Η μοναξια - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 34 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 500
  1. #181
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    τώρα τις βλέπω παντού, με μωρα, με καρότσια, με αντρα και παιδιά στις παραλίες, το Σαββατο για ψωνια στα μαγαζια, το απογευμα για περιπατο με τα καροτσια. Ακομα και διακοπες που πηγα, οι περισσότερες με μωρα και παιδιά ήταν τετραπαχες σε σημειο με τις φιλες μου να μενουμε κυριολεκτικά με το στομα ανοιχτο. Και ασχημα τετραπαχες, οχι οπως λεει μια κοπελα πιο πανω ομοιομορφα, ολο το παχος περιφερεια-κοιλια. Και οι αντρες τους πασαδες...
    Τι να πω.....
    Παιδιά δεν θα ήθελα να αποκτήσω ποτέ μου!Ούτε να παντρευτώ!

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Άντε ρε φίλε κάνανε μωρά και έχουν πάχος στη κοιλιά; Πως τολμανε! :P
    Να μου έλεγες για γυναίκες χωρίς παιδιά ναι, για γυναίκες με μεγαλύτερα παιδιά που είχαν χρόνο να επανέλθουν ναι, αλλά με μωρά; Τι λογο εχεις να μείνεις με το άτομα ανοιχτό δε κατάλαβα...μέσα στο πρόγραμμα είναι. Τι να κάνουν όσο είναι έγκυες και ένα δύο χρόνια μετά; Να χωρίζουν για λίγο; :P
    δεν εννοω κιλα εγκυμοσυνης, εννοώ κιλά παχους, λιπος! εχει διαφορά! αλλο το λιπος, αλλο η εγκυμοσυνη. Και μιλαω για τετραπαχες, οχι παραπανισια κιλά...
    Και ναι οταν η αλλη ειναι τετραπαχη, και φοραει το μπικινι στην παραλια, και δως του πανω κατω να τρεχει πισω απο παιδια, ε ειναι προκλητικό για τα παχη να κουνιουνται περα δωθε...Ας φορεσει ενα ολοσωμο, ενα παρεο...

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Καλά εσύ έλεγες ότι οι άλλοι κρίνουν τον χαρακτήρα από την εμφάνιση και τώρα λες για τους χωριάτες? Το ίδιο άσχημο είναι....
    οταν λεω χωριατης, δεν κρινω τοσο την εμφανιση αλλα τους τροπους. Και ναι, ηταν χωριατης. Αν εβλεπες πως εκανε στο γαμο, θα καταλαβαινες...

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    μαρακι πολυ τσιτωμενη σ βλεπω

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    δεν εννοω κιλα εγκυμοσυνης, εννοώ κιλά παχους, λιπος! εχει διαφορά! αλλο το λιπος, αλλο η εγκυμοσυνη. Και μιλαω για τετραπαχες, οχι παραπανισια κιλά...
    Και ναι οταν η αλλη ειναι τετραπαχη, και φοραει το μπικινι στην παραλια, και δως του πανω κατω να τρεχει πισω απο παιδια, ε ειναι προκλητικό για τα παχη να κουνιουνται περα δωθε...Ας φορεσει ενα ολοσωμο, ενα παρεο...
    Σιγά μη κλειστει και στο σπίτι επειδή σου χαλάει την αισθητική. Στη παραλία είναι και γουσταρει ήλιο σε όση περισσότερη επιφάνεια του σώματος της γίνεται, θέλει βιταμίνη D για πιο γερά κόκαλα να της κρατάνε το βάρος :P
    τι να κάνουμε, έχει μεγαλύτερες σκοτουρες από το αν σου φαίνονται προκλητικά τα πατσια της ενώ κυνηγάει τα παιδιά της.
    Δεν λέω πως είναι καλο να είναι κανείς υπερβαρος ή παχύσαρκος, αλλά αν είναι τι να κάνει τώρα να πεθάνει;
    Και που ξέρεις εσύ εκεί που θα τη δεις στα 80-90 κιλά αν δεν κάνει προσπάθεια και δεν έχει χάσει ήδη 20-30?
    Δεν μπορείς να το ξέρεις...για αυτό είναι ανουσιο να κρινεις τους άλλους με τις οικογένειές τους. Σορυ αλλά μου φάνηκε κάπως...

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Πάντα έτσι ήταν ή κοπελα...Κατά τα άλλα δεν ξέρω το συγκεκριμένο παιδί νέος είναι τι απογοητεύσεις να έχει φάει τελειώνοντας το λύκειο; Ξέρω γω...; Δεν νομίζω να βάζει νερό στο κρασί του, είναι ή προτίμηση του.
    Φαίνεται περίεργο σε όποιον δεν έχει ίδια προτίμηση αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί είναι δύσκολο να το χωνέψουμε και πρέπει να υποθέσουμε ότι σε κάτι συμβιβάζεται. Αν κάποιος πει ότι έχει κάποιο κουλο φετιχ λέμε οκ whatever floats your boat, ότι σ'αρεσει. Αλλά οι χοντρές οοοοοχι κάπου συμβιβαζεσαι :P
    Λολ. Είναι σπανιο αλλά συμβαίνει και νομίζω πως αυτό είναι στη συγκεκριμένη περίπτωση. Από εκεί και πέρα δίκιο εχεις συμβαίνει και αυτό που περιγράφεις που να σου πω και κάτι αν έχει όλο το άλλο πακέτο και περνάνε καλά που είναι το πρόβλημα; Και οι γυναίκες αυτό δεν κάνουμε όταν λέμε ότι έχουμε λιγότερο αυστηρά στάνταρ στην εμφάνιση; Το πακέτο κοιτάς και να περνάς καλά....
    Και η φιλη ή opsis (σου έκανα υποκοριστικό αν δε σε πειράζει λολ) φαίνεται να έχει μία χαρά ωραιο πακέτο.
    Μήπως απλά εχουν ταιριάξει τοσο πολυ που τα κιλα καταληγουν δευτερευοντα?
    Ναι εχεις δικιο, και το παχος κατι σαν φετιχ ειναι!

    Ειναι δυσκολο να το χωνεψουμε γιατι πριν τα φτιαξουν, η κοπελα αυτη κυκλοφορουσε. Δεν ακουγε σχολια αρνητικά για τα κιλα της? δεν την ειρωνευονταν? δεν την υποτιμουσαν? δεν την συγκριναν με αλλες? και σε μια 5ετια τα κιλα δεν τα εχει χάσει...
    Και το παιδί, όσο εμφανισιμος και να ειναι, αλλες επιλογες δεν ειχε? τι τον τραβηξε σε αυτην? το χιουμορ της? οτι ειναι ο εαυτος του, ενω δηλαδη με αλλες πριν δεν ηταν??
    Οταν βγαινουν μαζι, βλεμματα ειρωνικα δεν πεφτουν πανω της? αυτου δηλαδη του αρεσει να ειναι μαζι με μια κοπελα τετραπαχη, που θελει ειδικα ρουχα, πρεπει να πηγαινει σε ειδικά μαγαζια εξτρα λαρτζ, και ειναι τιγκα στην κυτταριτιδα?
    Και δεν σου λεω, να αδυνατισει για να αρεσει...χεστο αυτο. να αδυνατισει για τον εαυτο της, για να νιωθει η ιδια όμορφη.

    Εγω προσωπικα δεν συναντησα ποτε κανεναν που να γουσταρε χοντρες. Ειχα φτασει τα 76-77 κιλα, ειχε χαλασει το προσωπο μου, ειχα φουσκωσει...
    Ολοι, μεχρι και η μανα μου, με είχαν ζαλισει να χάσω τα κιλά και οτι δεν θα με πλησιασει κανείς αν συνεχισω να παχαινω ετσι.
    Και μου πηρε τρια χρονια γεματα να τα χασω, και συνεχιζω ακομα...

  7. #187
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Μήπως απλά εχουν ταιριάξει τοσο πολυ που τα κιλα καταληγουν δευτερευοντα?
    Ναι εχεις δικιο, και το παχος κατι σαν φετιχ ειναι!

    Ειναι δυσκολο να το χωνεψουμε γιατι πριν τα φτιαξουν, η κοπελα αυτη κυκλοφορουσε. Δεν ακουγε σχολια αρνητικά για τα κιλα της? δεν την ειρωνευονταν? δεν την υποτιμουσαν? δεν την συγκριναν με αλλες? και σε μια 5ετια τα κιλα δεν τα εχει χάσει...
    Και το παιδί, όσο εμφανισιμος και να ειναι, αλλες επιλογες δεν ειχε? τι τον τραβηξε σε αυτην? το χιουμορ της? οτι ειναι ο εαυτος του, ενω δηλαδη με αλλες πριν δεν ηταν??
    Οταν βγαινουν μαζι, βλεμματα ειρωνικα δεν πεφτουν πανω της? αυτου δηλαδη του αρεσει να ειναι μαζι με μια κοπελα τετραπαχη, που θελει ειδικα ρουχα, πρεπει να πηγαινει σε ειδικά μαγαζια εξτρα λαρτζ, και ειναι τιγκα στην κυτταριτιδα?
    Και δεν σου λεω, να αδυνατισει για να αρεσει...χεστο αυτο. να αδυνατισει για τον εαυτο της, για να νιωθει η ιδια όμορφη.

    Εγω προσωπικα δεν συναντησα ποτε κανεναν που να γουσταρε χοντρες. Ειχα φτασει τα 76-77 κιλα, ειχε χαλασει το προσωπο μου, ειχα φουσκωσει...
    Ολοι, μεχρι και η μανα μου, με είχαν ζαλισει να χάσω τα κιλά και οτι δεν θα με πλησιασει κανείς αν συνεχισω να παχαινω ετσι.
    Και μου πηρε τρια χρονια γεματα να τα χασω, και συνεχιζω ακομα...
    Εκτός αν κάποιος είναι χοντρός.Τότε ναι,θα γουστάρει χοντρές.
    Εγώ προσωπικά δεν μπορώ τις χοντρές.Σαν τον Al Bundy ένα πράγμα.

  8. #188
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εκτός αν κάποιος είναι χοντρός.Τότε ναι,θα γουστάρει χοντρές.
    Εγώ προσωπικά δεν μπορώ τις χοντρές.Σαν τον Al Bundy ένα πράγμα.
    Δεν υπάρχει δεν μπορώ υπάρχει δεν θέλω :P
    Tώρα θα πεις ''μα ούτε τις θέλω'' και θα πω '' γιατί σε υποχρέωσε κανείς να πας με αυτές'' :P

  9. #189
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Φιλε μου εχω δει χοντρους που γουσταρουν κατι γκομεναρες με σωμα μοντελου! Και να θελω να πω "απο που πανε για το Ζαλογγο? " και να κρατιεμαι κυρια!

  10. #190
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Δεν υπάρχει δεν μπορώ υπάρχει δεν θέλω :P
    Tώρα θα πεις ''μα ούτε τις θέλω'' και θα πω '' γιατί σε υποχρέωσε κανείς να πας με αυτές'' :P
    Φυσικά και δεν τις θέλω.

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Σιγά μη κλειστει και στο σπίτι επειδή σου χαλάει την αισθητική. Στη παραλία είναι και γουσταρει ήλιο σε όση περισσότερη επιφάνεια του σώματος της γίνεται, θέλει βιταμίνη D για πιο γερά κόκαλα να της κρατάνε το βάρος :P
    τι να κάνουμε, έχει μεγαλύτερες σκοτουρες από το αν σου φαίνονται προκλητικά τα πατσια της ενώ κυνηγάει τα παιδιά της.
    Δεν λέω πως είναι καλο να είναι κανείς υπερβαρος ή παχύσαρκος, αλλά αν είναι τι να κάνει τώρα να πεθάνει;
    Και που ξέρεις εσύ εκεί που θα τη δεις στα 80-90 κιλά αν δεν κάνει προσπάθεια και δεν έχει χάσει ήδη 20-30?
    Δεν μπορείς να το ξέρεις...για αυτό είναι ανουσιο να κρινεις τους άλλους με τις οικογένειές τους. Σορυ αλλά μου φάνηκε κάπως...
    ετσι οπως το λες, εχεις δικιο!
    εγω ξεκινησα να το λεω με αλλη εννοια, το θεμα ήταν οτι τετραπαχες ειναι αποκατεστημενες με παιδια ενω οι αντρες τους ειναι νορμαλ στα κιλα, μη σου πω αθλητικοι και γυμνασμενοι. Και λεγαμε πως ειναι δυνατό η τετραπαχη να ειναι με τον τυπο-τουμπανο, αυτο.

    Δεν τα ειπα με την προθεση να κατακρινω την εγκυμοσυνη και τα κιλα της. Ουτε να κατακρινω τις παχυσαρκες που εχουν κιλα και προσπαθουν να τα χασουν. Ουτε πολυ περισσότερο τις παχυσαρκες που ειναι μαζι με παχυσαρκους γιατι εχω δει και αυτο!

    Μα εγω εχω υπάρξει υπερβαρη, δεν μιλαω εκ του ασφαλους, εχω υπαρξει σε αυτη την πλευρα, με λιπος, με κοιλια που με ρωτουσαν αν ειμαι εγκυος, το εγραψα πιο πανω, και με κυτταριτιδα φουλ.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εκτός αν κάποιος είναι χοντρός.Τότε ναι,θα γουστάρει χοντρές.
    Εγώ προσωπικά δεν μπορώ τις χοντρές.Σαν τον Al Bundy ένα πράγμα.
    μπα... ουτε οι χοντροι!
    σας ειπα και πριν, για μενα οι αντρες με κοιλιτσα και με κιλακια, δεν λεω χοντροι, ηταν οι πιο επικριτικοι και αυστηροι.
    Οι αθλητικοι και γυμνασμενοι ειχαν κατανοηση. Αυτο εζησα, αυτο λεω...

  13. #193
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    μπα... ουτε οι χοντροι!
    σας ειπα και πριν, για μενα οι αντρες με κοιλιτσα και με κιλακια, δεν λεω χοντροι, ηταν οι πιο επικριτικοι και αυστηροι.
    Οι αθλητικοι και γυμνασμενοι ειχαν κατανοηση. Αυτο εζησα, αυτο λεω...
    Άρα πας μόνο με τέτοιους?
    Αυτοί όμως δεν πάνε μόνο με όμορφες?

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Μήπως απλά εχουν ταιριάξει τοσο πολυ που τα κιλα καταληγουν δευτερευοντα?
    Ναι εχεις δικιο, και το παχος κατι σαν φετιχ ειναι!

    Ειναι δυσκολο να το χωνεψουμε γιατι πριν τα φτιαξουν, η κοπελα αυτη κυκλοφορουσε. Δεν ακουγε σχολια αρνητικά για τα κιλα της? δεν την ειρωνευονταν? δεν την υποτιμουσαν? δεν την συγκριναν με αλλες? και σε μια 5ετια τα κιλα δεν τα εχει χάσει...
    Και το παιδί, όσο εμφανισιμος και να ειναι, αλλες επιλογες δεν ειχε? τι τον τραβηξε σε αυτην? το χιουμορ της? οτι ειναι ο εαυτος του, ενω δηλαδη με αλλες πριν δεν ηταν??
    Οταν βγαινουν μαζι, βλεμματα ειρωνικα δεν πεφτουν πανω της? αυτου δηλαδη του αρεσει να ειναι μαζι με μια κοπελα τετραπαχη, που θελει ειδικα ρουχα, πρεπει να πηγαινει σε ειδικά μαγαζια εξτρα λαρτζ, και ειναι τιγκα στην κυτταριτιδα?
    Και δεν σου λεω, να αδυνατισει για να αρεσει...χεστο αυτο. να αδυνατισει για τον εαυτο της, για να νιωθει η ιδια όμορφη.

    Εγω προσωπικα δεν συναντησα ποτε κανεναν που να γουσταρε χοντρες. Ειχα φτασει τα 76-77 κιλα, ειχε χαλασει το προσωπο μου, ειχα φουσκωσει...
    Ολοι, μεχρι και η μανα μου, με είχαν ζαλισει να χάσω τα κιλά και οτι δεν θα με πλησιασει κανείς αν συνεχισω να παχαινω ετσι.
    Και μου πηρε τρια χρονια γεματα να τα χασω, και συνεχιζω ακομα...
    Θα σου πω όσα ξέρω για αυτούς...
    Τη κοπέλα δεν την κόβω να σηκώνει πολλά πολλά, φαίνεται "μαγκακι", άνετη. Και κατά τα άλλα περιποιείται τον εαυτό της, δέρμα, μαλλιά, μακιγιάζ, νύχια όλα όμορφα.
    Επίσης έχει στήθος σα το κεφάλι του το καθένα λολ. Ίσως είναι τόσο απλό το θέμα. Άχαρη δε τη λες ούτε δείχνει κάποιο ίχνος κομπλεξ (ίσως το κρύβει καλα τι να πω)...φαίνεται να νιώθει ωραία.
    Από σχόλια...δεν έχει υποπέσει στην αντίληψη μου κάτι κακό αν και δεν έχουμε καμιά τρελή επαφή γνωστοί είναι.
    Σε αυτό που λες ίσως παίζει ρόλο και το ποσό ωραία ή όχι νιώθεις εσύ. Αν ενιωθες χάλια στα 76-77 κιλά ε λογικό ήταν να φαίνεται ότι νιώθεις χάλια...αν όμως κάποια νιώθει οκ (σπάνιο αλλά ίσως τυχαίνει) με γεια της με χαρά της...μπορεί να μην ήθελε να τα χάσει ποτέ αυτά τα κιλά. Περίεργο αλλά οκ γιατί να το θεωρούμε απίθανο; Εγω τους χαίρομαι σαν ζευγάρι.

  15. #195
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Φιλε μου εχω δει χοντρους που γουσταρουν κατι γκομεναρες με σωμα μοντελου! Και να θελω να πω "απο που πανε για το Ζαλογγο? " και να κρατιεμαι κυρια!
    Ρε παιδιά από όλα έχει ο μπαξές...η εμφάνισή σου δεν καθορίζει και τα γούστα σου πάντα!

Page 13 of 34 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •