Θελω να φυγω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Θελω να φυγω

    Καλησπέρα σας
    Αποφασισα να γραψω γιατι τελευταια εχουν μαζευτει πολλά μεσα μου και θαλω καπου να τα γραψω και να ακουσω μια 2η γνωμη.

    Λοιπον ειμαι αραβωνιασμενη με ενα πολυ καλο παιδι. Η μεταξυ μας σχεση ειναι πολυ καλη, όπως και η σχεση με τα πεθερικα μου.

    Αυτο που με "τρωει" χωρις να ξερω το πραγματικο γιατι ειναι οικονομικης φυσης. Ναι ειμαστε και οι 2 ανεργοι, αλλά ειναι πολυ θετικη και υπαρχουν καλες πιθανοτητες να φυγουμε εξωτερικο.
    Ομως άλλο οικονομικο θεμα με ενοχλει. Θα τα παρω με τη σειρα.
    Οι γονεις του αντρα μου μας εχουν παραχωρησει (γιατι η πεθερα μου βρηκε αλλου δουλεια εκτος θεσσαλονικης και θα εμενε μονος του ο αντρας μου στο πατρικο του) το σπιτι που μενουμε εδω και 4 χρονια. Πριν ομως ξεκινησουμε την συγκατηκηση μας, οπως σωστα θεωρησα και εγω και επραξε ο αντρας μου, ρωτησε τον αδερφο του (επισης παντρεμενο και εκεινη την περιοδο περιμεναν παιδι) αν θελουν να μετακομισουν απο αλεξανδρουπολη για θεσσαλονικη. Ο αδερφος του εκεινη την περιοδο ηταν επισης ανεργος (δουλευε μαυρα για 1-2 κατοσταρικα το μηνα) και η γυναικα του φυσικα σταματησε τη δουλεια. Ουσιαστικα (οπως λεγανε) ζουσαν με τα επιδοματα και τα μαυρα. Η απαντηση ομως ηταν αρνητικη, κυριως απο πλευρας της συνυφαδας μου, μιας και εκεινη στο καφε που τα ειπαμε, ειπε οτι οχι δεν θελουν να μετακομισουν. Ο άλλος δεν ειπε τιποτα. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.
    Τα πραγματα ομως για αυτους ζορισαν πολυ. Ο πατερας του με εναν ξαδερφο του κινησαν νηματα και του βρηκαν δουλεια πολυ καλη με καλες απολαβες. Στη θεσσαλονικη ομως. Οποτε και 3 χρονια μετα το οχι που ειχαν πει, τωρα (περισυ) αποφασιζουν να ερθουν. Αυτο που με ενοχλησε οταν το εμαθα και συνεχιζει να με ενοχλει ειναι οτι τα ενοικια (και οχι μονο) οταν εμεναν στην αλεξανδρουπολη αλλά και τα ενοικια (και οχι μονο) τωρα στη θεσσαλονικη τα πληρωνει ο μπαμπας των αγοριων(ο πεθερος μου δλδ), ακομα και τωρα που ο γαμπρος μου δουλευει. Αυτο που βρηκα τρομερα απερισκεπτο ειναι οτι οταν μετακομισαν θεσσαλονικη τα πεθερικα δεν εβαλαν κανενα οριο ως προς το ποσο που θα δινουν για νοικι, το οποιο σημερα φτανει τα 400 ευρω, καθως διαλεξαν μια καλη περιοχη της θεσσαλονικης.

    Γενικοτερα αυτο που βλεπω ειναι μια αλαζονια και ελαφροτητα του αδερφου του αντρα μου ως προς τα χρηματα που δεχεται απο τον πατερα του. Ενω ο δικος μου δεν δεχεται να παρει λεφτα απο τους δικους του. Δλδ μια μικρη ανακαινιση, βαψιματα κλπ καναμε σπιτι και δεν ηθελε να ζητησει λεφτα απο τους γονεις του.
    Περιτο να πω οτι εμας μπορει να μας παραχωρησαν ενα σπιτι, οχι τοσο ανετο, αλλά δεν συμβαλλουν τοσα πολλά οσο στον αδερφο του. Εχω μονο την πλευρα του πατερα μου να βοηθαει σε αυτα. Αντιθετα η πλευρα της οικογενειας της συνυφαδας μου δεν συμβαλει στα εξοδα της δικιας του οικογενειας.

    Εντωμεταξυ, οταν ειχαμε κανει μια συζυτηση εγω με τον πεθερο μου, ειπε πως "βοηθαμε οποιον εχει αναγκη". Ελα ομως που εμεις ειμαστε αυτοι που τον τελευταιο καιρο εχουμε αναγκη καθως το αυτοκινητο του αντρα μου τα εφτυσε και θελει πολλα λεφτα για επισκευη. Ελα ομως που τωρα που εμεις εχουμε την μεγαλυτερη αναγκη, ειναι ο θρησκευτικος γαμος του αδερφου του και εχουν ηδη μεγαλα εξοδα για νυφικα, πανηγυρια κλπ και δεν ειναι προθυμοι να τα πληρωσουν ολα για την επισκευη.....

    Και αναρωτιεμαι, θα επρεπε τελικά να με ενοχλει που τα πεθερικα μου ειναι τοσο "λαρτζ" στο ενα παιδι και οχι τοσο στο άλλο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Νομίζω πως εσένα οχι δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί. Είναι θέμα του άντρα σου με την οικογένεια του και αν εκείνος είναι οκ με ολο αυτό και δεν θέλει να δέχεται βοήθεια απο τρίτους -και ας είναι οι γονείς του-, τοτε πρέπει να το σεβαστείς και να μην σκας...τι σημασία έχει που είναι πιο λαρτζ με τον αδερφό του; Μπορει ο αδερφός του να είναι λίγο πιο "ρεμαλάκι". Εγω θα ήμουν περήφανη για τον σύντροφο μου αν προτιμουσε να τα βγάζαμε πέρα μόνοι...
    Για να καταλάβω όμως, ο αντρας σου δεν τα συζητάει αυτά με τους γονείς του; Η μονο εσυ τα συζητάς με τα πεθερικά σου; Λιγο κουφό μου φαίνεται...βασικά σκέψου πως απο την άλλη πλευρά μπορεί τις κουβέντες με τον πεθερό να τις κανει ευθαρσως ο άλλος γιός του και όχι η νύφη του...ε εσυ ποιον θα έβαζες προτεραιότητα το γιο σου η τη νύφη σου; Λογική η αντίδραση του μπαρμπα...αυτά είναι χαζά και μικρότητες βέβαια, οικογένεια του παιδιου του ειναι η μια οικογένεια του παιδιου του και η αλλη αλλα σε επίπεδο ανθρώπινης αδυναμίας/παραξενιάς μπορείς να δείς που μπορεί να έγκειται το πρόβλημα.
    Ο αντρας σου τι λέει;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Α τώρα το είδα πως ο άντρας σου δεν δέχεται τα χρήματα των γονιών του. Ε εσυ άδικα σκάς τότε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    "Αυτο που με ενοχλησε οταν το εμαθα και συνεχιζει να με ενοχλει ειναι οτι τα ενοικια (και οχι μονο) οταν εμεναν στην αλεξανδρουπολη αλλά και τα ενοικια (και οχι μονο) τωρα στη θεσσαλονικη τα πληρωνει ο μπαμπας των αγοριων(ο πεθερος μου δλδ), ακομα και τωρα που ο γαμπρος μου δουλευει."
    Δλδ τι? Σ ενοχλεί που τους παρείχαν σπίτι τη στιγμή που ακριβώς το ίδιο έκαναν για σας? Δεν το πιασα.

    Σκέψου επίσης ότι τα έξοδά τους είναι πολύ μεγαλύτερα λόγω παιδιού.


    Πιθανόν να έχει δημιουργηθεί στον πεθερό η εντύπωση- μια κ ο άντρας σου δε θέλει να ζητάει οικονομική βοήθεια καθόλου- ότι δεν έχετε ιδιαίτερη ανάγκη κ τα βγάζετε πέρα.

    Ένα έχω να σου πω: Ό,τι παράπονο ή αδικία νομίζεις ότι υφίσταται ο άντρας σου έναντι του αδερφού του, Μ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ. Αυτός θα ζητήσει βοήθεια απ τους γονείς του-αν ζητήσει. Μην χώνεσαι σε οικονομικές συζητήσεις με τον πεθερό, ακόμα καν δεν παντρευτήκατε. Μην κάνεις σαν αρπακτικό.

  5. #5
    Οχι ρε παιδια, δεν τα συζηταω με τον πεθερο. Γενικη συζητηση ηταν. Απο τον αντρα μου τα ξερω αυτα.
    Δεν ειναι οτι οι γονεις του αντρα μου του δινουν και δεν τα παιρνει, αλλά δεν δινουν. Που ούτε τότε θα τα έπαιρνε αλλά τεσπα. Το βρισκω λιγο αδικο. Ίσως ότι είναι ρηγμενος.

    Quote Originally Posted by imagine View Post
    "Αυτο που με ενοχλησε οταν το εμαθα και συνεχιζει να με ενοχλει ειναι οτι τα ενοικια (και οχι μονο) οταν εμεναν στην αλεξανδρουπολη αλλά και τα ενοικια (και οχι μονο) τωρα στη θεσσαλονικη τα πληρωνει ο μπαμπας των αγοριων(ο πεθερος μου δλδ), ακομα και τωρα που ο γαμπρος μου δουλευει."
    Δλδ τι? Σ ενοχλεί που τους παρείχαν σπίτι τη στιγμή που ακριβώς το ίδιο έκαναν για σας? Δεν το πιασα.

    Σκέψου επίσης ότι τα έξοδά τους είναι πολύ μεγαλύτερα λόγω παιδιού.


    Πιθανόν να έχει δημιουργηθεί στον πεθερό η εντύπωση- μια κ ο άντρας σου δε θέλει να ζητάει οικονομική βοήθεια καθόλου- ότι δεν έχετε ιδιαίτερη ανάγκη κ τα βγάζετε πέρα.

    Ένα έχω να σου πω: Ό,τι παράπονο ή αδικία νομίζεις ότι υφίσταται ο άντρας σου έναντι του αδερφού του, Μ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ. Αυτός θα ζητήσει βοήθεια απ τους γονείς του-αν ζητήσει. Μην χώνεσαι σε οικονομικές συζητήσεις με τον πεθερό, ακόμα καν δεν παντρευτήκατε. Μην κάνεις σαν αρπακτικό.
    Με ενοχλει που στα εξοδα της οικογενειας του συμβαλουν ΜΟΝΟ τα πεθερικα μου, (λαρτζ γαρ) ενω στη δικη μας συμβαλλουν με την παραχωρηση του σπιτιου και οσο μπορουν οι δικοι μου.

    Αυτο το ¨λογω παιδιου¨ειναι πολυ μεγαλη "υποκρισια". Αυτοι διαλεξαν να κανουν παιδι, γνωριζοντας οτι ειναι ανεργοι και εξαιτιας αυτης της αποφασης ζουνε χαρη στα πεθερικα. Με χαλαει ρε γαμωτο που οι περισσοτεροι ετσι σκεφτονται σημερα. Με την καβατζα των γονιων. Δεν ειμαι ετσι. Δεν μπορω να μεγαλωνω παιδι και ουσιαστικα να μου πληρωνουν νοικι οι γονεις μου.
    Last edited by b.m; 16-07-2016 at 00:40.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by b.m View Post
    Καλησπέρα σας
    Αποφασισα να γραψω γιατι τελευταια εχουν μαζευτει πολλά μεσα μου και θαλω καπου να τα γραψω και να ακουσω μια 2η γνωμη.

    Λοιπον ειμαι αραβωνιασμενη με ενα πολυ καλο παιδι. Η μεταξυ μας σχεση ειναι πολυ καλη, όπως και η σχεση με τα πεθερικα μου.

    Αυτο που με "τρωει" χωρις να ξερω το πραγματικο γιατι ειναι οικονομικης φυσης. Ναι ειμαστε και οι 2 ανεργοι, αλλά ειναι πολυ θετικη και υπαρχουν καλες πιθανοτητες να φυγουμε εξωτερικο.
    Ομως άλλο οικονομικο θεμα με ενοχλει. Θα τα παρω με τη σειρα.
    Οι γονεις του αντρα μου μας εχουν παραχωρησει (γιατι η πεθερα μου βρηκε αλλου δουλεια εκτος θεσσαλονικης και θα εμενε μονος του ο αντρας μου στο πατρικο του) το σπιτι που μενουμε εδω και 4 χρονια. Πριν ομως ξεκινησουμε την συγκατηκηση μας, οπως σωστα θεωρησα και εγω και επραξε ο αντρας μου, ρωτησε τον αδερφο του (επισης παντρεμενο και εκεινη την περιοδο περιμεναν παιδι) αν θελουν να μετακομισουν απο αλεξανδρουπολη για θεσσαλονικη. Ο αδερφος του εκεινη την περιοδο ηταν επισης ανεργος (δουλευε μαυρα για 1-2 κατοσταρικα το μηνα) και η γυναικα του φυσικα σταματησε τη δουλεια. Ουσιαστικα (οπως λεγανε) ζουσαν με τα επιδοματα και τα μαυρα. Η απαντηση ομως ηταν αρνητικη, κυριως απο πλευρας της συνυφαδας μου, μιας και εκεινη στο καφε που τα ειπαμε, ειπε οτι οχι δεν θελουν να μετακομισουν. Ο άλλος δεν ειπε τιποτα. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.
    Τα πραγματα ομως για αυτους ζορισαν πολυ. Ο πατερας του με εναν ξαδερφο του κινησαν νηματα και του βρηκαν δουλεια πολυ καλη με καλες απολαβες. Στη θεσσαλονικη ομως. Οποτε και 3 χρονια μετα το οχι που ειχαν πει, τωρα (περισυ) αποφασιζουν να ερθουν. Αυτο που με ενοχλησε οταν το εμαθα και συνεχιζει να με ενοχλει ειναι οτι τα ενοικια (και οχι μονο) οταν εμεναν στην αλεξανδρουπολη αλλά και τα ενοικια (και οχι μονο) τωρα στη θεσσαλονικη τα πληρωνει ο μπαμπας των αγοριων(ο πεθερος μου δλδ), ακομα και τωρα που ο γαμπρος μου δουλευει. Αυτο που βρηκα τρομερα απερισκεπτο ειναι οτι οταν μετακομισαν θεσσαλονικη τα πεθερικα δεν εβαλαν κανενα οριο ως προς το ποσο που θα δινουν για νοικι, το οποιο σημερα φτανει τα 400 ευρω, καθως διαλεξαν μια καλη περιοχη της θεσσαλονικης.

    Γενικοτερα αυτο που βλεπω ειναι μια αλαζονια και ελαφροτητα του αδερφου του αντρα μου ως προς τα χρηματα που δεχεται απο τον πατερα του. Ενω ο δικος μου δεν δεχεται να παρει λεφτα απο τους δικους του. Δλδ μια μικρη ανακαινιση, βαψιματα κλπ καναμε σπιτι και δεν ηθελε να ζητησει λεφτα απο τους γονεις του.
    Περιτο να πω οτι εμας μπορει να μας παραχωρησαν ενα σπιτι, οχι τοσο ανετο, αλλά δεν συμβαλλουν τοσα πολλά οσο στον αδερφο του. Εχω μονο την πλευρα του πατερα μου να βοηθαει σε αυτα. Αντιθετα η πλευρα της οικογενειας της συνυφαδας μου δεν συμβαλει στα εξοδα της δικιας του οικογενειας.

    Εντωμεταξυ, οταν ειχαμε κανει μια συζυτηση εγω με τον πεθερο μου, ειπε πως "βοηθαμε οποιον εχει αναγκη". Ελα ομως που εμεις ειμαστε αυτοι που τον τελευταιο καιρο εχουμε αναγκη καθως το αυτοκινητο του αντρα μου τα εφτυσε και θελει πολλα λεφτα για επισκευη. Ελα ομως που τωρα που εμεις εχουμε την μεγαλυτερη αναγκη, ειναι ο θρησκευτικος γαμος του αδερφου του και εχουν ηδη μεγαλα εξοδα για νυφικα, πανηγυρια κλπ και δεν ειναι προθυμοι να τα πληρωσουν ολα για την επισκευη.....

    Και αναρωτιεμαι, θα επρεπε τελικά να με ενοχλει που τα πεθερικα μου ειναι τοσο "λαρτζ" στο ενα παιδι και οχι τοσο στο άλλο;
    Τι δεν τα συζητάω με τον πεθερό λες τώρα, εδώ σε bold αυτό ακριβώς δεν μας έγραψες; Οτι τα συζήτησες με τον πεθερό;
    Κανε όπως νομίζεις απλά να ξέρεις σε οποιονδήποτε θα κακοφαινόταν...στα είπε λίγο ωμά ο/η imagine αλλα έχει δίκιο.
    Τι σε νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι; Αφου λες εν τέλει οτι δεν θα μπορούσες να ζείς μονο με τη στήριξη των γονιών σου τι χαλιέσαι; Ο αδερφός του μπορεί, δεν έχει πρόβλημα να ζει με τη στήριξη των δικών του. Και ο αντρας σου μας έγραψες στο πρώτο μήνυμα οτι δεν δέχεται να πάρει χρήματα απο τους δικούς του. Αφου δεν σκάει αυτός τι σκας εσύ;
    Και αυτό με το δική τους επιλογή ήταν να κάνουν παιδί επίσης είναι λίγο κάπως...δική σας επιλογή ήταν επίσης να αρραβωνιαστείτε και να συζήσετε με τον σύντροφό σου ενω ζορίζεστε. Ε αντε και τους βάλαμε κουδούνια...τι να γίνει τώρα να μη θρέφουν το παιδί και το εγγόνι τους; Μην αναλώνεσαι σε αυτά βρε συ...
    Όσο πιο πολυ σκας τόσο πιο άσχημο θα φαίνεται...δόξα το Θεο να λες, ψωμί απο το στόμα σου δεν παίρνουν. Και αντι να βλέπεις την οικογένεια του αδερφού του ανταγωνιστικά δές τους σαν συμμάχους...σήμερα αυτοί έχουν παιδάκι αύριο θα έχεις εσυ...σε κάποια σόγια κάνουν κύκλους μωρουδιακά ρουχα, καρότσια, κούνιες, γενικά υπάρχει βοήθεια απο διάφορες απόψεις. Ενα χαζό παράδειγμα φέρνω απο τα τόσα... Είναι δύσκολοι οι καιροί ναι, αλλα αντι να είστε ισα ισα πιο ενωμένοι κάθεσαι και σκας για κάτι χαζά πράγματα.

  7. #7
    Natalia γενικη συζητηση ηταν. Δεν του ζητησα και τον λογο.

    Εχεις δικιο. Ειναι χαζα πραγματα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by b.m View Post
    Οχι ρε παιδια, δεν τα συζηταω με τον πεθερο. Γενικη συζητηση ηταν. Απο τον αντρα μου τα ξερω αυτα.
    Δεν ειναι οτι οι γονεις του αντρα μου του δινουν και δεν τα παιρνει, αλλά δεν δινουν. Που ούτε τότε θα τα έπαιρνε αλλά τεσπα. Το βρισκω λιγο αδικο. Ίσως ότι είναι ρηγμενος.



    Με ενοχλει που στα εξοδα της οικογενειας του συμβαλουν ΜΟΝΟ τα πεθερικα μου, (λαρτζ γαρ) ενω στη δικη μας συμβαλλουν με την παραχωρηση του σπιτιου και οσο μπορουν οι δικοι μου.

    Αυτο το ¨λογω παιδιου¨ειναι πολυ μεγαλη "υποκρισια". Αυτοι διαλεξαν να κανουν παιδι, γνωριζοντας οτι ειναι ανεργοι και εξαιτιας αυτης της αποφασης ζουνε χαρη στα πεθερικα. Με χαλαει ρε γαμωτο που οι περισσοτεροι ετσι σκεφτονται σημερα. Με την καβατζα των γονιων. Δεν ειμαι ετσι. Δεν μπορω να μεγαλωνω παιδι και ουσιαστικα να μου πληρωνουν νοικι οι γονεις μου.
    δεν ειναι καθολου "τεσπα"..
    ΑΥΤΟ ακριβως ειναι το θεμα. οτι ο ανδρας σου ουτε τους ζηταει ουτε θα τα επαιρνε, και βεβαια οι γονεις ξερουν πολυ καλα πως σκεφτεται επι του θεματος το παιδι τους γιατι προφανως το εχουν συζητησει.
    οποτε εσενα δεν σου πεφτει λογος.
    εκει που σου πεφτει λογος ειναι το τι κανεις με τους δικους σου γονεις.
    αν νοιωθεις οτι επιβαρυνονται ακριβως γιατι δεν ζηταει βοηθεια απο τα πεθερικα σου, μην ζητας ΟΥΤΕ ΕΣΥ και αστον να κανονισει εκεινος πως θα τα καταφερετε μονοι σας οι δυο σας.

    το "λογω παιδιου' δεν ειναι καθολου υποκρισια αγαπητη. μπορει εκεινοι να το θελησαν και να το αποφασισαν, αλλα οι παππουδες θελουν να το στηριξουν και να τους βοηθησουν γιατι ειναι το πολυποθητο ΕΓΓΟΝΙ. οπως ξερεις για τα πεθερικα, ενα ζευγαρι δεν λεει και πολλα ως "οικογενεια". οταν ερχεται το ΕΓΓΟΝΙ , θεωρουν οτι υπαρχει οικογενεια...

    το ρεζουμε ειναι το αρχικο. εφοσον δεν θελει ο ανδρας σου βοηθεια δεν εχεις λογο να ψαχνεσαι εσυ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    ...
    Ένα έχω να σου πω: Ό,τι παράπονο ή αδικία νομίζεις ότι υφίσταται ο άντρας σου έναντι του αδερφού του, Μ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ. Αυτός θα ζητήσει βοήθεια απ τους γονείς του-αν ζητήσει. Μην χώνεσαι σε οικονομικές συζητήσεις με τον πεθερό, ακόμα καν δεν παντρευτήκατε. Μην κάνεις σαν αρπακτικό.
    αυτο δεν το ειχα προσεξει. νομιζα οτι εισασταν παντρεμενοι.
    και γιατι να σας βοηθησουν ενω ειστε ανυπαντορι κι ενω ο γυιος τους δεν θελει βοηθεια? πολυ κακως εκανες κουβεντα με τον ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ πεθερο σου. δεν σε κολακευει αυτη η σταση.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Προβλημα θα ηταν στην περιπτωση που εσυ αναγκαζεσαι να παιρνεις απο τους δικους σου συνεχως λεφτα και να βαζεις περισσοτερα στο σπιτι απ' οτι ο αρραβωνιαστικος σου βλεποντας τον να εχει επαναπαυτει σε αυτη την κατασταση, ποσο μαλλον αν νιωθεις να πιεζεσαι απο την αλλη πλευρα προς εκεινη την κατευθυνση.
    Αν συμβαινει αυτο, τοτε ναι ειναι προβλημα.
    Αν οχι, τι σε απασχολει για το πού δινει τα λεφτα ο πεθερος σου και ποσο μαλλον χωρις καν να εισαι παντρεμενη; Θα φαινεσαι σαν θηλυκη προικοθηρας αν κανεις τετοιες συζητησεις.

Similar Threads

  1. Θέλω να φύγω απ'όλους και απ'όλα.
    By Mystique in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2013, 02:07
  2. Θέλω να φύγω απ'όλους και απ'όλα.
    By Mystique in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 11-04-2013, 22:24
  3. ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΜΑΚΡΙΑ
    By ΕΛΠΙΔΑ85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 03-10-2012, 13:35
  4. Θελω να φυγω απο το σπιτι
    By Sublime in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 09-04-2012, 00:39
  5. Θέλω να φύγω μακριαααααα
    By play in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 26-03-2011, 23:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •