Γιατί τέτοια καταδίκη; - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 147
  1. #121
    Ο admforall ανεφερε συγκεκριμενα "Παρασκέφτεσαι τι δεν έχεις και βαλτώνεις." Πραγματι οσο σκεφτομαστε τι δεν εχουμε μειωνεται η διαθεση μας αλλά αρκετα ζευγαρια σημερα συζουν, μοιραζονται εξοδα και ζουν πιο απλα. Ποιος αντρας θα βρει ετσι απλα δουλεια με 1000 και βαλε και γιατι να επιλεξει να τα χαλαλισει σε μια γυναικα ? Επι πληρωμη να την εχει δηλαδη ?

    Δε ξερω, ναι παιζει πολυ αυτο το σεναριο αλλά υπαρχουν και διαφορετικοι ανθρωποι.
    Last edited by Constantly curious; 31-01-2017 at 18:53.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #122
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    85eon είμαι υπεύθυνος για ότι γράφω και όχι για ότι καταλαβαίνουν οι άλλοι τι γράφω...και εσύ δεν κατάλαβες ή έκανες πως δεν κατάλαβες..

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    85eon είμαι υπεύθυνος για ότι γράφω και όχι για ότι καταλαβαίνουν οι άλλοι τι γράφω...και εσύ δεν κατάλαβες ή έκανες πως δεν κατάλαβες..
    Ε, δεν θα παίξουμε την κολοκυθιά!
    Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τί απάντησα (και γενικότερα αλλά και πάνω σε αυτό που έργαψες αρχικά στο ποστ #117)

  4. #124
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Εγώ δεν παίζω την κολοκυθιά.Εσύ πάλι όμως πιστεύεις ότι σου φταίει μόνο το οικονομικό που δεν βρίσκεις γυναίκα.Και να στο θέσω αλλιώς στη δική σου "γλώσσα"..
    Αφού ρε κακομοίρη δεν έχεις μαρούλι,γιατί δε ρίχνεις τα στάνταρ σου και αρέσκεσαι στην κλάψα?

  5. #125
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Το πρόβλημα σήμερα είναι ότι οι άνδρες φοβούνται να εκτεθούν. Τα θέλουν όλα έτοιμα στο πιάτο. Αν δεν είναι 100% σίγουροι πως η κοπέλα τους γουστάρει, δεν κάνουν βήμα.

    Ένα ακόμη πρόβλημα είναι η λανθασμένη νοοτροπία των ανδρών, λόγο των στερεοτύπων. Σε γενικές γραμμές, μια γυναίκα προστίστως έλκεται από τον άνδρα που πιστεύει στον εαυτό του και στις ικανότητές του και σέβεται τον εαυτό του. Αν όμως ο άνδρας δεν πιστεύει στον εαυτό του, ούτε στις ικανότητές του ούτε και σέβετε τον εαυτό του, λογικό είναι μετά να επιστρατεύει βοηθήματα (υποχωρητική συμπεριφορά, υλικά αγαθά κλπ), με σκοπό να μπορεί να έχει μια θέση δίπλα σε μια επιθυμητή σ' αυτόν γυναίκα.

    Αρκεί μόνο να σκεφτούμε το ρόλο των υλικών αγαθών σε αρκετές σχέσεις, για να καταλάβουμε την "αγάπη" και την "ερωτική έλξη" που υπάρχει μεταξύ τους.

    Χρειάζεται αλλαγή νοοτροπίας, προσπάθεια, υπομονή, επιμονή, έκθεση σε καταστάσεις που μπορεί να μην είναι πάντα τόσο ασφαλείς και ευχάριστες. Το να βάζουμε αδιαπέραστα εμπόδια είναι εύκολο, όμως αναπόφευκτα συντηρεί τη μοναξιά.

    Δεύτερη ζωή δεν έχει.

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    γιατί δε ρίχνεις τα στάνταρ σου και αρέσκεσαι στην κλάψα?
    Διαβάζεις τί γράφω καθόλου; Ποιά στάνταρντς;
    Σε πληροφορώ τα στάνταρντς μου είναι τόσο "χαμηλά" (προτιμήσεις αν θες) που συχνά οι φίλοι μου νομίζουν ότι αστειεύομαι!!!

  7. #127
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Τα στάνταρ θα πρέπει να είναι αυτά που γουστάρουμε. Δεν έχει νόημα να σχετιζόμαστε με άτομα που δεν μας ελκύουν.

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Δεύτερη ζωή δεν έχει.
    Πώς το ξέρετε αυτό; Το λέτε με τόση σιγουριά..

    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Τα στάνταρ θα πρέπει να είναι αυτά που γουστάρουμε. Δεν έχει νόημα να σχετιζόμαστε με άτομα που δεν μας ελκύουν.
    Συμφωνώ!!! Έτσι πρέπει να είναι!

  9. #129
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Πώς το ξέρετε αυτό; Το λέτε με τόση σιγουριά..
    Τρόπος του λέγειν. Εάν πιστεύεις πως μπορεί να υπάρχουν και δεύτερες και τρίτες ζωές κ.ο.κ. τότε δεν έχεις παρά να κάνεις υπομονή μπας και έρθει καμιά καλή ζαριά στο μέλλον, είτε σ' αυτή, είτε σε άλλη ζωή.

    Πάντως, σε όποια ζωή κι αν έρθει η πολυπόθητη κοπελιά, πάντα κομπάρσος της ζωής (ή των ζωών) σου θα είσαι, αν δεν αναλαμβάνεις πρωτοβουλία για τον εαυτό σου και τις επιθυμίες σου.

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Εδώ διαφωνώ λίγο.
    Για να αναπτύξει κανείς μια ελάχιστη πρωτοβουλία για το ο,τιδήποτε, θα πρέπει να υπάρχουν και οι κατάλληλες αντικειμενικές 'ευνοϊκές' συνθήκες.

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    να σ ρωτησω...εμφανισιακα πως εισαι ?σαν προσωπικοτητα?στο περιβαλλον σ υπαρχουν γυναικες?οι φιλοι σ εχουν γνωστες?εσυ εισαι ντροπαλος με αυτες?μπορεις να φλερταρεις μια αγνωστη?

    εαν θες απαντα στα παραπανω
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    εμφανισιακα πως εισαι ?
    Μετρίου αναστήματος (1,79m), αδύνατος, μελαχρινός με μέτρια έως <<συμπαθητικά>> χαρακτηριστικά προσώπου. Το τελευταίο δεν είναι κομπασμός, αλλά ότι αντιλαμβάνομαι απ' τις καθημερινές συναναστροφές κάπως έτσι πρέπει να με βλέπουν (και οι γυναίκες αλλά δυστυχώς μέχρις εκεί), ως λίγο συμπαθητικό. Αυτά εις ότι αφορά την εμφάνιση μου.

    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    σαν προσωπικοτητα?
    Σαν προσωπικότητα, ευχάριστος με τους πολύ οικείους μου αλλά με τις ώρες μου. Στα αρνητικά βάζω την ράθυμη διάθεση μου και επίσης δεν θα έλεγα ότι είμαι και πολύ δραστήριος. Κάποιος/α που δεν θα με ήξερε πολύ καλά ίσως έβγαζε το συμπέρασμα ότι είμαι μυστήριος με παράξενες κινήσεις.

    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    στο περιβαλλον σ υπαρχουν γυναικες?
    Όχι. Αν εννοείς στο φιλικό ή εργασιακό περιβάλλον δεν υπάρχουν γυναίκες. Γενικότερα δεν έχω φιλες γυναίκες. Δεν έχω επιδιώξει ποτέ να κάνω.

    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    εσυ εισαι ντροπαλος με αυτες?
    Γενικότερα με άγνωστες δεν αισθάνομαι πολύ άνετα όταν έρχομαι σε επαφή, αλλά προσπαθώ να μην το δείχνω.

    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    μπορεις να φλερταρεις μια αγνωστη?
    Όχι, δεν μπορώ. Δεν το έχω κάνει ποτέ.

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Μετρίου αναστήματος (1,79m), αδύνατος, μελαχρινός με μέτρια έως <<συμπαθητικά>> χαρακτηριστικά προσώπου. Το τελευταίο δεν είναι κομπασμός, αλλά ότι αντιλαμβάνομαι απ' τις καθημερινές συναναστροφές κάπως έτσι πρέπει να με βλέπουν (και οι γυναίκες αλλά δυστυχώς μέχρις εκεί), ως λίγο συμπαθητικό. Αυτά εις ότι αφορά την εμφάνιση μου.

    Σαν προσωπικότητα, ευχάριστος με τους πολύ οικείους μου αλλά με τις ώρες μου. Στα αρνητικά βάζω την ράθυμη διάθεση μου και επίσης δεν θα έλεγα ότι είμαι και πολύ δραστήριος. Κάποιος/α που δεν θα με ήξερε πολύ καλά ίσως έβγαζε το συμπέρασμα ότι είμαι μυστήριος με παράξενες κινήσεις.

    Όχι. Αν εννοείς στο φιλικό ή εργασιακό περιβάλλον δεν υπάρχουν γυναίκες. Γενικότερα δεν έχω φιλες γυναίκες. Δεν έχω επιδιώξει ποτέ να κάνω.

    Γενικότερα με άγνωστες δεν αισθάνομαι πολύ άνετα όταν έρχομαι σε επαφή, αλλά προσπαθώ να μην το δείχνω.

    Όχι, δεν μπορώ. Δεν το έχω κάνει ποτέ.
    κοιτα το οτι εισαι μυστηριος με παραξενες κινησεις,στο περιβαλλον σου δεν υπΑρχουν γυναικες,και επισης δεν μπορεις να φλερταρεις μια αγνωστη και δεν το εχεις κανει.......
    με αυτα τα δεδομενα ειναι λιγο δυσκολο να βρεις κοπελα τοτε....

    δλδ εαν εισαι σε ενα κλμπακι και πας να φλερταρεις μια αγνωστη δεν θα μπορεσεις λες?ουτε μετα απο 3-4 ποτΑ?
    οι φιλοι σου δεν εχουν τπτ γνωστες?
    καμια δραστηριοτητα οπως χορο εχεις σκεφτει να πας? ιδιαιτερα το τανγκο ειναι πολυ καλο για τετοια θεματα
    πρεπει να βρεθεις οπωσδηποτε σε περιβαλλον με γυναικες
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  14. #134
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Δε μπορεις να βρεις πάλι καμμιά 45χρονη να πάρει εκείνη πρωτοβουλίες? Εν τω μεταξύ 22-7-16 που άνοιξες το θέμα αυτό,έλεγες ότι θα περιμένεις λίγο καιρό ακόμη και μετά θα πας για μοναχός..Ηδη πέρασαν 6 μήνες..Αυτούς τους 6 μήνες,έκανες κάτι,ένα οποιοδήποτε έστω μικρό ταπεινό βήμα όσο πατάει ένα μυρμήγκι για να αλλάξει η κατάσταση σου?
    Η περιμένεις να αλλάξουν όλα μαγικά?

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    δλδ εαν εισαι σε ενα κλμπακι και πας να φλερταρεις μια αγνωστη δεν θα μπορεσεις λες?ουτε μετα απο 3-4 ποτΑ?
    Αν και δεν πάω κλαμπάκια, μετά από 3-4 ποτά γενικά μου λύνεται λίγο η γλώσσα είναι η αλήθεια, αλλα μετά τα 3-4 ποτά συνήθως έπονται άλλα 5-6 ποτά και στη συνέχεια δεν μπορώ ούτε να μιλήσω ούτε να περπατήσω...

    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    καμια δραστηριοτητα οπως χορο εχεις σκεφτει να πας? ιδιαιτερα το τανγκο ειναι πολυ καλο για τετοια θεματα πρεπει να βρεθεις οπωσδηποτε σε περιβαλλον με γυναικες
    Είχα δοκιμάσει, πήγα δυο φορές για μάθημα τανγκό, αλλά δεν με διάλεγε καμία για παρτενέρ και τα παράτησα στο δεύτερο μάθημα. Καλύτερα κιόλας γιατί δεν τα πάω καλά με τους χορούς γενικότερα.

    Quote Originally Posted by admforall
    Δε μπορεις να βρεις πάλι καμμιά 45χρονη να πάρει εκείνη πρωτοβουλίες? Εν τω μεταξύ 22-7-16 που άνοιξες το θέμα αυτό,έλεγες ότι θα περιμένεις λίγο καιρό ακόμη και μετά θα πας για μοναχός..Ηδη πέρασαν 6 μήνες..Αυτούς τους 6 μήνες,έκανες κάτι,ένα οποιοδήποτε έστω μικρό ταπεινό βήμα όσο πατάει ένα μυρμήγκι για να αλλάξει η κατάσταση σου?
    Η περιμένεις να αλλάξουν όλα μαγικά?
    Και τώρα σαν μοναχός είμαι! Ούτε 45χρονη υπάρχει για μένα, ούτε παραπάνω ούτε καμία. Σχεδόν το έχω πάρει απόφαση. Και η απελπισία κάποια στιγμή συνηθίζεται. Τόσοι και τόσοι μόνοι. Ένας ακόμα. Δεν πειράζει.
    Τουλάχιστον έχω τα όνειρα μου, αυτά δεν μπορεί να μου τα πειράξει κανείς!
    Στα όνειρα μου, έρχεται και αυτή που αγαπώ. Είμαστε μαζί εκεί.

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Similar Threads

  1. ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ?
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 21-08-2015, 17:03
  2. Η καταδίκη του να είσαι ψυχασθενής
    By Kassi in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 245
    Last Post: 02-01-2014, 22:54
  3. βρεχει!!γιατι τετοια αντιδραση?
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 12-09-2009, 12:54
  4. ψυχικη αρρωστια=καταδικη??
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 10-03-2009, 10:18
  5. Η καταδίκη του να είσαι αρσενικό
    By almostjunkie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 27-09-2007, 10:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •