"Κούνημα"... το νιώθετε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123

    "Κούνημα"... το νιώθετε;

    Λίγο περίεργος ο τίτλος, αυτό που στην ουσία εννοώ είναι: Αν υπάρχουν άτομα (όπως κι εγώ) που κουνάνε πολύ τα πόδια τους όταν κάθονται...ή ακόμα και όταν είναι όρθιοι! Τρομερά πολύ όμως!! Σε σημείο να κουνιέσαι πχ ολόκληρος ή και το τραπέζι!! Από τι γίνεται αυτό; Δεν το παίρνω στα σοβαρά γιατί δεν είμαι με τρελό άγχος όταν το κάνω.. Τότε μήπως πρόκειται για μια συνήθεια; Σε πόσους από εσάς συμβαίνει; Και το έχετε εξηγήσει; Μπορείτε να το σταματήσετε (γιατί εγώ προσωπικά..όχι!!) και πως επηρεάζει τους γύρω σας και τον τρόπο ζωή σας (πχ, σίγουρα είναι κάπως αντιαισθητικό και με φωνάζουν κομπρεσερ!)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    εχω το ιδιο νευρικο προβλημα απο μικρος. συνεχεια κουναω τα ποδια μου οταν καθομαι, ορθιος οχι (πως να τα κουνησω ορθιος).
    Δεν ειναι κατι που θελει εξηγηση, ειναι ενα \'\'τικ\'\' σπαστικο για τους αλλους ομως οχι για μας! ισα ισα χανουμε και θερμιδες!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Όχι, εγώ το κάνω και όταν είμαι όρθια, αλλά όχι σε κίνηση. Απλά κουνάω τα πόδια μου πάλι όπως και όταν κάθομαι. Θερμίδες;;; Για λέγε..για λέγε..!!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    32
    Και σε μενα συνεβαινε σε ενα μικρο βαθμο παλιοτερα. Οταν ειχα ρωτησει γι αυτο τον ψυχολογο μου μου ειχε πει να μην το καταπιεζω. Να κουνιεμαι ελευθερα....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Nαι, κι εγώ αυτό κάνω, γιατί μου προσφέρει...ευχαρίστηση να το πω; Αν δεν το κάνω είναι σαν να λείπει κάτι, σκέφτομαι κάτι δεν έκανα για λίγα λέπτα..
    Απλά φαίνεται πολύ απωθητικό προς τους άλλους, και δε μπορώ να καταλάβω το γιατί, ενώ εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό. Μπήκα στη θέση του παρατηρητή, και έβλεπα για αρκετή ώρα άτομο να το κάνει, και σκέφτηκα, έτσι κάνω κι εγώ; Με έγχωσε..σε σημείο που να αρχίζω κι εγώ μαζί

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Εγω το κανω ολη την ωρα. Συνεχεια κουναω τα ποδια μου. Δεν ξερω αν δεν το κανω αισθανομαι κατι να μην πηγαινει καλα να μην ειμαι ανετα. Ετσι με αυτο ξεδινω καπως ειναι σαν αγχολυτικο... Προσωπικα δεν το θεωρω προβλημα και δεν με ενδιαφερει να το κοψω. Ισως βεβαια θα επρεπε αλλα τελως παντων...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by Dexter
    Όχι, εγώ το κάνω και όταν είμαι όρθια, αλλά όχι σε κίνηση. Απλά κουνάω τα πόδια μου πάλι όπως και όταν κάθομαι. Θερμίδες;;; Για λέγε..για λέγε..!!
    ναι! ναι! ειναι η καλυτερη γυμναστικη το να κουναμε τα ποδια μας! οι θερμιδες που καιμε ειναι απιστευτες! μετα το billys bootcamp απο την telemarketing ερχεται συντομα και το susperias bootcamp οπου θα δειχνω αποκλειστικα τροπους να κανουμε ασκησεις κουνοντας τα ποδια μας στην καρεκλα (εμεις που ξερουμε τα μυστικα), ετσι με 3 χρονια εγγυηση dexter αν αγορασεις το susperias bootcamp υποσχομαι ονειρεμενο σωμα και θανατηφορες καμπυλες! μονο με 100ευρω! οσοι το προμηθευτειτε μεσα στις επομενες 2ωρες κερδιζετε δωρο μια πιτσα σπεσιαλ με απ ολα απο την πιτσαρια της γειτονιας μου!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Κάτσε φίλε, τώρα 100 ευρώ, τις προάλλες 3000, πάει με άφησες άφραγκη..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    τι ειναι τα φραγκα μπρος τα καλλη?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Τίποτα! Τα ευρώ όμως, τα πάντα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    ε τοτε θα κανω πιο ρεαλιστικη την προσφορα μου! αν τηλεφωνησεις τωρα, θα παρεις δωρο 2 πιτσες! τωρα καλυτερα? σκεψου και το ονειρεμενο σωμα που θα αποκτησεις! η αντζελινα τζολι μολις σε κοιταει θα στρεφει το βλεμμα αλλου απο ντροπη για το σωμα της μπροστα σε σενα!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    63
    Πριν λίγο καιρό σε στιγμές άγχους κούναγα ακούσια το κεφάλι μου.
    Πάντως νομίζω ότι το διαρκές \"παίξιμο\" ποδιών και δαχτύλων πέρα από το αν είναι λίγο ενοχλητικό μπορεί να είναι ευεργετικό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    ευεργετικο για εναν drummer ισως, αλλιως γιατι να ειναι ευεργετικο?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Γιατί καταπολεμά το άγχος (εκείνης της στιγμής) όπως τα παίξιμο ενός στυλό, διοχετεύουμε την ενέργειά μας.

    Εγώ πάλι κουνάω τα πόδια μου και ξαπλωμένη.

    Να σας πω αστεία περιστατικά εξαιτίας του.
    Στην 3η γυμνασίου η φίλη μου που καθόμασταν στο ίδιο θρανίο προς το τέλος της χρονιάς είχε να το λέει ότι το δεξί της πόδι είχε χάσει πόντους από την επαφή του με το δικό μου και μου ζήτησε να αλλάξουμε θέση ώστε να επωφεληθεί και το αριστερό.

    Στην 3η λυκείου επειδή καθόμουν στο θρανίο μπροστά από την έδρα υπήρχε έναν καθηγητής που εκνευριζόταν τόσο πολύ με το κούνημα του ποδιού μου που μου έδινε άδεια να πάω 15 λεπτά έξω κάθε φορά για να \"ηρεμήσω\".

    Δεν υπάρχει λόγος να καταπιέζουμε τον εαυτό μας για κάτι τόσο μικρό και μάλιστα ευεγερτικό τις περισσότερες φορές για μας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Aυτό το να \"ηρεμίσεις\" το ακούω κι εγώ μια ζωή!! Μα είμαι ήρεμη!! Και όταν με βλέπουν να το κάνω, νομίζουν ότι έχω κανένα χοντρό πρόβλημα και αρχίζουν.. Ηρέμισε, η ζωή δεν θέλει άγχος..μπλα..μπλα..μπλα.. Το αποδίδω σε \"υπερκινητικότητα\" όταν με ρωτάνε το λόγο. Θα μπορούσε να είναι εξ\' άλλου κι έτσι.. :s

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •