ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??

    ηθελα να ακουσω απο ολους σας αν εχετε νιωσει πικρα ποτε για πραγματα που κανατε κ μετανοιωσατε..ή στενοχωρια και παλι πικρα για πραγματα που δεν κανατε ...κ που σας κανουν να νιωθετε ελλειπης...καπως οτι δεν εχετε καταφερει πραματα στην ζωη σας..κ αν ναι ποια ειναι αυτα?κ πως νιωθετε για ολο αυτο?

  2. #2
    Τώρα αυτό πονάει....
    Μπορεί να αναφερθώ αργότερα γιατί δεν θέλω να τα ξανασκέφτομαι και να μου χαλάσει όλο το απόγευμα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΝΑΙ αυτο εννοω..αν σκεφτεστε πραματα που κανατε?ή που δεν κανατε κ τελικα πονατε....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Επειδή σαν χαρακτήρας είμαι θελω να πιστευω πολυ προσεκτική και επιφυλακτική, γενικά δεν μετανιώνω ευκολα για κατι που κανω γιατι το σκέφτομαι πρωτα παρα πολύ.
    Εχω μετανιώσει για 2-3 πράγματα που έχω κανει με την εννοια οτι αποδειχθηκαν κακες επιλογες που με ταλαιπωρησαν με επιπτωσεις για χρονια. Ενώ θα μπορούσα να ειμαι πιο ευελικτη.
    Αλλά ναι νιώθω ότι δεν τα έχω καταφερει να σταθώ στο ύψος όσων μπορουσα να εχω κανει, ατιμα τα υψηλα στανταρντς...Και επισης νιώθω οτι δεν απεδωσαν οι κοποι και οι προσπαθειες μου, σα να εδωσα 100 και πηρα πισω 5 και αν....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μιλαω για πιο εντονα πραγματα ..πραγματα που καθοριζουν την ζωη μας..που την αλλαξαν..που μας πονεσαν απειρα..πραγματα τραγικα ισως..πραγματα που αν τα επιλεγαμε τωρα θα ειμασταν αλλιωτικοι ή αλλιως...κ οχι για χρονια που φαγαμε κανονταας προσπαθεια να φτασουμε κατι..
    δεν ξερω αν με νοατε??

  6. #6
    Έχω μετανιώσει για όλες σχεδόν τις επιλογές μου, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    μιλαω για .... πραγματα που αν τα επιλεγαμε τωρα θα ειμασταν αλλιωτικοι ή αλλιως...κ οχι για χρονια που φαγαμε κανονταας προσπαθεια να φτασουμε κατι..
    δεν ξερω αν με νοατε??
    οκ!
    πιστευεις οτι θα μπορουσες να επιλεξεις κατι αλλο απο αυτο που εν τελει διαλεξες και τωρα θα ησουν διαφορετική? καταλαβα καλά?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ναι αυτό ακριβώς..θα ήμουν αλλιώς κ αλλιωτικη...αλλα ήθελα να ακούσω για άλλων εμπειρίες...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω δεν ματανιωνω για τιποτα , διοτι , αν ειχα πραξει στο Χ γεγονος διαφορετικα , θαχα πυροδοτησει μια διαφορετικη αλυσιδα /αλληλουχια γεγονοτων , με αγνωστη καταληξη , ειτε καλυτερη , ειτε χειροτερη , οποτε δεν εχει νοημα να μετανιωνεις για θεματα του παρελθοντος , διοτι , συμφωνα με την θεωρια του χαους , δεν ξερεις την τελικη καταληξη τους , ουτε και μπορεις να την προκαθορισεις ,............................ πχ , δεν παντρευτηκα την κοπελα μου προ 20 ετων , αμα την παντρευομουν , μπορει τωρα ναμουν χωρισμενος μεναδυο παιδια , και ενας Θεος ξερει τι αλλο , μπορει ομως ναμουν κι ευτυχης ................ ποτε δεν κοιτω πισω , μονο μπροστα ........δεν εχει κανενα νοημα να κοιτας πισω .......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω δεν ματανιωνω για τιποτα , διοτι , αν ειχα πραξει στο Χ γεγονος διαφορετικα , θαχα πυροδοτησει μια διαφορετικη αλυσιδα /αλληλουχια γεγονοτων , με αγνωστη καταληξη , ειτε καλυτερη , ειτε χειροτερη , οποτε δεν εχει νοημα να μετανιωνεις για θεματα του παρελθοντος , διοτι , συμφωνα με την θεωρια του χαους , δεν ξερεις την τελικη καταληξη τους , ουτε και μπορεις να την προκαθορισεις ,............................ πχ , δεν παντρευτηκα την κοπελα μου προ 20 ετων , αμα την παντρευομουν , μπορει τωρα ναμουν χωρισμενος μεναδυο παιδια , και ενας Θεος ξερει τι αλλο , μπορει ομως ναμουν κι ευτυχης ................ ποτε δεν κοιτω πισω , μονο μπροστα ........δεν εχει κανενα νοημα να κοιτας πισω .......
    Έτσι πρέπει βασικά...μερικές φορές με πιάνει κ κοιταω μονο πίσω...τα λάθη μου...κ δεν αντεχω πεφτω...

  11. #11
    Αμα εχεις κανει μαλακιες στη ζωη σου και στο παρον δεν εισαι καλα,τοτε μετανιωνεις.Αν ναι μεν εχεις κανει λαθη,αλλα εισαι ευχαριστημενος απο την τωρινη σου κατασταση,δε σε πειραζει τοσο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Αμα εχεις κανει μαλακιες στη ζωη σου και στο παρον δεν εισαι καλα,τοτε μετανιωνεις.Αν ναι μεν εχεις κανει λαθη,αλλα εισαι ευχαριστημενος απο την τωρινη σου κατασταση,δε σε πειραζει τοσο.
    Δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην εχει κανει λαθη στη ζωη του ......... και δεν κερδιζεις κατι με το νασαι δυσαρεστημενος , πρεπει να δεχεσαι την ζωη οπως ερχεται , με τα καλα της και τα κακα , ειναι το πιο υγιες ..........λεω γω ....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    ναι υπαρχει ένα πραμα που νοιωθω στεναχωρια που δεν εκανα.... παιδια όταν επρεπε! τωρα νοιωθω ότι είναι αργα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Ναι κάθε μέρα το νιώθω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    ναι υπαρχει ένα πραμα που νοιωθω στεναχωρια που δεν εκανα.... παιδια όταν επρεπε! τωρα νοιωθω ότι είναι αργα
    Ποσο εισαι ? γιατι εγω κοντευω τα 55 , και σκοπευω να κανω παιδια ...........ποτε δεν ειναι αργα , αμα εχεις διαθεση ......

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. E-learning δωρεαν. Εχετε καποια εμπειρια?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 23-01-2020, 17:19
  2. Έχετε νιώσει ποτέ ότι ώρες ώρες συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον σας;
    By deleted-member17-03-2016 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 87
    Last Post: 13-12-2015, 01:13
  3. Δεν μπορώ να ζήσω....- Το έχετε νιώσει;
    By Anny85 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 12-09-2014, 18:03
  4. έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-11-2013, 02:20
  5. Έχετε δοκιμάσει έστω και κάποια από δαύτα;
    By alavastros in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 53
    Last Post: 26-09-2009, 22:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •