Γιατί τέτοια καταδίκη; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 147
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ακουσε με ενα κλικ χωριζει την επιτυχια απο την αποτυχια στις σχεσεις με τις γυναικες....
    αυτο το κλικ μολις το καταλαβεις ,θα αρχισεις να αποκτας γυναικες π ουτε καν φανταζοσουνα...
    τωρα συχγωρα με αλλα βαριεμαι να γραψω κατι παραπανω..
    το τριπλο της επιτυχιας για αποκτησης γυναικων ειναι χιουμορ-αυτοπεποιθηση-εμφανιση
    αν δεν εχεις το ενα βολευεσαι και με τα δυο αλλα πεφτεις σε κατηγορια γυναικων..........
    προσθεσε δυναμισμο και αυτοπεποιθηση στην ζωη σου...δεν ξερω μ ποιο τροπο να τον βρεις...γτ ετσι οπως γραφεις μ θυμιζεις γυναικουλα π κλαιει...αλλαξε το...και θα δεις διαφορα...δεν εισαι μυρμηγκι να σ πατανε
    Καλώς το νούμερο 190813 :p

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μα γιατί να σου δώσει η ζωή κάτι? Σου χρωστάει τίποτα? Η ζωή δυστυχώς σου λέει ''βγάλ' τα πέρα μόνος σου''.... Η ζωή σου έδωσε φίλους? Όχι , εσύ το κατάφερες αυτό...
    Αυτό που γίνεται είναι αδικία μεγάλη! Δεν μπορεί μερικοί να έχουν όσες γυναίκες θέλουν (χωρίς να κουνήσουν ούτε το μικρό τους δακτυλάκι), να συμπεριφέρονται άσχημα και οι γυναίκες να τους βρίζουν αλλά όμως να "κολλάνε" με τέτοιους τύπους γιατί "έχουν δυναμισμό, αυτοπεποίθηση.." και άλλα τέτοια κραπ και ότι οι άλλοι "είναι καλά παιδιά αλλά δεν τους κάνουν το κλικ να τους δουν ερωτικά" και άλλα τέτοια κραπ! Κάτι άλλο γίνεται εδώ πέρα. Είναι απλό.

    Quote Originally Posted by cube View Post
    Όχι , εσύ το κατάφερες αυτό...
    Όχι, εγώ δεν κατάφερα τίποτα. Και ναι, έχω κάνει αυτοκριτική. Βρήκα πού φταίω. Αλλά όμως, δεν μπορεί να φταίω σε όλα εγώ! Είναι αδύνατον!
    Και μόνο απ' το γεγονός, ότι δεν είμαι η μόνη περίπτωση, αλλά υπάρχουν πολλοί άντρες εκεί έξω, κάθε τάξης, από πετυχημένοι επαγγελματίες εως άνεργοι φτωχοί που όμως έχουν την ατυχία να περνούν απαρατήρητοι. Λες και μόλις εμφανίζεται κάποια γυναίκα στον ορίζοντα αυτοί ως δια μαγείας γίνονται αόρατοι στα μάτια της γυναίκας....
    Το φαινόμενο λοιπόν, παρουσιάζει κάποια δυναμική. Και όχι, δεν είναι επιλογή αυτό. Δεν είναι επιλογή να είσαι 30, 35, 45, 50 ετών και να μην σ' έχει πλησιάσει ποτέ γυναίκα....... (εμένα, όταν ήμουν 28 πριν από δυο χρόνια, με πλησίασε μια μεγαλύτερη, πολύ μεγαλύτερη σε ηλικία με παρέσυρε μου έλεγε ότι με αγαπούσε και άλλα τέτοια κραπ, με ξεζούμισε συναισθηματικά και μόλις τόλμησα μέσα σε τρεις εβδομάδες σχέσης να της κάνω σκηνή γιατί δεν μου έδινε σημασία επειδή μιλούσε συνεχώς στο κινητό με άλλον λεγάμενο μπροστά στα μάτια μου, με πέταξε σαν σκουπίδι με την αιτιολογία ότι δεν ήμουν .... αρκετά άντρας επειδή άκουσον άκουσον δεν είχα αυτοκίνητο.... ε, όχι, αυτά δεν τα επιλέγεις, κάτι άλλο γίνεται εδώ πέρα).

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Δεν είπα ότι το επέλεξες, γενικά όμως θεωρώ ότι η ζωή είναι άδικη με την έννοια ότι ''δεν το χουμε '' όλοι , άλλος στις γυναίκες, άλλος στα γράμματα, στο μυαλό, στην ομορφιά στο οτιδήποτε...άρα απαιτείται μεγαλύτερη προσπάθεια...Δεν λέω για σένα, εσύ μπορεί να το χεις και να μην το ξέρεις! Προσπάθησες ποτέ, πλησιάσες καμία ποτέ ? ....Απλώς εσύ συνέχεια λες ότι ''δεν με έχει πλησιάσει καμία''...και εγώ κάποτε το έλεγα γιατί δεν το χω με τους ανθρώπους γενικά αλλά ήταν λάθος...Δεν περιμένεις τις γυναίκες , πας σε αυτές! Τώρα πως πας και πόσο δύσκολο είναι αυτό? Δεν γνωρίζω..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Το αντίθετο γίνεται. Οι γυναίκες πλησιάζουν τους άντρες. Αυτό έχω καταλάβει, αυτό έχω αντιληφθεί.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Τι σε νοιάζει τι γίνεται βρε παιδί μου? Θα κάτσεις να τις περιμένεις μήπως σε πλησιάσουν επειδή ''γίνεται το αντίθετο''? Και όχι δεν γίνεται αυτό, αναλόγως τους ανθρώπους...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Τι σε νοιάζει τι γίνεται βρε παιδί μου? Θα κάτσεις να τις περιμένεις μήπως σε πλησιάσουν επειδή ''γίνεται το αντίθετο''? Και όχι δεν γίνεται αυτό, αναλόγως τους ανθρώπους...
    Όχι. Αυτό που λέω γίνεται, είμαι σίγουρος. Το έχω δει με όλους τους φίλους μου, και ακόμα και με μένα....
    Όλοι οι φίλοι μου έχουν ένα σωρό γυναίκες φίλες ο καθένας τους, και όλες αυτές τους παρακαλάνε και τους κολλάνε συνέχεια κλπ
    Και αυτοί τις βρίζουν από πίσω.
    Αυτό τώρα είναι ή δεν είναι αδικία;
    Θα είχα εγώ μια γυναίκα να με παρακαλάει και θα την έβριζα;
    Είναι αδικία μεγάλη!
    Τί ζωή είναι αυτή;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Όχι. Αυτό που λέω γίνεται, είμαι σίγουρος. Το έχω δει με όλους τους φίλους μου, και ακόμα και με μένα....
    Όλοι οι φίλοι μου έχουν ένα σωρό γυναίκες φίλες ο καθένας τους, και όλες αυτές τους παρακαλάνε και τους κολλάνε συνέχεια κλπ
    Και αυτοί τις βρίζουν από πίσω.
    Αυτό τώρα είναι ή δεν είναι αδικία;
    Θα είχα εγώ μια γυναίκα να με παρακαλάει και θα την έβριζα;
    Είναι αδικία μεγάλη!
    Τί ζωή είναι αυτή;
    η ζωη ειναι για τους δυνατους ..μπορεις και εσυ να αλλαξεις....

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι είναι αδικία αλλά έτσι είναι η ζωή, προφανώς κάτι έχουν αυτοί οι φίλοι σου που δεν το χεις εσύ , και εσύ αντίστοιχα κάτι θα χεις που δεν το χουν οι φίλοι σου... ε έτσι είναι αυτά...
    Εσύ αυτές τις φίλες τις γνωρίζεις?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εσύ αυτές τις φίλες τις γνωρίζεις?
    Όχι. Μερικές μόνο φατσικά.
    Και η ειρωνία είναι ότι στην παρέα είμαι "αρχηγικός", "μετράω" σαν άτομο, και ξέρω ότι οι φίλοι μου (οι 6 που έχω) με αγαπούν αληθινά.
    Και εγώ σαν αδέρφια μου τους έχω. Ότι ζητήσουν το κάνω γι' αυτούς. Το ίδιο και αυτοί.
    Αλλά, το παράπονο μου είναι ότι ποτέ, μα ποτέ κανένας τους δεν μου έχει γνωρίσει καμία... Το έχουν κάνει μεταξύ τους, το προτείνει ο ένας στον άλλο μπροστά μου "να σου γνωρίσω την τάδε" κλπ. αλλά σε μένα τίποτα!
    Γι' αυτό πικράθηκα και το τελευταίο διάστημα έχω απομακρυνθεί γενικώς...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εσύ δεν τους είπες ποτέ ''φέρτε και από δω καμία ''?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εσύ δεν τους είπες ποτέ ''φέρτε και από δω καμία ''?
    Όχι, ντρέπομαι. Ούτε πρόκειται να τους κάνω νύξη περί αυτού.
    Είναι και δύσκολο, τώρα τα τελευταία έτη δεν υπάρχει πολύ ελέυθερος χρόνος όπως παλιότερα που είμασταν παιδιά, τώρα όλοι δουλεύουμε.
    Γαμώτο! Είναι δύσκολες εποχές, με πολλές ώρες απασχόληση και λίγα λεφτά.. Άλλος δουλεύει για 800, άλλος για 600, άλλος για 500 ευρώ, άλλος για 300, ένας απ' την παρέα είναι άνεργος κλπ.., μα όλοι, όλοι τους ή έχουν κοπέλα ή ανα πάσα στιγμή μπορούν να βρουν όποια θέλουν.
    Εγώ μόνο κατούρησα στο πηγάδι φαίνεται...

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Καλά και δεν σε βλέπουν μόνο? Δεν συζητάτε καθόλου για αυτά?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Καλά και δεν σε βλέπουν μόνο? Δεν συζητάτε καθόλου για αυτά?
    Ρωτάνε που και που, αν έχω καμια κλπ αλλά αποφεύγω να απαντήσω και αλλάζουμε θέμα. Ξέρουν κιόλας την ιδιοσυγκρασία μου, ότι δεν μιλάω πολύ κλπ οπότε δεν επιμένουν. Γενικώς δεν είναι ότι κομπλάρω ή ότι ντρέπομαι να μιλήσω π.χ. όταν είναι παρούσα μια γυναίκα, απλά δεν μιλάω πολύ. Τυχαίνει συχνά να βγαίνουμε έξω αντροπαρέα και εγώ να μην βγάζω άχνα! χαχα μπορεί να φαίνεται λίγο κουφό αλλά έτσι είναι!
    (συνήθως δεν έχω και ψυχολογία, ειδικά τελευταία σέρνομαι)

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Καθόλου κουφό γιατί και εγώ έτσι είμαι γενικότερα ...αλλά δεν ειναι καθόλου καλό φίλε!
    τους ξέρεις χρόνια ?
    Ρε οι φίλοι είναι πολύ σημαντικό στοιχείο γιατί με αυτούς βγαίνεις, με αυτούς κοινωνικοποιείσαι.....
    Εσύ δηλαδή αν δεν είναι γυναίκα μπροστά μιλάς και μπροστά σε γυναίκα δεν μιλάς?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Ε αφου δεν προσπαθησες τοτε τι περιμενεις; Να πεσουν ουρανοκατεβατες;;; Δηλαδη ή αυτο ή πας σε μοναστηρι; Το να προσπαθησεις πραγματικα δεν το σκεφτεσαι;
    Δεν είναι ότι δεν προσπάθησε, ούτε περιμένει να του έρθουν ουρανοκατέβατες. Είμαι σίγουρος ότι προσπάθησε όσο μπορεί μέχρι εκεί που τον παίρνει και δε θα τα κατάφερε... Δυσκολεύεται πάρα πολύ όπως κι εγώ εννοείται! Δεν είναι καθόλου εύκολο. Φαντάζομαι (διόρθωσέ με 85eon έτσι και κάνω λάθος) ότι δε θα ξέρει τι να πει στην άγνωστη κοπέλα... Πολύ πιθανό! Το φλερτ είναι σαν τέχνη. Η τό'χεις ή δεν τό'χεις! Θέλει τρόπο η προσέγγιση σε γυναίκα, κάτι που δεν έχω εγώ και ο 85eon (όπως λέει και ίδιος)... Μόνο με εξειδικευμένη βοήθεια αν γίνει κάτι...
    Last edited by rolen; 28-07-2016 at 02:18.

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ?
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 21-08-2015, 18:03
  2. Η καταδίκη του να είσαι ψυχασθενής
    By Kassi in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 245
    Last Post: 02-01-2014, 23:54
  3. βρεχει!!γιατι τετοια αντιδραση?
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 12-09-2009, 13:54
  4. ψυχικη αρρωστια=καταδικη??
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 10-03-2009, 11:18
  5. Η καταδίκη του να είσαι αρσενικό
    By almostjunkie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 27-09-2007, 11:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •