Γιατί τέτοια καταδίκη;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 147
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186

    Γιατί τέτοια καταδίκη;

    Γιατί τέτοια αντιμετώπιση;
    Να καταναλώνεις ολη σου την ενέργεια σε έρωτες που δεν πρόκειται να εκπληρωθούν ποτέ στη ζωή σου;
    Να μην αξιώνεται ούτε ένα βλέμμα να πέσει πάνω σου. Λες και... είσαι αόρατος!
    Πού χαρά, πού συντροφιά, πού δύναμη.
    Πόσο να περιμένει πια κανείς προτού απογοητευτεί πλήρως; Προτού πικραθεί και πάει Μοναχός;
    Κόσμε παλιόκοσμε είσαι μια απαίσια φρικτή μοναξιά!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Ακομα και να μην υπαρχει εκπληρωση τουλαχιστον προσπαθησες
    Ας μην ξεχναμε πως καμια σχεση δεν ειναι χαμενη σχεση αφου ειναι επιλογη μας συν οτι κατι εχουμε κερδισει απο αυτη/αυτες
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Ακομα και να μην υπαρχει εκπληρωση τουλαχιστον προσπαθησες
    Ας μην ξεχναμε πως καμια σχεση δεν ειναι χαμενη σχεση αφου ειναι επιλογη μας συν οτι κατι εχουμε κερδισει απο αυτη/αυτες
    Δεν "προσπάθησα" και ποτέ! Είμαι 31 χωρίς ουσιαστική σχέση μέχρι τώρα (μια σχέση έκανα κι αυτή στα 28 μου, κι αυτή με "πρωτοβουλία" της άλλης πλευράς, κι αυτή με μεγαλύτερη, κι αυτή για λιγότερο από μήνα.... τόσο χαμένος είμαι!)
    Θα πάω μοναχός μαλλον. Θα περιμένω μερικούς μήνες μήπως αλλάξει κάτι και μετά Καλόγερος. Δεν μου μένει κάτι άλλο μετά.. Τόσο που θαύμασα τις γυναίκες τοση περιφρόνηση εισέπραξα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Ε αφου δεν προσπαθησες τοτε τι περιμενεις; Να πεσουν ουρανοκατεβατες;;; Δηλαδη ή αυτο ή πας σε μοναστηρι; Το να προσπαθησεις πραγματικα δεν το σκεφτεσαι;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Το να προσπαθησεις πραγματικα δεν το σκεφτεσαι;
    Δλδ, τί να κάνω; Να πάω σε γραφείο συνοικεσίων; Δεν έχω ούτε εκεί πιθανότητες νομίζω..
    Είμαι καταδικασμένος μάλλον σε αιώνια μοναξιά..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Δλδ, τί να κάνω; Να πάω σε γραφείο συνοικεσίων; Δεν έχω ούτε εκεί πιθανότητες νομίζω..
    Είμαι καταδικασμένος μάλλον σε αιώνια μοναξιά..
    νομίζω είσαι λίγο ως αρκετά ηττοπαθής. Προσπάθησε να είσαι πιο κοινωνικός και επικοινωνιακός και όλα θα έρθουν στην ώρα τους. Δεν σε έχουν πάρει και τα χρόνια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Δλδ, τί να κάνω; Να πάω σε γραφείο συνοικεσίων; Δεν έχω ούτε εκεί πιθανότητες νομίζω..
    Είμαι καταδικασμένος μάλλον σε αιώνια μοναξιά..
    Καταρχην εισαι πολυ νεος ακομα. Κατα δευτερον, εσυ πλησιαζεις γυναικες να κανεις κινηση ή μονο τις θαυμαζεις; Και γιατι οχι, και σε γραφειο συνοικεσιων. Πού ειναι το κακο μ'αυτο; Δεν ειναι πλεον λιγοι αυτοι που καταφευγουν εκει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    υπάρχει περίπτωση να έχεις κατάθλιψη;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    υπάρχει περίπτωση να έχεις κατάθλιψη;
    Όχι, δεν έχω κατάθλιψη.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Αν δεν προσπαθείς μην περιμένεις να αλλάξει κάτι.Οχι ότι είναι δεδομένο ότι με το να προσπαθείς θα πετύχεις κάτι αλλά είναι σαφώς καλύτερο από το να μην προσπαθείς καθόλου και να κάθεσαι μόνο να κλαιγεσαι για την άδικη κοινωνία..

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    31
    <<τόσο χαμένος είμαι!)
    Θα πάω μοναχός μαλλον. >>
    Φιλε, αυτο ακριβως που πιστευεις εσυ για τον εαυτο σου, αυτο πιστευουν και οι αλλοι γι'αυτον.
    Αυτο εκπεμπεις, και ειμαι σιγουρη.
    Και δεν υπαρχει σχεδον καμμια γυναικα που να γοητευει απο καποιον ανασφαλη / αυτοκαταστροφικο κ.ο.κ. αντρα! Και αν αυτο συμβει, θα εχει να κανει με τις δικες της ανασφαλειες και τη δικη της σχεση με τον εαυτο της, οποτε η σχεση θα βγαλει καποια στιγμη προβληματα.
    Δυστηχως οι γυναικες θελουν να θαυμαζουν τον αντρα, να τον βλεπουν δυναμικο, ενεργητικο και με αυτοπεπιθηση, να νιωθουν οτι μαγευονται, οτι μαζι σου ταξιδευουν.
    Για να επιτευχθει αυτο θα πρεπει πρωτα να τα νιωσεις εσυ αυτα για σενα...
    Νομιζω οτι ειναι ουσιαστικοτερη αντιμετωπιση αυτη, απο το να καταφερεις να τους την πεφτεις με ανεση κτλ. Αυτο θα ερθει πιο ευκολα αν καταφερεις πρωτα να γουσταρεις τον εαυτο σου και να πιστευεις σ'αυτον.
    Ξερω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να αγαπησουμε και να συμπαθησουμε τον εαυτο μας, οταν αυτος μας γαμαει τη ζωη. Συμβαινει ομως, με καλη δουλεια και συνειδητοποιησεις!
    Προτεινω να επισκεφτεις ψυχολογο, και να κανεις πραγματα που σου δινουν αυτοπεπιθηση. Βρες ενδιαφεροντα, γινε καλος σε κατι καινουριο, αναλογισου τι θα σου εδινε αυτοπεπισθηση περα απο μια σχεση! Δοκιμασε ομαδες αυτογνωσιας η αυτοβοηθειας, ομαδες γενικα, που ειναι και δωρεαν... Οσο περισσοτερα κανεις τοσο πιο γεματος και ''χρησιμος'' θα νιωθεις!
    Χωρις να ξερω βεβαια τι κανεις και πως ζεις γενικα, το να βρεις τροπους να ρουφας τη ζωη και θα σε βοηθησει εσενα για εσενα και θα ελξει και τους γυρω σου!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by moustarda View Post
    <<τόσο χαμένος είμαι!)
    Θα πάω μοναχός μαλλον. >>
    Φιλε, αυτο ακριβως που πιστευεις εσυ για τον εαυτο σου, αυτο πιστευουν και οι αλλοι γι'αυτον.
    Αυτο εκπεμπεις, και ειμαι σιγουρη.
    Και δεν υπαρχει σχεδον καμμια γυναικα που να γοητευει απο καποιον ανασφαλη
    Δυστηχως οι γυναικες θελουν να θαυμαζουν τον αντρα, να τον βλεπουν δυναμικο, ενεργητικο και με αυτοπεπιθηση, να νιωθουν οτι μαγευονται, οτι μαζι σου ταξιδευουν.
    Ως γυναικα συμφωνω κι επαυξανω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by moustarda View Post
    Φιλε, αυτο ακριβως που πιστευεις εσυ για τον εαυτο σου, αυτο πιστευουν και οι αλλοι γι'αυτον.
    Αυτο εκπεμπεις, και ειμαι σιγουρη.
    Και δεν υπαρχει σχεδον καμμια γυναικα που να γοητευει απο καποιον ανασφαλη / αυτοκαταστροφικο κ.ο.κ. αντρα! Και αν αυτο συμβει, θα εχει να κανει με τις δικες της ανασφαλειες και τη δικη της σχεση με τον εαυτο της, οποτε η σχεση θα βγαλει καποια στιγμη προβληματα.
    Δυστηχως οι γυναικες θελουν να θαυμαζουν τον αντρα, να τον βλεπουν δυναμικο, ενεργητικο και με αυτοπεπιθηση, να νιωθουν οτι μαγευονται, οτι μαζι σου ταξιδευουν.
    Για να επιτευχθει αυτο θα πρεπει πρωτα να τα νιωσεις εσυ αυτα για σενα...
    Νομιζω οτι ειναι ουσιαστικοτερη αντιμετωπιση αυτη, απο το να καταφερεις να τους την πεφτεις με ανεση κτλ. Αυτο θα ερθει πιο ευκολα αν καταφερεις πρωτα να γουσταρεις τον εαυτο σου και να πιστευεις σ'αυτον.
    Ξερω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να αγαπησουμε και να συμπαθησουμε τον εαυτο μας, οταν αυτος μας γαμαει τη ζωη. Συμβαινει ομως, με καλη δουλεια και συνειδητοποιησεις!
    Δεν είμαι συνέχεια έτσι. Περνάω φάσεις. Μπορεί αυτήν την εβδομάδα να είμαι ντάουν και να φαίνομαι κακομούτσουνος, μπορεί την άλλη εβδομάδα να έχω εξυψώσει το ηθικό μου και να εκπέμπω μια απίστευτη λάμψη κλπ.
    Δλδ, είμαι πότε απ πότε ντάουν. Αλλά και πάλι, καμία γυναίκα στον ορίζοντα.
    Εγώ δλδ πότε θα κάνω σχέση; Όλοι οι άλλοι αφήνουν την μια και πιάνουν την άλλη. Όλοι οι φίλοι μου. Βλέπω στο facebook τους εχουν 600+ φιλες... Εγώ δεν θέλω να είμαι έτσι. Μία θέλω, να μου κάνει παρέα.
    Αφού δεν ζητάω πολλά, η ζωή γιατί δεν μου το δίνει;


    Quote Originally Posted by moustarda View Post
    Δυστηχως οι γυναικες θελουν να θαυμαζουν τον αντρα, να τον βλεπουν δυναμικο, ενεργητικο και με αυτοπεπιθηση, να νιωθουν οτι μαγευονται, οτι μαζι σου ταξιδευουν.
    Δλδ;

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Δεν είμαι συνέχεια έτσι. Περνάω φάσεις. Μπορεί αυτήν την εβδομάδα να είμαι ντάουν και να φαίνομαι κακομούτσουνος, μπορεί την άλλη εβδομάδα να έχω εξυψώσει το ηθικό μου και να εκπέμπω μια απίστευτη λάμψη κλπ.
    Δλδ, είμαι πότε απ πότε ντάουν. Αλλά και πάλι, καμία γυναίκα στον ορίζοντα.
    Εγώ δλδ πότε θα κάνω σχέση; Όλοι οι άλλοι αφήνουν την μια και πιάνουν την άλλη. Όλοι οι φίλοι μου. Βλέπω στο facebook τους εχουν 600+ φιλες... Εγώ δεν θέλω να είμαι έτσι. Μία θέλω, να μου κάνει παρέα.
    Αφού δεν ζητάω πολλά, η ζωή γιατί δεν μου το δίνει;


    Δλδ;
    Μα γιατί να σου δώσει η ζωή κάτι? Σου χρωστάει τίποτα? Η ζωή δυστυχώς σου λέει ''βγάλ' τα πέρα μόνος σου''.... Η ζωή σου έδωσε φίλους? Όχι , εσύ το κατάφερες αυτό...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    ακουσε με ενα κλικ χωριζει την επιτυχια απο την αποτυχια στις σχεσεις με τις γυναικες....
    αυτο το κλικ μολις το καταλαβεις ,θα αρχισεις να αποκτας γυναικες π ουτε καν φανταζοσουνα...
    τωρα συχγωρα με αλλα βαριεμαι να γραψω κατι παραπανω..
    το τριπλο της επιτυχιας για αποκτησης γυναικων ειναι χιουμορ-αυτοπεποιθηση-εμφανιση
    αν δεν εχεις το ενα βολευεσαι και με τα δυο αλλα πεφτεις σε κατηγορια γυναικων..........
    προσθεσε δυναμισμο και αυτοπεποιθηση στην ζωη σου...δεν ξερω μ ποιο τροπο να τον βρεις...γτ ετσι οπως γραφεις μ θυμιζεις γυναικουλα π κλαιει...αλλαξε το...και θα δεις διαφορα...δεν εισαι μυρμηγκι να σ πατανε

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ?
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 21-08-2015, 18:03
  2. Η καταδίκη του να είσαι ψυχασθενής
    By Kassi in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 245
    Last Post: 02-01-2014, 23:54
  3. βρεχει!!γιατι τετοια αντιδραση?
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 12-09-2009, 13:54
  4. ψυχικη αρρωστια=καταδικη??
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 10-03-2009, 11:18
  5. Η καταδίκη του να είσαι αρσενικό
    By almostjunkie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 27-09-2007, 11:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •