Η μοναξια - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 34 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast
Results 271 to 285 of 500
  1. #271
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    από ηλικιες, αστα διαλα! τελειως!

    και ο τελευταιος που ηταν άριστη περιπτωση, κυνηγουσε μικρουλες, του έπεφτα μεγαλη δηλαδη, αν και 3 χρονια μικροτερη του...
    και πολυυυυυυ εγωκεντρικο ατομο!
    Και με εμένα με γούσταραν ''φιντάνια'',άστα να πάνε.

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Φιντανια τι εννοεις?

  3. #273
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Φιντανια τι εννοεις?
    Από εμφάνιση και από νοοτροπία....

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    κοιτα σε μικρη ηλικια η εμφανιση στρωνει, και η νοοτροπια επίσης! μαζευεις εμπειριες κυριως...
    Στα 35 θελεις αλλα πραγματα, μια κοινη ζωη, μοιρασμα καθημερινοτητας, δραστηριοτητων, να βγεις, να ταξιδεψεις, να μιλησεις και να υπαρχει κατανοηση...οταν ο επιδοξος ειναι στα 50 πχ δεν μπορω να περιμενω να τον αλλο να καταλαβει οτι εχω και εγω αναγκη απο συντροφικοτητα, και η σχέση δεν ειναι κοιταω την παρτη μου...

  5. #275
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    κοιτα σε μικρη ηλικια η εμφανιση στρωνει, και η νοοτροπια επίσης! μαζευεις εμπειριες κυριως...
    Στα 35 θελεις αλλα πραγματα, μια κοινη ζωη, μοιρασμα καθημερινοτητας, δραστηριοτητων, να βγεις, να ταξιδεψεις, να μιλησεις και να υπαρχει κατανοηση...οταν ο επιδοξος ειναι στα 50 πχ δεν μπορω να περιμενω να τον αλλο να καταλαβει οτι εχω και εγω αναγκη απο συντροφικοτητα, και η σχέση δεν ειναι κοιταω την παρτη μου...
    Αν με δεις πως είμαι......

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    νεο παιδι εισαι, εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου!
    γυμναζεσαι, άρα ολα καλά!

    πρεπει να βγω, σε καληνυχτιζω!

  7. #277
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    νεο παιδι εισαι, εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου!
    γυμναζεσαι, άρα ολα καλά!

    πρεπει να βγω, σε καληνυχτιζω!
    Λες???????????????????
    Καλό βρἀδυ.

  8. #278
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Δεν ξερω αν θα σε κανω να νιωσεις καλυτερα αλλα θα προσπαθησω με χιουμορ να σου πω οτι για μενα τον τελευταιο χρόνο ενδιαφέρθηκαν, κοινώς μου εκαναν καμακι
    α) ενας υδραυλικος 60και χρονων, που τον φεραμε σπιτι να φτιαξει κατι σωληνες και επειδη πηγαμε μαζι να διαλεξω σωληνες νομισε ο ανθρωπος οτι ειμαι ανοιχτη σε γνωριμιες και επεμενε να βγουμε για ποτο και οτι δεν ειναι δυνατό να ζω σαν καλογρια αν και σχεση δεν εχω. Οκ ειχα κουφαθει με το σουργελο, εννοειται.,
    β) ενας τεχνίτης 28 χρονων και διαβητικος, που ηρθε σπιτι και αυτος για κατι μερεμετια και......επειδη εκανε κατι παραπανω δουλειές, μου λέει αυτές τις κάνω ειδικά για σενα, να με θυμασαι! εβαλε κατι σχεδια που τον ενεπνευσα εγώ, λεει... μου τηλεφωνουσε βραδινες ωρες, μετα τις 11, να μου πει να ερθω αυριο στις 9? και θα κοιμηθεις τωρα? ...
    γ) ενας 50-55 ετων, μορφωμενος, καλοστεκουμενος αλλα γεροντοπαλικαρο, που ειδε λεει στο προσωπο μου τη γυναικα της ζωης του γιατι τωρα νιωθει ωριμος για οικογενεια ! βρε, ειμαι 35 (περσυ αυτο), καλύτερα μικρή, να μου συμπαρασταθείς, μου λέει.... ντοινγκ...
    δ) ενας αλλος διορισμενος, ευκαταστατος, 10 χρονια μεγαλυτερος μου............................................ .........................

    ε μετα από αυτά τι να πεις?
    Αρχικά κοίτα αν έχεις άλλα μερεμέτια στο σπίτι...αλλιώς πάρε τον διορισμένο :p

  9. #279
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Εχω συναναστροφη με παρα πολυ κοσμο.Κι αυτο ειναι κι ενα παραπονο μου κ αποριας αξιον.Πως ενω ξερω τοσο κοσμο πρωτον δεν ενδιαφερθηκε καποιος νορμαλ σοβαρα για μενα.Και δευτερον πως ενω ξερω τοσο κοσμο και λενε πως με εκτιμουν και με αγαπουν κλπ δεν μου γνωρισαν ποτε καποιο αξιολογο. Οκ λογικο βεβαια οταν ειναι να σου γνωρισουν καποιον να σου γνωρισουν αυτον που ξεμεινε μονος οπως εσυ.Κι εκει αρχιζουν κι αλλες σκεψεις για τον εαυτο σου τις οποιες πρεπει να πολεμας γιατι βλεπεις πως αξιζεις κ πως μπορει να μη το βλεπουν οι αλλοι αλλα αξιζεις.Μενω μονη μου απο 18 χρονων...ποσο δυσκολο να μην εχεις συζησει ποτε με αντρα.Γιατι και 2 σοβαρες σχεσεις που εκανα η πρωτη ειμασταν μικροι και η δευτερη δεν ηθελε να μεινουμε μαζι...Οσο για εξοδους προσπαθω οσο μπορω.Αλλα ειδικα αυτο το μηνα που εχω την αδεια μου και θα λειπουν ολοι για διακοπες θα ειμαι σπιτι δουλεια κ τπτ αλλο. Αν ειναι να βγω εχει φτασει πια η φαση να βγω μια φορα το μηνα με κοσμο κ οτι αλλες εξοδους κανω θα τις κανω μονη αλλα πλεον το βαρεθηκα αυτο. Δυστυχως δεν εχω πια κοινωνικη ζωη επειδη ζευγαρωσαν ολοι το εχω πει και πριν αλλα να πω κ το αλλο.Τα πρωτα 4-5 χρονια της μοναξιας μου βγηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ γνωρισα πολυ κοσμο δεν εγινε τπτ.Βεβαια τωρα που ειμαι κλεισμενη ουσιαστικα στους 4 τοιχους του σπιτιου και της δουλειας ειναι ακομα πιο σιγουρο οτι δε θα βρω καποιον. Θα θελα να σταματουσα να χτυπιεμαι ετσι με τον οποιοδηποτε τροπο.Πολλα θα ηθελα να αλλαζα γενικα αλλα τα περισσοτερα αν οχι ολα δεν περνανε απο το χερι μου αλλα εχουν να κανουν με τη θεληση των αλλων ανθρωπων. Οποτε σωθηκα!

  10. #280
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Και να πω κ το αλλο.Το να γνωρισω νεους κυκλους ειναι ευκολο.Το να αποκτησεις μια σταθερη σχεση με νεα ατομα που γνωριζεις (εστω φιλικη) στις ηλικιες που ειμαι εγω δεν ειναι το ιδιο ευκολο με οταν εισαι 20. Ολοι εχουν τον κυκλο τους σταθερο κ δυσκολα βαζουν σε αυτον νεα ατομα. Εχω προσπαθησει πολυ για ολα αυτα και δεν πετυχα κατι ιδιετερο και δεν αλλαζει τιποτα ουσιαστικο γιαυτο κ θελω διαλειμμα απο αυτη την προσπαθεια...χωρις αυτο να σημαινει οτι εχω παψει να νιωθω απιστευτη θλιψη.Ειμαι νεα κοπελα και σημερα παλι θα καθομαι μπροστα απο μια οθονη , θα κλαιω , θα σκεφτομαι αντι να ειμαι καπου εξω να διασκεδαζω.Εστω με φιλους, αφου δε μπορω να εχω σχεση.Αλλα και οι φιλοι κοιτανε τη σχεση τους η τα παιδια τους, εμενα θα εχουν πρωτεραιοτητα? Πρωτη πρωτεραιοτητα καποιου εισαι οταν εισαι συντροφος, μανα-πατερας ή παιδι....αυτα τα "λιγα" και σημερα.Ξυπνησα πολυ πεσμενη....

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    στο ξαναλεω, αυτη τη φαση που περιγραφεις τη ζουμε ολοι ανω των 30...
    Νομιζω εχουμε κουραστει, και απο την υπερπροσπαθεια των 20s και απο το Lifestyle που κυριαρχουσε τοτε, να βγουμε, να φανουμε, κλπ
    Συν το οτι πολλοι εχουν φυγει εξωτερικο.
    Να βγαίνεις, να γνωριζεις νεες παρεες, οσο μπορεις, νέο κόσμο, και κάποια στιγμή θα έρθει! αυτο πρέπει να πιστευουμε! αλλιως αν αυτοκαταδικαζομαστε στη μοναξια, τοτε ας κλειστουμε σπιτι...
    Σταθερη σχεση πρεπει να μπορει να κανει ο αλλος, κι οχι ξεπετα. Ειναι και θεμα χαρακτήρα, δεν μπορουν όλοι. Το σεξουαλικο ειναι πανευκολο, στη σχέση ειναι τα μπαστούνια.
    Ειναι δυσκολο να βρεις αντρα που να θελει να κανει σχεση, να μοιραστει τη ζωή του και το σπιτι του. Οι περισσότεροι που παντρευονται νωρις απο οσα βλεπω είναι ή μαμακηδες για να τα βρισκουν ολα ετοιμα ή τεμπεληδες/ανεργοι που ζουνε με τα λεφτα της συζυγου.
    Αυτος που εχει σπουδασει, εχει μια καλη δουλειά και εξελισσεται, δεν θελει μονιμη σχεση ουτε στα 30 ουτε στα 35, μη σου πω ουτε στα 40. Εμπειρίες θελει, να ζήσει, να ξεσκάσει. Κι οταν παντρευτει, θα παντρευτει να κανει 2-3 παιδιά για να συνεχιστει το ονομα και τα λεφτα, θα παντρευτει μια τυπισσα αναλογων προσοντων και περιουσιας, και ολως τυχαιως μετα απο καποια χρονια θα χωρισουν.

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Ειμαι νεα κοπελα και σημερα παλι θα καθομαι μπροστα απο μια οθονη , θα κλαιω , θα σκεφτομαι αντι να ειμαι καπου εξω να διασκεδαζω.Εστω με φιλους, αφου δε μπορω να εχω σχεση.Αλλα και οι φιλοι κοιτανε τη σχεση τους η τα παιδια τους, εμενα θα εχουν πρωτεραιοτητα?
    να εκμεταλλευτεις αυτη τη φαση και να βρεις νεα ενδιαφεροντα, που θα σου ανοιξουν πορτες σε νεες παρεες.
    Δεν ειναι ολοι παντρεμενοι με παιδιά, ουτε ολοι εχουν την τελεια ιδανικη σχεση.
    Ολοι ψαχνουν και ψαχνονται, να εισαι σιγουρη για αυτο!

  13. #283
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Δε με παρηγορει...
    Σαφως και πλεον κι εγω κουραστηκα να βγαινω.Να αραξω θελω.Βγηκαμε τοσο πολυ και μαλιστα οταν βγαιναμε σαν τρελλοι ηταν ακομα εποχη πριν την κριση. Προσπαθω συνεχως αλλα πεφτουν στο κενο οι προσπαθειες μου.Ειμαι κ με τις μερες μου σημερα ξυπνησα πολυ χαλια.Οταν ξεχνιεμαι κατι γινεται.
    Οσο για το σεξουαλικο που ειναι πανευκολο αστο...πικρη εμπειρια εχω κ απο αυτο.Περασα κ φαση που λεω αφου δε μου καθεται σχεση ας βρω εστω ενα σεξ να περναω καλα.Ουτε αυτο καθησε ομως. Τους λογους τους ειπα διασπαρτους σε ποστ δεν εχει να λεει.
    Οι δυο μου μεγαλες σχεσεις ηταν μαμακιδες γιαυτο κ χωρισα...Καλα στην πρωτη ειμασταν κ μικρα χωρισαμε στα 21.
    Δε θελω να παντρευω παντως ουτε παιδι σκαω που δεν εχω κανει δεν εχω καμια αγωνια για γαμο κ παιδι. Εμπειριες θελω κι εγω αλλα δε ζω τπτ.Μονο 4 τοιχους..... Αλλα δυστυχως μαλλον βγαζω το προφιλ της σοβαρης κοπελας κ ο αλλος θεωρει δεδομενο οτι εγω μαυτην θα καταληξω παντρεμενος.Δε μπορω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας ομως.

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Που κυκλοφορεις ρε συ? σορρυ κιολας...
    Μενεις σε μεγαλη πολη?

  15. #285
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Αθηνα μενω.

Page 19 of 34 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 20:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 22:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 01:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 00:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •