταλαβεις κανονικα αν συμβαινει..
    γιατι λες οτι η παρακολουθηση δεν απεδωσε?
    κ τι να κανεις βρε γλυκε μου?ετσι δεν γινεται να ζεις..κανεις βασικα δεν γινεται..ειναι ψυχοφθορο..
    Εννοώ ότι όσες φορές και αν έψαξα στο κινητό της δεν βρήκα κάτι.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Δηλαδή είναι λύση να μεγαλλώσώ 3 παιδιά με έναν άνθρωπο που πιθανώς δεν σέβεται ούτε εμένα ούτε και τα παιδιά της; Για μένα αυτό είναι χειρότερο. Αν χτυπήσω το καμπανακι φοβάμαι ότι απλά θα την κάνω να είναι πιο προσεκτική. Δεν ξέρω αν θα σταματήσει αυτό που μπορεί να συμβαίνει.
    Αυτό που εννοώ είναι ότι ίσως το καμπανάκι την ταρακουνήσει κ την κάνει να αλλάξει ρότα, να ξαναγυρίσει κοντά σου. Ίσως φοβηθεί πως θα σε χάσει και καταλάβει το μέγεθος της μλκιας της. Θα το ήθελες? Ή προτεραιότητα είναι να μάθεις?

    Δεν κρίνω, απλώς ρωτάω. Ο καθένας έχει τις αρχές του και είναι απολύτως σεβαστές.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Στην σχέση μας δεν μπορώ να πω πως υπάρχει πάθος, ωστόσο υπάρχει σεξουαλική επαφή. Αρκετές φορές όμως αισθάνομαι οτι απλά συμβαίνει από "καθήκον". Όσον αφορά το δέσιμο περνάμε κύματα. Είναι μέρες που είναι διαχυτική και ζεστή και εγώ το ίδιο και μέρες που είναι απόμακρη και ψυχρή που εκνευρίζεται με το παραμικρό.
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Έχω μπει στο προφιλ της και δεν βρίσκω τίποτα. Αν υπάρχει 2ο προφιλ; Να την παρακολουθήσω είναι δύσκολο, συνήθως έχει ταξίδια μακριά και δεν γίνονται πολύ στχνά. Πάντως το αναμενόμενό σου δεν το καταλαβαίνω. Μια σχέση βαλτώνει και για τους δύο. Γιατί ο ένας επιλέγει την απιστία; Και για μένα υπήρχε η επιλογή της απιστίας αλλλά τήν απέρριψα.
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τα προφανή είναι αυτά που λέει ο κεράσι (καλά αυτό με το αναμενόμενο μπούρδες ειναι, συμφωνω μαζί σου και δεν καταλαβαίνω καν τι χρησιμότητα είχε η ερώτηση πως τα πάτε σα ζευγάρι, δε δικαιολογείται ή απιστία όπως και να τα πηγαινετε). Τεσπα. Όταν λέω προφανή εννοω ψάξου.
    Κινητό, κλήσεις, μηνύματα, email, facebook, skype, viber, whatsapp, καντα φύλλο και φτερό.
    Χρειάζεσαι βασικά πρόσβαση στο κινητό της.
    Μπορείς; Αν όχι υπάρχει άλλος τρόπος... Εχει καμία γιορτή τπτ γενέθλια καμία επέτειο κάτι τώρα κοντά;
    η χρησιμοτητα της ερωτησης ειναι η εξης πολυ απλη, νατ:
    αυτα που ανεφερε στην αρχη το μελος, δεν ειναι καν ενδειξεις. περισσοτερο για την διαισθηση του μιλουσε.
    αυτο με κανει να σκεφτομαι οτι ειναι πολυ πιθανον να εχει την μυγα και να τα σκεφτεται ολα αυτα.
    δλδ, να νοιωθει οτι η σχεση τους δεν παει καλα και να βλεπει φαντασματα .
    διοτι αν ειναι τρελα ερωτευμενοι κι οι δυο και τρελαινονται στο σεξ, μπορει να εχει φτασει το κερατο του μεχρι την πορτα και να μην εχει παρει χαμπαρι, βασιζομενος στον ερωτα της.
    στην αλλη περιπτωση, μπορει η κοπελα να μην κανει τπτ αλλα επειδη δεν ειναι καλα μεταξυ τους, εκεινος υποπτευεται οτι κατι αλλο βρισκει αλλου και ειναι χαρουμενη.

    αν ομως μιλαμε για σοβαρες ενδειξεις, οπως πχ, να λεει οτι παει αλλου και να ειναι αλλου κλπ, αλλαζει το πραγμα.

    γιατι δεν κανεις μια συζητηση για τον ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ και το πως βλεπεις την σχεση σας και το τι γινεται σε αυτην?
    γιατι δεν της ομολογεις οτι ειχες ευκαιρια να απιστησεις για να βαλεις λιγη αδρεναλινη μεσα,α λλα το απεριψες γιατι ηθελες να κρατησεις τις υποσχεσεις σου σε αυτην, να δεις πως θα αντιδρασει? γιατι δεν την ρωτας αν εχει παραπονα απο την σχεση σας και τι σκεφτεται γι αυτα?

    αν σε ολα αυτα κανει την κινεζα κι εσυ βασανιζεσαι και μαλιστα υποπτευεσαι οτι αν γινεται κατι γινεται στα επαγγελματικα ταξιδια, ακολουθησε την σε ενα τετοιο ταξιδι και ολα θα φανουν.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εχεις ένα δίκιο ρεμεντι εκει που λες ότι μπορεί να μη τα πηγαίνουν καλά και να το ερμηνευει ο θεματοθετης ετσι...Αλλα εγώ και παλι τη διαίσθηση του συντρόφου ακομα και χωρίς "σοβαρές" αν το θέλετε αποδείξεις δεν την θεωρώ αμελητεα...ποιες είναι οι πιθανότητες να είναι αβάσιμες οι υποψίες του; Πόσο φαντασμένος είναι πια; Στατιστικά νομίζω είναι πολύ σπάνιο να φαντάζεται κάποιος πράγματα.

    Μία καλή ερώτηση επί του θέματος είναι θεωρώ ή εξής: abracadabra αυτή την ελλειψη εμπιστοσύνης που της εχεις προέκυψε σχετικά πρόσφατα μέσα στο γάμο σας ή από την αρχή της σχέσης σας ζηλευες/ενιωθες ανασφάλεια; Ποτε εχασες την εμπιστοσύνη στη γυναίκα σου; Θυμάσαι κάποιο καιρό στο παρελθόν που είχατε απόλυτη εμπιστοσυνη και ήσουν απόλυτα ήρεμος;
    Γιατι αν υπήρχε και ξαφνικά επαψες να της εχεις εμπιστοσύνη δεν το θεωρώ καλό σημάδι ούτε τυχαίο...
    Αυτό με το να φαντάζεσαι πράγματα ίσως ισχυε αν ήσουν ανέκαθεν ζηλιάρης.

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εχεις ένα δίκιο ρεμεντι εκει που λες ότι μπορεί να μη τα πηγαίνουν καλά και να το ερμηνευει ο θεματοθετης ετσι...Αλλα εγώ και παλι τη διαίσθηση του συντρόφου ακομα και χωρίς "σοβαρές" αν το θέλετε αποδείξεις δεν την θεωρώ αμελητεα...ποιες είναι οι πιθανότητες να είναι αβάσιμες οι υποψίες του; Πόσο φαντασμένος είναι πια; Στατιστικά νομίζω είναι πολύ σπάνιο να φαντάζεται κάποιος πράγματα.

    Μία καλή ερώτηση επί του θέματος είναι θεωρώ ή εξής: abracadabra αυτή την ελλειψη εμπιστοσύνης που της εχεις προέκυψε σχετικά πρόσφατα μέσα στο γάμο σας ή από την αρχή της σχέσης σας ζηλευες/ενιωθες ανασφάλεια; Ποτε εχασες την εμπιστοσύνη στη γυναίκα σου; Θυμάσαι κάποιο καιρό στο παρελθόν που είχατε απόλυτη εμπιστοσυνη και ήσουν απόλυτα ήρεμος;
    Γιατι αν υπήρχε και ξαφνικά επαψες να της εχεις εμπιστοσύνη δεν το θεωρώ καλό σημάδι ούτε τυχαίο...
    Αυτό με το να φαντάζεσαι πράγματα ίσως ισχυε αν ήσουν ανέκαθεν ζηλιάρης.
    Ποτέ δεν ήμουν ζηλιάρης. Της είχα πάντα απόλυτη εμπιστοσύνη. Αυτό βέβαια καταλαβαίνω ότι δεν ήταν καλό, όχι γιατί δεν αντιλήφθηκα ότι μπορεί να συμβαίνει, απλά έτσι φαίνεται ότι το ταίρι σου είναι δεδομένο και εφησυχασμένο, πράγμα που δεν βοηθάει στο να παραμένει μια σχέση ζωντανή. Η εμπιστοσύνη χάθηκε εντελώς μετά το ψέμα και αναλογιζόμενος ότι τα ταξίδια έχουν αυξηθεί σε σχέση με το παρελθόν. Πριν καιρό πράγματι ήμουν πολύ ήρεμος.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    σε τι φαση βρισκεσαι τωρα?εννοω σημερα...εισαι καλυτερα?εγινε κατι?
    η γυναικα σου που βρισκεται?εσυ εχεις δουλεια ωστε να ξεφευγεις κ λιγο απο ολο αυτο?
    εχετε κανονισει καποιες διακοπες?
    πιθανον ο χρονος θα δειξει τι γινεται..εκτος κ αν τελικα απευθυνθεις σε καποιον ειδικο να κανει την παρακολουθηση(οριστε! εκει που ημουν αρνητικη τελειως..μιλαω κ γω για παρακολουθηση!!)...
    τι να κανω η γυναικα απηυδησα!!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    μην της πεις τπτ....για να εχεις τετοια διαισθηση παει να πει οτι κατι δεν παει καλα...
    Κανε κατι για να μαθεις τη συμβαινει...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Αν έχεις δίκιο και αυτό αποδειχτεί με παρακολούθηση ή άλλο τρόπο, πόσο οδυνηρό θα είναι αυτό για εσένα; Θα μπορέσεις να διαχειριστείς την κατάσταση στην περίπτωση αυτή;

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    θα μπορεσει να τα διαχειριστη....απλα πρεπει ν κανει τα παντα για να μαθει...
    τι θα κανει δλδ?θα περιμενει να γινει ταρανδος απο τα κερατα?

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    θα μπορεσει να τα διαχειριστη....απλα πρεπει ν κανει τα παντα για να μαθει...
    τι θα κανει δλδ?θα περιμενει να γινει ταρανδος απο τα κερατα?
    αρχισες παλι να ζωγραφιζεις νικ!! πολυ μαρεσει!χαα!
    ε ναι τι να περιμενει να γινει ταρανδος??η αληθεια ειναι οτι δεν μπορει καποιος ευκολα να μαθαινει οτι ο συζυγος απιστει..ειναι ενα σοκ...κ θελει μετα συζητηση κ σωστη διαχειριση κ ωριμοτητα..
    ειδικα οταν υπαρχουν παιδακια..

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    αρχισες παλι να ζωγραφιζεις νικ!! πολυ μαρεσει!χαα!
    ε ναι τι να περιμενει να γινει ταρανδος??η αληθεια ειναι οτι δεν μπορει καποιος ευκολα να μαθαινει οτι ο συζυγος απιστει..ειναι ενα σοκ...κ θελει μετα συζητηση κ σωστη διαχειριση κ ωριμοτητα..
    ειδικα οταν υπαρχουν παιδακια..
    συμφωνω ,αλλα απο αυτα π λεει η γυναικα τ το κανει κατ'εξακολουθηση....πρεπει να λαβει μετρα οσο ειναι νωρις

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Ποτέ δεν ήμουν ζηλιάρης. Της είχα πάντα απόλυτη εμπιστοσύνη. Αυτό βέβαια καταλαβαίνω ότι δεν ήταν καλό, όχι γιατί δεν αντιλήφθηκα ότι μπορεί να συμβαίνει, απλά έτσι φαίνεται ότι το ταίρι σου είναι δεδομένο και εφησυχασμένο, πράγμα που δεν βοηθάει στο να παραμένει μια σχέση ζωντανή. Η εμπιστοσύνη χάθηκε εντελώς μετά το ψέμα και αναλογιζόμενος ότι τα ταξίδια έχουν αυξηθεί σε σχέση με το παρελθόν. Πριν καιρό πράγματι ήμουν πολύ ήρεμος.
    Το να μην είναι κάποιος ανασφαλης ή ζηλιάρης δεν σημαίνει και πώς έχεις απαραίτητα τον άλλο δεδομένο, έχει διαφορά...τι δεν μπορεί μία σχέση να είναι υγιής χωρίς ζηλιες;
    Οπως το λες καμπανάκι μου φαίνεται πάντως το ότι εφαγες ξαφνικά την φλασια με την έλλειψη εμπιστοσυνης...θα σου πω όμως κάτι απο τώρα ο,τι και αν γίνεται στην τελική: δεν φταις. Σε κοβω να κάθεσαι να σκέφτεσαι τώρα ότι ήμουν επαναπαυμενος την είχα δεδομένη μπλα μπλα...μη το κάνεις. Αν είχε πρόβλημα να σου μιλούσε να προσπαθουσατε να το λυσετε μαζί και να αναθερμανετε λίγο τη σχέση σας. Φαντάζομαι όμως από τα γραφόμενα σου δεν το έχει κάνει...άρα αν απιστει όντως ειναι επιλογή της και δικό της φταίξιμο να το ξέρεις. Όχι ότι σωνει και καλά απιστει...σου είπαμε πολλοί, μόνο αν το ψαξεις θα μάθεις. Απλά θέλω να προλαβω κάποιες σκέψεις σου ΑΝ είναι όντως ετσι το πράγμα. Βέβαια άμα φας τον ντουβρουτζα δεν εχει σημασία τι λέω αλλά τεσπα...δεν φταίει ο απατημενος πάντως και όποιος λέει το αντίθετο είναι ο ίδιος λαμογιο.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. περι απιστιας
    By λολα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-02-2016, 13:39
  2. ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ !
    By Gamer85 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 08-07-2014, 15:23
  3. Replies: 15
    Last Post: 06-04-2013, 17:26
  4. "Περί αντρικής απιστίας", μέρος 1ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 11-11-2011, 21:48
  5. Περί αντρικής απιστίας, μέρος 2ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-2011, 17:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •