Ενδείξεις απιστίας. Τι κάνω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17

    Unhappy Ενδείξεις απιστίας. Τι κάνω;

    Είμαι παντρεμένος εδώ και καιρό και έχω 3 παιδιά. Εδώ και αρκετούς μήνες δεν αισθάνομαι καλά. Η διαίσθησή μου λέει ότι η γυναίκα μου με απατά αλλά έχω απλά ενδείξεις. Κόλλημα με το κινητό και τις σελίδες κοινωνικής δικτύωσης, συνεχή ενασχόληση με τον εαυτό της, καινούρια ρούχα, καινούρια εσώρουχα που σπάνια φοράει, διαρκείς τάσεις φυγής, ευμετάβλητη συμπεριφορά (πότε είναι πολύ ζεστή μαζί μου πότε εντελώς απόμακρη) κτλ
    Προσπαθώ καιρό να βρω αποδείξεις αλλά δεν μπορώ να ανακαλύψω το παραμικρό, παρά μόνο επιπλέον ενδείξεις. Η ζωή μου είναι αφόρητη.
    Αρκετά συχνά μου περνάει από το μυαλό η ιδέα ότι μπορεί όλα να είναι δημιούργημα του της φαντασίας μου και τίποτα παραπάνω. Ωστόσο δεν μπορώ να ξεφύγω από αυτή την κατάσταση. Είναι μέρες που δεν έχω διάθεση να κάνω οτιδήποτε. τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;
    Να της μιλήσω;
    Αν οι υποψίες μου είναι βάσιμες δεν θέλω να συνεχίσω τον γάμο μου.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Είμαι παντρεμένος εδώ και καιρό και έχω 3 παιδιά. Εδώ και αρκετούς μήνες δεν αισθάνομαι καλά. Η διαίσθησή μου λέει ότι η γυναίκα μου με απατά αλλά έχω απλά ενδείξεις. Κόλλημα με το κινητό και τις σελίδες κοινωνικής δικτύωσης, συνεχή ενασχόληση με τον εαυτό της, καινούρια ρούχα, καινούρια εσώρουχα που σπάνια φοράει, διαρκείς τάσεις φυγής, ευμετάβλητη συμπεριφορά (πότε είναι πολύ ζεστή μαζί μου πότε εντελώς απόμακρη) κτλ
    Προσπαθώ καιρό να βρω αποδείξεις αλλά δεν μπορώ να ανακαλύψω το παραμικρό, παρά μόνο επιπλέον ενδείξεις. Η ζωή μου είναι αφόρητη.
    Αρκετά συχνά μου περνάει από το μυαλό η ιδέα ότι μπορεί όλα να είναι δημιούργημα του της φαντασίας μου και τίποτα παραπάνω. Ωστόσο δεν μπορώ να ξεφύγω από αυτή την κατάσταση. Είναι μέρες που δεν έχω διάθεση να κάνω οτιδήποτε. τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;
    Να της μιλήσω;
    Αν οι υποψίες μου είναι βάσιμες δεν θέλω να συνεχίσω τον γάμο μου.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    αν τρεχει κατι και στο κρυβει τοσο μεθοδικα ωστε να μην εχεις τπτ χειροπιαστο περα σπο την διαισθηση σου, λες να στο παραδεχτει επειδη θα ρωτησεις?
    θεωρω πολυ μικρη την πιθανοτητα.

    οτι περιγραφεις αφορα την ανησυχια σου και τις υποψιες σου γι αυτην την πιθανη "αλλη" κατασταση.
    η ΔΙΚΗ ΣΑΣ σχεση πως ειναι? ειναι ζωντανη ερωτικα? υπαρχει παθος, υπαρχει σεξουαλικη επαφη? υπαρχει συναισθηματικο δεσιμο?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Στην σχέση μας δεν μπορώ να πω πως υπάρχει πάθος, ωστόσο υπάρχει σεξουαλική επαφή. Αρκετές φορές όμως αισθάνομαι οτι απλά συμβαίνει από "καθήκον". Όσον αφορά το δέσιμο περνάμε κύματα. Είναι μέρες που είναι διαχυτική και ζεστή και εγώ το ίδιο και μέρες που είναι απόμακρη και ψυχρή που εκνευρίζεται με το παραμικρό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Τα προφανή βήματα τα έχεις κάνει; Ή το παίζεις "κυριος";
    Αυτή δεν θα σου πει τίποτα φυσικά. Και συνήθως (λέμε τώρα,συνηθως, εκτός και αν είσαι τέρμα εμμονικος ζηλιάρης ίσως) όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Τι επιλογες σου μένουν; Μη με κάνεις να πω τα προφανή, καν'τα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν ξαναβγεί παρακολούθησέ την. Πες της και στο ξαφνικό να μπεις στο προφίλ της στο φβ να δεις, μη της το πεις απο πριν και τα σβήσει. Πρώτα βρίσκεις τις αποδείξεις και μετα μιλάς, οχι στον αέρα, αν και εδω που τα λέμε εφόσον έχετε βαλτώσει είναι και αναμενόμενο να στα φοράει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Είναι πρωτοφανής η κατάσταση για μένα. Δεν ξέρω ποια είναι τα προφανή. Προς το παρόν το παλιζω "κύριος".

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οταν ξαναβγεί παρακολούθησέ την. Πες της και στο ξαφνικό να μπεις στο προφίλ της στο φβ να δεις, μη της το πεις απο πριν και τα σβήσει. Πρώτα βρίσκεις τις αποδείξεις και μετα μιλάς, οχι στον αέρα, αν και εδω που τα λέμε εφόσον έχετε βαλτώσει είναι και αναμενόμενο να στα φοράει.
    Έχω μπει στο προφιλ της και δεν βρίσκω τίποτα. Αν υπάρχει 2ο προφιλ; Να την παρακολουθήσω είναι δύσκολο, συνήθως έχει ταξίδια μακριά και δεν γίνονται πολύ στχνά. Πάντως το αναμενόμενό σου δεν το καταλαβαίνω. Μια σχέση βαλτώνει και για τους δύο. Γιατί ο ένας επιλέγει την απιστία; Και για μένα υπήρχε η επιλογή της απιστίας αλλλά τήν απέρριψα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τα προφανή βήματα τα έχεις κάνει; Ή το παίζεις "κυριος";
    Αυτή δεν θα σου πει τίποτα φυσικά. Και συνήθως (λέμε τώρα,συνηθως, εκτός και αν είσαι τέρμα εμμονικος ζηλιάρης ίσως) όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Τι επιλογες σου μένουν; Μη με κάνεις να πω τα προφανή, καν'τα.
    Προτιμώ να ξέρω τα προφανή γιατί, ειλικρινά δεν ξέρω ποια είναι;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Παντως χωρις αποδειξεις, δεν εχει νοημα να μιλαμε, μπορει να ναι ιδεα σου. Το κινητο της στο δινει να το δεις?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Παντως χωρις αποδειξεις, δεν εχει νοημα να μιλαμε, μπορει να ναι ιδεα σου. Το κινητο της στο δινει να το δεις?
    Αν της ζητήσω το κινητό της για να το δω θα είναι ένδειξη ότι κάτι υποψιάζομαι και δεν θέλω να το κάνω. Όταν έχει κάποιο πρόβλημα μου το δίνει για να το φτιάξω. Όσες φορές έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι εκτός από το περίεργο να επισκέπτεται το fb μέσα από ιστοσελίδα ενώ έχει την εφαρμογή. Αυτό στο μυαλό μου δείχνει ότι μπορεί να έχει κρυφό προφίλ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Είμαι παντρεμένος εδώ και καιρό και έχω 3 παιδιά. Εδώ και αρκετούς μήνες δεν αισθάνομαι καλά. Η διαίσθησή μου λέει ότι η γυναίκα μου με απατά αλλά έχω απλά ενδείξεις. Κόλλημα με το κινητό και τις σελίδες κοινωνικής δικτύωσης, συνεχή ενασχόληση με τον εαυτό της, καινούρια ρούχα, καινούρια εσώρουχα που σπάνια φοράει, διαρκείς τάσεις φυγής, ευμετάβλητη συμπεριφορά (πότε είναι πολύ ζεστή μαζί μου πότε εντελώς απόμακρη) κτλ
    Προσπαθώ καιρό να βρω αποδείξεις αλλά δεν μπορώ να ανακαλύψω το παραμικρό, παρά μόνο επιπλέον ενδείξεις. Η ζωή μου είναι αφόρητη.
    Αρκετά συχνά μου περνάει από το μυαλό η ιδέα ότι μπορεί όλα να είναι δημιούργημα του της φαντασίας μου και τίποτα παραπάνω. Ωστόσο δεν μπορώ να ξεφύγω από αυτή την κατάσταση. Είναι μέρες που δεν έχω διάθεση να κάνω οτιδήποτε. τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;
    Να της μιλήσω;
    Αν οι υποψίες μου είναι βάσιμες δεν θέλω να συνεχίσω τον γάμο μου.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    αυτα ειναι ενδειξεις απιστιας???κανεις πλακα ετσι...?
    εγω ειμαι 37 σε σχεση οπου μενουμε μαζι, 7 χρονια..ολη την ωρα κοιταω το fb..κανω chat με φιλες..ψωνιζω ακομα κ το παραμικρο πραματακι που θα με ανανεωσει..παιρνω συνεχεια κραγιον διαφορα χρωματα..παντα ειμαι επριποιημενη..δεν βγαινω εξω χωρις μασκαρα..κ ονειρευομαι συνεχεια ταξιαδια κ θελω να μαι συνεχως εξω με φιλυος...τι σημαινει οτι απιστω???
    παντα μου αρεσει να βαφομαι κ να περιποιουμαι πολυ τον εαυτο μου κ δεν κανω καν κατι τετοιο τυπου απιστιας.
    μπορει απλα η κοπελα να εχει πηξει κ να βρισκει διεδξοδο στα λουσα κ στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Προτιμώ να ξέρω τα προφανή γιατί, ειλικρινά δεν ξέρω ποια είναι;
    Τα προφανή είναι αυτά που λέει ο κεράσι (καλά αυτό με το αναμενόμενο μπούρδες ειναι, συμφωνω μαζί σου και δεν καταλαβαίνω καν τι χρησιμότητα είχε η ερώτηση πως τα πάτε σα ζευγάρι, δε δικαιολογείται ή απιστία όπως και να τα πηγαινετε). Τεσπα. Όταν λέω προφανή εννοω ψάξου.
    Κινητό, κλήσεις, μηνύματα, email, facebook, skype, viber, whatsapp, καντα φύλλο και φτερό.
    Χρειάζεσαι βασικά πρόσβαση στο κινητό της.
    Μπορείς; Αν όχι υπάρχει άλλος τρόπος... Εχει καμία γιορτή τπτ γενέθλια καμία επέτειο κάτι τώρα κοντά;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τα προφανή είναι αυτά που λέει ο κεράσι (καλά αυτό με το αναμενόμενο μπούρδες ειναι, συμφωνω μαζί σου και δεν καταλαβαίνω καν τι χρησιμότητα είχε η ερώτηση πως τα πάτε σα ζευγάρι, δε δικαιολογείται ή απιστία όπως και να τα πηγαινετε). Τεσπα. Όταν λέω αέρια προφανή εννοω ψάξου.
    Κινητό, κλήσεις, μηνύματα, email, facebook, skype, viber, whatsapp, καντα φύλλο και φτερό.
    Χρειάζεσαι βασικά πρόσβαση στο κινητό της.
    Μπορείς; Αν όχι υπάρχει άλλος τρόπος... Εχει καμία γιορτή τπτ γενέθλια καμία επέτειο κάτι τώρα κοντά;
    Κάτι έχει για ρίξε ιδέα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πρεπει να την παρακολουθησεις καλυτερα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by abracadabra View Post
    Κάτι έχει για ρίξε ιδέα.
    Της κάνεις δώρο ένα καινούριο smartphone. Αγοράζεις και ένα καλό spyware, το εγκαθιστάς με κάποιον που ξέρει από αυτά, της το δίνεις. Και ενήμερος και κύριος.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. περι απιστιας
    By λολα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-02-2016, 12:39
  2. ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ !
    By Gamer85 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 08-07-2014, 14:23
  3. Replies: 15
    Last Post: 06-04-2013, 16:26
  4. "Περί αντρικής απιστίας", μέρος 1ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 11-11-2011, 20:48
  5. Περί αντρικής απιστίας, μέρος 2ο
    By Sharpedon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-2011, 16:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •