Γιατί τέτοια καταδίκη; - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 147 of 147
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Αν και δεν πάω κλαμπάκια, μετά από 3-4 ποτά γενικά μου λύνεται λίγο η γλώσσα είναι η αλήθεια, αλλα μετά τα 3-4 ποτά συνήθως έπονται άλλα 5-6 ποτά και στη συνέχεια δεν μπορώ ούτε να μιλήσω ούτε να περπατήσω...

    Είχα δοκιμάσει, πήγα δυο φορές για μάθημα τανγκό, αλλά δεν με διάλεγε καμία για παρτενέρ και τα παράτησα στο δεύτερο μάθημα. Καλύτερα κιόλας γιατί δεν τα πάω καλά με τους χορούς γενικότερα.

    Και τώρα σαν μοναχός είμαι! Ούτε 45χρονη υπάρχει για μένα, ούτε παραπάνω ούτε καμία. Σχεδόν το έχω πάρει απόφαση. Και η απελπισία κάποια στιγμή συνηθίζεται. Τόσοι και τόσοι μόνοι. Ένας ακόμα. Δεν πειράζει.
    Τουλάχιστον έχω τα όνειρα μου, αυτά δεν μπορεί να μου τα πειράξει κανείς!
    Στα όνειρα μου, έρχεται και αυτή που αγαπώ. Είμαστε μαζί εκεί.
    συγνωμη αλλα αμα δεν προσπαθησεις δεν προκειται να ερθει ουρανοκατεβατη η γυναικα.......
    την επομενη φορα που θα βγεις πιες λιγο και προσπαθησε να πλησιασεις μια κοπελα...
    κατι πρεπει να κανεις...
    πρεπει να μπεις σε ενα περιβαλλον με γυναικες...
    σε σαιτ γνωριμιων εχεις μπει ποτε?

    χαχααχαχ σκοπος ειναι να ερχεται και στον ξυπνιο σου οχι μονο στα ονειρα σου..
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    χαχααχαχ σκοπος ειναι να ερχεται και στον ξυπνιο σου οχι μονο στα ονειρα σου..
    Και άμα το όνειρο είναι τώρα, και όταν πέφτουμε για ύπνο στην πραγματικότητα να ξυπνάμε;
    Και στα όνειρα υπάρχει ζωή.

  3. #138
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    χμ..έχει ενδιαφέρον αυτή σου η προσέγγιση.Κάθε φορά που θα περνάω σκατά στο τώρα,θα λέω "όνειρο ζω,ωμμμ..ας κοιμηθώ για να ζήσω την πραγματικότητα.."

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    χμ..έχει ενδιαφέρον αυτή σου η προσέγγιση.Κάθε φορά που θα περνάω σκατά στο τώρα,θα λέω "όνειρο ζω,ωμμμ..ας κοιμηθώ για να ζήσω την πραγματικότητα.."
    http://www.bibliotecapleyades.net/ci...niverse660.htm

  5. #140
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Είχα δοκιμάσει, πήγα δυο φορές για μάθημα τανγκό, αλλά δεν με διάλεγε καμία για παρτενέρ και τα παράτησα στο δεύτερο μάθημα. Καλύτερα κιόλας γιατί δεν τα πάω καλά με τους χορούς γενικότερα.
    δεν ειναι απαραιτητο να γινεις χορευταρας για να βρεις γυναικα απλως πρεπει να βρεις που εχεις κλιση αν εχει και αυτη θα πρεπει να σου μιλησει πρωτη ενα πραγμα πρεπει να σ αρεσει για να πετυχει..

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν ειναι απαραιτητο να γινεις χορευταρας για να βρεις γυναικα απλως πρεπει να βρεις που εχεις κλιση αν εχει και αυτη θα πρεπει να σου μιλησει πρωτη ενα πραγμα πρεπει να σ αρεσει για να πετυχει..
    Δεν πρόκειται να τύχει ποτέ. Σχεδόν το έχω πάρει απόφαση, πλέον.

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Συγγνώμη, που μπαίνω στην κουβέντα σφήνα...
    85Εon, δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να κάνεις πράγματα που δεν σου αρέσουν και δεν ταιριάζουν αμιγώς στην προσωπικότητα σου για να βρεις κοπέλα, όπως πχ να γραφτείς χορό. Τα δικά σου ενδιαφέροντα ποιά είναι;; Όλο και κάτι θα σου αρέσει, ώστε να χρησιμοποιηθεί ως μέσο γνωριμιών. Δεν χρειάζεται να υπερπροσπαθήσεις για να βρεις κοπέλα, απλώς να κοινωνικοποιήθεις σε 'φυσιολογικά" πάντα πλαίσια. Αντιλαμβάνεσαι βέβαια, ότι κουβέντες του τύπου "θα μείνω μόνος και ακόμη ένας μόνος", είναι παιδαριώδεις. Αν επιλέξεις να είσαι μόνος, τότε θα μείνεις μόνος... Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι εκεί έξω που αναζητούν συντροφία... το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να τους πλησιάσεις και να μιλήσεις μαζί τους.

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    εγω προσωπικα θα επιμεινω και θα ξαναπω στον 85αεον οτι ειναι μονοδρομος να γραφτει σε καποια δραστηριοτητα αποτελουμενη κατα 80% απο γυναικες..οπως χορος τανγκο και ας μην του αρεσει..
    ο σκοπος αγειαζει τα μεσα....δεν χρειαζεται να ειναι κατι π του αρεσει,αλλωστε για αλλο σκοπο θα παει εκει...
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  9. #144
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχω μια εμπειρια απο αυτα

    πρεπει να ενδιαφερθει αμεσα καπια για γνωριμια αλλιως ειναι δυσκολο και κοινα ενδιαφεροντα να εχει

    συνηθως αν καπια περνα μια δυσκολη φαση οπως χωρισμο εχει περισσοτερες πιθανοτητες να ενδιαφερθει εκεινη πρωτη πανω σε χωρισμο οι ανθρωποι γινονται πιο δεκτικοι. πιανουν τη κουβεντα πιο ευκολα...

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εχω μια εμπειρια απο αυτα

    πρεπει να ενδιαφερθει αμεσα καπια για γνωριμια αλλιως ειναι δυσκολο και κοινα ενδιαφεροντα να εχει

    συνηθως αν καπια περνα μια δυσκολη φαση οπως χωρισμο εχει περισσοτερες πιθανοτητες να ενδιαφερθει εκεινη πρωτη πανω σε χωρισμο οι ανθρωποι γινονται πιο δεκτικοι. πιανουν τη κουβεντα πιο ευκολα...
    τπτ δεν ειναι δυσκολο ,εαν εισαι παιχτης ολα ευκολα φενονται....
    αλλα ο φιλος 85εον μιας και δεν ειναι πρεπει για αρχη να βρει περιβαλλον με γυναικες....
    και δεν χρειαζεται να ενδιαφερθει καποια αμεσως,αμα παει και παιξει σωστη μπαλιτσα,ολα θα γινουν

    υ.γ εαν πας και την πεσεις σε γκομενα που περναει φαση χωρισμου η ευαλωτη φαση, απλα δεν κανεις.........
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Αν επιλέξεις να είσαι μόνος, τότε θα μείνεις μόνος...
    Το έχω σκεφτεί. Δεν νομίζω ότι είναι θέμα επιλογής. Απλά είμαστε μια μερίδα ατόμων που απλά δεν αρέσουμε στο άλλο φύλο!!! Καταδικασμένοι σε αιώνια μοναξιά! Δεν το επιλέξαμε, απλώς είμασταν άτυχοι..

  12. #147
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν σε ενδιεφερε πραγματικα το θεμα θα ειχες βρει τροπο να το αντιμετωπισεις αφου ειναι η φυση η ιδια που δινει τη δυναμη σε αυτον που θελει κατι πολυ αρα η δε το θες πραγματικα πολυ η η μοναξια δε σε πειραζει τοσο οσο λες.αν σε πειραζε τοσο οσο ελεγες δε θα σταματαγες με τιποτα μεχρι να γνωριζες αυτη που ηθελες.

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

  1. ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ?
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 21-08-2015, 18:03
  2. Η καταδίκη του να είσαι ψυχασθενής
    By Kassi in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 245
    Last Post: 02-01-2014, 23:54
  3. βρεχει!!γιατι τετοια αντιδραση?
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 12-09-2009, 13:54
  4. ψυχικη αρρωστια=καταδικη??
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 10-03-2009, 11:18
  5. Η καταδίκη του να είσαι αρσενικό
    By almostjunkie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 27-09-2007, 11:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •